Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Mamy dość gnojenia!" Opiekunowie chcą 1,8 mld złotych

"Mamy dość gnojenia!" Opiekunowie chcą 1,8 mld złotych

Wyświetlaj:
złoty róg / 83.22.94.* / 2014-03-28 11:45
Dla Polskich rodzin brak kasy, ale dla ukraincow pokroju Saszka Biały to odrazu znalezli 300 000 000 mln zł będą ich dofinansowywac oficjalnie jako fundusz przedsiebiorczosci.
polish-british citizen / 80.42.149.* / 2014-03-28 11:10
a nie walczyly ciemne glupie biedne masy co sie naogladaly Bold and Beautiful o kapitalizm?? a w kapitalizmie jak wiadomo liczy sie tylko kapitalista i pieniadz, reszta na bruk.Czy wiedzeliscie gdzies na zachodzie,zeby sie tak naprawde dbalo o inwalidow o chorych psychicznie?? NIE, wiem bo mieszkam w UK i wiem jak naprawde ludzie sa na marginesie z niklymi zasilkami, paralympics to przykrywka dla swiata.NIe badzmy hipokrytami.
joll / 62.60.9.* / 2014-03-28 10:52
za opiekę nad cieżko chorymi dziećmi powinien zapłacić z własnej kieszeni PiS i wszyscy skrajni katoprawicowcy którzy by chcieli aby każde życie było chronione - nawet te najgorsze przypadki nie pozostawiajac wyboru rodzicom.
str144 / 80.52.164.* / 2014-03-28 15:13
Joll jako nie kato prawicowy nie ustawił się po rozumek jak dobry Pan dawał, i nie jest w stanie tego ogarnąć. Otóż drogi joll trzeba mieć kieszeń żeby płacić za cokolwiek, nie masz pracy - nie ma pracy, lub nie możesz iść do pracy z niepełnosprawnym i twoja kieszeń jest pusta - zapłać ale nie sądzę że jesteś w stanie to ogarnąć.
m ś / 91.192.123.* / 2014-03-28 12:01
Te pieniądze pochodzą ze składek podatników i nikt tu nie powinien polemizować o sensie ich wydawania. Paradoksem jest jednak "je" wydawanie na marzenia tych, którzy nimi zarządzają. Na dziesiątki lub tysiące doradców,dziesiątki wiceministrów, dyrektorów, kierowników, bliższych ciału urzędników i tych dalszych, chcąc udowodnić światu o swojej kompetencji i wyższości nie licząc się z kosztami. Faktem jest, że zwykły Kowalski nie może zrozumieć, że jego podatek z niewolniczej pensji idzie na zakup limuzyn, kawioru na tzw. służbowe imprezki, mebelki, dodatki za lojalność, garnitury, kiecki polityków i ich żon,itd. Czy ma tak wyglądać kapitalizm, który kręci się w tym kręgu tzw. vip za środki publiczne ? Jak się ma demokracja do kapitalizmu ?
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-28 10:32
PROSZĘ NIE WPISYWAC KOMENTARZY PRZED TYM WPISEM


Słuchałem w nocy tej audycji na żywo premiera z rodzicami osób niepełnosprawnych

Kilka faktów jakie zostały przytoczone:

1) Wysokość pomocy w takich krajach jak Niemcy czy Anglia jest dużo wyższa nie tylko proporcjonalnie ale i nominalnie. A nominał ma tu decydujące znaczenia bo to są kwoty, które mają starczyć na leki i na jedzenie dla co najmniej dwóch osób.
2) Premier obiecał już w 2009 r. podwyższenia zasiłku dla osób które opiekują się dziećmi w pełni niepełnosprawnymi. Do dziś obietnicy nie spełnił.
3) Miał powstać system opieki społecznej dla rodzin, które mają dzieci trwale całkowicie niepełnosprawne. Nic takiego nie ma. Propozycja to kolejne doraźne działanie a nie rozwiązanie systemowe.
4) Premier obiecał w 2009 r., że rodzice jeżeli zrezygnują z pracy dostaną wyrównanie od Państwa różnicy między kwotą zasiłku a ostatnim wynagrodzeniem. Nic takiego się nie stało.

Reasumując nic z zapowiedzi i obietnic premiera nie zostało spełnione. Podwyżki miały miejsce wyłącznie w wyniku protestów osób które maja niepełnosprawne dzieci. Wniosek jest oczywisty. Premier nie dotrzymuje obietnic.
unruhe / 80.133.9.* / 2014-03-28 01:02
To co się dzieje w Polsce widzi nie tylko każdy Polak ale i EU . Mieszkam w Niemczech od 15 lat i chętnie bym wrócił do naszego kraju...tylko do czego????? Pod względem opieki , służby zdrowia Polska jest zaraz przed Rumunią i na szarym końcu EU. Niemcy są na 3 miejscu.. Tutejsza Pflegedienst pomaga rodzinie w opiece nad starszymi osobami typu pielęgnacja leki opatrunki itd. a na każdego chorego z 3 gr. inwalidzką przypada 1550 euro czyli ponad 6 tys zł i są to pieniądze tylko na opiekę do tego każdy ma rente itd. Osoby bezrobotne nie umierają z głodu bo tutejsze Biuro Pracy przejmuje rachunki za prąd wodę a na życie bezrobotny dostaje 400 euro.Nie jest to wielka suma ale z głodu się nie umrze...a co w Polsce..bieda z nędzą...zamiast zająć się ludzmi którzy nie mają za co żyć skaczemy na Rosje na pchła na wilczura...kto ma pomóc nam/.?? NATO Hehe ,,,zreszto szkoda słów ...oby tak dalej Panie Tusk oby tak dalej...a wszyscy młodzi wyjadą.
Na marginesie. Kiedyś ówcześni mędrcy mówili...jeśli nie wiesz jak pozbyć się wrogiego kraju należy go wydziedziczyć...to się dzieje u nas...młodzi uciekają za chlebem za granicę a zostają nieliczni plus chorzy i starsi.
To tylko moje czyste przemyślenia i tak należy je odczytywać :)
H Szatkowski / 2014-03-28 07:33
Jak ma się owe 400 i 1550 euro do niemieckiej płacy minimalnej lub przeciętnej ?
Jak ma się PKB niemiecki do polskiego ?

Przeliczanie wprost świadczenia niemieckiego na złotówki jest demagogiczne.
unruhe / 80.133.9.* / 2014-03-28 11:34
Panie H.Szatkowski
Spróbuje to zobrazować w inny sposób-przeciętne wynagrodzenie P.Schmita to 2000 euro netto więc jeżeli przeciętny emeryt ma 1200 euro emerytury plus 1550 euro pielęgnacyjnego to chyba wyjaśnia to wszystko

Myślę , że to nie jest demagogiczne.Pozdrawiam
Maja721 / 178.180.120.* / 2014-04-03 14:12
Przestan piepszyc glupoty.mieszkam 25 lat w niemczech i i nie slyszalam o takich dochodach.Pracowalam w domu opieki .Harz IV nie placi za prad absolutnie placi czynsz i na zycie w zaleznosci od wieku .Starsi dostaja 365 euro a nie 400 jak piszesz..Kasa chorych dla niepelnosprawnego w zaleznosci od grupy tj I grupa okolo 245 euro ,druga to okolo 400 .a trzecia to okolo 700 euro czyli ta calodobowa.MOja kolezanka opiekuje sie matka cala dobe i wiem ile ma.Skad tobie sie wzielo 1550 euro ale bylo by to dobre ha ha ha .
realista / 87.105.84.* / 2014-03-27 21:41
To co napiszę może być odczytane jako bardzo niepolityczne ale jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. W przypadku podniesienia ponad miarę zasiłków dla niepełnosprawnych dzieci w pewnych kręgach naszego "społeczeństwa" może zacząć się "opłacać" posiadanie kalekiego dziecka. Może dojść do nagłego "wysypu" dzieci niepełnosprawnych. A jak to się robi - wystarczy obejrzeć "Slamdog - milioner z ulicy".
Jx75 / 46.186.79.* / 2014-03-27 20:54
A ja mam gdzieś wszelkie zasiłki. Chcę iść do pracy i sam sobie zarobić na to co mi potrzebne! Panie Tusk zacznij Pan coś robić z tym bezrobociem albo odejdź !!!
Podstnik / 192.162.51.* / 2014-03-27 20:09
Dość wyszarpywania kasy, niedaczniki i pasożyty. Dotyczy to głównie urzędasów i ich rodzin, ale i różnych grup społecznych wciąż wyciągających łapska po kasę podatników, zero godności własnej i honoru! Otóż wam nic się nie należy, możecie jedynie grzecznie prosić społeczeństwo (tę część, która płaci podatki!), a nie żądać, bezczele jedne!!
Historia 666 / 89.75.185.* / 2014-03-27 20:01
Ludzie przecież to jest celem tuska, stadioniki, olimpiady, a nie jakieś tam rozwojowe sprawy przemysłowe, czy handlowe bądź socjalne, mamy wymrzeć, wyemigrować, ma tu zostać skansen do obsługi panów z za Odry. Zniszczoną polską flotę rybacką (żona choruje i byłem na zakupach, kilo dorsza 36 złotych, a w PRL 6 złociszy, zatkało mnie) więc ryba droga bo wytrzebiliśmy stado, ale 10 m od naszej zachodniej granicy prawie brak limitów tam nie wytrzebiła się i jak się pilnuje żeby nie przekroczyć granicy, porządna ryba i sprytna ta ryba, woli być łowiona na euro. I tak ze wszystkim, podobno ma nas odwiedzić Wielki Wojownik walczący o pokój na całym świecie, dronami, bombami walczący, ekonomicznie też, ile zapłacimy za ten cyrk, czy nie taniej pójść do ZOO, widok i skutek będzie ten sam, wszak prawie w każdym ZOO są jakieś hominidy. Zobaczymy na wyborach czy to rozumiemy, chociaż propaganda płynie z mediów jak z kloaki, siejąc panikę wojenną i histerię. Czego się nie robi żeby wydać 150 miliardów na amerykańskie zabawki do mordowania i kręcić przy okazji wspaniałe lody objęte tajemnicą wojskową.
Pzdro premierze / 77.187.228.* / 2014-03-27 19:17
a ja mam sąsiada degenerata i co 2 dzień Pani z mops-u posprząta, okna umyje, jeść zrobi a kolega pod sklepikiem pije winko. Jak już chorować w tym kraju to na chorobę alkoholową
.,. / 81.190.62.* / 2014-03-27 20:42
A może degenerat jest samotnym właścicielem mieszkania i dlatego pani z MOPSU tak chętnie lata do niego.
dgen / 2014-03-27 18:36 / Tysiącznik na forum
jakby przeanalizować wszystkie niespełnione obietnice tuska to pod sejmem protestowałoby jakieś 20 mln ludzi zrobionych w bambuko
tiaa / 95.160.43.* / 2014-03-27 19:09
a ile wyjdzie jak PIS nie spełni swojej obietnicy z zeszłego roku czyli tysiak miesięcznie na każde dziecko do 18 roku życia?
letthempay / 79.163.139.* / 2014-03-27 17:25
ten rzad ma pełno pieniedzy!! chce olimpiady w krakowie, Tusk i Majchrowski podpisali wniosek aplikacyjny!!
Wydali 50 mln na strone internetową dla bezdomnich!!
Zbudowali stadiony, które stoją puste !! Teraz czas na niepełnosprawnych, niech im płacą!!
ANNA L / 83.11.123.* / 2014-03-27 17:06
Rząd się lansuje na szczodrości dla bardziej medialnych rodziców, kosztem opiekunów dorosłych, często będących w gorszym położeniu. Jak można podwyższać świadczenia rodzicom, kiedy druga grupa opiekunów od niemal roku została bez niczego. Dla rodziców robi sie ustawę w trzy minuty, a dla opikunów dorosłych od grudniowego wyroku TK nie ma do tej pory przyzwoitego projektu ustawy. MPiPS chce nas oszukać i zamiast zwrotu świadczeń pielęgnacyjnych proponuje zasiłek dla opiekuna w wys. 520 zł
opiekun matki / 93.154.194.* / 2014-03-27 16:33
zsumujcie że "dziecko" niepełnosprawne (które może mieć od 0 do 100 lat - tak właśnie widzą przepisy "dzieci", bo nie ważne ile mają lat dzisiaj, tylko ile miały gdy stali się niepełnosprawni, czyli przed 18 r życia) może nabyć prawo do renty socjalnej lub rodzinnej, że dziecko ma drugiego rodzica, który może pracować i zarabiać bez limitu, a jeśli nie utrzymuje kontaktów z tym "dzieckiem" to dziecko posiada alimenty.
pssssssyt / 5.60.212.* / 2014-03-27 16:07
Rudy świntuch dokręcał narodowi śrubę do opru, co by sprawdzić gdzie jest granica bólu, głodu i kompletnego zgnojenia. No i śmieć się dowiedział.Rachunek jaki mu naród wystawi będzie makabryczny.

Najnowsze wpisy