Forum Polityka, aktualnościKraj

Manifestacja pod willą generała. Jak co roku

Manifestacja pod willą generała. Jak co roku

Money.pl / 2008-12-13 10:38
Wyświetlaj:
poborowy / 195.205.64.* / 2008-12-13 19:27
Każdy komentator powinien podać swój wiek i przynałeżność. To by wiele powiedziało czym się kieruje lub kto go kieruje przy formuowaniu "swojego" zdania. Myślę niewielu tu jest tych którzy to przeżyli, obojętnie z której strony.
Pol^^ / 213.158.196.* / 2008-12-13 16:02
Trzeba było powiesić Spawacz ; pokojowe demostracje pod oknami tej kanali to jest raczej dziecinada; ktoś liczy, ze to zrobi nim wrażenie?
Pajchiwo / 2008-12-14 09:48 / Tysiącznik na forum
Myślę, że swoje to robi dla obu elektoratów - to przecież bardziej demonstracja polityczna niż osobista (niewiele tam pewnie ofiar stanu wojennego).
Zresztą dla SLD to chyba raczej próba zaznaczenia, że w ogóle jeszcze istnieje, a dla PiS określenie twardego stanowiska w sprawie nie zmieniania faktów z historii.
Ciekawe co na ten temat napisze GW.
Czy dożywotni RN, Michnik będzie chronił swoich ulubionych przyjaciół, czy zdobędzie się na odrobinę obiektywizmu?
Stawiam raczej na to pierwsze, w końcu z ofiarami stanu wojennego Michnik mógł pić wtedy teraz pije z ludźmi którzy rządzą i pewnie mu "nie wypada"...
Wapniak / 2008-12-13 15:19 / Tysiącznik na forum
Jak zwykle; sterowanych idiotów nie brakuje!!!... Czy kiedyś "Polaczki" zmądrzeją?...
ŁowcaWykształciuchów / 2008-12-13 14:37 / NiePOsPOlity Intelekt
I dobrze. Póki ten śmieć z krwią na rękach nie zdechnie... (czasem trzeba być dosadnym)
andowc / 83.30.108.* / 2008-12-13 14:16
"Stan wojenny" wprowadzono "nielegalnie" -niekonstytucyjnie (co wtedy było "legalne" ? ).
Wszystko ma "plusy i minusy" (na tym polega "równowaga", - jeden zyskuje, drugi traci).
Kto płacze nad "trupem" (zmarłym) tyle lat ? (normalny na umyśle pewnie Nie ).
Bez "stanu wojennego" mogła być "tragedia" (syn zamordowałby ojca lub ojciec syna, - w rodzinie, ze względu na poglądy polityczne).
Nic do tego niema interwencja zewnętrzna (ZSRR,USA itd..), ani obrona "ustroju".
Każdy "h**" ma swój "ustrój".
"Stan wojenny" pogodził "pokolenia (dzieci z rodzicami).
Na tym polega "ciągłość" (władzy,rządzenia,życia,rodzenia, itd..).
pan władek / 85.222.86.* / 2008-12-13 10:52
napisałem ten komentarz do poprzedniego artykułu, ale widzę, że wciąż jest aktualny"

"tak sobie myślę, jak oceniono by Rydza Śmigłego gdyby w obliczu
najazdu niemieckiego sam wprowadziła stan wojenny. Nie chcę
odwoływać się do historii głębiej, ale warto wspomnieć parę
sytuacji np. Sobieskiego i najazd turecki, Jagiełłę i najazd
krzyżacki itp itd.
Wszyscy wspomniani nie byli, jak rozumiem, ludźmi honoru."
Rydz Śmigły? / 213.158.199.* / 2008-12-13 10:59
czego to się władek nie robi, aby usprawiedliwić czerwoną hołotę. Można fiksum dyrdum dostać, nie?
isael / 81.190.10.* / 2008-12-13 12:10
albo w obliczu niebezpieczeństwa, bezpiecznie ewakuowac się za granice RP, czego Rydz Śmigły nie omieszkał uczynić.
No cóz był 'tylko" marszalkiem RP, a nie zwykłym kapitanem na statku o którym sie mówi ze "Kapitan schodzi ostatni"
GDA66TY / 2008-12-13 10:38 / Tysiącznik na forum
Kilkadziesiąt ofiar a nawet kilkaset było by gdyby stan wojenny nie był wprowadzony. W Iraku zginęło więcej polaków. Pytam kto wysłał do Iraku nasze wojska bo chce pojechać pod jego dom i zapalić znicz.
Howard Webb / 2008-12-13 12:29 / Bywalec forum
Jeśli chodzi o Irak to bardzo przydatne jest aby wojsko sprawdziło się w warunkach bojowych.


A Jaruzelski to zdrajca Polski: spowodował swoją decyzją śmierć kilkuset osób i zmarnowane lata rozwoju Polski.

Najnowsze wpisy