Forum Polityka, aktualnościKraj

Mariusz Błaszczak o Sikorskim i karze śmierci

Mariusz Błaszczak o Sikorskim i karze śmierci

Wyświetlaj:
Antybłaśmieć / 85.89.169.* / 2012-04-22 19:43
Jak tak patrzę na bŁASZCZAKA to mi się zdaje, że powinna być kara śmierci, prewencyjna.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-04-22 19:48
Gdyby byla to juz bys niezyl.
otton / 78.31.155.* / 2011-12-01 20:40
„Rozliczenie ze zdrajcami kraju” (bo tak nazywają to Norwegowie) polegało na represjach wobec członków partii faszystowskiej Nasjonal Samling (Zjednoczenie Narodowe), urzędników w kolaboracyjnym rządzie i kobiet, które miały kontakty seksualne z Niemcami, a także ich dzieci z tych związków. 30 członków reżymu Quislinga, z nim samym na czele zostało rozstrzelanych. 17 tysięcy osób skazano na kary więzienia, a kilkadziesiąt tysięcy zostało ukaranych grzywnami.
Przynaleźność do NS do dzisiaj niesie wywiera piętno na tych którzy jeszcze żyją, i na ich potomkach. Wszelka działalność polityczna tych osób jest nie do pomyślenia, są traktowani jak trędowaci
green solvent / 62.148.66.* / 2011-11-29 12:21
,,Innym głośnym przypadkiem było zamordowanie i zjedzenie człowieka przez Anthony Morleya, zwycięzcę pierwszego konkursu na najpiękniejszego geja w Wielkiej Brytanii,,wikipedia.pl. A ja książkę kucharską niemiłośnikom KS.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 11:17
Wszystkim miłosnikom KS polecam lekture: "Zielona Mila" Kinga.
green solvent / 62.148.66.* / 2011-11-29 12:28
Bajki zamiast statystyk podkładać, to może o Jasiu, Małgosi i złej czarownicy.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 12:47

"Przypadek Toda Willinghama jest
szczególnie drastyczny. Nie dość, że przeżył
tragedię, gdyż w pożarze zginęły jego 3
malutkie córeczki, to jeszcze został oskarżony
o podpalenie i skazany na karę śmierci.
Oskarżony mężczyzna miał w 1992 r. zaledwie 23
lata, przez 12 lat, aż do wykonania wyroku
zapewniał o swojej niewinności. Świadkowie
twierdzili, że próbował rzucić się w ogień
ratować dzieci, tak że musieli go skuć
kajdankami, potem jednak twierdzili, że
zachowywał się obojętnie, a burmistrz
miasteczka nawet stwierdził, że dzieci mu
przeszkadzały w piciu piwa. Jak można
przeczytać w "Dzienniku" (7.09.2009):

Zdaniem prestiżowego dziennika "The New
York Times" [...] proces spełniał wszelkie
przesłanki do uznania go wręcz za sfingowany:
eksperci nie potrafili profesjonalnie rozpoznać
dowodów winy; oskarżyciele kierowali się
uprzedzeniami; świadkowie zmieniali zeznania;
adwokaci z urzędu nie byli nazbyt
zainteresowani obroną klienta.

Tymczasem już po wykonaniu wyroku pojawiły się
ekspertyzy dowodzące, że pożar wybuchł sam. W
tym tygodniu podobnie brzmiącą analizę
przedstawił Gerald Hurst - jeden z najlepszych
światowych biegłych w dziedzinie przyczyn
wybuchu pożarów."
ździcho gienowefa / 77.254.244.* / 2011-11-29 11:21
Owszem, ale tam przede wszystkim wykonano wyroki na tych skazanych niesłusznie i na tych okazujących skruchę. Jedynym wyjątkiem był Billy Wharton, który na tę karę zasłużył, no i bydlak Percy przecież, choć jego nie stracono.
Lysy 25 / 77.255.140.* / 2011-11-29 10:57
Ja tam jestem za karą śmierci, przynajmniej przy pewnych kwalifikowanych i dobrze udowodnionych morderstwach.

Dlaczego?

1. Bo uniemożliwia delikwentowi dokonanie kolejnych przestępstw.
2. Jest tania w stosowaniu.
3. Jest sprawiedliwa z punktu widzenia rodzin ofiar przestępcy (o ile rodzina sama nie była zamieszana w morderstwo).
jeż09 / 94.251.251.* / 2011-11-29 10:47
Mam wrażenie że pisuarowców podnieca wiszący na sznurze w ostatnich drgawkach człowiek.
green solvent / 62.148.66.* / 2011-11-29 12:37
A ja .że jeż lubi czytać o gwałtach i morderstwach na małych dziewczynkach mam wrażenie.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 08:40
Kolejny PISdzielec świętszy od papieża.

Żerowanie na trupach to domena tej partii, rodzina tego zamordowanego nie chciała byc widziana w towarzystwie zadnego polityka, dlatego nosili czarne okulary na pogrzebie.

A to zabojstwo obciaza kazdego z was, politycy, dzieki dzieleniu Polaków i językowi nienawiści, niezaleznie z jakiej partii jestescie.

I wezcie sie za GOSPODARKE DZIADY, BO KRYZYS PUKA DO BRAM A TUTAJ CIĄGLE CHOCHOLI TANIEC I WYSZUKIWANIE TEMATÓW ZASTĘPCZYCH!!!
ździcho gienowefa / 77.254.244.* / 2011-11-29 09:32

Żerowanie na trupach to domena tej partii

Żerowanie na trupach? A to:
w Polsce mamy deficyt sprawiedliwości. 95 procent skazanych za zabójstwo wychodzi z więzienia przed terminem.

to oznacza, że tak właśnie jest dobrze i tak trzymać? Killerowi jest potrzebny jedynie psycholog, który by go zrozumiał i jego motywy, a potem długo i łagodnie tłumaczył, że nie należy mordować, a potem pogłaskał po głowce i powiedział: "Idź już do domciu skarbie i proszę cię - nie gwałć, nie morduj więcej, dobrze"?
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 09:50
Mam na myśli zbijanie kapitału politycznego przy kazdej okazji - również tak drastycznej.

I nie siej populizmu, bo nie o to chodzi.

Niepomiernie mnie bawi, gdy róznej maści nawiedzeni jeden z drugim, wiedzą lepiej od swojego boga, co miał on na myśli.
5 przykazanie brzmi "Nie zabijaj" i nie ma do niego przypisów, akapitów, wyjaśnien i interpretacji.Koniec i kropka.
Lysy 25 / 77.255.140.* / 2011-11-29 10:49
Te przykazania to były adresowane tylko do Izraelitów, tak więc nas nie dotyczą. Hehehe

"Oko za oko, ząb za ząb" to znacznie lepsza mądrość ze starożytności.
tesa1959 / 2011-11-29 19:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A nas obowiązuje miłość bliźniego, a nawet nieprzyjaciół. Zresztą Episkopat nie poprze Pis w sprawie kary śmierci
http://kosciol.wiara.pl/doc/1018691.Episkopat-nie-poprze-PiS-ws-kary-smierci
ździcho gienowefa / 77.254.244.* / 2011-11-29 10:23

5 przykazanie brzmi "Nie zabijaj" i nie ma do niego przypisów, akapitów,
wyjaśnien i interpretacji.

Zapewne tak, ale jak powstrzymać zabójców? Szczególnie tych n-krotnych recydywistów. W czasach, gdy 5 przykazanie już obowiązywało, Bóg sam nakazywał takich kamienować u bram miasta.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 10:33
wyjscie jest proste - dozywocie bez prawa łaski.

Zreszta to kara znacznie bardziej okrutna niz KS, która i tak nigdy nie działała odstraszająco.

Co do zas relacji z Biblii, to temat na inna dyskusje. Jakos wierzacym nie przeszkadzają postępki i uczynki z poduszczenia "boga", które są co najmniej dwuznaczne moralnie z dzisiejszego punktu widzenia.
Dante Prodiglione / 83.30.137.* / 2011-11-29 10:53
A jeśli skazany na "dożywocie bez prawa łaski" zabije w celi współwięźnia albo strażnika to jak go ukarzesz mądralo? Wlepiając mu drugie "dożywocie bez prawa łaski"? Skazanie kogoś na "dożywocie bez prawa łaski" to danie mu bezkarności, bo od tej pory on może robić wszystko i nie można go ukarać.

A poza tym skoro uważasz że jest to "kara bardziej okrutna niż KS" to ja odpowiadam - zwolennicy kary śmierci nie są takimi chorymi sadystami jak Ty, żeby skazywać ludzi na taką "karę bardziej okrutną niż KS" - wystarczy kara śmierci - nie trzeba stosować tego wielkiego okrucieństwa w postaci "dożywocia bez prawa łaski".

A poza tym 5 przykazanie w języku hebrajskim mówi wyraźnie "nie morduj" - czyli nie zabijaj z premedytacją, a nie nie zabijaj w ogóle. Kilka akapitów niżej pod dziesięciorgiem przykazań Bóg mówi wyraźnie: "a jeśli ktoś zasadziwszy się podstępem bliźniego zabije i od ołtarza mego odciągniesz go i ukamienujesz. Koniec kropka - Kara śmierci dla morderców.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 11:14
o proszę, na dodatek znawca hebrajskiego nam sie tu objawił na forum.

Dlatego żaden człowiek dla którego jakąś wartośc ma humanizm i prawo naturalne, nie nazwie hebrajskiego, krwawego i mściwego boga - swoim bogiem. To takze twoj bog, stary i nowy testament mają tego samego.

Tania demagogia - a ja ci powiem, a co jesli wskutek pomyłki sądowej wykonano wyrok na niewinnym człowieku? Wskrzesisz go? Były juz takie przypadki.
Lucyfer - Książę Tej Ziemi / 83.30.137.* / 2011-11-29 11:39
Kiedyś staniesz przed "tym bogiem" i odpowiesz przed nim za wszystkie swoje grzechy i chciałbyś żeby był wobec ciebie łaskawy. Ale ja już na ciebie czekam i już rozpalam pod kociołkiem specjalnie dla ciebie przygotowanym, spędzisz tu całą wieczność więc zacznij się przyzwyczajać do "dożywocia bez prawa łaski" - bo tym właśnie jest piekło - z tym że tu będziesz całą wieczność "humanisto".
BTW. dzięki że mi tak wiernie służysz zwalczając wiarę w boga, wtedy jest mi łatwiej prowadzić moją "działalność".
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 12:01
nikogo nie zwalczam.

ty zas jestes typowym przykładem miłującego bliźnich katolika, którego nic tak nie cieszy jak nieszczęście innego człowieka.

Na szczęscie minęły juz czasy, gdy wasza miłość gorzała ogniem stosów, teraz to możesz sobie tylko popisać p******* w internecie.
Lenin - Wódz Rewolucji / 83.30.137.* / 2011-11-29 12:19
Tylko to nie "miłujący bliźnich katolicy" byli sprawcami największych zbrodni w historii ale właśnie tacy ludzie jak ty, ateiści zwalczający wiarę boga i katolicyzm. Rewolucjoniści we Francji, Rosji czy narodowi socjaliści w Niemczech.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 12:45
Nawiedzony z Fondy tu zawitał hihihi...

W twoim ograniczonym rozumku świat dzieli sie na katolików i ateistów, a ateista=komunista. Otóż tak nie jest, ale z ambony sie o tym nie dowiesz.

Twój niepokalany Kościół umożliwił po II WS ucieczkę hitlerowskim zbrodniarzom wykorzystując watykańskie paszporty dyplomatyczne a Pius XII nigdy nie potępił zbrodni nazistów. Wermaht nosił na pasach napis Gott mit uns, a niemieccy biskupi sprzyjali Adolfowi, co najmniej do wybuchu wojny.

Mógłbym pisac dalej, ale nie chce mi sie dyskutować z klerykiem z seminarium.
Trollsztajn Cwingerblum / 83.30.133.* / 2011-11-29 13:10
Tacy jak Ty zawsze gdy brakuje im racjonalnych argumentów posuwają się do inwektyw i wyzwisk, epitetów i poniżania innych ludzi, bo nie potraficie znieść myśli że możecie nie mieć racji.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 14:02
gdzie cie wyzwałem?

piszesz jak typowy katolicki ortodoks, szufladkując szybko ludzi i powtarzając stare, oklepane argumenty o rzekomej zbrodniczej roli ateizmu.

mało mnie wzrusza w co wierzysz, ale nie mozna pozwolic na szerzenie ewidentnej nieprawdy.

A co do racji - twoja z pewnością jest prawdziwa, bo to święta racja, co?
Szufladkowicz / 83.30.133.* / 2011-11-29 14:20
-"nawiedzony z Frondy" (bo chyba Fonda to miała być Fronda ale nawet nie wiesz jak to się pisze
-"kleryk z seminarium"
-"ograniczony rozumek"
-"...którego nic tak nie cieszy jak nieszczęście innego człowieka"
-"typowy katolicki ortodoks"

kto tu szufladkuje ludzi


Dowiedziałem się o sobie mnóstwo nowych rzeczy, że jestem z Frondy czy klerykiem z seminarium (a może jednocześnie klerykiem z Frondy i seminarium?), chociaż nie mam nic wspólnego ani z jednym ani z drugim. Ale jako że nie podzielam jedynych słusznych poglądów Jaśnie Oświeconego Ateisty to oczywiście jestem oszołomem i "mam ograniczony rozumek", mało tego - "nic mnie tak nie cieszy jak nieszczęście innych". Musisz mnie bardzo dobrze znać skoro wydajesz o mnie takie kategoryczne sądy, ale cóż taka choroba ateistycznych Jaśnie Oświeconych którzy zawsze piszą o ludziach nie podzielających ich świętych poglądów z nieukrywaną pogardą i wyższością. Otóż nic mnie tak nie cieszy jak powodzenie innych ludzi i kiedy widzę jak mój sąsiad kupił sobie nowy, lepszy samochód to jest to dla mnie tym większym motorem napędowym i motywacją do większego wysiłku aby zapewnić sobie podobny samochód a sąsiadowi życzę jak najlepiej i jeśli potrzebuje pomocy zawsze pomagam, ale Ty oczywiście wiesz lepiej jaki jestem i co czuję i co myślę o innych ludziach. Brawo Jaśnie Oświecony Jasnowidzu ("Niosący Światło" w Ciemnogród - był już taki jeden przed wiekami i marnie skończył).
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 15:30
Hm niektore okreslenia faktycznie zbyt pospieszne, ale 'kleryk' chyba nie jest obrazliwe?

A Ty mnie odbierasz jako ateiste, chociaz wcale nim nie jestem.
Najwyrazniej kazdy kto nie jest lub nie czuje sie katolikiem, jest dla ciebie automatycznie ateistą? Byc moze takie widzenie swiata jest wygodne, ale nie całkiem zgodne z rzeczywistością.

Podziękujmy politykom za tworzenie podziałów w Narodzie.
mormoran / 178.42.37.* / 2011-11-29 15:45
Jesteś świadkiem jehowy - to widać na odległość. Miałem z takimi do czynienia, ta sama gadka.
troll humanistyczny / 83.30.137.* / 2011-11-29 11:31
a co to jest ten twój "humanizm" i "prawo naturalne"? jak ty je definiujesz? Wg prawa naturalnego kara śmierci jest jak najbardziej uzasadniona. Podaj przykłady takich przypadków kiedy wykonano wyrok na "niewinnych"? Podaj konkretne nazwiska, skoroś taki mądry. Czekam
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 11:37
encyklopedia czeka, czytaj śmiało.
***

"Przypadek Toda Willinghama jest szczególnie drastyczny. Nie dość, że przeżył tragedię, gdyż w pożarze zginęły jego 3 malutkie córeczki, to jeszcze został oskarżony o podpalenie i skazany na karę śmierci. Oskarżony mężczyzna miał w 1992 r. zaledwie 23 lata, przez 12 lat, aż do wykonania wyroku zapewniał o swojej niewinności. Świadkowie twierdzili, że próbował rzucić się w ogień ratować dzieci, tak że musieli go skuć kajdankami, potem jednak twierdzili, że zachowywał się obojętnie, a burmistrz miasteczka nawet stwierdził, że dzieci mu przeszkadzały w piciu piwa. Jak można przeczytać w "Dzienniku" (7.09.2009):

Zdaniem prestiżowego dziennika "The New York Times" [...] proces spełniał wszelkie przesłanki do uznania go wręcz za sfingowany: eksperci nie potrafili profesjonalnie rozpoznać dowodów winy; oskarżyciele kierowali się uprzedzeniami; świadkowie zmieniali zeznania; adwokaci z urzędu nie byli nazbyt zainteresowani obroną klienta.

Tymczasem już po wykonaniu wyroku pojawiły się ekspertyzy dowodzące, że pożar wybuchł sam. W tym tygodniu podobnie brzmiącą analizę przedstawił Gerald Hurst - jeden z najlepszych światowych biegłych w dziedzinie przyczyn wybuchu pożarów."
Lysy 25 / 77.255.140.* / 2011-11-29 11:06

A jeśli skazany na "dożywocie bez prawa łaski"
zabije w celi współwięźnia albo strażnika to jak go
ukarzesz mądralo?

Zamurowując w celi i podając jedzenie i picie przez dziurę na pół cegły.
I nie usuwając odchodów z celi.
I tak aż do śmierci.

Dla chcącego nie ma nic trudnego.
troll humanoidalny / 83.30.137.* / 2011-11-29 11:33
To jest właśnie sadyzm i okrucieństwo niesłychane! Oto jak przeciwnicy kary śmierci są chorymi sadystami. Kara śmierci jest o wiele bardziej humanitarna niż to twoje dożywocie w odosobnieniu bez prawa łaski
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 11:16
Brak ci odwagi by nałożyć komuś sznur?
wyborcakorwina / 82.160.116.* / 2011-11-29 09:31
twój Donald wziął się za gospodarke i oszczędności - ile zabrał sobie i pobratyńcom?
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 09:45
kto powiedział, że mój, oszołomku?

w twoim małym rozumku miesci sie tylko PO i PIS - 2 strony tego samego medalu, popłuczyny po skompromitowanym AWSie.
ździcho gienowefa / 77.254.244.* / 2011-11-29 09:53
trollstein & wyborcakorwina. Proszę, do cholery, nie sprowadzajcie każdego tematu do wojny słownej PiSu z Platformą, bo idzie się już wyrzygać. Proponuję jednak dyskusję na temat kary śmierci, co Wy na to?
EWALD ELKE / 217.83.130.* / 2011-11-29 10:08
JESTEM ZA KARA SMIERCI I NIE INTERESUJE MNIE JAKA TO PARTIA:CZLOWIEK WTEDY ZMADRZEJE JAK BEDZIE ZA POZNO GDY ODCZYTAJA MU WYROK SMIERCI: A RZAD NIECH SIE WEZMIE DO ROBOTY I ZACZNIE OSZCZEDZAC OD SIEBIE CO MA ZROBIC TEN BIEDNY POLAK KTORY W ZYCIU PRZEPRACOWAL 35 lat i nie ma za co dzisiaj zaco kolwiek zaplacic bo nic mu sie nie nalezy,bo za mlody i nic a nic mu sie nie nalezy.DO ROBOTY RZADZIE KTOS NA WAS GLOSOWAL W KONCU DO CHOLERY:
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 10:38
A ja jestem, przeciw KS, tylko pisze wyraznie:

kolejny bzdurny temat, po to, by odwrócic uwage od prawdziwych problemów.
Jeszcze niech do kompletu wygrzebia aborcje i mamy festiwal oszołomstwa w całej krasie.
ździcho gienowefa / 77.254.244.* / 2011-11-29 10:34

JESTEM ZA KARA SMIERCI

Ja też, ale tylko dla wielokrotnych recydywistów (no, powiedzmy, że dla więcej niż dwukrotnych).
ZMADRZEJE JAK BEDZIE ZA POZNO GDY ODCZYTAJA MU WYROK SMIERCI

Zmądrzeje w porę, gdy będzie wiedział, że w jego kraju JEST kara śmierci.
DO ROBOTY RZADZIE

Nie łudź się, rząd się do roboty nie weźmie.
KTOS NA WAS GLOSOWAL W KONCU DO CHOLERY

Błąd. Głosować należy jedynie na samego siebie, tzn. brać sprawy w swoje ręce a na innych się nie oglądać.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-29 11:22

Zmądrzeje w porę, gdy będzie wiedział, że w jego kraju
JEST kara śmierci.


no jasne, widac to jasno na przykładzie USA, kraju bez przestępczości i morderstw.

Najnowsze wpisy