Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Masowe zwolnienia nauczycieli. Przez likwidację szkół

Masowe zwolnienia nauczycieli. Przez likwidację szkół

Wyświetlaj:
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-11-06 14:53
W dniu 1 września 7 rano scenka w pokoju syna jedynaka.

Matka: Synku Syneczku obudź się wstawaj, czas do szkoły!
Synek; Mamo ja nie chcę iść do szkoły ja tak nie lubię chodzić do szkoły!
Matka; Syneczku nie marudź tylko wstawaj, bo się spóźnisz, zrobiłam Ci już pyszne śniadanko!
Synek: Ale mamo ja nie chcę chodzić do szkoły bo w szkole jest mi tak źle, tak smutno. Mamo proszę zadzwoń do szkoły i powiedz, że jestem chory.
Matka: Synku nie będę nikogo okłamywać, ale dlaczego ty właściwie tak nie lubisz swojej szkoły?
Synek: Mamo bo w tej szkole nikt mnie nie lubi, nauczyciele mnie nie lubią, Woźny się mnie ciągle czepia i sprzątaczki też mnie nie lubią i donoszą na mnie. Mamo nawet dzieci z mojej klasy mnie nie lubią. Jak mi nie wierzysz to chodź ze mną do szkoły.
Matka: Żal mi Ciebie kochany syneczku ale ty musisz sam chodzić do szkoły.
Synek: Mamusiu ale dlaczego ja właściwie muszę chodzić do szkoły?
Matka: Jest wiele powodów ale masz już mało czasu spiesz się, idź do łazienki umyj ząbki ubierz się. Na wieszaku masz przygotowane to nowe ubranko i wyprasowaną pachnącą lawendą koszulę, tę co najbardziej lubisz w niej chodzić.
Synek: Mamo ale wymień chociaż 1 powód, dla którego ja muszę chodzić do tej strasznej szkoły?
Matka: Zapomniałeś już syneczku, że są nawet 2 bardzo ważne powody: 1-szy jest taki, że masz już 36 lat a 2-gi, że jesteś dyrektorem tej szkoły!
Cukierek11 / 2012-11-06 15:01
Jest za dużó nauczycieli w stosunku do tego ilu mamy uczniów... moje byłe liceum już w tym roku zamknięto... rzecz jasna z braku funduszy , oraz z braku osób które się tam zgłaszały...
gabriela 00 / 2012-11-06 15:40
a wciąz 1/3 wszystkich przyjmowanych studentów to studenci pedagogiki, to powiedzcie mi proszę, gdzie tu jest logika, bo ja sie nie odnajduję
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-11-06 14:47
Czy ktoś przeprowadził badanie ile dzieci urodziła statystyczna polska nauczycielka do 35 roku życia? Bo statystyczna polka urodziła bowiem w ostatnich 10 latach zaledwie 0,8 dziecka więc jeżeli nadal będzie rosła liczba kobiet bezdzietnych to nie potrzeba nam będzie utrzymywać kolejnych tysięcy leniwych nauczycielek które mając najlepsze warunki do rodzenia i wychowania dzieci rodza dzieci mniej niż nie mające tak wysokiej stabilności zatrudnienia jaką mieli nauczyciele, pracownice handlu, sprzataczki, sekretarki i robotnice. Jeżeli w rodzinach nauczycielskich nie ma 3 dzieci to znaczy,że nauczyciele dzieci nie lubią nawet własnych bo za 2-3 tys. + pensja męża każda rodzina może wychować i wykształcić co najmniej 3 dzieci. Więc kryterium zwalniania z pracy zbędnych nauczycieli powinna być również liczba posiadanych dzieci! Bo jak powiedział Daniel Rops( właśc. Henri Petiot 1901-1965)"Naród, który potrzebuje nagród lub przepisów, aby żyć uczciwie i mieć dzieci, jest ciężko chory."
aa321 / 158.75.88.* / 2012-11-19 15:29
Nauczyciele nie mają za co utrzymywać dzieci. Znajomi - małżeństwo dwojga nauczycieli - od kilkunastu lat wynajmują razem mieszkanko, a jak poszli do banku po kredyt hipoteczny powiedzieli im że mają razem zdolność kredytobiorczą do 1000 zł.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-11-19 17:56
To mają bardzo duża zdolność kredytową. Tylko są niedouczonymi matematycznie, bo to oznacza, że mogą wziąć każdy kredyt z ratą miesięczna + odsetki do 1000zł. jeżeli więc chcą pożyczyć 100 000PLN to muszą podpisać umowę na co najmniej 120 miesięcy czyli na 10 lat a jeżeli chcą 36 tysięcy to na 4 lata. Tylko w tym roku prowadząc zajęcia z BHP przy okazji tematu ryzyko zawodowe zaistnienia wypadku drogowego, spytałem kilkanaście osób z wyższym wykształceniem ile metrów na sekundę pokonuje samochód jadący z prędkością 100km na godzinę a ile jadąc 40 km na godzinę i aż 7 osób z wykształceniem wyższym w tym 3 licencjatów i 4 magistrów nie potrafiło tego wyliczyć w ciagu 20 minut mając do dyspozycji papier ołówek i kalkulator. Gdy zadałem im po oddaniu mi pustych kartek pytanie ile metrów ma kilometr oraz ile sekund ma godzina nikt z nich nie udzielił poprawnej odpowiedzi. W latach 72-79 moi uczniowie w 3 letniej przyzakładowej zasadniczej szkole zawodowej nie mogliby otrzymać promocji z 1 klasy do drugiej gdyby tego nie potrafili. Taki mamy poziom magistrów, którzy zostają urzędnikami państwowymi, samorządowymi albo nauczycielami i wychowawcami a również posłami.
beaciunia / 2012-11-19 15:31 / Bywalec forum
no jasne, najlepiej to robić równolegle 2 akcje, z jednej str zwalniać nauczycieli, a zdrugiej zwiekszać limity przyjęć na pedagogikę - brawo!!
Baltazar Gąbka / 2012-11-19 15:39
To dpiero początek , a będzie jeszcze gorzej... powiem szczerze nie mam pojęcia gdzie znajdą zatrudnienia osoby które własnie kończą uczelnie pedagogiczne... nie wygląda to zbyt dobrze.
DAX989 / 89.72.132.* / 2012-09-27 20:01
A katechetów też wywalają ze szkół?Zamykane są szkoły bo dzieci rodzi się coraz mniej więc chyba nie trzeba sie dziwić,że jakaś część nauczycieli jest zbędna.Przyszedł czas,że i dla tej grupy zawodowej skończyła się komuna bo do tej pory czuli sie jak święte krowy,tylko wymagania finansowe i jakaś karta nauczyciela.Przyszedł czas dla części nauczycieli przekwalifikować się i do roboty za 1500 zł. brutto,jak będą mieli szczęście 40 godzin tygodniowo i z 26 dniami urlopu rocznie.Powodzenia zobaczycie jak tyra większość społeczeństwa.
asasfasfa / 94.231.236.* / 2012-09-27 18:41
Tak tak.

POlska platformerska teraz pokaże wam swoje prawdziwe oblicze.....

W ramach podziękowań za przychylność do PO i w ramach podziękowania za kreowanie nastrojów anty PIS.

Stalin też polakom po wojnie podziękował za ich wkład w zwycięstwo.
sfsdfsdfsdfsdwer / 195.117.16.* / 2012-09-27 17:48
Rewolucja zjada własne dzieci. Miało być rewolucyjnie, fachowo, nowocześnie oraz inaczej, a tymczasem jak jest, to każdy widzi. Grupa zawodowa która najbardziej przyczyniła się do oddania ekipie Tuska władzy, jest teraz rzucona na pożarcie. Myśleli, że w zamian za poparcie premier znowu zmniejszy im pensum. Dobrze im tak. Za głupotę i lenistwo trzeba w końcu zapłacić
vn6v / 93.159.52.* / 2012-09-27 17:56
2 100 000 obywateli za granicę wyjechało to pewnie dzieci też.
proponuję się zatem nie dziwić

Najnowsze wpisy