Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Mamy dość gnojenia!" Opiekunowie chcą 1,8 mld złotych

"Mamy dość gnojenia!" Opiekunowie chcą 1,8 mld złotych

Wyświetlaj:
Bożena700 / 89.67.144.* / 2014-08-27 11:17
Opiekuję się leżącą matką.W 2006 zrezygnowałam z zatrudnienia (posiadam stosowny dokument).Moja matka w skali Bart... uzyskała tylko 15 punktów na 100 możliwych.Dlaczego rodzice niepełnosprawnych dzieci nie chcieli zgodzić się na przebadanie tą skalą?Bo większość z nich straciłaby pieniądze Są tacy rodzice,których dzieci mają alergię,astmę itp...
qewrete / 80.254.69.* / 2014-06-25 19:17
jak nie urządzą Tuskowi majdanu pod Sejmem, to nic nie wywalczą. Gdzie jest opozycja?
Anja57 / 78.8.199.* / 2014-04-02 17:01
Autor artykułu nie ma pojęcia o czym pisze. Renty czy emerytury, które dostają nasi podopieczni, to pieniądze przez nich wypracowane przez całe życie. I są to pieniądze dla nich, na jedzenie, leki i inne świadczenia. Świadczenie pielęgnacyjne, które zostało odebrane opiekunom, to rekompensata za odejście z pracy, aby móc opiekować się chorym krewnym. I tak powinno być traktowane, a nie jak jałmużna. Rząd nam obiecał to świadczenie w zamian za rezygnację z pracy, i powinno być ono traktowane jako wynagrodzenie opiekuna. Co tu ma do rzeczy renta podopiecznego? A poza tym w wyliczeniu dochodu rodzica niepełnosprawnego dziecka nie uwzględniono, że to dziecko ma drugiego rodzica, który może pracować lub płacić alimenty.O tym jakoś opiekunowie dzieci dziwnie "zapominają".
magda809 / 193.242.212.* / 2015-04-22 23:07
Ja pracuje a mąż ma świadczenie na córkę naprawdę żyjemy jak bogacze.Przyjdź i zaopiekuj się chorym dzieckiem 24h. Nie chcemy tych pieniędzy zabierzcie je i jeszcze tylko choroby córki. Pozdrawiam opiekunów wszystkich osob niepełnosprawnych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zakateka / 93.175.76.* / 2014-12-25 15:45
Ja zaraz wytłumaczę jak w Polsce się wyludza pieniądze. Mojej kuzynki ojciec całe życie nie pracował, w wieku pięćdziesięciu lat dostał wylew oczywiście tylko nie z,, nadużywania alkoholu "i nie ubezpieczony. Mieszka on ze swoją matką która ma trzy tysiące zł emerytury. Jego córka mieszka ze swoją matką 3km dalej bo oni są po rozwodzie. I kiedy jest ten wylew kto płaci za jego karetkę i leczenie? PODATNICY jak nie wiecie! Dostaje jeszcze w nagrodę rentę socjalną i opiekunką jest corka która pobiera świadczenia pieniężne, ma za to odprowadzaneona składki jakby była zatrudniona. Oczywiście ojca bidulka nie widuje i nie opiekuje się bo po co, ważne, że są pieniądze! A przecież takie pieniądze czy ktoś z polityków prywatnie wyciąga ze swojej kieszeni. Ludzie to pieniądze z tych co podatki odprowadzają
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
j - 23 / 87.205.178.* / 2014-03-31 15:10
No to niedługo pół Polski będzie niepełnosprawne... Wszyscy zdesperowani w swojej bezsilności, zrozpaczeni, głodujący, niegodnie żyjący... Budzi się nam demokracja uliczna i odsłania swoją co nieco nietrzeźwą buzię..
obywatelRP / 80.249.0.* / 2014-03-31 08:23
proponuję także redukcję w Ministerstwie Finansów, czy na prawdę potrzeba tam 2300 pracowników, z których każdy niech zarobi średnio 3 tys. to lekko licząc jakieś 82,8 mln zł. rocznie.
knklo / 88.156.99.* / 2014-03-30 19:31
kościołom nie powinno się zabierać, kościoły głoszące miłość do bliźniego, powinny same zrezygnować z wszelakich dotacji.
Niejedna parafia pomieściłaby sporo potrzebujących rodzin.
aragog / 2014-03-29 22:52
Wystarczy zrobic referendum i zapytac "czy jestes zatym aby 1.4mld zlotych, ktore rzad wydaje na nauke religii w szkolach przeznaczyc dla opiekunow niepelnosprawnych dzieci i doroslych ?
zakateka / 93.175.76.* / 2014-12-25 15:22
Prawda, prawda popieram. Utrzymywanie tych darmozjadów to absurd w tym kraju
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eryczek / 83.25.127.* / 2014-03-29 13:59
najgorsze że z jednej strony zabiorą 100zl biedakowi a z drugiej wyplywają miliardy a sprawcy okazują sie niewinni albo ich nie ma ale chałupy pobudowane stoją.WSTYD !CZEKAMY NA NASZ MAJDAN
knklo / 88.156.99.* / 2014-03-29 12:31
A czy inni nie mają prawa godnie żyć? Ten kto pracuje powinien móc godnie żyć, a ten, który nie chce pracować nie powinien dostawać pieniędzy do ręki za to tylko, że żyje.
Ludzie pracują - mają różne sytuacje, choroby, wypadki i mają dostawać tyle samo lub nieco więcej niż niepracujący? A z jakiej racji? Owszem rehabilitacja dla waszych dzieci - TAK! Ale jeśli bezpłatna to tak samo i dla innych. A co z tymi, którzy właśnie z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej z dnia na dzień stają się inwalidami.
I tu nie chodzi o taką czy inna opcję polityczną. Jestem przeciw zakłamanemu tuskowi, ale i przeciw rozdawaniu pieniędzy patologii. I żeby nie było nieporozumień- nie nazywam patologią osób niepełnosprawnych ani ich rodzin, tylko tych, którzy wykorzystają sytuację i będą żyć na nasz koszt. Jesteście w stanie zagwarantować,że wszystkie pieniądze przeznaczone będą na rehabilitację? Nie.
Co jest złego w tym, by rodzic niepełnosprawnego dziecka pracował, a w tym czasie dziecko byłoby pod opieką specjalisty? Rodzic odetchnie od ciężkiej pracy przy niepełnosprawnym dziecku, odpocznie psychicznie.
Może ktoś odpowie na to pytanie?
ludwig555 / 87.206.160.* / 2014-03-28 20:33
Wasze pomysły na uzdrowienie lecznictwa w Polsce są świetne !!! naprawdę
Zrozumcie jedynie to, że w chwili obecnej trwa walka o bezwzględne minimum na utrzymanie i w miarę godne życie.
Pora już by rząd zrozumiał, że godne życie w tym kraju jest sztuką.
Może za przykładem tych Pierwszych pójdą inni i zanim ktoś dołączy do rządu Donald Tuska dwa razy zastanowi się czy coś potrafi.

Bardzo podoba mi się sformułowanie z niniejszego artykułu "rząd Donald Tuska" ... może ktoś dołączy ???
andy872 / 89.67.249.* / 2014-03-28 18:12
obciąć emerytury policyjne, wojskowe, prokuratorskie a pieniadze same się znajdą
społeczeństwo / 88.156.99.* / 2014-03-28 16:56
"dosyć dyskryminacji ze strony państwa" - właśnie -tylko niepełnosprawnym się należy???
Ja pracuję, opłacam składki i jak spotyka mnie wypadek to też płacę z własnych pieniędzy za lekarzy, za zabiegi, za operację, za rehabilitację.
Jednego doświadcza los bardziej, innego mniej, ale prawda jest taka, że wszyscy jedziemy na tym samym wózku.
Dawanie pieniędzy do ręki to wyrzucanie w błoto. To tylko rozwija patologię.
Czy rodzice niepełnosprawnych naprawdę muszą rezygnować z pracy? Czy może jest wygodniej CO NIEKTÓRYM być w domu i dostawać niewiele mniej, niż gdyby pracowali.
A czy nie lepiej byłoby stworzyć odpowiedni system opieki wspomagający rodzinę? Dziecko, w czasie gdy rodzic pracuje miałoby fachową opiekę. Czy ci wszyscy rodzice są specjalistami w zakresie rehabilitacji?
A dlaczego nie domagacie się właśnie przyzwoitej opieki nad dzieckiem na czas, gdy wy będziecie w pracy? Wtedy patologia nie otrzyma do łapy pieniędzy, które przeznaczają na wszystko inne, tylko nie na rehabilitację. Upośledzeni umysłowo, pijacy rodzą upośledzone dzieci, dostają kasę "bo żyją". I my wszyscy musimy ich utrzymywać, bo są niezaradni. Oni odrzucają pomoc, oni chcą tylko pieniądze. Na alkohol, telefony komórkowe i inne zachcianki.
Rodzice tych dzieci, powinniście zarobić (PRACUJĄC!) tyle, żeby stać was było na rehabilitację, leki, opiekę nad dzieckiem. Ale NIE TYLKO WY. Owszem, doświadczył was los i współczuję, ale czy uważacie, że innym ludziom nie należy się godne życie? Wszyscy powinniśmy mieć pracę i zarobić tyle, żeby nie martwić się czy starczy nam do wypłaty. Nie martwić się co będzie w razie wypadku, nie martwić się gdy ktoś z członków rodziny zachoruje i tylko kasa będzie mogła go uratować.
opiekun1110 / 31.61.140.* / 2014-04-25 22:55
Smutna wypowiedź"społeczeństwo".Ja mam chorą córkę od wczesnego dzieciństwa.Teraz ma 27 lat,jest całkowicie niezdolna do samodzielności..Kiedy była mała,nie było żadnej pomocy finansowej.Ja musiałam pracować.Był żlobek,przedszkole.Problem się zaczął jak musiała zahaczyć o szkołę.To nie była nauka,tylko zajęcia rewalidacyjno-jakieś tam.Nie mówi nie pisze,nic nie rozumie....i co miałam robić?Opieka da grosze....A co dalej?20 lat ścigali mnie po sądach za kredyt,jaki zaciągnęła SSM.Komornik non stop!!Patologia....???ROZPACZ!!!Szkoła zajmowała sie córką 5 godz.dziennie 2x w tygodniu.Pozostałe dni zostawała sama w domu sama,bo ja musiałam pracować na komornika.Sąd głuchy,że to nie mój dług...a po skończeniu 18 lat z płaczem ją ubezwłasnowolniłam,bo nie może NIC sama zdecydować..Zostałam opiekunem córki i przyznano mi KURATORA!!I zaczęło się KONTROLOWANIE przez sąd,jak to ja sprawuję opiekę....PARANOJA..W imieniu Rzeczpospol.zdzierali ze mnie haracz...a tu sprawozdania z opieki i nachodzenie przez kuratora sądowego 2 razy w roku.Jakie skutki tej sądowej opieki były? A wywalili mnie z pracy,bo zostawiałam ją samą.Skąd miałam brać na opiekunkę jak utrzymywałam komornika i płaciłam coś czego nie powinnam!Córka dostaje 600 zł.renty socjalnej,a mi zabrali świadczenie pielęgnacyjne,bo wygasili,coś innego wymyślili...i żyjemy sobie dwie za te pieniążki utrzymując jeszcze 2 dorosłe osoby....No bo z każdej najlepszej rodziny można zrobić patologię,tak postępując jak nasz rząd,sąd czy urząd..Mam rozdzielność majątkową,bo mąż pijący zadłużony,syn to samo,a pieniędzy nie od nich nie ma.I jak słyszę Tuska i jego "ideologów" i takich jak ty"społeczeństwo"to szlag mnie trafia!!!widząc taką zniczulicę,która tylko szkodzi....a nie pomaga.A poza tym to po 30 latach pracy,płacenia podatków,ubezpieczeń,które poprzepadałały...MAM PRAWO ŻĄDAĆ wypłaty świadczenia w godnej wysokości..No ulżyło mi....Ale póki co to oni mają gdzieś sprawiedliwość i prawo,które nagminnie łamią...A tacy jak ty wymądrzają się,popierając to co złe....bo Polska wisi nad przepaścią ekonomiczną...I RUNIE,no przez kogo? A przez opiekunów osób niepełnosprawnych.Przez nich może też wzrosnąć podatek o 4%.Ta,korupcje,złe decyzje...wyciekanie kanałami miliardów złotych,trzeba zasłonić najsłabszymi,skłócając ludzi napuszczając ich na siebie.TO JEST DOPIERO PATOLOGIA!Tu !jest dopiero potrzebny SOLIDNY "KURATOR"!!!!!!
Jan- niezależny. / 188.125.134.* / 2014-04-01 12:58
To jest najwłaściwsza wypowiedz- opiekować się powinni odpowiednie pielęgniarki.Bodanie pieniędzy nie wiadomo na co są wydane.Zamiast gotówka do ręki- prawo do darmowych leków i opieki odpowiedniej pielęgniarki.
dośćklamstw / 176.97.81.* / 2014-03-28 16:47
Wkurza mnie ta polityka tego rządu że szukają zawsze na łatanie budżetu pieniędzy u niepełnosprawnych ludzi bo to najsłabsze ogniwo i nikt się o nich nie upomni,rząd sobie nie żałuje co roku do budżetu dla rządu są coraz większe sumy przyznawane ale o ludziach zwykłych jak to Tusk z pogardą mówi nie ma pieniędzy już pisałam że Tusk się doigra ze lekceważy rodaków dzięki którym został premierem i teraz udaje ze nie ma problemu w Polsce bo obrósł w piórka ,jest proste rozwiązanie zmniejszyć budżet prezydenta , rządu i klerowi ukrócić i pieniądze dać opiekunom nie trzeba oszukiwać ludzi że nie macie pieniędzy skromniej wydawać z budżetu pieniądze to wszyscy będą zadowoleni
qaduq / 89.71.130.* / 2014-03-28 16:33
Rząd potrafi robić oszczędności , ale sobie niczego wydrzeć nie da . Za co mamy płacić premie urzędnikom administracji państwowej , ministrom i ich zastęcom ? Mówienie o Sejmie i Senacie to czysta kpina , albo prowokacja polityczna . W tym drugim przypadku potrzebna kuracja w stylu Sachsa i Balcerowicza , lansowana przez znanych specow od gospodarki . Najpierw zwolnić połowę , a potem zacząć myśleć , żeby pozostali pracowali efektywniej .
Niepokojące jest , że nie majasnego programu ochrony zdrowia , a incydentalnie dowiadujemy się , ile osób wymaga takiej opieki . I od tego jest rząd , żeby policzył i zaproponował system stabilny . Jakąś ściepkę można wygospodarować z oszczędności za przeloty samolotem . Dać premierowi dodatek opiekuńczy i niech wynajmie mieszkanie w Warszawie , a nie niszczy ekologii paliwem podczas zbędnych przelotów . Polecam ekologiczny rower . Przez weekend w jedna stonę można dojechać .
edek6 / 89.231.88.* / 2014-03-28 16:07
wstyd ze poslowie oplywaja w luksusach a niepelnosprawni we wlasnych odchodach bo pampersow z przydzialu starcza na 4-5 dni w miesiacu mieszkac w Polsce to kara
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy