Forum Forum finansoweKredyty

Masz kredyt we franku? Zobacz, jak politycy chcą ci ulżyć

Masz kredyt we franku? Zobacz, jak politycy chcą ci ulżyć

Wyświetlaj:
Łowca lamerów / 81.210.27.* / 2011-06-27 12:37
Kredytobiorcy którzy wzięli kredyt w CHF dadzą sobie radę bez pomocy z zewnątrz. Zacisną pasa, będą mniej wydawać pieniędzy na jedzenie, ubranie itd i przeżyją te kilka miesięcy / lat żyjąc skromniej.
To teraz pomyślcie - skoro z powodu silnego CHF i spreadów zyskują spekulanci i banki, a kredytobiorcy wydają mniej pieniędzy na zakupy dóbr i usług, to kto na tym straci? Podpowiem - drobni sklepikarze (bo kredyciarz kupi w markecie taniej), usługodawcy, skarb państwa (mniejsze wpływy z tytułu VAT i akcyzy).
Przy okazji mam takie małe pytanie - czy spready dotyczą również tych ludzi, którzy się bawią walutami na giełdzie?
frankidolar / 83.238.48.* / 2011-06-27 12:34
Politycy niech sie zajma polityką;zagraniczną np.bo sobie nie radzimy(albo inaczej Radekl sobie nie radzi) NIech nic nie manipulują przy walutach.Jest od tego NBP i Rada Polityki Pieniężnej. A politykom zależy tylko na tych 700 tys. głosów i nic więcej. Chyba nikt co do tego nie ma wątpliwości.
zero kosztów BUDZETU PAŃSTWA / 195.117.255.* / 2011-06-27 11:55
pod tym warunkiem wszyskie warianty są ok.
rydryry / 81.219.221.* / 2011-06-27 11:22
Mam pomysł który zadowoli wszystkich !!!!
1. Ci którzy wzieli w CHF dostaną pomoc od skarby państwa - polegającego na spłacie wzrostu kapitału ponad kurs np. 2,00 zł
Ot takie wyzerowanie ryzyka kursowego.
2. Ci co wzieli w PLN dostaną zwrot wynikający ze wzrostu WIBORu i większej raty w stosunku do CHF - oczywiście z budzetu.
3. Ci co nie mają kredytów dostaną nowe mieszkania - płaci donald.
4. Urzędasy podwyżka 100% - płaci donald

FAJNE CO NIE??? GLOSUJCIE NA MNIE!!!!
ROZWIĄZANIE DOSKONAŁE - NO ZAGŁOSUJCIE - OBIECUJĘ!!!!

I MAMY REPUBLIKĘ BANANOWĄ W TYDZIEŃ.
NAUCZCIE SIĘ WRESZCIE ŻE BUDŻET TO WY I IM WIĘCEJ CHCECIE OBIETNIC TYM WIĘCEJ WAM ZABIORĄ!!!!

BOGACI SIĘ NIE ROZLICZAJĄ U NAS TYLKO NA WYSPACH CIEPŁYCH Z BŁĘKITNYM MORZEM. I IM WIĘCEJ WAM BUDŻET DA TYM WIĘCEJ ZAPŁACICIE DO BUDŻETU I TYM WIĘCEJ NIELICZNYCH OPODATKUJE SIĘ NA WYSPACH.

WAM TAK CZY INACZEJ ZOSTANĄ PODATKI I KREDYTY.
A teraz już na mnie nie zagłosujecie????
No i nawet mi to na rękę bo posiadanie większości w tym kraju to wstyd.
3miliony / 195.212.29.* / 2011-06-27 11:54
Jarek już mi to wszystko obiecał kilka lat temu, gdyby nie spisek Donalda już dawno by mi mieszkanie dał.
jgg / 195.117.29.* / 2011-06-27 11:12
Dlaczego pomoc tylko dla kredytów we frankach. A inne waluty? Co to za uprzywilejowanie? Euro też rośnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xyz_27062011 / 109.199.1.* / 2011-06-27 11:06
Tak ale jak stopy rosną to nikt nie płacze że kredytobiorcy "złotówkowi" mają źle i jakoś miliona rąk do pomocy nie widzę. Trzeba myśleć przed wzięciem kredytu a nie po, chociaż wszystkiego nie da się przewidzieć...
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-06-27 10:53
niech ci politycy przestaną mi chcieć ulżyć bo nic z tego mądrego nie wyrobią. Niech lepiej pozwolą godnie zarabiać i dorabiać a nie starają się mi ulżyć likwidacjami ulg, podnoszeniem podatków i pseudo pomocą z której nic nie wynika (każdy biorąc kredyt widział ile bank kasuje spreadu, każdy sobie mógł kalkulować, jak mi się będzie spłacać a nie słuchać idioty siedzącego za biurkiem i udającego ważnego analityka finansowego nieumiejącego obliczyć spreadu i mającego gotowe arkusze excela lub programik liczący te "drobiazgi" czyli prowizje, opłaty, kursy, itp...
uff / 95.48.206.* / 2011-06-27 10:52
Teraz pomagamy tym co zadłużyli się bezmyślnie we frankach
a potem zaczniemy pomagać tym co wzięli kredyt w providencie
później tym którzy kupili akcje jakiejś spółki i stracili
jeszcze później tym którzy kupili totolotka i nie wygrali

Pozdrawiam frajerów którzy myśleli że kiedyś 1frank bedzie po 0zł
jasiooooooo / 83.10.82.* / 2011-06-27 10:47
schowął posraniec babci dowód, nabrał kredytów w walutach, i na koniec oddał klucze od kuferka RYCHOM, MIROM i ZBIROM, a dobrych majstrów przepedził z budowy -- no i musiąło się tak skończyc, że teraz skomle że nie wyrabia
lbolkbmlbm / 83.10.177.* / 2011-06-27 10:27
Kto kazał zadłużać się w walucie? Ludzie dobrowolnie podejmowali ryzyko, była możliwość brania kredytów w złotych, większe ryzyko kursów wobec większego ryzyka stóp %. W końcu jako Polacy przyjmijmy zasadę, że głupota kosztuje. Wtedy wiedza pójdzie w cenę.
A LE KJS / 86.111.97.* / 2011-06-27 10:18
Czas najwyzszy ustalic jasne zasady kredytow walutowych: hipotecznych, konsumpcyjnych i inwestycyjnych.
Tutaj nie chodzi o to zeby Panstwo do czegokolwiek doplacalo (a tak robi przypominam w kredycie Rodzina na swoim) ale zeby były ZDROWE zasady. Czyli ja bym wprowadzil:
1) mozliwosc splaty kredytu walutowego waluta (niby teraz mozna ale sprobujce splacic kredyt w CHF w Polbanku CHF-ami)
2) spread max 5% od widelek NBP!
To sa uczciwe,a raczej NORMALNE zasady.
Polacy niestety tego nie rozumieja (tak wnioskuje z wczesniejszych komentarzy) i daja sie dymac bankom jak idioci nie tylko przy kredytach!

A 700.000 Polakow majacych kredyty w CHF to mniej wiecej dotyczy ok. 2,5 mln Polakow (patrzac model rodziny 2+1), a to juz POWAZNA sprawa.
Zamiast zajmowac sie KOSCIOLEM
fdhdfhdgh / 81.219.221.* / 2011-06-27 10:52
A oczywiście że masz rację tylko denerwujące jest to że czowiek myślący mający świadomość RYZYKA KURSOWEGO, SPREADów itd. nie brał kredytu w CHF bo to samobójstwo przy kursie 2,00 zł tylko pakował się w kredyt droższy w złotych.

A teraz gdy się zrealizowało ryzyko skarb państwa czyli ten co placi droższy kredyt w PLN będzie płacił tym co wzieli w CHF????

Zdrowe zasady jak najbardziej ale zasada że głupiemu zawsze pomogą ( patrz Grecja ) to trochę przesada.

Równanie do nizin intelektualnych??? To już było 1945-1989 i jak widzę się nie skończyło.

Nie wspomnę o tych którzy nie mają kredytów bo nie chcieli podejmować 30-letniego ryzyka i mieszkają kątem u mamusi. Teraz będą płacić na tych co wzieli CHF????

POlska. By żyło sie lepiej.
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-06-27 10:10
Jak będzie można kupować franki w kantorach i zanosić do banku to z pewnością kantory nie zwietrzą okazji i z pewnością nie podniosą cen - są przecież instytucjami charytatywnymi. Nie mówiąc już o tym że nie ma fizycznie dość franków. Ale co tam, ciemny lud to kupi.
Bodek___ / 95.41.10.* / 2011-06-27 11:47
W niektórych bankach można (ja tak mam - w dniu spłaty bank ciągnie z walutowego, a co zabraknie to ze złotowego... pełna elastyczność!!!).

A kantory znam (i sprawdziłem) przynajmniej dwa internetowe z bardzo niskimi marżami i dużą wygodą (nie biegam już po mieście, nie negocjuję kursu i sprawdzam, czy w ogóle mają - tylko klikam i wszystko jest)
polo09 / 95.40.230.* / 2011-06-27 09:56
i nikt nie chciał mi pomagać w jego spłacaniu. Przez lata płaciłem więcej niż Frankowscy, a teraz mniej więcej tyle co oni. Czy mi rząd też pomoże? (pytanie retoryczne)
maxymili / 2011-06-27 08:50 / Tysiącznik na forum
a nie głosy, gdyby pilnowali kursu złotego jak należy był by on mocny jak frank dzisiaj. Oni jednak pilnują tylko poparcia pasożytów społecznych. Robią deficyt, zaciągają długi na konto wnuków naszych dzieci.
Dziś jestem przekonany, że prawie cały polski parlament powinien siedzieć w celach a nie pławić się w luksusie władzy.
essi / 217.153.72.* / 2011-06-27 08:48
W dpie to mam! przy braniu kredytów w walucie banki akurat nie ściemniają i na każdym kroku trąbią o ryzyku walutowym i podpisuje się kupę papierów, że jest się jego świadomym. Nie widzę, żadnych podstaw, żeby komukolwiek teraz pomagać - chcieli mieć bezpieczne - mogli wziąć kredyt w złotówkach. Chcieli oszczędzać (do pewnego czasu) wzięli we frankach. Teraz frank upomni sie o swoje. Zawsze mogą przewalutować jeśli uważają, że to im sie opłaci.
Andrzej12345 / 79.184.245.* / 2011-06-27 09:17
Ryzyko walutowe to jedno i w okresie 20,30,40 lat zniknie. Wiekszym problemem jest manipulacja spreadami.

Wymiana walut powinna byc technicznym elementem kredytu. Obecnie jest czescia interesu jednej ze stron.
essi / 90.156.5.* / 2011-06-27 22:20
manipulacja spreadami to draństwo ale nie ma nic wspólnego z kursem franka - istnieje od zawsze. Nie zastanawia Cię czemu politycy nagle teraz się zainteresowali tym tematem?

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: