Forum Forum prawneKarne

mandat kredtowany

mandat kredtowany

kurdt / 217.173.198.* / 2009-05-12 11:21
wczoraj dostałem mandat kredytowany na kwotę 400 zł jako że jestem studentem i nie pracuję
to nie mam kasy na jego spłatę i nie mam zaspecjalnie skąd pożyczyć. jakie konsekwencje
poniosę za niezapłacenie go w terminie 7 dni? po jakim czasie zawita do mnie komornik? ile
może mi doliczyć do mandatu? jak wygląda sprawa z rozłożeniem mandatu na raty? dodam ze nie mam na celu wymigania się od zapłacenia, ale potrzebne pieniądze będe miał dopiero w wakacje i wtedy chciałbym go dopiero zapłacić
Tetrarha / 2009-05-22 13:30
Wiesz, mam trochę doświadczenia w niepłaceniu mandatów w terminie.

Jeśli nie zapłacisz w terminie zazwyczaj zabiera się za to niedobry pan związany z windykacją i urzędem skarbowym. Ale nim przystąpi do czynności wysyła zawiadomienia.
Dostałem dwa mandaty, jeden w grudniu ubiegłego roku na zdaje sie 25 zł i drugi nieco później, chyba w styczniu na 100 zł. Zawiadomienia dotarły do mnie maju, w zasadzie na dniach. Suma wraz z odsetkami naliczonymi wyszła 130 zł 30 gr. Jeśli nie zapłacisz to zostają powzięte dalsze czynności windykacyjne, ale o nich już w zasadzie nie mam pojęcia. Pewnie zastuka do drzwi pan z niebieską obstawą i zechce skonfiskować coś wartościowego - na pokrycie mandatu oraz kosztów związanych z samym procesem ściągania należności. W zasadzie kwota może znacznie wzrosnąć. Nie wiem jak mają się przepisy ale jeśli nie masz nic na własność a jesteś pełnoletni, to nic nie zrobią ale tu musisz szukać porady specjalisty.

Najnowsze wpisy