Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Masz dzieci? Przez wyższe podatki stracisz najwięcej

Masz dzieci? Przez wyższe podatki stracisz najwięcej

Wyświetlaj:
si / 83.2.207.* / 2010-09-29 13:08
Niech sobie utną diety to zaoszczedzą więcej!!
jabababa / 195.245.213.* / 2010-09-29 12:36
Toż już w Przypowieściach Króla Izraela Salomona jest przepis na zniszczenie własnego kraju i jego mieszkańców, obłożyć z każdej strony podatkami, akcyzami, składkami, żaden zdrowy organizm tego nie wytrzyma. dzisiaj przeciętny Polak oddaje Państwu w postaci przymusowych danin ok. 80% swoich przychodów.
Powiesz nie możliwe!!!! To sprawdź, policz ile zarabiasz odlicz wszystkie składki obowiązkowe po stronie pracodawcy i po twojej, ile wydajesz na samochód odlicz VAT i akcyzę, ile wydajesz na jedzenie odlicz VAT, odlicz podatek od nieruchomości, podatek dochodowy, jeżeli palisz i pijesz odlicz jeszcze akcyzę od przeciętne j sumy jaką wydajesz na te używki, dołóż nieobowiązkowe dobrowolne daniny na Radę Szkoły
U mnie wyszło.... 75% przychodu zwracam w podatkach, składkach, akcyzach
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.....
Andiii 5 / 83.31.176.* / 2010-09-29 12:36
Pogonić rudego i pod sąd .Stado baranów
! Obłuda i pycha- Parada Oszustów.
stoczniowiec / 62.122.115.* / 2010-09-30 07:34

Pogonić rudego i pod sąd .Stado baranów
! Obłuda i pycha- Parada Oszustów.


I dołożyć do kompletu jeszcze PiS- też im sie nalezy !
Bernard+ / 83.4.28.* / 2010-09-29 22:14
Za działanie przeciwko Polskim Rodzinom, które jest równocześnie działaniem na szkodę Narodu Polskiego - należy kartką wyborczą wypędzić członków parti szkodliwych kłamców ze wszystkich stanowisk wybieralnych w powszechnych wyborach na wszystkich szczeblach władzy publicznej, bo kto kłamie w sprawach ogólno narodowych ten i w gminie będzie podobnie kłamał i kłamiąc oszukiwał aby przepompowywać przez etaty i nagrody publiczne pieniądze do kieszeni swoich politycznych zauszników. Rząd PO- PSL mówiąc, że oszczędza zwiększył zadłużenie Polski o rekordową kwotę100 miliardów a kto tak kłamie, ze najpierw po cichu zatrudnia w administracji rządowej 26 tysięcy swoich kolesiów a teraz zapowiada redukcję etatów o 10% co pozwoli mu pod przykrywką redukcji i niby zaciskania pasa pozbyć się urzędników zatrudnionych przez poprzedni rząd. Diety urzedników zostana po cichu podwyższone a dochody rodzin wychowujących dzieci zmniejszone bo po co zwykły polak ma mieć pieniądze i np kształcić swoje dzieci lepiej aby tylko skonczyły zawodówkę i jak naszybciej szly do pracy w należących do zagranicznych korporacji fabrykach, magazynach i sklepach. Nowobogaccy potrzsebuja rownież więcej sprzątaczek i pokojówek oraz tancerek Gogo i "masarzystek" oraz szoferów i sprzątaczy więc lepiej dla wracających na włości i do włądzy hrabiów i ordynatów, aby było dużo bezrobotnych godzących się na każdą pracę za marne grosze. Wszak dziadek szlachcic Pan opowiadał jak przed gmachami publicznymi i restauracjami stały kiedyś ryksze, fiakry i rząd pucybutów.
Jeszcze kilka lat a będzie motłoch znów całował pańską rekę za 2 złote napiwku.
RESORT SPRAW POJMOWANYCH INACZEJ / 194.181.137.* / 2010-09-29 13:20
NO TO RUDY MA SZANSE COŚ DLA POLSKI ZROBIĆ - MA DOBRE STOSUNKI Z NIEMCAMI, SONDAŻE CO BY NIE ROBIŁ SĄ DLA NIEGO ZAWSZE SPRZYJAJĄCE, TO MOŻE NIEMCY BĘDĄ GO JESZCZE BARDZIEJ KOCHAĆ JAK WYCIĄGNIE ŁAPĘ PO ODSZKODOWANIA.
Staruszek / 91.193.98.* / 2010-09-29 17:45
Normalnie nigdy nie przeklinam,lecz zawsze, gdy Rząd podnosi i tak biednym ludziom podatki.
simplered / 79.188.238.* / 2010-09-29 12:30
Zgodnie z prawem międzynarodowym i faktami historycznymi, Polska ciągle ma prawo dochodzić od Niemiec reparacji wojennych
W niedzielę Niemcy zakończą I wojnę światową


Dopiero w niedzielę Niemcy zakończą I wojnę światową. Tego dnia zapłacą ostatnią ratę reparacji wojennych zasądzonych im przez państwa ententy w traktacie wersalskim w 1920 roku. Sprawą otwartą pozostaje problem niemieckich reparacji wojennych za II wojnę światową wobec naszego kraju. Polska nigdy oficjalnie nie zrzekła się roszczeń wojennych wobec Niemiec. Przed podjęciem tego tematu Berlin zasłania się wymuszoną przez Stalina na komunistycznych władzach w Warszawie deklaracją o zrzeczeniu się roszczeń, ale tylko w stosunku do dawnego NRD.

Zgodnie z harmonogramem tegorocznego federalnego budżetu, 3 października tego roku Niemcy zapłacą ostatnią ratę reparacji wojennych w wysokości 70 mln euro na rzecz Francji i Wielkiej Brytanii za straty poniesione przez te kraje w czasie I wojny światowej. Tym sposobem po 92 latach Berlin będzie całkowicie rozliczony za wyrządzone szkody, jakie nastąpiły po rozpętanej przez Niemcy wojnie 1914-1918.
Pawtyg / 151.13.237.* / 2010-09-29 12:24
niech napędzą ulgę prorodzinną podatkiem "bykowym" takim jak kiedyś był, oczywiście w imię "solidarności",
ponadto jak mnie rząd tak bedzie wspomagał jak teraz to ja napweno wyślę moje dzieci jak dorosną za granice , w imię hasła "by żyło się (im) lepiej", po co mają wspomagać ten ubogi/głupi kraj
fhhghfgjhjh / 212.14.47.* / 2010-09-29 12:50
To będę pierwszym, który powie, że jestem pedałem i dlatego nie mam dzieci i zaskarżę ustawe do trybunału za prześladowania tylko dlatego, że mam odmienny światopogląd seksualny. Tak naprawdę oczywiście nie jestem pedałem ale tak powiem :)
Bernard+ / 83.4.28.* / 2010-09-29 22:20
Na razie dadasa tylko na razie jest za mało ludzi którzy rozróżniają kłamstwo od prawdy ale kłamstwo przyniesie swoje odczuwalne złe skutki i po czynach i skutkach nawet najbardziej naiwni zaczną oceniać Rządzących wg swojego poziomu życia po każdej kadencji sejmowej.
nie szczekać ,głosować / 194.213.1.* / 2010-09-29 12:28
Krytycy PO,są większością. Tylko,że jest to większość szczekająca,a nie głosująca. Gdyby ta szczekająca na PO większość, poszła i zagłosowała to ta twoja partyjka grzebiąca bezczelnie w naszych kieszeniach, miałaby w sejmie 50 posłów.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 12:48
To nie prawda. Większość jest za PO. Na tym forum jest może więcej niezadowolonych pisiaków szczekających jak ich określileś. Szczekają przy kazdej okazji, czy jest powód czy nie. I oni zawsze bedą szczekać bo w ten sposób mogą wyrzucać z siebie frustracje. A przeciez oni niezależnie od tego jaki będzie rząd będą mieli nieudane życie. Bo to nie od PO czy PIS zależy czy radzi sobie ktoś czy nie. Gdyby ( co nie daj Boże) do wladzy doszedl PIS to im tez będzie żle tylko winowajcą będzie nie PIS tylko poprzednicy którzy sprzedali Polskę. I wlasciwie nie byloby o czym mówić gdyby nie to że tą wścieklościa mogą zarazać innych, patrzacych na ich skrzywione mordy.
Elektro Devil / 2010-09-29 13:17 / Tysiącznik na forum
No niestety takie są wady demokracji. Przez skrajnych idiotów, którzy są w większości i głosują za PO, Polacy zapłacą coraz to wyższe podatki.

Pewnie, że to nie tylko od rządu zależy indywidualny los każdego z osobna. Ale co to za kretyński argument?

Rząd pasożytniczej PO ma właśnie taką wizje Państwa!
Państwa Wrogiego swoim Obywatelom !
Radź sobie sam, a nam tylko płać daninę, którą przepijemy na Florydzie.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 15:46
Tak. Radż sobie sam. To swięte slowa.
Elektro Devil / 2010-09-29 16:02 / Tysiącznik na forum
to po co są samorządy według twojej głupiej filozofii i ta cała banda pasożytów rozsianych po urzędach utrzymywanych z naszych podatków?

Ja jestem jak najbardziej za tym, aby każdy radził sobie sam. Minimum podatków i minimum świadczeń socjalnych.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 16:25
Po to, żeby zbudować drogę, szkolę, most, Kolo Gospodyń Wiejskich. Po to, żeby nie postawić pomnika pod palacem prezydenckim. Doprowadzić wodę, kanalizację. Nie są po to żeby zarobić za Ciebie na dom, zrobić zakupy, ugotować obiad, zreperować samochód zadbać za Ciebie o powiększenie rodziny. To już bratku misisz we wlasnym zakresie. Gdyby to zależalo od samorządu to wszyscy musieli by mieć rtak samo.
Floyd / 2010-09-29 14:55 / Tysiącznik na forum
Ciekawe o kim piszesz używając zwrotu:"Polacy". Wydaje mi się, że nie zaliczasz do nich tych : "skrajnych idiotów" będący w większości.
Elektro Devil / 2010-09-29 16:05 / Tysiącznik na forum
przecież Polacy "skrajni idioci" głosujący na PO też zapłacą wyższy podatek. Gdzie tu widzisz sprzeczność?
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 15:06
Wlączyleś sie bezkompromisowo i z wielkim nadęciem. Brawo. To bylo blyskotliwe.
Elektro Devil / 2010-09-29 16:03 / Tysiącznik na forum
jeśli 52 to twój wiek, to rozumiem że z błyskotliwością słabo u ciebie.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 16:13
Przeżyję. Ale myślisz, ze to może być z wiekiem związane?
Floyd / 2010-09-29 15:16 / Tysiącznik na forum
Bez przesady z tym nadęciem. Niestety, nie każdego stać na takie merytoryczne wypowiedzi jak Twoja.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 15:30
To Ty tu szukasz merytorycznych wypowiedzi? Zartujesz sobie czy co? Jak szukasz merytorycznych to raczej gdzie indziej. Tam gdzie wypowiadają się tacy co na czymś się znaja. Ja to traktuję jako przerywnik w innych zajęciach. A jeśli inni myślą, że to co pisza ma jakąś glębszą treśc to są po prostu żalośni. Chociaż myślę, że wielu tu takich jest. Bo chyba nie wszyscy?
Floyd / 2010-09-29 15:52 / Tysiącznik na forum
Całkowicie się zgadzam tym razem i zaręczam Cię, że nie szukam tu merytorycznych wypowiedzi, a jeśli czasami się zdarzają, to wyglądają jak kwiatek do kożucha.
Zastanawiam się też czy dyskusje polityczne mogą być merytoryczne? W polityce każdy ma swoją rację i stara się ją przeforsować.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 16:15
Oczywiscie, że bywają merytoryczne. Ale poza wizją.
andersa58 / 80.55.97.* / 2010-09-29 12:16
Gdzie reformy publiczne. Brak jest pomysłów bo rzadzą nieudaczniki i kolesie a nie fachowcy. Jesteśmy tak bogatym krajem że w prezenie dajemy dodatkowy dzień wolny od pracy a tu podwyższa się VAT, zbiera ulgi na dzieci itd. Powodzinie muszą sami rozebrać swoje domostwa, które grożą zawaleniem. A może tak posłowie, senatorzy zrezygnują ze swoich delegacji, i innych profitów na rzecz poprawy finansów w państwie oraz zmiejszy nawet do 90% środki przekazywane na kościół. Budżet domowy tego nie wytrzymają co proponuje rząd. Co w zamian zaciskanie pasy tylko dlaczego znowu kosztem obywateli a nie tych co źle rządzą. Najwyszy czas rozliczać każdą kadencję. Co zepsuli a co naprawili. Po 20-latach tej demokracji widzę więcej biedy w wśrod rodaków.
SOKRAtes1 / 62.87.206.* / 2010-09-29 12:56
Przyjacielu .... Gierek wybudował za dług Hutę Katowice, rozbudował polską miedż , wybudował fabrykę samochodów, ubezpieczył rolników i wprowadził dla nich emerytury, wybudował cegielnie, cukrownie, cementownie, .... Gierek zapewnił każdemu dziecku opiekę dentystyczną w każdej szkole., studentom i uczniom bezpłatną naukę i zniżki 50% na przejazdy, .....czy jeszcze wymieniać dalej ..? Gierek nie miał żadnego dochodu z wyprzedawania majątku narodowego ... Młodzieży zapewnił pracę i wykształcenie we własnym kraju..... Nie dostawał medali od Niemców, za uległość ...... Nie krył Rychów i Zdzichów i Zbychów. Nie wywalał z pracy za dobre pilnowanie POLSKI PRZED ZŁODZIEJAMI jak TUSK KAMIŃSKIEGO. Nie szczuł prokuratorów i sądów przeciwko tym którzy pilnowali prawa jak zrobił to TUSK i Komorowski z najuczciwszymi Patriotami OLSZEWSKIM, KACZYŃSKIMI, ZIOBRĄ, MACIEREWICZEM, KAMIŃSKIM .....Nie obalał UCZCIWEGO RZADU jak zrobił to TUSK zi BOLEK oraz KWAŚNIEWSKI z rządem OLSZEWSKIEGO.

A co wybudował TUSK i jego BANDA ? za dług prawie 30 razy większy od Gierkowego ? Gdzie podziały się ogromne pieniądze ze złodziejskiej prywatyzacji ? Co zrobił TUSK WAŁĘSA, PAWLAK, z MAZOWIECKI z uczciwym premierem OLSZEWSKIM ? Oglądnij film NOCNA ZMIANA w internecie jeżeli masz zdrowe serce .......
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 13:42
Takiego kraju nie bylo. Ty opisujesz jakiś wyimaginowany twór. Nie kryl rychów? Byli same rychy i zbychy. Prawie każdy kradl. Jak nie kradl albo nie mial interesu ( moj przypadek ) to byl nędzarzem. W naszym kraju bylo 5% ludzi z wyższym wyksztalceniem. A dzisiaj? Ile ludzi studjuje?Nie wszyscy za darmo się ksztalcą. Ale nawet jeśli placą za uczelnię to znaczy, że mają z czego. Jak zaplaci to i satysfakcja większa, że za swoje. Dzisiaj mamy przemysl samochodowy jeden z największych w europie i to nieporównywalny technologicznie z tamtą manufakturą.
.Zamknij oczy czlowieku i wyobraź sobie nasz kraj bez inwestycji zagranicznych. Jak zobaczysz czarny obraz to znaczy, że jeszcze coś widzisz. A sklepy. Pamiętasz. Te kolejki za byle czym. Lubileś to. Ja nie stalem bo zlodzieje mi przynieśli do firmy. Albo wyslalem pracownika który wszedl od zaplecza. Cena nie grala roli. Byl też Pewex. Można by tak dlugo. A ile ludzi jeżdzi po świecie. Ile ma samochody i to nie to socjalistyczne barachlo. Za czym ta tęsknota przecież zarabialeś groszę. Chyba, że kradleś, lub braleś w lapę. Bo, żeby cokolwiek zalatwić to trzeba bylo dać w lapę. Albo jesteś kimś tak marnym, że ochlap rzucony z laski Ci wystarczal. Może wyrwaleś się ze wsi zabitej dechami.
Ja żylem za komuny jak panisko ale nigdy w życiu nie chcialbym żeby to wrucilo. Mimo, że dzisiaj trudniej. Większa konkurencja
Bolesław / 80.54.79.* / 2010-09-29 14:34
"Jak nie kradl albo nie mial interesu ( moj
przypadek ) to byl nędzarzem."...
"Ja żylem za komuny jak panisko..."

Czy ktoś to rozumie?
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 14:51
Jak bedzie chcial to zrozumie. To nie jest rozprawa naukowa a jedynie coś co się pisze w ramach rozrywki albo nawet żartu czasami, Nie ma sensu doszukiwać w tym poprawności a może nawet sensu w ogóle
Martylka / 89.231.246.* / 2010-09-29 14:23
panisko ale nieuk bo wróciło to tak się pisze
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 14:33
Czlowiek ma prawo się pomylić. Gdzie chrześcijańskie milosierdzie? Dziewczyna lepiej jak jest sympatyczna. I caly czas uśmiechnięta.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 12:51
Trzeba mieć wiele determinacji, żeby napisać, że dzisiaj w Polsce jest gorzej niż dwadzieścia lat temu
rombajło / 79.188.238.* / 2010-09-29 11:51
po co rudemu dzieci w Polsce. Sprzedac wszystko co sie da i zaorać.

losy Polaków zależą od tego człowieka, bez żadnego dorobku zawodowego, emeryt sejmowy.

coraz więcej młodziezy studiuje i pomimo tego nie uruchami aswoich komórek mózgowych, wybiera Orliki. Tragedia !
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 12:01
Nie tobie to oceniać, jedyny czlowieku który uruchamia szare komórki.
A logika jest taka: Twój los w Twoich rękach. A co Orliki nie dobre?
Ore / 194.213.1.* / 2010-09-29 12:46
Może i dobre?? ....ale skąd POmyleńcy wzieli pieniądze na ich budowę???, napędzając przy tym pieniądze do kieszeni ich "kolesi" takich "sobiesiaków boiskowych" czyż nie są to pieniądze z 300mld zł długu zaciągnietego przez POmylonych przez 3 lata ich rządów???
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 12:58
To dobre czy nie dobre? A jak chcesz wiedziec skąd te środki to musisz sam to sprawdzić. Powtarzam jak chcesz wiedzieć a nie bić pianę. Ale najważniejsze, że ty nie rozumiesz jaką rolę te boiska spelniają. No i jeszcze ci co budowali zarobili pieniądze. Zgroza.
Ore / 194.213.1.* / 2010-09-29 13:30
Nie ma się co irytować ...tylko konkretnie! - gdybym Ja wziął załóżmy pożyczkę na wiele rzeczy których uważam za dobre, a co potem??? ....kto pytam się spłaci i jakim kosztem długi z odstekami???? ...no pytam kto???? bo Ja nie zamierzam płacić za POmylone projekty
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 14:24
No dobrze. Mozna tak powiedzieć. To trzeba wtedy emigrować. Gdyby Polska nie zadluzala się to jak myślisz jak by wyglądala. Przecież żeby otrzymać dotacje unijną trzeba dać wlasny wklad. Na to też się zadlużamy. To są bardzo trudne sprawy. Dla fachowców a nie na forum internetowe wszystko jest kontestowane. A przecież cudów nie ma. To my obywatele musimy mniej otrzymać a więc wiąże się to też z odbieraniem ulg i przywilejów, żeby nie rósl dlug publiczny. Polska zadluża się od dwudziestu lat ( wcześniej pomijam ) i bedzie się zadlużać coraz bardziej. To jest matematyka. Zawsze bylo za malo pieniędzy. Pisza tutaj, że chcieliby reform, że rząd nic nie robi. Ale jak tylko chcą coś ruszyć, to wrzeszczą w nieboglosy. To jak? Zwięszyć wydatki obniżyć podatki?
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 15:28
Temat nie jest prosty dlatego rządy oddaje się w ręce profesjonalistów. Obietnice wyborcze nie są realizowane więc zrobiono z nas ..... Co do inwestycji to boiska są potrzebne ale czy najpotrzebniejsze? myślę że gołym okiem widać wiele potrzeb podstawowych. Boisk nie było i medale zdobywaliśmy na MŚ. A przekręty przy Orlikach to oddzielny temat i nie chodzi o to że ktoś zarobił. Ryba psuje się od głowy. Rozrost administracji i wydatki na nią a przyrost naturalny. O ile wiadomo nie zwiększył się. Dziwi twoje zadowolenie z rządów. Dobrze gospodarują?????
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 15:59
Ale rzadzą fachowcy. Przecież to bzdura że rząd nic nie robi. Bo przecież kraj jeden z większych w Europie nie dryfuje.
Dajmy spokój Orlikom. One nie po to zeby zdobywac medale. To sprawa wtórna. Cho dzi o przyszlość. O zdrowie. O to żeby szczeniaki mieli gdzie spędzać czas. Zyby wyrobić modę na sport. Latwiej to zrobić jak jest gdzie.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 16:11
Zachaczyleś o przyrost. To też jest trudny temat. Maly przyrost nie wynika tylko a może nawet najmniej z warunków ekomnomicznych. To zmiana mentalności, sposobu życia. Ja się na tym nie znam. To jest robota dla socjologów. Przecież byly gorsze i to bez porównania czasy, panowal można powiedzieć glód. A przyrost byl bardzo duży. Sam urodzilem się dawno a mam jeszcze starszą siostrę i brata który urodzil się dwa lata po wojnie. I tak chyba wyglądala przeciętna rodzina. W Warszawie. Na wsiach pewnie byly bardziej liczne rodziny.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 16:21
W kontekście wzrostu liczby urzędników których powinno być jeśli trzeba obsłużyć większą liczbę ludzi. ale polityka prorodzinna to oddzielny temat. Teraz rząd zamierza znieść ulgę na dzieci i możliwość rozliczania się wspólnego małżonków - czy to jest prorodzinna polityka?
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-09-29 16:08
Co robi rząd? Gospodarka potrzebuje tylko żeby jej nie przeszkadzać i sama się rozwija to zależy od przedsiębiorczości naszej.nie od rządu. Wystarczy jak najmniej przeszkadzać!!!! Dotacje z UE na szkolenia nikomu niepotrzebne dla bezrobotnych , masy wyrzuconej kasy w błoto Kolesie prowadzący te firmy co szkolą zadowoleni. Ilość urzędasów wzrosłą , Służba zdrowia nie naprawiona myślą o prywatyzacji itd itd Co zrobili?
TRILENIUMM / 213.238.116.* / 2010-09-29 12:07
LATA SWIETNOSCI NASZEJ PILKI BYLY W LATACH 70TYCH, STADIONOW NIE BYLO I MOZNA BYLO GRAC;]

PODATKI 50%BY ZYLO SIE LEPIEJ
sxcdr / 195.116.98.* / 2010-09-29 11:17
W chwili obecnej w Polsce posiadanie dzieci to zbyt duży stres i wydatki dlatego ich nie posiadam.Poczekam na polityke prorodzinną rządu
...
http://skocz.pl/fajnerzeczy
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 11:25
Radzę Ci abyś prowadzil nie oglądając się na politykę rzadu taką wlasną politykę która pozwoli Ci dostatnio żyć i jak najszybciej miec dzieci którym bedziesz mógl zapewnić dobrą przyszlość. No tylko czy sobie poradzisz? To trudniejsze niż czekanie ale pozwala żyć tak na prawdę.
lubuszanka_eeeeeh / 89.228.138.* / 2010-09-29 13:57
Ogarnij się Zbyszek52. Pracuję na kierowniczym stanowisku od ponad 8 lat, nie żyjemy ponad miarę... wspólnie z mężem spłacamy kredyt za kawalerkę, mamy 2 samochody (głównie z powodu pracy). Niewiele możemy zaoszczędzić. Co mam zrobić, żeby móc mieć dzieci, pytam o finanse, znaleźć sobie drugą pracę... to kiedy mam się rozmnażać? może mąż ma znaleźć drugi etat... to z kim mam się rozmnażać. Że już nie wspomnę o bardzo prawdopodobnej utracie pracy przeze mnie w chwili zajścia w ciążę. Dziwne, że nie ma kto na nasze emerytury odkładać.
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 16:33
Najlepiej rozmnażaj się z mężem. I to najlepiej jak najszybciej. I mlodsza mama i tata tym lepiej. Jak zajdziesz w ciążę to samo się wszystko uloży. Sama się zdziwisz jakie to proste i oczywiste. Też zasuwaliśmy z żoną na okrąglo. I też mieliśmy te same obawy. Takie jest moje doświadczenie. Dlatego oczywiście nieśmialo radzę ci nie czekaj. A jak już, to napisz co się urodzilo. Będę się cieszyl razem z Wami.
jon123 / 94.40.118.* / 2010-09-29 11:13
Wyborcom PO - partii liberalnej, reformatorskiej, fachowców o gospodarki - gratuluję!!! Jak zwykle Polacy zrobili to co potrafią najlepiej - dużą kupę.;)
roti / 193.111.166.* / 2010-09-29 11:07
z jednej strony wszyscy - również ludzie z rządu - biją na alarm że społeczeństwo sie starzeje aby ludzie mieli wiecej dzieci itd itp a z drugiej strony robi się wszystko aby obrzydzić i zniechęcić do posiadania nawet jednego dziecka TOjest chore!
Szymon____ / 62.21.1.* / 2010-09-29 12:20
Ciekaw jestem kto będzie pracował na nasze emerytury skoro już w tej chwili prowadzona polityka dąży do zniechęcenia potencjalnego rodzica.
Pawtyg / 151.13.237.* / 2010-09-29 12:27
nie bedzie emerytur, polska bedzię liczyć 30mln ludności z czego 25% to nie bedą rdzenni mieszkańcy
normalny / 86.164.195.* / 2010-09-29 10:54
najwazniejsze,ze kosciol sie bogaci,odbiera niby jako prawowity wlasciciel mienie, nie placi podatkow zadnych a kombinuje niezle, najwazniejsze,ze polska jest katolicka i zeby sie rodzilo jak najwiekcej katolikow, im gorzej tym lepiej,bo ciemnota sie lepiej rzadzi,a do tego ciemnota sama woli krzyze od gospodarki,wiec w czym problem?
janiszek72 / 2010-09-29 11:55 / Tysiącznik na forum

odbiera niby jako prawowity
wlasciciel mienie, nie placi podatkow zadnych a kombinuje
niezle

Kościół odbiera tylko to, co komuniści bezprawnie zagrabili. Jeżeli należysz do grupy euroentuzjastów szanuj demokrację i nie wyszydzaj wartości, której nie jesteś w stanie okiełznać, a która niejednokrotnie uratowała Polaków przed zagładą. Dobremu ekonomiście i człowiekowi, który chce coś zmienić na lepsze w gospodarce i finansach państwa, krzyż nie stanowi przeszkody, a wręcz przeciwnie może być jedynie wzmocnieniem jego dążenia do osiągnięcia celów. Jeżeli rząd robi wszystko, żeby pogrążyć ekonomicznie Polskę, to co mają do tego katolicy i kościół? Zanim coś napiszesz zastanów się chwilę nad sensem swoich słów. W ubiegłym roku nie było jeszcze takiej dziury w budżecie i wówczas Kościół nie przeszkadzał, a teraz Ci przeszkadza? To ciekawe. Może gdyby komuniści oddali zagrabione przez siebie majątki znacznie wcześniej, to problemu zwyczajnie by nie było? Prześpij się z tym normalny. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
12344567 / 160.83.30.* / 2010-09-29 12:14
Początek kościoła i polskich ziem nie zaczął się wraz z poczatkiem komunizmu, warto pamiętać, że kilkaset lat temu to kościół zagrabił chłopom / ziemianom wspomniane grunty i jakoś nikt nigdy nie kwpaił się do tego aby zwrócić ziemię prawowitym właścicielom, tylko uznano, ze ziemie zagrabione przez kościół są własnością kościoła, idąc dalej tym tokiem rozumowania, ziemie zagrabione przez Państwo za czasów komuzimu powinny byc własnością państwa.
proszę przespać się z tym.
pozdr
raven123 / 194.1.153.* / 2010-09-29 15:21
Chłopi sami oddawali ziemię kościołowi więc chyba nie tą historię czytałeś.
nina212 / 80.53.95.* / 2010-09-29 10:45
rodzinnym. mogę się założyć, że pójdzie do góry i będzie po sprawie.
kom. / 93.105.6.* / 2010-09-29 10:11
dalszy ciąg drenażu kieszeni zwykłych obywateli RP.
Największy fiskalizm,zabranie ulg -to wszystko dla sfery budżetowej a dług publiczny i tak rośnie
zbyszek52 / 188.33.185.* / 2010-09-29 10:49
Biadolisz nad zadlużeniem a jednocześnie nie chcesz, żeby sięgali do naszych kieszeni. A jeszcze do tego najlepiej obniżyć podatki. No to jak w końcu? Żaden zegar nie tyka. Po co straszyć jakąś wielką katastrofą? Paranoicy lubią się bać i straszyć innych.
kom. / 93.105.6.* / 2010-09-29 10:31
puls biznesu cyt."Zegar długu publicznego już tyka. Licznik ma uświadamiać społeczeństwo i być sumieniem rządu, który codziennie zadłuża nas na ponad 150 mln zł."
.,* / 84.38.95.* / 2010-09-29 10:06
Jasne, najlepiej pozabierać wszystko, grunt że zostanie możliwość odliczenia darowizn, w szczególności na cele kultu religijnego.!!!!!!!!!!!!!!!Najważniejsza ulga, tam można najwięcej kombinować, z czego ochoczo korzystają wszystkie cwaniaczki!!!!!!
Ciekawe jak się ma to wszystko do polityki prorodzinnej???
11 / 93.105.57.* / 2010-09-29 10:15
Ludzie , żebyście nie wiem jak przekonywali, gdzie lepiej dbają o rodzinę, to i tak nikt was z rządzących nie czyta. Im potrzeba kasy
i maja nas wszystkich gdzieś. Herr mówił,że będzie cudownie, jest
i będzie bardziej cudownie.
CUDA, CUDA ogłaszają!!!!!!!

Najnowsze wpisy