Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Marek Belka boi się przewalutowania kredytów frankowych

Marek Belka boi się przewalutowania kredytów frankowych

Wyświetlaj:
beta2000 / 37.30.234.* / 2015-02-26 17:00
nie wierzę w to co czytam. Ten facet nie widzi zagrożenia w ryzyku kursowym? Myśli że problemem jest wysokość raty a nie wielkość zadłużenia????
każdego dnia zresztą inna.Udaje przygłupa czy...?
Zapomniał że jest coś takiego jak prawo bankowe? Nie bierze pod uwagę występowania w umowach klauzul niedozwolonych? A ostatni wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości? Jak cała reszta bankowego kartelu kpi sobie z prawa
belkadośmieci / 94.9.152.* / 2015-02-26 16:06
Belka przeciwko narodowi polskiemu...to naród będzie przeciwko belce....usuniemy belkę spod naszych nóg i nie będzie nam tu siał obcej dywersji kolaborant jeden
franciszek II / 83.20.112.* / 2015-02-26 16:04
Panie h...d....i kamieni kupa . Nikt poważny nie będzie traktował pana wypocin pod dyktando banksterów ,którzy sami wprowadzili produkt o nazwie ,,DENOMINOWANY FRANK" ! Wkrótce niezawisłe sądy ocenią banksterów i ich zapisy w umowach kredytowych . ZWRÓCICIE WSZYSTKO CO UKRADLIŚCIE W SPREDACH ,MARŻACH ,LIBORACH I WIBORACH ....DO TEGO BELKA DOŁOŻYCIE KARNE ODSETKI . TWÓJ BEŁKOT BĘDZIE ŚMIECHEM KREDYTOBIORCÓW !LONT(POZWY ZBIOROWE) ZOSTAŁ ODPALONY , BOMBA WYBUCHNIE PO PIERWSZYM PRAWOMOCNYM WYROKU BELKA .TO MACIE PEWNE BANKSTERZY !LAWINA INDYWIDUALNYCH POZWÓW O ODSZKODOWANIA ZNISZCZY KILKA BANKÓW ALE TO NIE MÓJ PROBLEM A TWÓJ BELKA .....
desperado5 / 95.160.8.* / 2015-02-26 16:02
Jasne...od przyszłego miesiąca powinienem mieć oprocentowanie ujemne zgodnie z umową...ale znieśmy do zera to będzie mi lepiej...wyrównajmy do zera czyli podnieśmy... interes jak ośmiorniczki.

P.0. Co z kwotą minimalną?
janek42 / 79.186.144.* / 2015-02-26 15:50
Oddaj kasę za ośmiorniczki złodzieju!
Józia 123 / 46.112.206.* / 2015-02-26 15:29
Czas na Ciebie dziadu.
fanka / 89.65.132.* / 2015-02-26 15:13
PANIE BELKA WIDAC ZE MA PAN NIEZLY INTERES W TYM BY BRONIC BANKI .NIE TAK DAWNO PRASA PISALA ILE TO BANKI ZAROBILY OD 2008 ROKU NA FRANKOWCACH I WCALE TO ICH OBESZLO WYPOWIADAL SIE KTORYS Z PREZESOW BANKU ZE NAWET JEZELI BY ZWROCILI TE ODSETKI TO BANKI BY NIE ZBANKRUTOWALY --TYLE ODLOZYLI WIDOCZNIE .WYROZNIANIE KAMU OBNIZYC A KOMU NIE TO CHYBA NIE TA DROGA .JEDNI SPLACAJA MIMO ZE ICH DOCHOD JEST BARDZO MALY ALE ZETELNIE SPLACAJA INNI NIE SPLACAJA BO ICH JUZ PRZEROSL KREDYT A JESZCZE INNI MAJA INNY POWOD --TO NIE POWINNO PANA INTERESOWAC KOMU I ZA ILE TYLKO TRZEBA BYC UCZCIWYM I POSTEPOWAC UCZCIWIE A NIE KOMBINOWAC ---PRZEZ PANA DUZO RODZIN PLACZE I WIELE OSOB POPADLO W DEPRESJE I DLUGI ALE CO TO MOZE PANA OBEJSC-PAN PRZECIEZ SWOJE MA Z NASZYCH PODATKOW
AFM / 91.231.120.* / 2015-02-26 14:57
widać o czyje interesy walczy.Banki nie są nasze to o co biega?!
Złotówa / 31.174.67.* / 2015-02-26 15:13
Śmieszny jesteś. Trzeba było brać w złotówkach kredyt. Ja jako podatnik nie będę wspierał debilizmu. Jak waluta stała nisko to wszyscy siedzieli cicho a teraz wielcy pokrzywdzeni... dla mnie możecie teraz wcinać tynk ze ścian bo to była wasza decyzja. Pozdrawiam kumatych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mama 2 dzieci / 46.76.63.* / 2015-02-26 18:25
Kredyty były udzielane w PLN nie dostawaliśmy żadnych CHF.Na konta nasze lub diwilopera też trafiły PLN.Banki udzielając takiego kredytu nie miały po stronie pasywów żadnych CHF. Oto wypowiedź Pana Prezesa Mbanku ". Byłem publicznym oponentem kredytu w walucie obcej. Jest jednak prawdą, że bank udostępnił klientom bardzo wartościowy produkt, choć co do zasady ryzykowny, bo oparty na zmienności parametrów rynkowych.
Bank udzielał długoterminowego finansowania na 25 lat we franku szwajcarskim, nie dysponując trwałymi, pochodzącymi z depozytów pasywami w tej walucie."
jahhhhh / 188.147.27.* / 2015-02-26 16:58
Szkoda że w zlotowkach dawAli tylko bogatym albo takim zawistnym dupkom jak ty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
misti679 / 46.170.37.* / 2015-02-26 14:56
Tak piszą prawnicy:
1. Bank jedynie w niewielkim zakresie posiadał otwarte dla umów linie kredytowe w CHF co wynika prospektu emisyjnego akcji serii J i K Banku Getin Noble Bank S.A
2. Bank udostępnił kwotę w PLN, a zgodnie z prawem bankowym kredyt to właśnie udostępniona do dyspozycji kredytobiorcy określona kwota środków pieniężnych, a nie zarejestrowana na wirtualnym koncie kredytobiorcy kwota w walucie CHF
3. Sądy polskie potwierdziły, że klauzule indeksacyjne są bezskuteczne. Oznacza to, że z prawnego punktu widzenia do spłaty pozostaje kwota udostępniona w PLN, oprocentowana wg stawki przewidzianej w tej pozostałej części umowy, tj. LIBOR plus marża
4. Naruszona została równowaga pomiędzy stronami – Bankiem a nami jako kredytobiorcami co potwierdza wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w analogicznej sprawie C-26/13
Maska / 95.48.194.* / 2015-02-26 14:54
trzeba się było wcześniej zastanowić co banki robią....nie obchodzi mnie to, że system bankowy padnie......jak dla mnie niech pada juz dzisiaj..... chce tylko swoich pieniedzy !!!!
misti679 / 46.170.37.* / 2015-02-26 14:53
moje zaufanie do NBP, prezesa, jak i banków, po tej historii z frankiem spadło do zera a w zasadzie jest ujemne jak stawki procentowe w Szwajcarii
Jaśkoluby / 79.191.252.* / 2015-02-26 14:49
"przewalutowanie kredytów hipotecznych z franków na złotówki mogłoby się okazać niebezpieczne dla systemu bankowego" - i wszystko jasne, gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości czyich interesów pilnuje ten pan, a gdyby tego było mało to wystarczy przypomnieć gdzie wcześniej pracował obecny minister finansów i w jakich okolicznościach pan Belka posadził go na tym stanowisku. Na szczęście mało kto zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, bo jeżeli do ludzi dotrze co się w kraju tak naprawdę dzieje może być nieciekawie.
zdenerwowana mama / 46.76.63.* / 2015-02-26 14:45
Jakbyśmy sprawdzili przepływy pieniężne banku i księgi rachunkowe banku to można sprawdzić czy CHF były czy nie przy udzielaniu kredytu.
obserwer / 89.76.73.* / 2015-02-26 14:45
Panie Belka to nie spoleczeństwo i gospodarka mają wysługiwać się bankom tylko ten sektor ma im służyć a jak robi to dobrze to może i powinien na tym zarabiać.Powinno się wreszcie skończyć z uprzywilejowanie tego plemienia i pozwalaniem na bezkarne przekręty,oszustwa i korupcje polityczną.

Najnowsze wpisy