Forum Polityka, aktualnościKraj

Marek Jurek: Wyborcy powinni sprzeciwić się Traktatowi

Marek Jurek: Wyborcy powinni sprzeciwić się Traktatowi

Wyświetlaj:
s. / 2008-03-19 07:46 / Bywalec forum
Tak., to głupek (i sadysta jeśli chodzi o dzieci), ale nawet głupek może mieć czasem rację.
Powiem więcej - w polityce często stosuje się zabieg sugerowania właściwego rozwiązania przez najmniej popularnych polityków, właśnie w celu wywołania odwrotnego rezultatu.Osobiście uważam, że na naszej scenie politycznej wszyscy grają do wspólnej bramki - tej której powinniśmy bronić, gdyby chociaż nikła część społeczeństwa rozumiała grę.
__jan / 83.144.109.* / 2008-03-18 12:53
Polska powinna być rajem dla Polaków tak jak np.Norwegia dla Norwegów, a wszelkie inne nacje powinny czuć się tu gośćmi ze wszystkimi tego faktu szykanami. "Gość w dom - Bóg w dom" jak brzmi staropolskie przysłowie ale każdy powinien znać swe miejsce...
KAP / 2008-03-18 10:55 / Tysiącznik na forum
szczery przeciwniek UE kontra cyniczni przeciwnicy UE. jako ze Polska dzieki UE i jej funduszom i mozliwosciom zmniejszyla bezrobocie o 13% a zwiekszyla zarobki o 12% oraz Polscy obywatele maja dodatkowe mozliwosc egzekwowania przestrzegania Polskiego prawa jestem ZA Traktatem. Europa powinna byc jednoscia w swiecie gdzie licza sie duze mocarstwa (USA, Chiny, Indie , Rosja) poniewaz potencjal kazdego z panstw UE z osobna jest niewystarczajacy jestem ZA Traktatem. NIe chce przedmurza chrzescijanstwa które rozwalilo wielokulturowa Polske w czasach Zygmunta III i doprowadzilo ja do rujny niecale 2 stulecia potem. Chce zyc i pracowac w otwatrej Polsce i w e wspólnej Europie. To jest dokladnie odwrotne do postulatów Jurka a tez i PiS&Rydzyk Company. Dlatego NIE dla ksenofobii i ograniczonosci horyzontów sklerotycznego Prezydenta i wppychaniu nas w ogon Europy.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-18 12:20 / NiePOsPOlity Intelekt
dedykuję szalejącym homo eurosovieticusom:

http://biznes.interia.pl/news/polska-dostala-6125-mln-euro,1077723

"Po dwóch miesiącach z UE napłynęło 1,015 mld euro, a Polska wpłaciła 835,63 mln euro"

1015 - 836 = 179 mln
179 / 2 miesiące = 89mln
89 / 36mln = 2,5 złotego miesięcznie na głowę
(raz na miesiąc jest na bilet MPK)

Dodatkowo należy odliczyć koszty obsługi tego systemu (hordy urzędników). Wychodzimy na zero, lewacy. Co najwyżej na zero...
s. / 2008-03-19 07:52 / Bywalec forum
Doskonały komentarz, powiem więcej nie uwzględnia wielu kosztów w postaci różnego rodzaju kar. Osobiście widziałem zestawienie z którego wynikało że wpłacamy 2-3 razy więcej niż otrzymujemy (dla mnie takie proporcje są bardziej wiarygodne). Tylko nie rozumiem o co chodzi z tymi lewakami. Jako lewak całym sercem jestem przeciwnikiem faszystowskiego państwa zwanego UE, podobnie jak moi protoplaści we wczesnej III Rzeszy, którzy byli pierwszymi ofiarami Adolfa (xx) Hitlera.
Combat_Wombat / 83.10.17.* / 2008-03-18 22:56
Doskonały komentarz :)

Dodałbym jeszcze koszty "dostosowywania" do norm unijnych - uderzające nas po kieszeniach oraz koszt socjalistycznych uzd zakładanych na naszą przedsiębiorczość : limity emisji CO2 (uniemożliwiające zwiększanie produkcji), limity produkcyjne (np. na mleko, którego brakuje - Chiny) etc. itp.

Czyli podsumowując - euromatołki - jesteśmy ZNACZNIE do tyłu
głos rozsądku / 212.87.244.* / 2008-03-20 20:39
Euroosiołku - przystąpiliśmy do unii nie tylko dla tego, że nam sie coś należy (głupota polaków wynika między innymi z tego, że tak uważają), ale aby nie zostać klerykalnym skansenem europy. Osobiście nawet mogę dopłacić miesięcznie te 2,5 jak jakiś matoł wyliczył powyżej, bylebym mógł korzystać z otwartych granic, wolnego rynku pracy i uproszczeniu procedur handlowych z resztą krajów unii.

Jak powiedział kiedyś pewien niegłupi Amerykanin - nie patrz co twój kraj zrobi dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla niego -- a naszym krajem jest teraz EU. Skończmy wreszcie z tym zaściankowym pseudopatriotyzmem, a zacznijmy myśleć w kategoriach Europy
waran / 2008-03-18 14:20 / Twardy dziadyga
No, widzisz , jednak jesteś wykształciuchem . A taki bystry był. Ot i wylazła słoma z pieknych lakierek. Palce lizać.
złotyczyeurotasamajałmużna / 83.143.40.* / 2008-03-18 20:43
oczywiście że euro każdy w miarę spostrzegawczy to widzi - ale to i tak jakaś jałmużna
technik002 / 80.53.53.* / 2008-03-18 12:37
nie jestem ksiegowym, ale jesli cos się liczy w euro to czy zamienia się to dzieląc przez liczbę osób na złote, bo wydaje mi się że nadal jednostką pozostaje euro???
s. / 2008-03-19 07:56 / Bywalec forum
A co za znaczenie ma jednostka waluty, jeśli dane, a nawet znak wyniku jest niewłaściwy?
Już Monty Python nabijał się z ograniczoności księgowych - popracujcie ludzie nad sobą i wyjdźcie z hipnotyzującego kręgu cyferek - jest jeszcze słońce ;)
technik 002 / 80.53.53.* / 2008-03-18 12:36
nie jestem ksiegowym, ale jesli cos się liczy w euro to czy zamienia się to dzieląc przez liczbę osób na złote, bo wydaje mi się że nadal jednostką pozostaje euro???
mycha10 / 2008-03-18 10:40 / Bywalec forum
wiem,że rozum nie każdemu dany, ale czytac w Polsce każdy chyba umie.Teraz nawet w Afryce tworzą unię.Co z tego że będziemy niezależni, jak byle kto nas wykupi.Za kilka lat nawet cała Unia Europy może przegrac z prężnie rozwijającą się gospodarką Chin, Indii,Brazylii,czy RPA.Może o to chodzi tym pseudo-obrońcom niepodległości i pseudopatriotom.Znowu znależli temat zastępczy zamiast zając się reformami w kraju.A ten pan Jurek jest w sejmie?
s. / 2008-03-19 08:04 / Bywalec forum
Ludzie piszący w sposób zdradzający nieoczytanie, sami kompromitują swoje poglądy. To co widzę powyżej, to odzwierciedlenie bełkotu propagandowego przez który zamknąłem TV na strychu.
Kto "nas" może jeszcze wykupić? Wykupią nasze warzywniaki i taksówki? Za kilka lat zyska właśnie ten kto będzie niezależny, i zorientowany o co w tym wszystkim chodzi.
Na razie mamy do czynienia z pokojowym budowaniem totalitarnego państwa na miarę ZSRR i USA. Jak to się skończyło dla ZSRR wiemy, jak się kończy USA dowiadujemy się obecnie, a "ludzie" którzy sponsorowali powstawanie ZSRR, III Rzeszy i wiele innych oślizłych spraw stoją teraz za przepychaniem UE - ostatnimi czasy coraz bardziej rozpaczliwie, bo czasu pozostało tak niewiele...
0202 / 83.25.7.* / 2008-03-19 16:56
Ty też się zamknij na strychu i do lustra zrób pogadankę o spisku wszystkich przeciw wszystkim.
s. / 2008-03-20 07:46 / Bywalec forum
Najbardziej bawią mnie ludzie którzy deklarują, że nie wierzą w "teorie spiskowe". Pomijając fakt, że tzw. teorie spiskowe to zwykle jedyne sensowne wyjaśnienia "niewytłumaczalnych" zdarzeń, podejrzewam, że osoby tak uważające są jedynakami, ponieważ wystarczą dwie kobiety w domu, żeby zaczęły zawiązywać się różne drobne "spiski" (ciekawe, że kobiety rzadko kwestionują tzw. "teorie spiskowe" - przynajmniej te z nich które spędzają większość czasu z innymi kobietami).
Moja matka gdyby miała władzę i pieniądze na miarę tych którymi dysponuje mafia (a raczej 13 mafii) rządząca światem, jestem pewien, że kilka narodów poczułoby na sobie jej gniew (przede wszystkim Chińczycy i Arabowie :). Dlaczego więc mam wątpić w logiczne wyjaśnienia ich zbrodniczej działalności, skoro od dawna wiadomo, że władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie.

Przedmówcy polecam cytat z Voltaira:
"It is better to remain silent and be thought a fool than to open one's mouth and remove all doubt"
gate / 2008-03-18 09:41 / Bywalec forum
Wiele rejonów świata ma to za sobą - OD WIEKÓW !!!, np. Szwajcaria.
KOMUŚ bardzo zależy aby nasz rejon był skłócony i podzielony, a w szczególności chce rozkawałkować Polskę.
s. / 2008-03-19 08:07 / Bywalec forum
Co ma od wieków Szwajcaria?
Przecież zawsze jest niezależna i neutralna...
Komuś zawsze zależy, żeby dzielić ludzi - zgodnie z starożytną zasadą "dziel i rządź". Przecież w jedności siła - zapamiętajcie to gdy w bliskiej przyszłości traficie do obozu koncentracyjnego pod pretekstem obrony waszego bezpieczeństwa...
Zef / 83.3.99.* / 2008-03-18 09:15
1. Unia Europejska otrzymuje osobowość prawną, przekształca się w europejskie super- państwo. Państwa członkowskie przekazują na rzecz Unii Europejskiej atrybuty państwowości. W licznych sprawach wyłączne prawo decyzji otrzymuje Unia.
2. 2.Potwierdzona zostaje nadrzędność prawa unijnego nad prawem krajowym, w tym nad narodowymi konstytucjami.
3. Utrata waluty narodowej i własnej polityki finansowej
4. Utrata prawa weta wobec niekorzystnych dla Polski unijnych decyzji
5. Budowanie nowego porządku społecznego opartego na negacji Prawa Bożego i Prawa Naturalnego. Promocja patologii uderzających w rodzinę
6. Zaostrzenie nadzoru i systemu kar wobec ustaw i decyzji krajowych niezgodnych z unijnymi celami. Już dziś tego doświadczamy- sprawa Rospudy, kwoty produkcyjne w rolnictwie i kwoty połowowe dla rybaków, wygaszanie produkcji naszych stoczni, hut, cukrowni itd.
7. Wzrost znaczenia instytucji unijnych- Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Przewodniczącego Rady Unii Europejskiej, Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości
8. Degradacja polskiego Parlamentu, Rządu i centralnych instytucji państwa polskiego
9. Traktat z Lizbony praktycznie nie różni się w założeniach i zapisach od Eurokonstytucji odrzuconej wcześniej przez społeczeństwa Francji i Holandii. Przyznają to sami autorzy i promotorzy obu dokumentów
10. Po wejściu w życie Traktatu z Lizbony pozycja i głos Polski w Europie ulegną znacznemu osłabieniu. Potwierdzają to nawet tzw. euroentuzjaści.
s. / 2008-03-19 08:30 / Bywalec forum
Rozbawił mnie do łez punkt piąty.

Warning!
Osoby nie mające pojęcia co się dzieje na świecie oraz dbające o nie obrażanie ich poglądów religijnych proszone są o nie czytanie dalszego ciągu mojego komentarza;)

Zacznijmy od zdefiniowania pojęć "Prawo Boże" i "Prawo Naturalne"... Rozumiem, że w tym pierwszym chodzi o prawa wynikające z treści wybranych cytatów biblijnych, jeśli się mylę proszę o sprostowanie. Wikipedia nie podaje definicji tego sformułowania ;) Jako dziecko przeczytałem biblię (co tak naprawdę było powodem odejścia od kościoła i zdeklarowanie ateistycznego poglądu na świat - ech, błędy młodości wynikające z dezinformacji :). Od tego czasu przeczytałem sporo na temat biblii i jednego jestem pewien. Biblię rzeczywiście napisała istota nie będąca człowiekiem, potrafiąca wykorzystywać do procesu pisania odpowiednich ludzi. Autorem rzeczywiście jest istota grająca główną rolę w biblii (a przynajmniej w Starym Testamencie). Co więcej występuje ona tam co najmniej w dwóch osobach - jako Bóg i jako... Szatan. Rozumiejąc to, można dopiero "załapać" wiele świetnych dowcipów (jak np. II kor.11.14 ;) wypełniających to okultystyczne dzieło :). Łącząc tą wiedzę z spostrzeżeniami dotyczącymi krajów totalitarnych (centralizacja w celu efektywnego wymuszania zła) możemy wywnioskować kto może stać za tego typu działaniami. Widzimy również dlaczego tak mnie rozbawił ten punkt :D

Jeszcze kilka lat temu wyśmiałbym każdego serwującego takie tezy :) Zrobiłbym to z czystej niewiedzy. Teraz wiem za dużo i bawi mnie irytowanie ludzi złej woli ;)
swanto / 194.114.62.* / 2008-03-18 10:59
super, o takie cos mi chodzi. Jestem za traktatem calym sercem, to dobre dla polakow. Ludzie, polacy sie licza, nie polska! martwmy sie o ludzi a nie o jakies twor zwany panstwem. Co ludzi obchodzi jakies pseudopanstwo, najwazniejsze zeby ludzie byli szczesliwi i wolni i bogaci! a to osiagniemy pomiedzy tatrami a baltykiem tlko dzieki Unii Europejskiej
maa / 2008-03-18 10:23 / Tysiącznik na forum
No i co z tego?
Polska "niepodległa" (a raczej osamotniona), słaba gospodarczo i militarnie jeszcze mniej będzie się liczyć. Niemcy i Francja są silne w UE siłą swych gospodarek.
Zadaj sobie pytanie, czym Polska by teraz była bez pomocy i współpracy z UE.
Zadaj sobie pytanie, czy SAMA Francja i SAME Niemcy tak by się liczyły w świecie.
Zadaj sobie pytanie, gdzie nas ukochani przez Kaczyński Amerykanie mają...
Zadaj sobie pytanie, czy agresywna Rosja nie odzyskałaby kontroli nad nami.


Dlatego T A K dla traktatu.
Floyd / 2008-03-18 13:24 / Tysiącznik na forum
Coś mi się wydaje, że w tak sformułowanych pytaniach zawarł maa odpowiedzi, wystarczy tylko umiejętnie przeczytać. Problem w tym, że pytania można sformułować inaczej i wnioski też będą inne, co poniektórzy też na tym forum czynią. :(
Wydaje mi się, że każdy ma własną wizję państwa, społeczeństwa, systemu wartości. Gorszą? Lepszą? Nie, po prostu inną.
Sprzeczanie się na temat tej wizji, to tak jak sprzeczanie się, czy ładniejsze są blondynki czy brunetki, czy np. jaki model rodziny się preferuje.
Dla jednych najważniejsze są pieniądze, ale są i tacy którzy bardziej sobie cenią inne wartości i co zrobić z tym fantem?
s. / 2008-03-20 08:00 / Bywalec forum
Nie rozumiesz istoty problemu - właśnie chodzi o to, żeby ludzie mogli być różni, mieć różne cele, wartości priorytety, czego nie umożliwia, a wręcz blokuje galopująca unifikacja, centralizacja władzy, maksymalizacja zysku przez rozrastające się koncerny - to wszystko powoduje, że wartościowi ludzie posiadający pewne unikalne umiejętności, gardzący wyścigiem za pieniądzem, są odsuwani na margines wraz z ich bezcenną wiedzą, gdyż wszystko musi być "na jedno kopyto" (tzw. McDonnaldyzacja świata).
Dlatego też podpisuję się pod tym co powiedziałeś, jednakże pod jednym warunkiem - człowiek nie może być w żaden sposób nakłaniany do zgody na coś czego nie akceptuje.

Gdy poczytasz wpisy na dowolnym forum dostrzeżesz zawsze dwie frakcje - ludzie którzy bronią swojej wolności i ludzi którzy popierają wszelkie działania mające na celu ograniczanie tej wolności w imię mniej lub bardziej idiotycznych argumentów (czy to w celu obrony przed terrorystami, homoseksualistami, cyklistami, lewakami, sekciarzami, etc... zawsze znajduje się straszaka na którego dają się nabierać frajerzy, którzy drżąc o swój głupi styl życia zgodzą się dla własnego "bezpieczeństwa" zamknąć w każdej klatce. Oczywiście tylko razem z pozostałymi.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-18 08:21 / NiePOsPOlity Intelekt
Czekam na te hymny pochwalne, które spotykały Marka Jurka ze strony partii reprezentantujących interesy agentury - kiedy opuszczał PiS. Jaki to uczciwy, rozsądny i ideowy człowiek. Bo właśnie teraz mu się one najbardziej należą!

Precz z Lewicowym Bełkotem zawartym w Traktacie i KPP!
pchelek / 2008-03-18 09:42 / Tysiącznik na forum
a Pisdzielcow juz nie ma i to sie nie wroci a Traktat bedzie podpisany a prezydent traci punkty [i bardzo dobrze]
maa / 2008-03-18 10:15 / Tysiącznik na forum
Jurek liczy, że dyrektor Rydzyk obdarzy go swoimi względami.
Nie wiem, czy właśnie w tym celu były towarzysz Nowak nie objeżdża kościołów i nie spotyka się z polskimi kołtunami.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-03-18 09:45
a co zabrakło szarych komórek a TVN nie powiedział, że można głosować na innych niż jedynie słuszna władza ludowa

Najnowsze wpisy