Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Masz kredyt we franku? Jesteś w podwójnie patowej sytuacji

Masz kredyt we franku? Jesteś w podwójnie patowej sytuacji

Wyświetlaj:
MedardC / 77.88.84.* / 2011-07-28 08:25
Bardzo dobrze panowie z PO i PSL!!!
Tym razem wielkie brawa za to. Tym wieksze beda one jesli ustawe przepchniecie. Moze to i mala pociecha jesli chodzi o spready ale zawsze jakas. I przynajmniej zetrze sie ten cholerny usmiech z twarzy bankowcow. Spready w takim stopniu sa zwykla lichwa niczym wiecej.
W 101% popieram ta ustawe.
Odka / 82.160.253.* / 2011-07-28 08:21
nie wywęszą interesu? przecież mogą sporo zarobić !
MedardC / 77.88.84.* / 2011-07-28 08:30
jesli zastosuja zmowe cenowa to jak najbardziej. Jesli nie to konkurencja im nie pozwoli. Ostatnim bastionem zostaja kantory internetowe krajowe oraza zagraniczne. czesc z nich juz oferuje uslugi w j.Polskim.
Pilsener / 2011-07-28 08:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety polska to legislacyjny śmietnik. W olimpijskim wręcz tempie produkuje się kolejne ustawy, nie dość że niepotrzebne to jeszcze buble.
skąd / 89.74.126.* / 2011-07-28 08:13
Skąd jest ta informacja? Na stronie rządowej sejmu nic o tym nie napisano.
http://www.sejm.gov.pl/prace/2011r/pos097p.htm
MedardC / 77.88.84.* / 2011-07-28 08:28
Dolaczam sie do przedmowcy. Jesli to wyssane z palca to czysta dezinformacja i manipulacja. Sluchamy panowie redaktorzy???
tom979 / 195.26.73.* / 2011-07-28 07:55
Frank w końcu i tak będzie kosztował powyżej 5,8 zł.
Bankructwo Grecji i innych krajów PIIGS jest nieuniknione. Mają już zbyt duże zadłużenie żeby można było to spłacić. Jak zbankrutują bankruci to Polska też będzie mieć olbrzymie problemy. Nasza waluta poleci na łeb na szyję.
Najprawdopodobniej nastąpi duży dodruk pieniądza żeby nie doprowadzić do bankructwa i wartość złotówki gwałtownie spadnie. Myślę, że hpierinflacja jest nieunikniona. Ci co mają kredyty w złotówkach wygrają. Tak samo jak wygrali ci co mieli kredyty w złotówkach wzięte przed ostatnią hiperinflacją w latach 80 tych. Spłacili cały kredyt za tygodniowy zarobek.

A zadłużeni we Franku potracą domy. Frank spadnie dopiero wtedy jak większość ludzi przestanie spłacać swoje kredyty i straci domy. Wtedy popyt na franka spadnie.
MedardC / 77.88.84.* / 2011-07-28 08:23
gdybym uslyszal to od ciebie na jakims spotkaniu ponadprzecietnych inwestorow, moze ewentualnie na jakiejs szczegolnej sesji, to dal bym temu wiare. Czytam to jednak na portalu internetowym na forum i w dodatku podpisane jest nickiem a nie imieniem. Domniemam, ze chciales swoja wypowiedzia zrobic wrazenie na ludizach czytajacych to forum ale niestety obawiam sie, ze jedyne co otrzymalismy to, to...
Bardzo smutne golodupcu. Proponuje abys przestal sie martwic zbytnio o finansowa sut zarowno kredytobiorcow jak i polski. Wplywu na to zadnego nie masz a niestety analizowac danych nie potrafisz. Stad moze biora sie twoje frustracyjne wnioski.
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-07-28 08:40
dlaczego frustracyjne wnioski?..

mnie wcale mi żal jeleni i łosi ,ktorzy dali sie ostrzyc na najblizsze 30-40 lat. Trzeba też pamiętać o naciągaczach i pseudodoradcach w tym i na MONEY i wyciągać wnioski na przyszłosc a nie oddawac sie marzeniom o franciszku po 2 zł! . Trzeba też pamiętać że cena mieszkania to nie wysokość raty miesięcznej rozłożonej do dożywocia i to że banki to lichwa. Trzeba pamiętać, że jak się podpisuje umowy to trzeba je czytać i nie akceptować ślepo zmiennego oprocentowania kredytu ( w USA kredyty są oprocentowane na stały %). Trzeba pamiętać, że jak sąsiad kupił mieszkanie w 100% na kredyt to nie jest on bogaczem który nagle otrzymał set tysięcy złotych a jest biedakiem z debetem na minus set tysięcy i niewolnikiem banku często do końca życia...morał mógłby być długi ale resztę sami sobie dopowiedziec
MedardC / 77.88.84.* / 2011-07-28 09:22
Gdyby kierowac sie tylko i wylacznie twoim podejsciem do swiata obecnego to nikt nie powinien brac kredytow bo... moral jest dlugi. Nie w tym rzecz. Rzecz w tym, ze kazdy stara sie w jakis sposob zabezpieczyc sobie przyszlosc badz zdobyc cos swojego (nawet w perspektywie lat 30). Nie kazdy mial szczescie byc synem bogatego ojca badz wygrac na loterii. Kredyty musza byc dostepne i beda dostepne. Oczywiscie racja lezy po twojej strone, a ja sie pod tym podpisuje, ze nalezy byc bardziej swiadomym tego cos sie podpisuje. Ja sam jednak mialem syt w swoim zyciu ze bralem dwa kredytyw Irlandii jeden w Polsce i jeden w Norwegii. Zgadnij, ktory byl najmniej czytelny i zrozumialy. Nie mozna mi takze zarzucic niewiedzy ekonomicznej poniewaz w jezyku angielskim i norweskim wszelkie zapisy zrozumialem, wiec jak sie okazuje mozna umowe zapisac w sposob jasny. Rzecz ma sie takze w sposobie podejscia do kredytobiorcow. Kiedy powiedzialem w banku w norwegii o ewentualnej splacie wczesniejszej to pwoiedziano mi ze nawet ubezpieczenie mi odlicza i oddadza ale absolutnie nie beda karami obciazac. Kiedy splacilem kredyty w Irlandii oddano mi 45% ubezpieczenia kredytu, z samego powodu wczesniejszej splaty. w polsce dopiero rok temu GetinBank napisal d mnie list ze znosza KARY za wczesniejsza splate kredytu. To samo z oprocentowaniem, w polsce po 30 latach splace 110% wartosci nieruchomosci w momencie kupna. W norwegii splace juz tylko 65% wiecej a w irlandii splacilem tylko 10% ale, co prawda, po 8 latach splacania. Swiat sie kreci na kredytach i jesli chcesz przeczekac obecny stan to sadze ze dlugo to moze zajac. Jakos musimy sie dopasowac. Losie o ktorych piszesz to ludzie ktorzy mimo wszystko splacajac raty kredytow walutowych placa mniej niz Ci ktorzy wzieli kredyty zlotowe.
Amarez / 212.87.25.* / 2011-07-28 08:17
przy Franku 5,8 to będzie bankructwo ale Szwajcarii,
MedardC / 77.88.84.* / 2011-07-28 08:51
A tego nie chcielibysmy bardziej niz bankructwa Polski.
taki sobie / 62.69.227.* / 2011-07-28 07:52
Kredyt we franku nigdy nie opłacał się tak bardzo, jak w tym momencie.
Jeśli dzisiaj ktoś chciałby kredyt, powinien myśleć o franku, ale cwane banki MOCNO podwyższyły poprzeczkę.
berger6630@ / 2011-07-28 08:43
jestem tego samego zdania - teraz jest doskonały czas na wzięcie kredytu we franku
pooo / 89.76.52.* / 2011-07-28 11:32
Tylko że teraz nikt niema zdolności kredytowej!
Ratomat.pl / 87.205.240.* / 2011-07-28 07:20
Wszystkich, którzy zaciągnęli kredyt w CHF lub EUR zapraszam do odwiedzenia strony ratomat.pl - usługa daje mozliwość ograniczenia comiesięcznych kosztów związanych rosnącą ratą kredytową.
marian_opania / 87.206.158.* / 2011-07-28 07:09
"Tymczasem sejmowa komisja finansów przyjęła rządowy projekt ustawy o speadach"
Polega on na tym, ze bedziesz musial placic min 2 razy szybciej niz dotychczas.

Projekt ustawy o spreadach zostal odlozony na polke.
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-07-28 07:07
"Pośród nich za najgorsze należy uznać to co proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Politycy partii Jarosława Kaczyńskiego chcą, by można było wielokrotnie zmieniać walutę kredytu. W obecnej sytuacji przejście z franka na złotego wiąże się jednak z gigantycznym wzrostem zadłużenia."

Może i w obecnej sytuacji nie jest to dobre rozwiązanie, ale jest to super wyjście dla posiadaczy kredytów, żeby zmniejszali sobie wartość kapitału na bazie panik i spekulacji na rynku (oczywiście jest w tym jakieś ryzyko, ale to jest dobrowolność a nie przymus) - mam teraz kredyt w pln, przewalutowuję go na chf, czekam aż sytuacja na rynkach się uspokoi (może rok, może 5 lat) i jak spadnie znów przewalcowuje na pln i tak parę razy w ciągu tych 20,30,40 lat kredytu spowoduje że realnie mogę zyskać nawet połowę wartości kredytu który spłaci się sam kosztem spekulantów...
alllek / 217.173.181.* / 2011-07-28 17:42
Znajdz bank ktory pozwoli CI wziac na realnych zasadach kredyt w CHF.
ZYcze powodzenia bo banki niechetnie daja kredyty w CHF czy Euro jak dana waluta obca jest za silna.
Bo tak naprawde udzielenie kredytu denominowanego w walucie obcej to czysta zagrywka ksiegowa - dzieki temu banki wykazuja max zyski, bo licza kredyty sprzed 3 lat jako wartosci wyzsze o ok. 65%!!!
arekff / 89.174.13.* / 2011-07-28 07:56
Masz rację - problem w tym że taka możliwość może większości niewyedukowanych finansowo kredytobiorców przynieść straty. Bo dziś przewalutują ze strachu na PLN a jak się uspokoi i frank spadnie wrócą do CHF.
Ale słuszna uwaga że dziś kredyt PLN zamienić na CHF było by dobrze - tylko że kredytów w CHF jak na lekarstwo.
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-07-28 09:06
dlatego wydaje mi się że ten artykuł też jest swojego rodzaju lobbingiem banków na te projekty (albo znalazły durnego redaktorka co napisze wszystko, co mu podsuną) - banki i tak by na tym zarobiły, tyle że dużo mniej, z koniecznością większej ilości pracy i nerwów paru zarządzających funduszami bankowymi a jeśli nie wprowadzi się takiej możliwości to będą zarabiały dużo, bez kłopotów i pracy...
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy