Martwy punkt

Establista / 178.42.156.* / 2011-06-21 12:20
Witam,

Rok temu przystąpiłem do programu "Zostań Małopolskim Przedsiębiorca" którego efektem końcowym było uzyskanie przeze mnie dotacji w wysokości 40 000 zł plus pomostówka przez pół roku. Założyłem firmę zajmójącą się ogólnie pojętym designem począwszy od grafiki komputerowej, projekty do druku, formy przemysłowe a skończywszy na T-shirt'ach. Ta ostatnia pozycja była jednym z fundamentów mojej firmy na którą przeznaczyłem połowe środków. Wykreowałem własna markę i uszyto dla mnie prawie 400 T-shirtów w różnych wzorach i rozmiarach. Wszystko wyszło całkiem nieźle. Przez pierwsze pare miesiecy próbowałem sprzedawać koszulki za pośrednictwem własnego sklepu internetowego ale marnie szło. Od około miesiaca moje TS'y są w 5 sklepach w różnych miastach polskich (w najbliższym czasie będą jeszcze w paru), Niestety wszystko na zasadzie komisu. Pieniądze powoli spływaja za nie ale zbyt wolno by móc działać dalej. Na przeżycie starcza ale aktualnym tempem ciezko mi myslec o następnej kolekcji bo nie mam na nią środków. Bez kolejnej kolekcji w najbliższych miesiącach ciężko mówić o jakiejś marce odziezowej. CO robić? gdzie szukać w tej sytuacji kapitału moze jakis inwestor? Niechciałbym brać pożyczki bo mam 22 lata i nie chce zaczynać na minusie. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Establista / 178.42.154.* / 2011-07-01 13:28
Projektuje koszulki pod klientów ale to raczej sporadycznie. Chodzi bardziej o rozkręcenie własnej marki odzieżowej jako takiej. Na allegro nie ma tych koszulek gdyż doradza z którym miałem szkolenia odradził mi umieszczania tam produktów z racji niszczenia marki. Ew. wchodzi w grę wyprzedaż końcówki serii itp. Staram się jak mogę reklamować samą markę ale tak jak pisałem na początku, tylko na tyle na ile starczają mi środki finansowe. Jesteśmy na facebooku, mamy stronę internetową ze sklepem on-line. Szczerze myślałem o poszukaniu inwestora który zgodził by się zainwestować troszkę pieniędzy jeszcze w to ale nie mam pojęcia gdzie go szukać i czy jest realne znaleźć kogoś takiego?
Iwona_P / 2011-06-27 15:35
A robisz koszulki na zamówienie czy tylko własne wzory? Wydawało mi się, że w internecie (na allegro) całkiem nieźle takie schodzą..
konar_z / 46.113.164.* / 2011-06-27 14:45
słuchaj, to może skup się bardziej na drukowaniu tych koszulek i projektów zamawianych ?? na to jest duży popyt. no i może żeby jakoś rozruszać zadbaj troche o promocje, prowadzisz jakieś działania na portalach społecznościowych? mozna też wizytówke w panoramie firm założyc, i skupić się tam głownie na realizowaniu zamówień, sporo osób szuka takich firm.
Establista / 178.42.156.* / 2011-06-21 13:07
jeszcze pół roku nie mogę zawiesić działalności (1 rok monitoringu działalności). Z rodziną tez słabo :/
xxxxxxx / 2011-06-21 12:58
może pożyczka w rodzinie? albo zawieś działalność na jakiś czas...

Najnowsze wpisy