Forum Forum finansoweBanki

Marże kredytów i prowizje banków w górę. Przez zmiany w ubezpieczeniach

Marże kredytów i prowizje banków w górę. Przez zmiany w ubezpieczeniach

Wyświetlaj:
Pomyłka / 89.73.205.* / 2015-03-30 07:49
I dzięki wspaniałej pseudorekomendacji straciłem ubezpieczenia do karty kredytowej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
crayzee / 193.105.221.* / 2015-03-30 16:32
To jest tak - dostaję upust na oprocentowaniu kredytu hipotecznego przy przystąpieniu do ubezpieczenia grupowego. Warunki ubezpieczenia kompletnie bez sensu, łącznie z ubezpieczeniem mnie i żony (współkredytobiorcy) w częściach równych, mimo dużej dysproporcji dochodów. Proponuję bankowi doubezpieczenie się w ramach tej grupówki, dostaję odmowę, bo się nie da...
Doubezpieczyłem się sam u innego ubezpieczyciela.
Drugi temat - ubezpieczenie domu. Zapłaciłem za 3 lata z góry i do dzisiaj nie wiem, jakie są OWU, bo bank nie potrafił ich dostarczyć. W grudniu ubezpieczenie mi się kończy, nie zamierzam go kontynuować, idę po kontynuację do brokera i jestem przekonany, że dostanę lepszą ofertę za podobne lub mniejsze pieniądze, będę wiedział, za co płacę i raczej mnie nie zaboli utrata oprocentowania z tytułu cross-sellingu.
Jestem szczerym zwolennikiem większego dostępu kredytobiorców do ubezpieczeń poza bankiem. Inna sprawa, że przeciętny Kowalski biorący kredyt pewnie nie będzie miał zielonego pojęcia, co i jak ma zrobić. Będzie mu się wydawało, że skoro płaci składkę, to jest bezpieczny - poziom wiedzy ekonomicznej wciąż mamy niski.
mkp76 / 192.198.151.* / 2015-03-30 08:15
Dzieki rekomendacji nie musze placic ubezpieczenia, jesli nie chce. Kto chce niech sobie ubezpieczy dodatkowo.
jerzyk688 / 89.64.46.* / 2015-03-30 09:51
Czyli ubezpieczenie mojego kredytu będzie dobrowolne ? czy to następny jakiś przekręt ?
FDA / 188.116.35.* / 2015-03-30 11:28
Bank będzie nadal wymagał ubezpieczenia.
Tylko że teraz sam sobie poszukasz ubezpieczyciela-takie ułatwienie.
jaro22222222 / 77.65.48.* / 2015-03-30 13:46
Agent Ci poszuka i masz możliwość wyboru - ale dla leminga to problem podjąć jakąkolwiek decyzję.
Ludzie - komunizm sie skończył dawno a wy dalej chcecie by bank/państwo i kto tam jeszcze za was podejmował decyzje? A potem pretensje że was oskubano.
crayzee / 193.105.221.* / 2015-03-30 16:36
Jedyny warunek - banki muszą przestać klientowi mówić, że się nie da.
Tak naprawdę, jaki to problem, zrobić sobie dobre oferty na ubezpieczenie majątkowe i na życie pod kredyt hipoteczny u agenta lub brokera i zrobić cesję na bank? Agent to wszystko sam załatwi, jak mu będzie pachniała prowizja, kredytobiorca nawet palcem nie będzie musiał kiwnąć.
gość425 / 83.14.190.* / 2015-03-30 21:33
Kredyt hipoteczny brałem 3 lata temu i już w tamtym czasie to ja decydowałem gdzie się ubezpieczę. Mieszkanie do tej pory mam u Agenta ubezpieczone a od utraty pracy wykupiłem w banku na 4 lata, bo nie znalazłem lepszej oferty. To po co mi ta rekomendacja U?
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: