Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mamy problem z płaceniem podatków. Zaległości są większe niż spodziewał się rząd

Mamy problem z płaceniem podatków. Zaległości są większe niż spodziewał się rząd

Wyświetlaj:
debiutant2 / 195.69.80.* / 2015-03-24 21:46
Gdy patrzę na zachłanność MF, te podwójne opodatkowania, traktowanie przedsiębiorców jak złodziei, pełną zasadzek ordynację podatkową, gdy widzę jawne łamanie prawa do odliczenia VAT od paliwa bądź utrudnianie tego do granic możliwości - to po prostu mam ochotę kombinować, ukrywać, uciekać w szarą strefę i chyba zacznę to czynić, bo najzwyczajniej nie dam robić z siebie frajera... Innymi słowy jak wy mi - tak ja wam !
gosc1235 / 78.88.229.* / 2015-03-24 18:23
Z uwagi na bardzo wysokie koszty pracy zatrudnia się pracowników na najniższej krajowej a reszta idzie pod stołem. Dlatego tej kwoty pod stołem brakuje, jako kosztu uzyskania przychodu. Proste pod stołem pracownik dostaje 3 tys. złoty x 12 miesięcy to daje brak kosztu uzyskania przychodu na kwotę 36 tys. złoty. To jest tylko za jednego pracownika a jak ich ktoś zatrudnia 50 osób to przy 3 tys. zloty pod stołem daje brak kosztów w wysokości jeden milion osiemset tysięcy złoty. Czego skutkiem jest dziura budżetowa w firmie i brak środków na zapłacenie tego wygórowanego podatku?
Matematyk / 95.148.213.* / 2015-03-16 00:02
Te glomby z rzadu jest jedna rada musicie obnizyc podatki do jakis 7 procent wtedy pieniadze sie znajda chcecie okradac ludzi przestancie to wiecej ludzi zacznie je placic. Teraz mozecie mowic do mnie moj wybawco na calowanie raczek sie nie umawiamy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cayt london / 188.29.164.* / 2015-03-15 23:56
A ile winner as panstwowe molochy a ile sektor prywatny bo wydaje die ze wiekszosc dlugu to firmly panstwowe
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mr Bear / 83.13.156.* / 2015-03-11 10:42
Pierwszy powód: Krzywa Laffera - po prostu jesteśmy już po drugiej stronie.

Drugi powód: kryzys finansowy z 2008 spowodował zmniejszenie podaży pieniądza (kredyty bankowe), co w konsekwencji wiele firm doprowadziło do upadłości. Teraz, wszechstronnie konsumujący bankruci kradną, żeby pospłacać swoje długi lub mieć za co żyć (przy zachowaniu dotychczasowego poziomu konsumpcji). Robią to m. in. nie płacąc podatków lub nawet wyłudzając ich zwrot.

Trzeci powód: jesteśmy krajem taniej siły roboczej dla zagranicznych firm. Wpływy podatków biorą się z pieniędzy wydanych w gospodarce danego kraju, w tym przede wszystkim VAT. Firma Duńska wysyła materiały do Polski, żeby je potem po przetworzeniu (przez tanią siłę roboczą) z powrotem przetransportować do Danii - i nie płaci VATu. CIT także zapłaci w Danii. Skąd więc mają się wziąć przychody z podatków? Z tego co skonsumuje pracownik zatrudniony w takim czy innym zagranicznym molochu za 1280 zł netto? :)
antymanipulantka / 91.215.34.* / 2015-03-11 10:03
I bardzo dobrze, system prawny w Polsce to katastrofa. Podatnik płacący jest niszczony a nie płacący chroniony. Do tego mega korupcja, szara strefa na nie spotykaną w Europie skalę, niszczące gospodarkę prawo, pięciokrotnie za wysoka biurokracja, przywileje nie umotywowane niczym logicznym,brak odpowiedzialności urzędników i polityków i mamy bilion zł rocznie strat. A mogła być druga Japonia.
asadfdg / 46.113.77.* / 2015-03-11 10:03
Szanowny przedsiębiorco napisz mi proszę najlepiej co do złotówki ile miesięcznie kosztuje Cię pracownik który dostaje 1750 brutto. 3000? bo skoro w twojej fabryce np jogurtów, sprzedaje się je za tyle samo co np w niemczech, a niemiec już do ręki dostaje 5000 zł to co się u nas nie opłaca??????? to że masz 2000 z każdego pracownika do swojej kieszeni? aha już wiem chciałbyś przynajmniej trzy tysie, bo nie możesz w trzy miesiące domu kupić... tak to wygląda chyba że się mylę
max77 / 217.171.51.* / 2015-03-24 09:22
ale bzdury wypisujesz. Jak taki z ciebie kozak do zakładaj firmę.
as456 / 92.90.17.* / 2015-03-11 09:47
we francji jest ustawa iz vat placi tylo firma gowna podwykonawcy nie obracaja vatem przez co vat szybciej trafia do kasy panstwowej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wkropki / 81.190.42.* / 2015-03-11 09:34
problemem są przede wszystkim chore przepisy, które nakazują odprowadzenie podatku po wystawieniu faktury niezależnie od tego czy i kiedy zapłata wpłynęła na konto. Jak zapłacić podatek kiedy mam puste konto a wystawionych faktur na 20tys.? na papierze "zarobiłam" i nikt o nic nie pyta, fiskus i zus chytrus wyciągają rękę po "swoje". Płacić za faktoring? z czego?
wesdwe / 83.9.61.* / 2015-03-11 09:28
"Wzrost zobowiązań wobec budżetu w ostatnich latach eksperci tłumaczyli kryzysem i trudną sytuacją makroekonomiczną. [...] Prawdziwym problemem jest więc skuteczność w ściągalności podatków i rosnąca skala nadużyć ze strony firm". - Nie jest problemem wysokość i ilość podatków? Nie jest problemem bizantyjski przerost administracji i marnotrawstwo (zeby nie powiedzieć - złodziejstwo) naszych podatków? Prawdziwym problemem jest niska ściągalność??!! Domyślam się, że remedium będą nowe urzędnicze etaty, zgadłem????
sabbath61 / 83.20.244.* / 2015-03-11 09:28
Wszystko, to wina nieudolnego rządu, który nie potrafi wyegzekwować należności. Ale to nie jest dziwne, skoro rządzą nami ludzie, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia!!!!
Ala890 / 95.215.198.* / 2015-03-11 09:27
Gdyby nasz mądry rząd obniżył podatki, a nie zarzynał firmy, to ściagalność podatkowa na pewno by wzrosła.A tak coraz więcej firm pada, a w kasie robi się pusto. Ktoś tu chyba naprawdę chcę żeby to wszystko runeło, a nie dzwigęło się.
sabi663 / 89.174.19.* / 2015-03-11 09:26
No i będzie jeszcze większy problem w momencie,kiedy drobni przedsiębiorcy upadną...(balansują na granicy) i państwo będzie musiało ich utrzymywać...najwygodniej podnosić ZUS złodziejski z którego nic nie mamy,wysokie podatki,podatki naliczać od podatków,prowizje pobierać od oszczędności które zostały wcześniej opodatkowane przez fiskus.To jest zwyczajne dobijanie polskiej gospodarki.Potrzebni są prawdziwi patrioci w rządzie...i to na gwałt!!!
justyna567 / 213.241.54.* / 2015-03-11 09:11
Polski przedsiębiorca zobowiązany jest do płacenia podatków na każdym kroku z nas zdzierają a co ze zwolnieniem wielkich kolosów zagranicznych marketów, które tylko co parę lat zmieniają barwę żeby nie płacić nic. Takim to rząd pomoże a polskiego przedsiębiorce dobić, oskubać. Polska chora polityka fiskusa.
asdojakdjg / 178.36.197.* / 2015-03-11 09:09
" Prawdziwym problemem jest więc skuteczność w ściągalności podatków i rosnąca skala nadużyć ze strony firm"

Ty bucu. Firma u której mąż jest podwykonawcą jest mu winna już 50 tys.zł. Firmie jednoosobowej. I z czego mamy płacić podatki?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy