Forum Polityka, aktualnościKraj

Marsz niewiniątek - policyjna prowokacja

Marsz niewiniątek - policyjna prowokacja

Money.pl / 2012-11-12 06:56
Komentarze do wiadomości: Marsz niewiniątek - policyjna prowokacja.
Wyświetlaj:
SwastyKaczyński / 178.36.211.* / 2012-11-22 20:47

To biedni wykluczeni. Niezrozumieni. Inni. Prawdziwi patrioci. Z którymi prawica ma naprawdę wielki problem, bo jakoś dziwnie zawsze przyczepiają się do nich.

Przyczepiają? A nie przyszło Pani do głowy, że ci są przez prawicę werbowani?
A może, to wcale nie jest dla niej problem?

właśnie...
polski patriota / 194.63.135.* / 2012-11-22 19:56
W tytule powyższego artykułu zostały użyte słowa :"policyjna prowokacja" . Ciekawe dlaczego ?
SwastyKaczyński / 178.36.211.* / 2012-11-22 20:49

W tytule powyższego artykułu zostały użyte słowa :"policyjna prowokacja" . Ciekawe dlaczego ?

Dlatego:
jak chce jeden z organizatorów marszu Artur Zawisza, policyjni prowokatorzy, którzy na ochotnika dali się pobić kolegom z komisariatu?

Czytaj uważnie
Grzechu comeback / 89.78.47.* / 2012-11-12 22:00
paniusiu, mleczko się rozlało! Do moich poniższych komentarzy dodam, że wbrew zapewnieniom komendanta, że faceci w czerni i kominiarkach to nie milicja, jednak to była milicja, bo aktualna wersja jest taka, że była to spec grupa itede. A co faktycznie (bo oficjalnie komendant nadal coś kombinuje w swoich wypowiedziach) robiła ta spec grupa to odsyłam nie do waszego portaliku ani Wybiórczej tylko tam, gdzie rzetelność dziennikarska panuje :)
Oczywiście przeprosin z paniusi strony próżno czekać.
don't call me daughter)) / 83.6.180.* / 2012-11-12 21:36
Pani Adrianno! Z poprawnością to ma pani niewiele wspólnego. Co to jest skrajna prawica też pani za bardzo nie wie. O 11 listopada już nie wspomnę. Na marszu nie była pani ani nie patrzyła nawet przez szybę np: Szwejka bo zobaczyła by pani tysiące zwykłych ludzi. Na giełdzie też tak się pani zna? To niech pani własne przemyślenia zostawi cioci albo wujkowi po imieninach a publiczności nie epatuje swoją elokwencją.
hipcio76 / 31.63.73.* / 2012-11-12 18:05
Trochę z innej beczki i nie a propos tematu ale ta babka ze zdjęcia to strasznie brzydka jest.
Oszolomowaty / 79.255.109.* / 2012-11-12 17:52
Troche pózno, ale jak to mówią - lepiej późno niż za późno .... Cel tego - niech się Pani POredaktorka uczy jak się pisze artykuły (chociaż wątpię, aby kiedykolwiek dorównała umiejętnościom autora którego cytuje) i jak się patrzy trzeźwym okiem na świat:
"...Dramatyczna wiadomość z ostatniej chwili: „Nie płonie wóz TVN”
Wyłamuję się ze swojej niezłomnej zasady i zacytuję życie rodzinne. Pomyślałem sobie, że spytam młode pokolenie, no i spytałem. Krzyczę: „Chodź, chodź, zobacz”. Przyszła z jedenastoletnim bagażem życiowym i pyta: ”Ale co?”. Pokazuję palcem na telewizor: „No to!”. Konsternacja, a potem odpowiedź: „Które, gdzie?”. Z mojej strony zadowolenie i powtórzenie: „No tamto, patrz!”. Ponowna konsternacja: „To? No i co? Stoją sobie”. Tak sobie właśnie stali i patrzyli na koguty radiowozów puszczające sygnały w nieboskłon. Niemal natychmiast skojarzyło mi się marzenie brytyjskich, hiszpańskich i greckich służb prewencyjnych. Wychodzą służby na ulice, widzą na czele pochodu jakichś dziesięciu z zimnymi ogniami i krzyczą przez megafon: „Stop! Będziemy robili interwencję”. Tłum staje, jednostki prewencyjne guzdrzą się ponad godzinę z usunięciem dziesięciu wojowników z zimnymi pochodniami, poczym 50 tysięcy ludzi rusza dalej w „awanturniczym”, radykalnym marszu. Kilka zdań i czuję się kompletnie wypompowany, nie potrafiłbym dłużej ciągnąć relacji utrzymanej w tym tonie. Jakoś tak jestem skonstruowany, że piszę wątrobą, a w tym przypadku musiałbym przedłużać w nieskończoność opisywanie obrazu, który nijak nie przystawał do pasków stacji telewizyjnych i nagłówków portali internetowych. Żart umieszczony w tytule idealnie oddaje realia transmisji Marszu Niepodległości.
Całe niezdrowo podniecone towarzystwo przez kilka godzin wyczekiwało krwi, ognia, „stodoły w Jedwabnem”. Tymczasem sztandary ONR, czyli najbardziej radykalnych z radykałów, zatrzymały się grzecznie, poczekały na godzinną interwencję kilku batalionów prewencji, które udawały, że ciągle nie potrafią ugasić trzech zimnych ogni. Gdy Kaczyński agresywnie składał kwiaty na Wawelu i obłudnie wydawał komendy Kobylańskiemu, kilka godzin wcześniej zwarty ordynek szedł w pierwszomajowym listopadzie udając awangardę postępu. Średnia wieku 65 lat, dorobek życiowy – główne role odegrane w filmach dotowanych przez Gierka i Jaruzelskiego lub role bezpośrednie odegrane bez filmu. Znów się zmęczyłem, nie dam rady wcielić się w reportera towarzysza Rakowskiego, czy też zastępcę naczelnego „Sztandaru Młodych” i może dlatego ciągle mnie dziwi, że to jeszcze działa. Obrazy są coraz bardziej rozpaczliwie, nauka wywrócona dupą do góry, urządzenia wykrywają namioty pomijając „goździe żelazne”. 50 tysięcy ludzi idzie sobie i są tak spięci, żeby ZOMO nie stała się krzywda, że aż mi szkoda tych oddziałów z tarczami, które nie mają gdzie i na kim trenować. Mimo wszystko w telewizji poleci materiał, który pokaże zatrwożoną reporterkę Polsat, oplutą oponę wozu TVP1 i z hukiem legną w gruzach standardy demokracji. Przyznam się, że gubię wątek, zazwyczaj jestem lub udaję najmądrzejszego, ale teraz jestem mały Pikuś.

Nie wiem, gdzie leży prawda, z jednej strony widać wyraźnie, że taka subordynacja przynosi efekty, z drugiej nie daje mi żyć diagnoza, że grzeczność jest początkiem godzenia się z losem. Pewnie wszyscy są zmęczeni analogiami do bohaterskich czasów sprzed wieków i tych sprzed dekad, tylko nie da się zamknąć oczu na oczywistości. Błądząc dochodzę do wniosku, że metoda tkwi w latach osiemdziesiątych. Niech władza sobie paraduje ze swoimi utrzymankami, a lud niech grzecznie staje przed oddziałami prewencji. Raz się sprawdziło, dlaczego ma się nie sprawdzić drugi. Kiedyś w „Dzienniku” płonęły komitety, awanturników niesiono na drzwiach Świętojańską, dziś już płonie cała Polska, bo bikiniarz rzucił zimne ognie w stronę pokojowo nastawionych oddziałów stojących na straży porządku publicznego. Jeśli ten obraz nie dotrze do ludu pracującego miast i wsi, to ostatnią nadzieją pozostanie cena margaryny. Bóg jedyny wie, jakie czynniki uruchamiają ludzkie emocje i w jaką gałkę należy potrącić by się namiętności uruchomiły. Wiem natomiast, że puchnie rzeczywistość, nabrzmiewa niczym czyrak, objawy mieszczą się w przedziale „Tey” i Polskich Kronik Filmowych. Łudzę się, że po przetrenowaniu bikiniarzy i awanturników, spekulanci już nie przejdą. Weryfikacja mojej naiwności powinna nastąpić w najbliższym czasie, bo poza wszystkimi jajami grosz dawno się skończył, a raty wysłane.

PS No i ci ubecy, tudzież zawieszeni na czas śledztwa. Czy tego się nie dało lepiej, nowocześniej zaaranżować? .."
Tekst Matki Kurki - blogera który był gwiazda Onetu swego czasu i żródłem cytatów dla PO i jej elektoratu (za pisanie o PIS i Kaczyńskim). Obecniemu prokuratura stawia mu zarzuty za ... pisanie o Komórkowskim
yeeeaaaahh / 31.63.73.* / 2012-11-12 17:41
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
histeria? / 188.146.20.* / 2012-11-12 17:31
no dobrze kuleżanka ma w d... Jarka. Musi, to się da zrozumieć, pamiętając o tym a ile to trzeba przejść i ile latek zaliczyć, aby w końcu dotrzeć do ideału Paradowskiej. Pytam tylko, czy objawem histerii, na potrzeby tego marnego, pod sralon, przygotowanego artykuliku, nie jest przypadkiem załączenie kilku fotek jednocześnie. Nie jest to przypadkiem przejaw jakiejś obsesji, aby pokazać się z tej czy innej strony, jakby kilka tych ujęć mogło zatrzeć to co się widzi od razu, czyli kwadratowej twarzy z pyrkatym noseczkiem oraz zaznaczonymi oczkami przy użyćiu pistoletu malarskiego.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-11-12 15:52
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###

[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Pyclik.]
Oszolomowaty / 79.255.109.* / 2012-11-12 17:33
.ooo I pyclik niech sie też tym nihiluje aż odjedzie z zachwytu
Natter2 / 2012-11-12 19:19 / Tysiącznik na forum
Ty się od Pyćlika odczep po drugie powinien byc absolutny zakaz zasłaniania twarzy podczas demonstracji i na stadionach .Niemcy to juz dawno wprowadzili.U nas Wszechmocni zawsze dażą do awantur.
Oszołomowaty / 79.255.109.* / 2012-11-12 21:49

powinien byc absolutny zakaz zasłaniania twarzy

Jestem jak najbardziej absolutnie za!! TO napisz dlaczego prezydent i nasz wspaniały żont takiego gniota uwlekli, w którym nie ma takiego zapisu? Toz to jest świeżutki wytwór twoich idoli - do kogo pretensje? Do mnie..? A co na temat zasłanianie mord w pochodach lewicowych - może się tutaj określisz?
@@@ / 89.68.238.* / 2012-11-12 19:52
Jezeli zakrywanie twarzy jest dowodem na to ze ktos dazy do rozruby to znaczy ze praktycznie wszyscy uczestniczy marszu lewakow to ludzie dazacy do awantur.
Natter2 / 2012-11-12 20:10 / Tysiącznik na forum
Nie jestem polonistą ale gdzieś tu jest błąd.Nie czytałem żeby rozróby prowokowała lewica .
@@@ / 89.68.238.* / 2012-11-12 21:10

Nie czytałem żeby rozróby prowokowała lewica

Pisano ze prawie wszyscy uczestnicy marszu lewakow mieli zakryte twarze.
Ty twierdzisz ze osoby zaslaniajace twarze daza do awantur a wiec logika mowi ze lewacy daza do awantur.
Daleko nie trzeba szukac wystarczy poczytac sprawozdania z marszy lewakow w Niemczech.
hhhhgjhg / 31.63.73.* / 2012-11-12 17:43
jakiś oszołom minusów Ci naprztykał kolego. Że też myszki mu nie szkoda:)
bywa / 178.180.38.* / 2012-11-12 17:49
ba, wali pyta vel pyclik (jako coś zapewne w mniejszym kalibrze występującego) w ramach hiterii, a ta drgawakami się niekiedy przejawia. Zatem wystarczy palec połozyć na myszce, a reszta automatycznie nastąpi
Natter2 / 2012-11-12 19:33 / Tysiącznik na forum
Oczywiscie ze tak ,to powinno być zlikwidowane np. na Wirtulnej i na Gazecie zagłosujesz tylko raz.
@ndy / 82.210.138.* / 2012-11-12 14:38
W dupie mam domniemanie niewinności! Bandytów należy zamykać a chuliganów pałować. Jeżeli organizatorzy marszu po raz kolejny nie potrafią (lub nie chcą) zapewnić bezpieczeństwa, to nie powinni dostać pozwolenia na manifestację i ponieść konsekwencje finansowe wynikłych z tego tytułu strat.
uważaj / 178.180.38.* / 2012-11-12 17:41
a masz w dupie przypadkiem policyjnych prowokatorów? Radziłbym ich z tamtąd usunąć, jak przypadkiem ci tam wleźli. Prowokator bowiem jest przypadkiem niereformowalnym, pochodzącym wprost od nieznanego sprawcy, a ten powiesi, spuści ze schodów, utopi, ewentualnie pozostawi w samochodzie do kompletnego rozkładu i ma to w dupie, bo go za to nigy nie spałują, a co dopiero zamkną.
pomo dore / 2012-11-12 14:48 / Tysiącznik na forum
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
Dziadek01 / 2012-11-12 14:59 / Bywalec forum
Przecież jakoś trzeba było wytłumaczyć sobie dlaczego były burdy... dla mnie ONR , Młodzież Wszechpolska to , to samo co Antifa... rzecz jasna nie ze względu na poglądy , ale ze względu na to w jaki sposób je demonstrują...
Retyw. / 62.69.251.* / 2012-11-12 13:20
Zada sobie Pani trochę trudu i poszuka filmikow w necie, może wtedy do Pani mało co nieco dotrze jak to się robi?.
Redakcja forum / 2012-11-12 13:17 / Administracja forum
Zapraszamy, wygraj koszulkę albo kubek:
http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html

Oddać głos można tylko dzisiaj, w poniedziałek 12.11.
Inwestor giełdowy / 62.111.149.* / 2012-11-12 12:38
Szanowna Pani,
nawet jeśli nie było żadnych prowokacji policyjnych i jeśli policja była w 100% "cacy" (vide: wyrok w zawieszeniu na policjanta kopiącego w zeszłym roku po głowie przechodnia!)
to
sama sobie pani odpowiedziała na swoje tendencyjne tezy:
"Każde dziecko wie, że taki człek pójdzie za demonstrantami z hasłami negacji i rewizji istniejącego porządku na sztandarach."

Czy z tego wynika że organizatorzy są temu winni? że ponoszą za to odpowiedzialność? Z tego wynikałoby że można głosić dowolne hasła, ale ale jak do jacyś huligani się przyłączą do moich poglądów (częśto źle je interpretując!) to moja wina i można mnie w mediach pojechać! Lewakom to nie grozi, zgadzam się z Panią, że zadymiarzy (może poza Antifą niemiecką i innymi marksistami) raczej więcej będzie po drugiej stronie "protestu". Ale czy z tego wynika, że lewactwo ma rację?? Tak racjonalnie niech się Pani zastanowi czy na pewno z A wynika od razu B?
Niech Pani racjonalnie chwilę pomyśli... a nie jak feministka trzymająca transparent z zakrwawioną opaską i hasłem że to "jedyna krew jaką przelała"
RYWA / 212.106.185.* / 2012-11-12 11:30
Szanowna Panienko, byłem tam i wiem ze to była prowokacja
Widziałem rzucjacych kamieniami manifestantów ze strony pochodu Niepodległosci , którzy następnie chowali sie w kordonie policyjny.
Policyjne swinie i salonowe bydło.-Ten jezyk nalezy uzywac do okreslnia tak działajacych polityków i policjantów.
krzys89 / 2012-11-12 11:48 / Bywalec forum
nie da się ukryć, ze cokolwiek to nie było, tzn obojętnie jaki był cel i jak dobre intencje, to coś w tym cąłym mechanizmie nie zadziałało
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-11-12 11:55
tak, to prawda, mechanizmy w milicji mamy takie jak w wymiarze sprawiedliwości w okolicach trójmiasta. Przytoczę tylko wypowiedź Dziubki, któremu rozwalono kamerę. Żalił się również, że pomimo bliskości milicji w trakcie tego wydarzenia, żaden z milicjantów palcem w bucie nie ruszył, by udać się na ratunek dziennikarzowi.
Być może to byli ci "kolesie", którzy wskakiwali później za kordony milicji.
Ależ skąd, przecież Wybiórcza inaczej pisała! Więc to musi być prawda! :)
pomo dore / 2012-11-12 12:12 / Tysiącznik na forum
bo jakby ruszył to nie daj boże jeszcze by kamerę dziubki uratował a i tfu tfu sprawce złapał. no i co wtedy? o czym wtedy pisałaby "wolna i niezalezna" prasa? na co mogłby sie dziubka poskarżyć? a tak jest pozywka dla wsi24
pomo dore / 2012-11-12 11:55 / Tysiącznik na forum
jak ktos chce sprowokowac to nie da sie tego w takim tłumie uniknąć. tym bardziej ze PO bardzo zależy zeby pokazać ze prawica=PIS=faszyzm. Policja jest tylko narzedzim. Oni wiedza która ręka ich karmi. Z reguły przy każdym upadku rezimu policja/milicja jest ostatnią formacją która satrapę opuszcza. Juz armia jest bardziej skłonna do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy
pomo dore / 2012-11-12 11:11 / Tysiącznik na forum
godz. 11. zaraz przybedzie wojens. już WIE co ma pisać żeby jego posty nie odbiegały od postów innych "zatroskanych obywateli", zdrowego jądra narodu, dającego odpór wichrzycielom i bigbitowcom inspirowanym przez wiadome siły......

..a ręka podniesiona na władzę musi być odrąbana ;DDDD

nudzi mnie to już

cos jak w "Dniu świstaka" - budzę się i wiem ze w pracy wejde na money i bedzie tam płaskoń ze swoimi p*******, wojens wyzwie mnie od plebsu z czworaków itp itd.
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
pomo dore / 2012-11-12 13:13 / Tysiącznik na forum
hehehehe- jacy jesteście przewidywalni
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy