Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Marcinkiewicz: Nowa ustawa może obniżyć ceny mieszkań

Marcinkiewicz: Nowa ustawa może obniżyć ceny mieszkań

Wyświetlaj:
Tomek03 / 213.173.202.* / 2006-03-16 22:10
Czytałem projekt: połowa odsetek ale tylko przez 8 lat, tylko w PLN, tylko na nowe mieszkanie, tylko dla rodziny, no i uwaga jeśli miałeś lub masz chociaż maleńką kawalerke to się już nie łapiesz. Tylko gołodupiec wprost od teściowej się załapie. Wiecie co? I to ma być polityka pro-rodzinna? Ile osób się załapie? A racja przecież o to tu chodzi, żeby ładnie brzmiało w TV, że rząd dba o rodzinę. Żenujące
ad / 193.138.110.* / 2006-03-15 15:19
Prawdziwe ulgi już się skończyły.... Smutne ale prawdziwe. Kto pomyślał to pooszczędzał w kasie mieszkaniowej 30% zwrotu zainwestowanej kwoty a jak stopa redyskonta spadła do 8% wziął kredyt w zł na 4% co gwarantowała mu umowa. Najlepiej jeszcze mieszkanie do remontu tańsze bo po swojemu trzeba i tak zrobić i kolejne 19% zwrotu. To co teraz proponują to Żenada... Współczuję młodym....
Gosia / 83.21.17.* / 2006-03-03 12:48
Myślałam, szczerze mówiac, ze skorzystam na ustwie,ale się guuubo pomyliłam. Oboje z chłopakiem pracujemy i stać by nas było jedynie na zakup mieszkania na rynku wtórnym, a kredyty przeznaczone są dla osób które chcą budować nowe mieszkania:( Do tego, wymogiem jest ślub, albo dziecko, w naszym przypadku to drugie przy ratach kredytu nie wchodzi na razie w rachubę, ślub, gdyby coś zmienił, oczywiscie. Ale kolejnyą przeszkodą są tylko dopłaty do kredytów w naszej walucie, co przy niskooprecentowanych kredytach w CH jest żenującą pomocą.
Nie skorzystamy, a szkoda. Rodzice muszą wziaść na nas kredyt, bo moja umowa na zlecenia również nie podwyższa zdolności kredytowej. Smutne, ze w tym kraju, młodzi, kochajacy się ludzie nie mogę łatwiej załozyć rodziny i uwić własnego gniazdka. Szkoda ogromna. Mydlenie oczu takimi ustawami, podnoszenie statystyk.
fruniak / 83.18.130.* / 2006-02-08 17:39
Przecież kilka lat temu wprowadzono ustawę o dopłatach do odsetek od kredytów, która okazała się po prostu niemożliwa do wprowadzenia. W związku z tym zaproponowano podatnikom korzystanie z ulgi "odsetkowej", która pozwala na obniżenie podatku dochodowego, o ile zakup mieszkania finansowany jest z kredytu hipotecznego. Teraz nowy rząd odgrzewa stare i do tego jeszcze żle przyrządzone kotlety, bo nie ma żadnych innych pomysłów. Podobnie jak w przypadku VAT na mieszkania, gdzie od dawna rząd miał furtkę korzystania z obniżonej stawki dla mieszkań budowanych w ramach polityki społecznej, a teraz sprzedaje to jako swoje osiągnięcie. Jestem konserwatystką, jestem za IV RP, ale muszę powiedzieć: Co Oni by bez tego SLD zrobili?
romchor / 81.168.238.* / 2006-02-08 12:10
Co z tego ja sie nie załapię kupiłem dom do remontu ponieważ nie stać mnie na nowy razem z żona pracujemy mamy jedno dziecko staramy sie jak mozemy aby sami sobie poradzic kredyt mam w walucie cCHF na 30 lat kupiłem dom od prywatnej osoby na rynku wtórnym państwo nic mi nie pomoze no tródno radzic trzeba sobie sam nie liczcie na państwo to tylko polityka i prowizorka w działańiach rzadu.
przedsiębiorca / 212.160.183.* / 2006-02-08 08:38
Po pierwsze to administracja lokalna jest przeszkodą w budowaniu mieszkań, a nie koszt kredytu - wspomniany brak planów ZP, na warunki zabudowy czeka się miesiącami itp. Po drugie to nie odsetki, ale dostęp do kredytu jest problemem - wystarczy że nie pracuje się na umowę o pracę i proszę sprawdzić w bankach swoją zdolność.
Jak dla mnie to ja mam wrażenie, że żyję w innym kraju a w innym obecni rządzący.
lopez / 193.201.167.* / 2006-02-08 08:38
co mi z mieszkania w polu, bez gazu, wody, itp. najpierw wybudujmy drogi dojazdowe, komunikację, media, oczyszczalnie, itd. Bez planów kto sie będzie budował i gdzie. Obecnie jak policzyłem co roku Państwo traci przez to że ludzie stoją w korkach blisko 3mld. PLN (paliwo spalone stojąc w korkach - lekko licząc) co to oznacza za taką kasę 150-200km autostrad, itd. Widać jesteśmy bogaci i stać nas na rozrzutność. Lepiej byłoby te 4 mld włożyć w infrastrukturę, wówczas ożywi się trochę budownictrwo i środowisko też zystka bo nie będzie dziurawych szamb i tp.
Oskar / 61.113.174.* / 2006-02-22 02:47
Nie wiem o co chodzi z glupimi komentarzami o interesach... nie specjalnie rozumiem ich logike. Natomiast zgadzam sie z tym ze pieniadze powinny byc wydane na infrastrukture... To ozywi budownictwo... czyli podaz... ktora wczesniej czy pozniej obnizy ceny.
P__S / 156.17.85.* / 2006-02-08 08:51
Panstow traci? Chlopie co ty wypisujesz. Szescdziesiat pare procent ceny kazdej kropli przepalonej w korkach zasila budzet panstwa.
Chyba nie od dzis jestes w Polsce i z pewnoscia zauwazyles, ze Twoj interes nader czesto stoi w sprzecznosci z interesem panstwa. Tak wiec w interesie panstwa jest bys przepalal jak najwiecej paliwa , rowniez w korkach.
real / 81.219.244.* / 2006-02-08 23:04
Ja bym nawet zauważył, że panu lopezowi interes nie stoi, ..........w sprzeczności z interesem państwa, myślę, że obydwa te interesy leżą!!!
Amarez / 148.81.20.* / 2006-02-08 08:22
w tej chwili nie cena ale brak planów zagospodarowania terenu co czyli mniejszą podażą mieszkań na rynku jest problemem że się buduje.
Dofinansowanie do kredytów będzie odnosiło się tylko do kredytów w złotówkach i prawdę mówiąc co najwyżej taki kredyt będzie równie opłacalny co we Frankach. Dojdą do tego przepisy że o dany kredyt mogą się ubiegać rodziny z dzieckiem lub dziećmi i cała ta ustawa będzie nic nie warta. Rząd powinien rozwiązać problemy budownictwa po przez ułatwienie procedur administracyjnych i uregulowań planów zagospodarowania przestrzennego, wówczas będzie się budować więcej, a taki tani kredyt może jeszcze bardziej zwiększyć popyt i wzrost cen
maruda / 62.89.67.* / 2006-02-08 07:37
nie kasa i decyzje mikro Panie Premierze ale infrastruktu, infrastruktura i jeszcze raz infrastruktura ( i to w znaczeniu państwowym) powinna być przedmiotem troski Premiera. Dzialania pod publikę błagam zostaw pan fachowcom od PR.
Mimo upływu 100 dni nadal cierpliwy....
PawS / 62.179.59.* / 2006-02-07 17:50
"[...] W sytuacji, gdy będzie budowanych więcej mieszkań, to taka sytuacja będzie miała wpływ na ich cenę, ale na jej niskość”

OK, tylko jak dofinansowanie kredytówm ma sprawić, że będzie się budowało więcej mieszkań?

Najnowsze wpisy