Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Masz kredyt we franku? Jesteś w podwójnie patowej sytuacji

Masz kredyt we franku? Jesteś w podwójnie patowej sytuacji

Wyświetlaj:
GH / 89.75.157.* / 2011-08-11 06:24
Dokładnie. To jakaś bzdura. Panowie miejcie honor i jaja! Poszliście do kasyna zagrać w grę kredyt! Prawie się udało. Teraz jak skoczyła rata to krzyczycie niech Państwo coś zrobi! Oddaliście kasę zagranicznemu kapitałowi teraz domagacie się od kraju pomocy. To przypomina sytuacje, kiedy wraca np. słynny reżyser, który wyjechał za komuny do USA. Polacy walczyli o wolność, a teraz witają tchórza z dumą. Powrócił słynny "Polak". Zwykły uciekinier pojechał, bo tam się łatwo robiło pieniądze. Panowie płaćcie te raty i nie stękajcie jak mędy. I tak na razie macie ratę mniejszą od tej w złotówkach.
zbig11 / 178.36.181.* / 2011-08-05 13:09
Ja kupuje walutę w topfx.pl nie, nie jest to duża ulga bo oszczędzam do 10gr na jednym faranku ale przez wysoki kurs ledwo co ciągnę i jak w ciągu miesiąca oszczędzę 70zł to jest już dla mnie całkiem sporo.
Slaff / 145.237.96.* / 2011-08-02 09:15
Sprawa jest banalna.
Pracuję w Polsce wziąłem kredyt w PLN - w tej walucie zarabiam.
Miałem kredyt wyżej oprocentowany od tych co decydowali sie na inne waluty - oni mieli taniej - ale podpisali umowę wiedząc że kurs nie jest wieczny mogli mieć jeszcze mniej do spłacenia lub więcej.
Mnie tez rata wzrosła - WIBOR nie poszedł w dół.
A Ci co wzięli we franku - no przykro mi bardzo - ale wiedzieli jakie są reguły gry - ja jako obywatel państwa - jak i prywatna osoba nie chcę dołożyć ANI GROSZA.
Niech sobie spekulują dalej - a jak chcą spokoju to proszę sobie przewalutować kredyt na PLN. Może to się nie opłaca - ale to się okaże za jakiś czas czy będzie krach czy nie...
STOP POMOCY RZĄDOWEJ w tym temacie !
Ral19 / 89.229.49.* / 2011-07-30 18:49
Zapraszam do lektury artykułu (problemy gospodarki szwajcarskiej):

http://www.swissinfo.ch/eng/specials/swiss_franc/Strong_franc_gnaws_dee per_into_Swiss_economy.html?cid=30718160

Nie jestem analitykiem, ale staram się być "w miarę doinformowanym". Osobiście myślę że CHF jest przewartościowany w wyniku ataków spekulacyjnych. Średni kurs EUR/CHF to 1,5 od początku istnienia waluty europejskiej. PLN jest dowiązany do EUR więc zachowuje się tak jak euro. Jeśli spekulacja odbywa się na CHF to także i na PLN... Osobiście naczytałem się na forach internetowych że i frank może dojść do grubo ponad 4 PLN... Myślę że gospodarka Helwetów by tego nie wytrzymała, bo jeśli dojdzie do ponad 4 PLN to też do 1 EUR lub poniżej i pozostaną w Szwajcarii tylko prywatne banki... Pozdrawiam zadłużonych i trzymam kciuki... To co kiedyś spadło musi wzrosnąć, a to co wzrosło musi spaść... trzeba tylko czasu, a i ci co spekulują zaczną realizować własne zyski...
myślący / 83.14.226.* / 2011-07-30 09:59
Mam kredyt we frankach i bardzo się cieszę. Rata nieco wzrosła, ale jak widzę ile płaci się odsetek od rzekomo bezpiecznej waluty, jakim jest PLN, to współczuję tym, co przez długi okres czasu będą spłacać kredyt w złotówkach. Dlaczego nie piszecie, że drożyzna paliwa, opłat za media, itd. więcej pochłania domowego budżetu niż zwiększenie rat za kredyt we frankach. A drożyzna dotyczy 100% gospodarstw domowych. W ciągu kilku lat opłaty za media wzrosły mi o 100%. Opłata stała, zmienna, miesięczna, stała za przesył, zmienna za przesył, wzrost opłat za śmieci - głowa boli, a politycy milczą. Pozdrawiam
Elendir / 2011-07-30 16:17 / Łowca czarownic
Moim zdaniem wciąż za mało piszą o franku skoro są ludzie którzy uważają że jedyna strata jaką ponoszą to trochę większa rata.
promagna1 / 95.40.55.* / 2011-07-29 20:27
Sądzę, że walutę kredytu powinno się zmieniać nawet co miesiąc, wtedy jeśli ktoś zna dobrze realia rynku walutowego może spowodować, że kredyt może spaść w ciągu roku do 10% początkowej wartości. Biadolenie, że to jest najgorsze rozwiązanie to można rzec, że najgorsze rozwiązanie będzie dla banku, bo co jakiś czas pracownicy banku będą mieli dodatkową robotę. Problemem jest szybkość reakcji banku na kurs przewalutowania i co gorsza zmiany w księdze hipotecznej, a to trochę trwa. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest, aby w NBP sztab ludzi, który obecnie zarządza aktywami - rezerwami walutowymi - wydawali bankom nakaz przewalutowania do 50% wartości kredytów walutowych, aby zmniejszyć zadłużenie ludności. Frank będzie raczej grubo grubo powyżej 4 PLN za 1 CHF. http://finansebeztajemnic.blogspot.com/2011/07/dlaczego-frank-szwajcarski-drozeje.html
kredytobioecachf / 77.253.44.* / 2011-07-30 12:57
Ty na pewno się znasz !
sb-ek / 95.49.145.* / 2011-07-29 19:06
jak wybiorą PO jeszcze raz te 700 tys kolesi z kredytem straci swoje nieruchomości = w tym przypadku ruchomości
Tylko Forex was uratuje / 178.73.63.* / 2011-07-30 13:17
nie rozumiesz,ze tu NIKT nic nie poradzi,bo to NIE Polska to wszystko rozpetala.
TomaszK / 89.75.174.* / 2011-07-29 19:02
Te wszystkie artykuły na temat franka i to jak nieszczęśliwi są kredytobiorcy i w jaka pułapkę kredytową się wpakowali...
Czysta propaganda dla podniesienia poczytności bez jakichkolwiek podstaw ekonomicznych. Franek zdrożał to i stanieje nie dziś nie jutro to na 100% za kilka miesięcy. Bańka spekulacyjna pęknie albo Szwajcaria pęknie. Pozdrawiam.
kredytobioecachf / 77.253.44.* / 2011-07-30 13:00
Brawo , nareszcie ktoś rozsądny , we wszystkich media o tym trąbią , wytwarzają psychozę. A czy ktoś znalazł tych biedaków którzy mają kredyt we frankach i błagali naszych pożal się Boże polityków o majstrowanie przy spredach.
parasol69 / 83.17.135.* / 2011-07-29 18:39
Kredyt we frankach opłaca brać się właśnie teraz. panowie z money.pl !!!
Kapitalista1 / 213.17.137.* / 2011-07-29 13:37
A moze tak niech opisza ile kredyciarze splacili juz rat kapitalowych przy ratach rownych a ile ci w zlotowkach.
Doradca Klienta Korporacyjnego / 82.177.194.* / 2011-07-29 10:28
Witam, teraz jest idealny moment, żeby wsiąść kredyt we franku! Frank stoi wysoko około 3,50 zł , może nawet wzrośnie do 4,00 zł, ale w dłuższej perspektywie czasu musi spaść. A jak już spadnie, nawet i do 2,50 zł, wtedy należy przewalutować na złotówki! Koniec tematu. Kredyty hipoteczne bierzemy na 10 – 30 lat, więc w takim okresie musi zdarzyć się stres-test. Ja osobiści czekam cierpliwie, aż euro będzie po 3,50 zł, wtedy przejdę na złotówki w swoim kredycie hipoteczny w euro, ale jak frank osiągnie 4 zł to na pewno przewalutuje na Niego. pozdrawiam
Elendir / 2011-07-29 12:58 / Łowca czarownic
Powinieneś zabrać się za spekulację. Może na forexie? Z takimi oczekiwaniami szybko byś... zbankrutował...

Nie ma żadnej gwarancji że frank kiedykolwiek spadnie do poziomu 2.50 zł. Powiedziałbym że szansa na to jest mniejsza niż na to, że różnica w oprocentowaniu pomiędzy złotówką a frankiem będzie się utrzymywać tak na niekorzyść złotówki.
tomemei / 91.200.38.* / 2011-07-29 09:37
Kto w końcu powie o kredytach hipotecznych w złotych - Szanowni Państwo takie też są . Dziennikarze i politycy ich pewenie nie brali bo liczyli ze frank zawsze będzie tani a jak nie to sobie jakoś to załatwią i teraz to robia. Proponuje ustalić w sejmie kurs franka na 2,5 zł i będzie dobrze. Frajerzy co biorą kredyt w PLN i cała reszta niech za to płacą.
Szanowni Państwo od stycznia raty kredytu w PLN wzrastaja np moja rata wzorsła o 75 PLN i ani słowa nikt o tym nie mówił (w ubiegłym roku wzrosty były jeszcze większe ok 400 zł miesięcznie).
Dziwne, że interesują was tylko kretdy we franku, jest ich może wiecej ale nie jest sprawiedliwe zajmowanie sie tylka czescią kredytobiorców i to w dodaktu tych, którzy z chęci zysku podjęli duże ryzyko zawierania umów kredytowych w obcej walucie.
Elendir / 2011-07-29 13:02 / Łowca czarownic
Ci co wzięli we franku dosyć często są teraz więcej winni bankowi niż w momencie zaciągania kredytów. Wziąłeś w złotówkach, więc płaciłeś więcej, ale aktualnie jesteś winien bankowi mniej niż zaciągnąłeś.

Zabawa się zacznie jak stopy we franku podniosą w górę - co stanie się w nie tak odległej przyszłości.
tommei / 91.200.38.* / 2011-07-29 09:35
Kto w końcu powie o kredytach hipotecznych w złotych - Szanowni Państwo takie też są . Dziennikarze i politycy ich pewenie nie brali bo liczyli ze frank zawsze będzie tani a jak nie to sobie jakoś to załatwią i teraz to robia. Proponuje ustalić w sejmie kurs franka na 2,5 zł i będzie dobrze. Frajerzy co biorą kredyt w PLN i cała reszta niech za to płacą.
Szanowni Państwo od stycznia raty kredytu w PLN wzrastaja np moja rata wzorsła o 75 PLN i ani słowa nikt o tym nie mówił (w ubiegłym roku wzrosty były jeszcze większe ok 400 zł miesięcznie).
Dziwne, że interesują was tylko kretdy we franku, jest ich może wiecej ale nie jest sprawiedliwe zajmowanie sie tylka czescią kredytobiorców i to w dodaktu tych, którzy z chęci zysku podjęli duże ryzyko zawierania umów kredytowych w obcej walucie.
Ota / 178.36.164.* / 2011-07-30 14:13
Zgadzam się, tylko w kółko jacy biedni Ci biorący kredyty we frankach itd, do zarzygania, a nam ludziom wspierającym rodzimą walutę, nic nawet słowa nie poświecą. Mam w czterech literach kurs frankach, moimi wzrostami się nie przejmuje, PO macie POzamiatane, na pewno na Was w tych wyborach nie zagłosuję.
Kasia1234 / 31.175.240.* / 2011-07-29 08:51
pozyczka od panstwa w postaci sztywnych kursów. Wegrzy byli przytomni rzad PO jak zwykle nie, albo specjalnie nie. Wiadomo, ze to łapówkarze i chamidła wiec jest mozliwe dzialanie na rzecz banków....
residenzpalast / 178.235.4.* / 2011-07-29 06:17
pozwole sobie na koniec zacytowac bajeczke dla sprzedajacych i kupujacych
NIERUCHOMOŚCI -jest to towar typu stara baba - co jakis czas porzez tego typu artykuły stara babę sie pudruje wstawia szczęke i próbuje sprzedać do burdelu za pieniadze młodej zdrowej 18-latki -
przez pierwsze próby wielu sie nabrało i taka stara babe kupiło -ale niestety puder juz sie kończy a co bardziej wazne wszyscy juz wiedzą że to jest stara baba i nie jest warta swej ceny - ponadto nikt takiej starej baby nie chce utrzymywać przez 30 lat (kredyt) . Ponadto ci co mogli juz sie nabrali na ten puder i ja ma -Ale stara baba to towar przeceniony - ale Deweloperzy. Pismaki czy Łeksperci od nieruchomosci wciąż pudrują -tylko niestety juz kazdy wie ( czy prawie kazdy) ile stara baba jest warta - Ponadto trzeba stanowczo zaznaczyć STARA BABA JEST zbyt droga - nie stac juz na nia pozostałych - Niestety Stara Babę trzeba sprzedac taniej - W całejEuropie juz wiedzą że stara baba nie jest warta wiecej niż - pół średniej krajowej za metr -
ludzie, ceny które propnuja juz są historyczne ( Amok zakupów
2006-7 skonczyl sie!) -obecnie nie ma chętnych ( oczywioscie sa tacy co maja noz na gardle i musza kupic) . Jelenie juz ustrzelone, leszcze odłowione -zostali tylko wytrawni gracze którzy nie przepłacą za stara babę - bo albo ich nie stac albo są mądrzy i nie wezma kredytu na 30 lat kosztem przyjemnosci zycia albo po prostu wiedzą że ceny i tak musza spaść do poziomu ,ze niektorym bedzie grozilo wielkie zalamnie psychiczne
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-29 12:47
Uprawiasz propagandę tylko w drugą stronę ;)
Ceny nieruchomosci spadną tak bardzo, że wszyscy będziemy mieszkać w luksusowych rezydencjach kupowanych za grosze? :)
Daj mi znać jak cena Pałacu Łazienkowskiego spadnie do 10tys.pln. Chętnie kupię.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy