Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Marnowanie żywności. Sawicki: gdyby wyeliminować straty, można by wyżywić miliard głodujących

Marnowanie żywności. Sawicki: gdyby wyeliminować straty, można by wyżywić miliard głodujących

Wyświetlaj:
tiaa / 194.99.117.* / 2015-10-15 08:16

Według niego gdyby wyeliminować straty i marnotrawstwo, można by wyżywić na świecie 1 mld głodujących ludzi.

bzdura! Nawet zakładając czysto teoretycznie, że ludzie kupowaliby tyle ile później zjedzą, to po prostu będą mniej kupować, a jak będą mniej kupować to zmniejszy się podaż. Zatem jedzenie nie powędruje w magiczny sposób do potrzebujących tylko po prostu zmniejszy się produkcja
milan sasyn / 83.19.111.* / 2015-10-15 07:50
Polacy wyrzucają bo tego się nie da zjeść ! Oszukiwani,okłamywani i omamiani kolorowymi opakowaniami nie są w stanie stwierdzić czy to co kupują da się bezpiecznie zjeść. Najprostszy test to zwierzęta . Cóż to za kiełbasa czy też chleb którego nie chce tknąć zwierzę ? W Polsce nie ma żadnych służb które kontrolowały by rzetelnie i bezwzględnie karały za trucie . Jak ma przyjść kontrol to 2 tygodnie wcześniej się zapowiada no chyba że chodzi o jakiegoś przeciwnika politycznego lub mafijno korporacyjne zlecenie uwalenia konkurencyjnej firmy.Gdyby nie Czesi to do dzisiaj żarli byśmy sól .drogową .Przypomnijcie sobie państwo ile było tych oszustw , jest tu za mało miejsca na przypomnienie. Od jakości żywności zależy zdrowotna kondycja Polaków. Osobiście jeśli dałem się nabrać, taką żywność wyrzucam bo przecież jej nie dam innej osobie by ją otruć. Panie Sawicki pan nie grzeszy mądrością więc podpowiadam tu tkwi przyczyna .Zarządzana przez pana gospodarka polska nierządem stoi . Państwo musi mieć wpływ na jakość i ceny produktów rolnych i żywność. Balcerowiczowska utopia sprawdziła się tylko dla mafii,korporacji, cwaniaków i gangów także tego z Wiejskiej którego członkiem mam nadzieję niedługo jest także pan ,panie Sawicki.Dziękuję za uwagę.Pozdrawiam !
POLAK -PO / 77.254.246.* / 2015-10-15 07:41
Komunistyczna propaganda ..... w jakie pojemniki wrzucać żywność zepsutą po czasie gwarancji na spożycie ???? Jak Sawicki zagospodarował Jabłka niesprzedane przez Rolników ....... Myślę że lepiej gdy jest nadprodukcja niż braki . LEPIEJ MIEĆ ZAPAS W DOMU na kilka dni niż w przypadku kataklizmu nie mieć nic . Czy państwo zapewni dostawy żywności dzień po kataklizmie. Mniejsze zakupy, mniejsze podatki , zarobki wytwórców żywności , dlaczego nikt nie mówi rozdawajmy niepotrzebny w domach alkohol ????
dddddddddddddddd / 83.11.10.* / 2015-10-15 07:39
Kiedyś grzechem było wyrzucać chleb bo może go zabraknąć mówili dziadkowie
czyzu40 / 79.191.129.* / 2015-10-15 07:36
A ja wyrzucam Zawsze pół chleba - nie lubię czerstwego, a nie ma małych bochenków, wyrzucam też wędlinę, która mi nie smakuje (chociaż to zjadają koty sąsiada), będę tak robił zawsze. Dzięki temu wydaję więcej czyli płacę więcej podatku, piekarz sprzedaje więcej chleba czyli więcej zarabia. Głodujący mnie nie interesują.
zbyszek256 / 88.156.138.* / 2015-10-15 07:33
jak to coś można nazwać żywnością? mleko nie kiśnie tylko się psuje, ziemniaki śmierdzą już w sklepie, pieczywo to było kiedyś, wędliny ślimaczeją po 3 dniach. Szkoda słów na temat teraźniejszej żywności.
nicpoń / 193.84.182.* / 2015-10-15 07:17
Niebawem napiszą, że tym co rzekomo marnujemy, można będzie wyżywić ludność Chin. Przedwyborcze bajdury oszalałych ze strachu, jeszcze posłów.
fg45 / 86.134.169.* / 2015-10-15 07:13
nie zauwazono w moim otoczeniu aby ktos wyrzucal zywnosc.. nawet stare ciuchy daje sie obok aby ktos wzial.. To jakas propaganda.. no moze supermarkiety i ci ktory sie dobrze za dobrze powodzi, a takich jest mniejszosc..
marcia349 / 95.49.242.* / 2015-10-15 07:49
A ja w moim zauwazylam.nie wydane porcje na cateringu psujace sie i idace do kosza.lodowka brata w ktorej rzeczy plesnieja i traca waznosc bo nie mial czasu zjesc w domu lub zapomnial schowac do lodowki.zle poroboione weki lub zle popakowana zywnosc gdy chce sie ugotowac na caly tydzien bo w tygodniu zapieprza sie w robocie tyle godzin ,ze ma sie czas tylko na konsumpcje i sen. To tylko kilka przykladow i chodzi o to aby je zauwazyc i zapobiegac'kupowac mniej,nadwyzki rozdac zanim sie zepsuja.
Natasza1102 / 94.40.12.* / 2015-10-15 07:13
Wyrzuca się żywność w domach? Szkołach? A co z marketami? To chyba dużo większy problem?! Problem również polega na opakowaniach żywności, które często są zbyt duże, a producent nie sprzedaje mniejszych i tak niektórych produktów jest zbyt dużo, np. dwuosobowe gospodarstwo domowe kupuje duży słoik ogórków i będzie je na pewno dłużej jadło, niż rodzina 5-cio osobowa (oczywiście w zależności do czego zużywają, dodają, od apetytu itp.) i może się zdarzyć, że zajdą pleśnią... Myślę, że wyrzucenie kilku ogórków to i tak nie problem, niektórzy po prostu wyrzucają ogromne ilości jedzenia, bo kupią na promocji 2+1 gratis i w rezultacie lodówka pęka w szwach. Ludzie kupują na zapas, bo tanio w Biedr... czy Lid... ale nie kalkulują, czy aby będzie miał kto to zjeść. Z jednej strony w mediach słyszymy: że Polacy mają nadwagę, a za chwilę zewsząd bombardują nas promocjami, obniżkami na żywność, a że w Polsce zarobki są jakie są, to kupuje się hurtowo... bazarek luz, prosto z tira, kontenera- to nic, że papryka z pleśnią- ale 50% taniej! A ropo pleśni, to sanepid zbyt rzadko zagląda do marketów- powinien się przyjrzeć, co ludziom sprzedają- na rynku, czy bazarze, to ludzie wybrzydzają, a z molochów wszystko wezmą- nawet taką paprykę, nie dość że droga, to nic sobą nie reprezentuje. Ludzie opamiętajcie się! Nie kupujcie warzyw i owoców w marketach! Puśćcie ich z torbami! Nie płacą tu przecież podatków! Marnują żywność!
spidi / 46.112.209.* / 2015-10-15 06:53
Następna propaganda o tym że w Polsce się ludziom dobrze powodzi że ze szczęścia marnują żywność tylko z moich obserwacji wynika co innego w moim mieście często rozmawiam z bezdomnymi którzy chodzą po śmietnikach bo nie mam nic do tych ludzi i mówią że nieraz się zdarzy że jest coś wyrzucone z żywności a jeśli ktoś marnuje żywność to markety no to ku.wa ja się pytam czy ci propagandziści warzą tą wyrzuconą żywność bo ja nie wierzę w to.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy