Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mamy okazję mocniej urosnąć

Mamy okazję mocniej urosnąć

Money.pl / 2008-05-13 06:41
Komentarze do wiadomości: Mamy okazję mocniej urosnąć.
Wyświetlaj:
wesz / 83.5.193.* / 2008-05-13 15:30
sprzedam muła za 500pln
flugo / 2008-05-13 15:32 / portfel / Dziecko hossy
a co umie ten muł?
muły sie nie rozmnażaja- czyli na potomkach sie nie zarobi
seks ze zwierzetami za pińset- odpada- sa na rynku ciekawsze propozycje
sprzata?pierze?ciagnie?
czy tylko ryczy?
Life / 2008-05-13 15:43 / Tysiącznik na forum
na łace stawiasz kebab , muła i organizujesz przeloty czarterem ....oczywiście turystyczne...
Taka imitacja grecji :)
flugo / 2008-05-13 16:04 / portfel / Dziecko hossy
ty załatwiasz kebab
wesz wchodzi z mułem
ja zajmuje sie papierkami
i za 3 m wchodzimy na NC:))
Longterm / 2008-05-13 15:29 / Mostek Zwyciężymy!
Widzę że Kenobi się zrobił hiperaktywny. To świadczy że jest bardzo mało pewny tego o czym pisze. Jak jest żle to nie trzeba pisać nic. Po kilkunastu latach na giełdzie dopiero zaczęłem rozumieć że właściwie to sytuacja na giełdzie nie ma nic wspólnego z aktualnym stanem gospodarki. Może być krach (tak najczęściej się zdarza) w momencie największego wzrostu a może być odpał w momencie kiedy wszyscy się śmieją z optymistów.
zbig$ / 2008-05-13 15:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
no nareszcie ktos to napisał...podniecanie sie inflacją, stopami, wskaznikami pkb czy innymi jest bez sensu i tylko bywa okazją do zwlki albo windy....
Mieczyslaw / 2008-05-13 15:33 / Uznany Gracz Giełdowy
swiete slowa
Kenobi / 2008-05-13 15:43 / Uznany malkontent giełdowy
Ha, ha, ha! A dlaczego spada mądrale?
grześ / 2008-05-13 15:26 / Tysiącznik na forum
i niech mi ktoś powie że przy tych obrotach ktoś w ciemno bierze magne
musi być jakiś fant do wzięcia
Kenobi / 2008-05-13 15:28 / Uznany malkontent giełdowy
W ogóle obroty na całym rynku to żenada, potwierdzają tylko na jakim etapie obecnie jesteśmy...
Mieczyslaw / 2008-05-13 15:43 / Uznany Gracz Giełdowy
mozesz rozwinac

ktory to etap ?
vox2 / 2008-05-13 16:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wstęp do hossy
Mieczyslaw / 2008-05-13 15:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Lotos dokupiony koniec zbierania :)
Mieczyslaw / 2008-05-13 15:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Do posiadaczy Millenium - kierunek obrany
mario_hani / 2008-05-13 15:43 / Ubrany w akcje
jak sobie pomyślę że jakiś czas temu zastanawiałem się czy zakupić Millenium czy też Ponar i postawiłem na to drugie to mnie ściska w żołądku
Kenobi / 2008-05-13 15:21 / Uznany malkontent giełdowy
Pozyczli na moment jena, żeby zrobić rajd, zanim ludzie pomyślą, jakie te dane naprawdę były, a teraz moga robić powolną dyustrybucję...Za chwilę go oddadzą, żeby potem znów pożyczyć...Czekam, kiedy w końcu upadną pod tym garbem długów...
needle / 2008-05-13 15:29 / Bez rangi

Pozyczli na moment jena, żeby zrobić rajd, zanim ludzie pomyślą,


ostatni raz kursem jena zainteresowałem się latem kiedy cielawie pisał o tym Inwestor Samuraj
...wydaje mi się, że zły adres...raczej nikt tu nie robi zakupów pod relację jena z innymi walutami
kombinuj dalej
Longterm / 2008-05-13 15:33 / Mostek Zwyciężymy!
ale igła ja pamiętam jak to była niemalże religia dla co niektórych ten Jen:)
needle / 2008-05-13 15:36 / Bez rangi
pamięć Cię nie zawodzi...ale sam napisałeś...

dla co niektórych
Krzych / 2008-05-13 15:28 / Płoteczka na forum
Siedzi Jaś z Malgosia w kinie i Jas mowi: -malgosiu wloz mi reke a majtki... malgosia wlozyla. Jas na to: -czujesz? -czuje... -twardy? -twardy... -gruby? -gruby... -dlugi? -dlugi... -cieply? -cieply... -Dawno sie tak nie zesralem!
szok :)))
Mieczyslaw / 2008-05-13 15:24 / Uznany Gracz Giełdowy
tutu rutu majtki z drutu :)))
amigo2 / 2008-05-13 15:20 / Regulamin forum!
ale siorbanko na perełce
grześ / 2008-05-13 15:30 / Tysiącznik na forum
ktoś sam sobie siorbie
to samozadowolenie czy jak?
amigo2 / 2008-05-13 15:36 / Regulamin forum!
inwestorsi przezucili pakiecik od słupa
info o zwiekszeniu dzisiaj
grześ / 2008-05-13 15:45 / Tysiącznik na forum
a ty tam za sekretarke robisz , czy pod prezesem chodzisz że taka zorientowana jesteś
:-)
brydzia / 2008-05-13 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rośnie popyt na akcje po lepszych danych o sprzedaży detalicznej w USA
Włodzimierz Uniszewski
13.05.2008 15:07
Czytaj komentarze(0)
Rozczarowujące raporty kilku europejskich banków i niespodziewanie wysoki odczyt brytyjskiego wskaźnika inflacji skutecznie zablokowały dzisiaj popyt na największych rynkach Europy. W Wielkiej Brytanii zaczęto przebąkiwać nawet o stagflacji. Nastroje na Wyspach pogorszył też raport z rynku nieruchomości potwierdzający wyraźną presję na spadek cen.

Przed publikacją raportu o wielkości kwietniowej sprzedaży detalicznej w USA ignorowano inne informacje napływające na rynki. Wal-Mart pochwalił się 7 proc. wzrostem zysku przy 10 proc. wzroście sprzedaży, nieznacznie przewyższając prognozy. Ta dyskontowa sieć detaliczna zwiększa obroty dzięki przesunięciu popytu Amerykanów w kierunku najt6ańszych towarów, aby zrównoważyć inne rosnące koszty utrzymania. Po publikacji wyników akcje spółki nieco jednak spadły. Kiepsko poradził sobie w I kw. deweloper Toll Brothers, notując 30 proc. spadek przychodów. Także oficjalne potwierdzenie zakupu EDS przez Hewlett Packarda za ponad 13 mld USD nie spowodowało wzrostu amerykańskich kontraktów terminowych, które znajdowały się cały czas pod kreską.

Poprawę sytuacji przyniosła dopiero publikacja danych o godz. 14.30. Całkowita sprzedaż detaliczna spadła w kwietniu o 0,2 proc. – po raz trzeci w ciągu ostatnich 5 miesięcy - zamiast pozostać bez zmian, ale po odliczeniu sprzedaży samochodów wzrosła o 0,5 proc., bijąc prognozę przewidującą wzrost o 0,2 proc. Oczywiście ciągle spadająca sprzedaż samochodów nie świadczy najlepiej o finansowej kondycji amerykańskich konsumentów i raczej źle wróży gospodarce, ale inwestorzy cieszą się teraz z każdej wiadomości, która może w krótkim choćby terminie posłużyć jako katalizator dalszego wzrostu cen akcji.

Reakcja rynku terminowego była jednoznacznie pozytywna – kontrakty wróciły do poziomu neutralnego, a obecnie sugerują nawet lekko wzrostowe otwarcie na Wall Street. Indeks Dax gwałtownie zawrócił z okolic dziennego minimum, a wraz z nim na północ podążył Wig20, który zyskał wreszcie szansę zakończenia dnia na plusie.

Od rana było widać, że warszawskie blue chipy nie mają za bardzo ochoty na spadek. Liczba indeksowych spółek rosnących stale przewyższała liczbę spadkowiczów. Poziom indeksu nie odzwierciedlał faktycznego układu sił, gdzie większość najcięższych spółek była nad kreską. Odbicie nie jest jednak spektakularne i pozostaje mieć nadzieję, że popyt jednak zdobędzie się na większy wysiłek niż ten wystarczający do utrzymywania rynku na linii neutralnej. Ponieważ jest szansa na wzrostowy początek sesji za oceanem, być może w ostatnich kwadransach pojawi się na GPW większa aktywność. Na razie nie zachwyca – obroty doszły dopiero do poziomu 600 mln. zł.

Wzrosty na światowych giełdach może wspierać taniejąca ropa, która traci po prognozie Międzynarodowej Agencji Energii przewidującej zmniejszone zapotrzebowanie na surowiec oraz wskutek umocnienia dolara. O godz. 16 napłyną jeszcze z USA dane o marcowym poziomie zapasów w firmach. Przemawiać będzie także kilku oficjeli z Fed. Przemówienie poświęcone zadaniom banków centralnych wygłosił już Ben Bernanke. Zapewnił, że banki centralne kooperując ze sobą są zdolne zapewnić odpowiednią płynność na rynkach finansowych.
Kenobi / 2008-05-13 15:27 / Uznany malkontent giełdowy
Wszyscy wiedzieli,że dane nie będą dobre, a wmawianie ludziom, że bez aut rośnie sprzedaż, bez wskazania na inflacje, bo dlatego nie kupują aut, że nie mają za co, bo wiecej musżą wydawać na żywność energie i inne rzeczy, a krdytu nie ma. No i takich Brydziu tutaj wstawiasz, ktotrzy nawet nie potrafia porządnej analizy syutuacji przeprowadzić. Wal mart spada przed sesją, bo jego mprgognozy na przyszłość są gorsze od oczekiwań, taj jak i wiekszości innych, a giełda nie prszejmuje sie tym, co było, ale tym, co będzie. Wydadzą te czeki z pakietu stymulacyjnego na spłatę kredytów i po ptokach.
Kenobi / 2008-05-13 15:14 / Uznany malkontent giełdowy
No i powiedzialem, że nawet nie będą wiedzieli z czego sie cieszą - z kolejnego spadku sprzedaży detalicznej, szalejącej inflacji (skok cen importowych o 15,4% r/r), i złudzenia, że rosnie sprzedaż, jakby nie wiedzieli, że to tylko inflacja. A miejsc przcy ubywa, w portfelach coraz mniej, kredytu nie ma, domy tańsze od kredytu do spłacenia...
Kenobi / 2008-05-13 15:09 / Uznany malkontent giełdowy
Miedź poleciała w dół, a nasi oczywiście z tłumem do góry...
Longterm / 2008-05-13 15:12 / Mostek Zwyciężymy!
Kenobi wszyscy to wiedzą. Jako ktoś kto uważa się za znawcę ekonomii powinieneś wiedzieć czy dla gospodarki drogie surowce są dobre czy złe...
Kenobi / 2008-05-13 15:16 / Uznany malkontent giełdowy
To dlaczego czekasz na wzrosty na giełdzie, kiedy surowce biją rekordy? Zdecyduj sie na coś, lub na kogoś...
Longterm / 2008-05-13 15:19 / Mostek Zwyciężymy!
na szczęście nie gram na kontraktach. nie interesują przejściowe fluktuacje wigu 20. mam dobre spółki które w długim terminie dadza więcej niż lokata w getinie:)
Longterm / 2008-05-13 15:06 / Mostek Zwyciężymy!
ale jaja ktoś sobie jedną akcje MSZ kupił i podbił kurs na plusy:)
Longterm / 2008-05-13 15:10 / Mostek Zwyciężymy!
o kolejna transakcja już lepiej bo 10 akcji:)))
A2 / 2008-05-13 14:58 / Spekulantka
Poprawilam sobie sloneczny okulary))))) .Pora na sjeste.
brydzia / 2008-05-13 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
A2 może ty wyjaśnisz , ropa rośnie , dolar się umacnia , i kontrakty na USA mocno zielone , co to może oznaczać , wzrosty czy spadki ,
Krzych / 2008-05-13 15:15 / Płoteczka na forum
malujesz przy słońcu i kolor biały oślepia zyski , maluj na czarno i jest ok...........
Kenobi / 2008-05-13 15:18 / Uznany malkontent giełdowy
Wolisz na ślepo macać te straty, żeby Ci sie wydawało, że może to są zyski?...
adrianoo / 2008-05-13 14:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
co racja to racja, czas wyjsc na "zewnatrz" ;)
Cheed / 2008-05-13 14:58 / Byczek
Duda już na plusie, ładnie postraszyli wynikami malutkich
Krzych / 2008-05-13 15:01 / Płoteczka na forum
nawet nie obserwuję ustawiłem zakup na 3:84 bez sensu drożej bo mam . Spółka long
Longterm / 2008-05-13 15:04 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo long...
Krzych / 2008-05-13 15:11 / Płoteczka na forum
kiedyś to były widły i nie zmieniam tylko oni zmieniają:)))
Longterm / 2008-05-13 14:48 / Mostek Zwyciężymy!
Megaważne dane z USA. Duży krok w kierunku zmiany momentum i przekonanie kolejnych kilkuset tysięcy inwestorów na całym świecie że sytuacja może jednak się wyklaruje i poprawa w końcówce roku jest możliwa. Te kilkaset najodważniejszych może stwierdzić że warto jednka zaryzykować co nieco...może jakieś ochłapy trafią też na naszą bananową giełdę?
Kenobi / 2008-05-13 15:04 / Uznany malkontent giełdowy
Ale żeś teraz walnął, jak mega-chory w kubeł...
barakuda / 2008-05-13 15:16 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...finezyjnie i z kulturą....i jak celnie...:-)))
pchelek / 2008-05-13 15:30 / Tysiącznik na forum
bo sie wala zalozenia - ma byc bessa i basta !!!!!!!!!!!!!
I zaden long nie ma prawa glosu :)
flugo / 2008-05-13 14:46 / portfel / Dziecko hossy
Brydzia- kiedyś wbk policzył nieruchomości spółek bedacych w posiadaniu zachodniego- z palcem w nosie wyszlo ze akcje powinny miec wartosc ksiegowa ok. 6 zeta
i co- i gówno
brydzia / 2008-05-13 14:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
dlatego się pytam bo jak patrze na poszczególne składniki to nic nie kapuje , myślałam że ktoś wie jak to się przeszacowuje , Gant tak kiedyś przeszacowywał i był po 135 zł a teraz przeszacowuje i jest po 35 zł
rocoman / 2008-05-13 14:46 / Tysiącznik na forum
gdyby nie ta j**... fuzja ABG z Assecopol to miałbym dzis nawet nie zły dzien mimo ogólnych spadków
AST jak zwykle na +
PKO również +
nawet Forte dziś ładnie na +
no i tylko te ABG którego po wczorajszej sesji mam najwięcej brr...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy