Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Manifestacje w Hiszpanii przeciwko reformie rynku pracy

Manifestacje w Hiszpanii przeciwko reformie rynku pracy

Wyświetlaj:
jestem za a nawet przeciwko / 87.251.252.* / 2012-03-12 03:03
Im więcej biurokratycznych regulacji, tym więcej firm "ucieka" z produkcją tam, gdzie nie tylko jest tańsza siła robocza, ale gdzie przede wszystkim jest wolny rynek pracy.

Sam jestem pracodawcą i , niestety, jeżeli kandydat na pracownika nie odróżnia zielonego koloru etykietki od koloru czerwonego, to mimo najlepszych chęci z mojej strony i Bóg wie jakich ustaw, nie mogę takiej osoby zatrudnić.
Ewiak Ryszard / 81.168.143.* / 2012-03-12 00:28
UE podzieli los ZSRR. Jak widać, przywódcy UE są bezradni w obliczu pogłębiającego się kryzysu. Zgodnie z zapowiedzią biblijną w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a). Bazy rosyjskie znów będą stacjonowały w wielu krajach dawnego bloku wschodniego.
qwert11 / 81.163.204.* / 2012-03-11 22:14
do tego prowadzą rządy lewicy - zalegalizować małżeństwa homoseksualne i aborcje a gospodarka co tam :/
zagłębiak / 89.73.102.* / 2012-03-11 21:18
No to pewnie u Nas jutro GPW w dół :)
Budyń / 89.76.112.* / 2012-03-11 20:26
Dług publiczny na poziomie 8.5% PKB to brak długu.
Pilsener / 2012-03-11 20:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety dopóki pracujących jest więcej niż bezrobotnych to najlepiej domagać się zakazu zwolnień i tak dalej. Bo oczywiście plebs nie rozumie, że dziś ma pracę ale jutro może jej nie mieć i na własnej skórze poczuje, co to znaczy szukać pracy.

Podobnie było u nas kiedy zakazano zwalniać pracowników w wieku przedemerytalnym co praktycznie odebrało im jakiekolwiek szanse znalezienia pracy i tylko zdopingowało pracodawców by zwalniać ich zanim osiągną wiek "ochronny" - ale weź to wytłumacz przeciętnemu zjadaczowi kartofli, który zwala wszystko na pracodawcę.Podobna sytuacja jest w przypadku młodych kobiet na rynku pracy - jak nie można zwolnić to nikt też nie zatrudni - ale żeby to zrozumieć trzeba mieć chyba IQ = 200 i dziesięć doktoratów.

Ja jestem za jak najbardziej liberalnym rynkiem pracy bo wiem, że to działa na moją korzyść. Im mniej obciążeń podatkowych i administracyjnych tym łatwiej znaleźć pracę i jest ona bardziej intratna.
zepla / 83.29.15.* / 2012-03-12 05:54
To ty czegoś nie rozumiesz.Nawet gdyby pracodawcy zatrudniali na umowę zlecenie wszystkich i płacili jak w Chinach to i tak bezrobocie bedzie duze, jak jest burdel w prawie pracy.Niska płaca tez nie prowadzi do zlikwidowania bezrobocia patrz nasz przykład, wzrost pkb a bezrobocie siegajace 13%.Są jeszcze kraje w UE gdzie zatrudnia sie normalnie i płaci godnie.I nie ma złodziejskich rządów neoliberałów.To nie szary kartofel doprowadził do kryzysu tylko politycy, bankierzy i... tak pracodawcy.Bo to oni sa przewaznie u władzy.Teraz za błedy ich rządzenia i rozkradania gospodarki ma zapłacic kartofel?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2012-03-12 10:38
sam zostań pracodawca jak tak im dobrze. Zobaczysz jak to fajnie jest i bedziesz u władzy.
trupek / 83.21.175.* / 2012-03-11 21:15
Zgodzam się z przedmówcą. Ci co protestują boją się, że sami mogą być zwolnieni i najchetniej uchwaliliby prawo, które z racji kryzysu w ogóle zabroni zwolnień. A to, że wówczas ci co za burtą w ogóle nie mieliby szans na pracę, to już nie ich problem. Przynajmniej do czasu, gdy ich ten problem nie dotknie. Najciekawsze jest, że w takiej sytuacji najbardziej zyskuja związki zawodowe. Dla nich im gorzej na rynku pracy tym lepiej, bo jak nie ma bezrobocia to ludziom związki nie są potrzebne..
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-11 20:54
W PRL-u pracy było pod dostatkiem ale nikomu nie chciało się pracować. Więc komuna wymyśliła bezrobocie i myśli sobie, że to zmusi niewolników do pracy. Nie tędy droga tuskomatołki, przede wszystkim, najpierw to współczesne niewolnictwo w Polsce musi być być zlikwidowane, bo żadne kłamstwa i katastrofy lotnicze wam nie pomogą.
jemioł / 86.63.144.* / 2012-03-12 00:05
yyyy, chyba oderwałeś/łaś się od rzeczywistości..
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-12 03:46
A ty jesteś chyba po tej stronie, co kiedyś stało ZOMO. Nie chwalę PRL-u, ale ludziom żyło się lżej niż teraz. Jak czytam, że czterech "Polaków" na swoich kontach w roku 2012, ma w sumie według rankingu Forbes:
27200.000.000. PLN to uważam, że coś tutaj jest mocno nie w porządku.
chyba oderwałeś/łaś się od rzeczywistości..

Jemioł, obudź się, bo Cię okradają.
xxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2012-03-12 10:39
na wschód od nas jest kraj, w którym wciaż to funkcjonuje. Kraina mlekeim i modem płynąca. przeprowadzasz się?

Najnowsze wpisy