Forum Polityka, aktualnościPolityka

Marcinkiewicz doradcą prezesa PKO

Marcinkiewicz doradcą prezesa PKO

Money.pl / 2006-12-29 15:43
Komentarze do wiadomości: Marcinkiewicz doradcą prezesa PKO.
Wyświetlaj:
stani / 83.10.190.* / 2006-12-29 23:21
Trochę rozsądku
Wydaje mi się, że powinniśmy wprowadzić zapis w konstytucji, że premierem może być osoba mająca doświadczenie na tym stanowisku, prezydentem, posłem, prezesem Orlenu i oczywiście PKO itd TEŻ. KOMUCHY BĘDĄ SZCZĘŚLIWE! Bo przecież odpowiedzialność premiera jest dużo większa niż prezesa PKO. I z drugiej strony, jeżeli Marcinkiewicz zamiast uczyć fizyki pracowałby wiele lat temu w banku np na kasie to już byłby OK czy jeszcze nie? MOże nie na kasie ale gdyby był dyrektorem banku spółdzielczego w Gorzowie albo w Pcimiu dolnym to już byłby OK?
Piotrek Węgrzyn / 83.10.13.* / 2006-12-30 11:05
Nie myl pracy w kasie z praca na kierownyczyn sanowisku w instytucji finansowej. A kto rok Temu jak nie MArcinkiewicz wielce sie bulwersowal ze konczaca ekipa rzadowa obsadza swoich ludzi w panstwowych spółkach ( nie popieram SLD ale uwazam ze trzeba ytykac podwójną moralność ) a teraz jakos go to nie oburza jak sam w tym uczestniczy ? Czy tak postepuje czlowiek z honorem ? Zwykły karierowicz i najgorsze że za publiczne pieniadze, a moze niech startuje na prezesa Skok-u ? to byloby bardziej uczciwe.
Qmatka / 83.22.182.* / 2006-12-30 10:07
Trochę rozsądku !Komunizm zapuścił jednak głębokie korzenie w społeczeństwie ,co widac po wpisie powyżej. Czy dyrektor szpitala może dokonać operacji ( wszak jego zakres odpowiedzialności jest znacznie szerszy niż podległego mu lekarza chirurga) ? Czy dyrektor zakładu produkcyjnego ( nie posiadając oczywiście odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia) będzie w stanie obsłużyć obrabiarkę ? Ja osobiście nie sądzę. Czy np. były premier mógłby zostać głównym komendanyem policji ( ta formacja przecież podlega premierowi)? Tego typu pytania można mnożyć ,ale po co? Wystarczy obejrzeć film "Poszukiwany , poszukiwana" i wszystko staje się jasne. Takie postawy jak "zawód dyrektor" były juz wyśmiewane w PRLu. Ciekawe jak zareagowałbyś jakby M. Belka będąc premierem zaoferował stanowisko prezesa banku PKOBP na przykład J. Oleksemu ,byłemu premierowi. Pewnie wyłbyś z oburzenia "co ta komuna wyprawia" mimo tego ,że akurat Oleksy jest doktorem ekonomii (!). Komunizm nie polega na przynależności ( bądź nie ) do jakiejś tam partii bo o tym często ( a być może i najczęściej ) decyduje zwykły oportunizm.Komunizm to pewien system wartości i poglądów. Sprawę najlepiej naświetlił (według mnie) poseł Wierzejski mówiąc ,że chodzi o poprawę finansów p. Marcinkiewiczów , i tyle.
TWG / 83.30.77.* / 2006-12-30 03:09
Właśnie, trochę rozsadku. Były już takie pomysły ("nie matura lecz chęć szczera..." "z przodownika na dyrektora..."), ale mamy to już za soba. Czyżby chodziło o stanowiska dla "kryptokomuchów", do tej chwili byłem przekonany że nasz faworyt nim nie był.. A moze by tak stanowisko kierownika dużej budowy - też nie ma doświadczenia i uprawnień, ale jak się zawali to przynajmniej będzie widać. Niestety bez wiedzy i doświadczenia to tylko do polityki, a ta oby jak najdalej od gospodarki.
antyPiSuar / 85.222.25.* / 2006-12-29 20:23
Przez wiele miesięcy zastanawiałem się co mają na myśli PiSuary mówiąc o "układzie". Teraz już wiem UKŁAD=PiS
Pan Józek / 217.153.241.* / 2006-12-29 20:04
Ja wiedziałem że tak będzie
Piotrek Węgrzyn / 83.10.27.* / 2006-12-29 17:48
Rok temu Marcinkiewicz wielce sie oburzal publicznie jak to poprzednia wladza ustawia swoich ludzi w panstwowych spolkach a teraz mu to nie przeszkadza ?
a320 / 83.27.44.* / 2006-12-29 17:04
Osły harują jak woły, a świniom odbija się przy korycie.
Konradm / 89.171.78.* / 2006-12-29 16:35
..w banku??!! ja rozumiem jeszcze jako prezes.. ale doradca??!!
doradzam zatem, by wszyscy klienci PKOBP zwijali żagle stamtąd..
Śmek Śmek / 87.99.44.* / 2006-12-29 16:34
PiSuarowskich wasali, nie może znaleźć odpowiedniego stanowiska hmmmm...
Takie mózgi... oczywiście wg ich mniemania, czerwona zaraza zostaje zastępiona zarazą katolicką. Wasali Watykanu, którzy muszą słuchać dyrektyw jełopa w białej mycce co jest dobre a co nie, bo sami nie potrafią ocenić tego, brakuje im rozumu a pchają się tak wysoko na dordców jakiś doradców hehehe
Moccccherek / 83.27.255.* / 2006-12-30 00:35
Regulamin forum
TWG / 83.30.77.* / 2006-12-30 03:24
uff.. jestem pod wrażeniem poziomu wypowiedzi, charakterystycznej dla "kryptokomucha" stosującego reklamę negatywną. Czyżby autorem był Pan Moczulski lub inny burak (z wierzchu czarny a w środku czerwony) ?????
Śmek Śmek / 87.99.44.* / 2006-12-30 02:09
Co ty mozesz wiedziec moherowy inteligencie, widzący wszędzie Żydów, o religii, tyle możesz wiedzieć ile ci na ambonie w kosciele w niedziele powiedzą zindoktrynowani idioci czołoobitni przed Watykanem ,na ekonomii też sie tak zanasz jak i na religii powtarzasz co od innych usłyszysz ty Zas.........ncu . Tylko potraficie oddawać hołd bożkom bo do samodzielnego myslenia nie jesteście zdolni....
Konradm / 89.171.78.* / 2006-12-29 16:34
Widać jak na dłoni, że Jarek jest skutecznym politykiem. Nie dopuści do gloryfikacji kogokolwiek z własnego otoczenia. Już pognębił Marcinkiewicza.. skutecznie.. trzeba oddać honor Kaczyńskiemu. Doradca to zastępca pionka i potwarz dla byłego premiera.. martwi mnie jedno.. Kaczyński chce doprowadzić do konfliktu z Niemcami i Rosją.. i w ten sposób zjednoczyć naród wokół siebie, bo nie potrafi kierować państwem.. to socjotechnika zapożyczona od Stalina i Hitlera... i skuteczna.. tamci choć mieli jakieś szanse na sukces.. :O/ jeśli naród pozwoli na to kaczyńskiemu - a widac, że Jarek potrafi osiągnąć wiele w marketingu politycznym - będzie zbierał kości swoich bliskich..
hmm.. chyba niezbyt dobrze wychodziliśmy dotąd na konfliktach z Rosją i z Niemcami - szczególnie z obydwoma naraz.. :O/
ekonom / 217.153.241.* / 2006-12-29 16:05
Stołek dla qmpla ważniejszy niż stanowisko prezesa NBP! Brawo Panie Premierze!!! I to jest rozbijanie układu??? Aż wstyd być polakiem...
Sabre / 2006-12-29 15:58 / Tysiącznik na forum
Kazimierz ostatnio napisał w swoim blogu, że aż sam sobie zazdrości, takie ma fajne życie. No cóż, niewątpliwie Marcinkiewicz sięga tam gdzie rozum nie sięga … .
Czy gdyby mu zaproponowano przeprowadzanie operacji na otwartym sercu, projektowanie tankowców lub kierowanie elektrownią atomową, też podjąłby takie wyzwanie? Przecież, w jego mniemaniu oczywiście, nadaje się do wszystkiego.
Kazio po prostu jest nagi. Ubrany w pochlebstwa i otulony wyimaginowanymi kwalifikacjami, łyska golizną i skanduje: yes yes yes!
Pastuszkowa / 83.31.80.* / 2006-12-29 15:43
Moj maz jest z zawodu dyrektorem...
chełmianin / 89.229.140.* / 2006-12-29 16:57
Szukam pracy!!!!!!!!
Mogę zostać dyrektorem.
Hexan / 2006-12-29 21:02 / Bywalec forum
Gdybyś tylko chciał!?
A więc szukaj-może nie od razu p.dyrektor.
Powodzenia.
wakizashi / 210.230.107.* / 2006-12-29 17:21
wyjedz, dobrze radze. na zachodzie zostaniesz doceniony jesli cokolwiek potrafisz.
w polsce (przez male "p") mozesz co najwyzej patrzec jak to wszystko idzie na dno. nic nie mozna zrobic. jedyne co pozostaje to liczyc, ze szybko sie sami wykoncza.
ja wyjechalem w 2004. nigdy nie zalowalem.
Qmatka / 83.22.182.* / 2006-12-29 17:46
Jeśli wyjechałeś to nie zapomnij o starej Ojczyźnie. Bądź patriotą i głosuj w wyborach do polskiego parlamentu.
wakizashi / 210.230.107.* / 2006-12-29 17:53
glosowalem, ale jak to mowia: moheru glowa nie przebijesz.
Qmatka / 83.22.182.* / 2006-12-29 18:42
Głosuj nadal. Mówią też ,że moher się pruje.
swojak / 89.229.140.* / 2006-12-29 20:01
To nie jest ojczyzna.To jest po prostu obrzydliwy folwark.A miało być tak pięknie i uczciwie!!!!!!
TWG / 83.30.77.* / 2006-12-30 03:53
Nie plujmy pod wiatr. Ojczyzna to nie temat chwilowej doktryny lub obsady stanowisk. Wracając do tematu prezesury NBP to historia medycyny notuje takie przypadki (jak mówią starożytni rosjanie). A tak wogóle to przecież jest pięknie i uczciwie, trzeba tylko w odpowiednim momencie umieć dobrać sobie odpowiednich kolesiów, brata bliźniaka lub innego znawcę jedynie słusznej idei posiadającego recepte na nieomylność.
Hawran / 80.53.6.* / 2006-12-31 13:58
Jestem podwrażeniem że pan Marcinkiewicz otrzymał tą posade jest dobrym człowiekiem . Szkoda że bracia kaczki zrobili kaczą grype w rzadzie i usuneli jednego z najbardziej zabawnych i poczciwych premierow stawiajac nas w niezbyt ciekawej sytuacji dyplomatycznej ze strony innych krajów bo to zamach chyba stanu braci K. Nasi żołnierze walczą w imie pokoju aby żaden terrorysta nie wysadził pustego sejmu w czasie obrad a oni nie patrzac na opinie krajów sprzymierzonych zrobili i swoje. To może my terz mamy wyjść na ulice wszyscy albo porostu wszyscy wyjechać z tego kraju ze względu na płace zarobkową. Gdzie uniaeuropejska a gdzie my słoma nam z papci wystaje pod niektórymi względami.
Zycze panu Marcinkiewiczowi jak najlepszej miłej pracy.

Najnowsze wpisy