Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mateusz Morawiecki: koniec czasu mrówek i budowania wygody. Czas na realną gospodarkę

Mateusz Morawiecki: koniec czasu mrówek i budowania wygody. Czas na realną gospodarkę

Wyświetlaj:
Frolo / 95.51.125.* / 2016-01-14 12:04
Nikt nie przyciągnie technologii ani ludzi przedsiębiorczych do państwa zwiększajacego wydatki a co za tym podatki, o wyraźnym kierunku gospodarki kierowanej przez pańśtwo w coraz to większych obszarach.

Jeśli wzrost gospodarczy w Polsce osiągnie 2,5 % w 2017 , skończy się gadanie głupot. Wszystkie parki technologiczne w Polsce jak dotąd to skok na kasę Unijna , gdzie prowadzi się pozorne działania, tak naprawde chodzi o dotowanie powierzchni biurowej na wynajem. naukowcy w ramach grantow pokupowali sobie "huby obliczeniowe" które stoja niewykorzystane lub generuja potężne koszty utrzymania. Efektywność tych inwestycji jest niewielka.
karabincm44 / 89.228.237.* / 2016-01-14 12:03
Znakomita gospodarcza refleksja - ale czy ten kierunek inwestycji zaakceptuje wielki brat z Brukseli /kiedyś z Moskwy/
Jan III / 78.28.22.* / 2016-01-14 12:03
Dopóki partyjne kmiotki decydują o sprawach, na których się nie znają, nic z tego nie wyjdzie...a bezpartyjny fachowiec na stanowisko szans nie dostanie
Wielka Radość / 5.172.239.* / 2016-01-14 12:01
Przez ostatnie 30 lat ( z wyłączeniem kilkunastu miesięcy rządów Olszewskiego i Kaczyńskiego ) skorumpowana POstkomuna likwidowała cały polski przemysł, doprowadziła do ugorowania ogromnej części ziemi rolnej!!! Miejmy nadzieję, że przyszły lepsze czasy i pomysły
Labavi / 89.230.217.* / 2016-01-14 12:25
To rząd PiS zlikwidował jedną z najnowocześniejszych cukrowni w Europie (mieszcząca się w Lublinie), obecnie ten teren na którym znajdowała się ta cukrownia wygląda tak, że można by tam filmy grozy kręcić. Sporo rzeczy w rozbiórce polskiej gospodarki zaczęło się też za rządów PiS-LPR-Samoobrony.. PO tylko dokończyła dzieła.
Kth3 / 46.169.196.* / 2016-01-14 11:59
Najgorzej,jak komuś przewróci się w głowie.To jak z tym kawałem.Przykleiło się g... do okrętu i mówi płyniemy.
NORMALNY X / 178.235.54.* / 2016-01-14 11:58
Na te marzenia -potrzeba forsy !!!
oxisuejska / 217.99.184.* / 2016-01-14 12:03
To niech sprzeda obligacje, akcje, 3.8 mln już by się znalazło ;) :)
teed / 178.36.43.* / 2016-01-14 11:57
jak chcesz zobaczyć mrówki to jedź na wschodnią granicę
pisowski leming / 78.88.145.* / 2016-01-14 11:57
To początek propagandy sukcesu!!!
Brawo Panie Wicepremierze!!!!
Tak trzymać. Zaczynacie od kształcenia przyszłych pokoleń nie od szóstego a od siódmego roku życia.
Na pewno wyrosną tylko geniusze!!!
Mama Muminka177 / 83.5.49.* / 2016-01-14 12:12
Synku - a ty masz dzieci? Nie wypowiadaj się więc lepiej w tym temacie. Jeśli rodzic twierdzi, że jego dziecko poradzi sobie w szkole może go wysłać nawet jako 5 latka. Ma wybór. Ja dziecko posłałam jako 7 latka bo miałam taką możliwość. Szkoły technicznie nie są przygotowane na przyjęcie dzieciaków w tym wieku. Widziałeś choćby toalety (umywalki umieszczone za wysoko, podobnie pisuary) w szkole? Program, który uczy jedynie wypełniania testów, brak logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem. Kadra pedagogiczna z tytułami co prawda ale robiąca błędy ortograficzne, językowe i obliczeniowe? Wiek nie ma dużej roli w podjęciu nauki uwierz, ale program to czego się będzie uczyło na pewno. Popatrz na poziom dzieci z WB, USA czy Niemiec - nasze dzieciaki są na pewno mądrzejsze. Przestań powtarzćc cudzie brednie włącz myślenie.
pisowski leming / 78.88.145.* / 2016-01-14 12:34
Mamuśku kochana. Mój synek ma już doktorat i pracuje w Anglii. Ja jestem 50-cio latkiem. Synek zaczął jako pięciolatek kształcenie w Danii. Wtedy tam pracowałem. Perfekcyjnie zna francuski, niemiecki i angielski. Co do wieku kształcenia to mamuśku jesteś w wielkim błędzie, co do reszty to masz rację. Tomek poznawał języki w piaskownicy wychowując się z innymi dziećmi. W wieku trzech czterech lat nauka języków przychodzi sama, bez męczarni, bólu i bez dręczenia. Później chodził z tymi dziećmi do szkoły. Mówi bez akcentów, nie ma problemów z komunikacją z ludźmi z innych kultur.
I jeszcze jedno mamusiu - mam włączone myślenie. PiS chce je wyłączyć.
nauczyciel223 / 178.37.8.* / 2016-01-14 12:28
Maż możliwość nauczania swojego dziecka w domu, więc po co wysyłasz swoje dziecko w wieku 7 lat, na pewno jesteś wirtuozem wiedzy.
Stefcio594 / 79.184.238.* / 2016-01-14 11:56
Śni mu się Imperium Osmańskie ?
elmi / 62.246.113.* / 2016-01-14 11:55
Tak , sny o potedze. najlepiej od razu ogloscie "od morza, do morza"
Seas / 79.185.149.* / 2016-01-14 11:36
Rozumiem, że nie dla aquaparków i stadionów, ale że nie dla chodników. Mamy brodzić w błocie lub lamać nogi?
Nick146 / 176.96.175.* / 2016-01-14 12:12
W mojej miejscowości był położony praktycznie nowy chodnik, który miał zaledwie 4 lata, ale przed końcem kadencji, przed samymi wyborami burmistrz postanowił położyć jeszcze nowszy i ten poprzedni nowy, który był bez śladów zużycia, całkiem prosty i ładny zerwał i położył nowy- jeszcze nowszy. Oczywiście kostka z rozebranego poszła bóg wie gdzie, również nieważne jest to, ze taki chodnik winien co najmniej 20 lat wytrzymać. I teraz pytam się- czy było za dużo pieniędzy w kasie gminy, czy to był kolejny szacher-macher władz samorządowych??? Czy te pieniądze, które znalazły sie na najnowszy chodnik nie powinny pójść gdzieś indziej- np na instytut badawczy, a poprzedni chodnik winien spokojne sobie leżeć jeszcze co najmniej 15 lat??? To jest jeden z nielicznych przykładów jak wygląda złodziejstwo w tym kraju!
dsaggadsg / 93.179.224.* / 2016-01-14 11:54
Trzeba rozumieć priorytety. W tej chwili zadłużamy się na kolejne pokolenia, chodniki nie są wieczne. posłużą trochę a potem trzeba je będzie rozebrać, czyli razem z kolejną ratą spłaty kredytu na ich budowę trzeba też będzie zapłacić za utylizację.
Znalezienie dobrego pomysłu biznesowego jest o wiele cenniejsze.
Niestety nasze elity jak tylko pojawia się jakaś nowa technologia od razu myślą jak ją opodatkować np sprawa z gazem łupkowym, jest to znamienne, typowe podejście naszych polityków do biznesu.
Nasz nowy minister na razie nie popełnił aż tak dużej gafy jak Po z łupkami, ale też nie odezwał się słowem (a powinien) wtedy, gdy parlamentarzyści zatwierdzali przesunięcie o pół roku ustawy o odnawialnych źródłach energii. Rząd jest winien obywatelom jasne przepisy gospodarcze, minimum administracji i podatków a za biznes lepiej niech się nie zabiera
Naukowiec123 / 193.0.127.* / 2016-01-14 11:26
Jestem współautorem tego wynalazku i te 300 milionów to chyba się coś ministrowi pomyliło. A problem polega nie na tym, że "Polscy naukowcy nie potrafią sprzedać", tylko Polskie firmy nie chcą kupowac, bo nie są zainteresowane nowymi technologiami. Nowe technologie to duza inwestycja wysokiego ryzyka. Może przynieść duże zyski, ale współczynnik sukcesu jest stosunkowo niski. Dlatego jeśli nie kupiłaby tego niemiecka firma, to nie kupiłby tego nikt!
zibi0007 / 79.184.12.* / 2016-01-14 12:19


Jestem współautorem tego wynalazku i te 300 milionów to chyba się coś ministrow

Dobrze jest poznać drugą stronę medalu. Jako były naukowiec i twórca kilku ciekawych technologii mógłbym także powiedzieć coś na ten temat. Popieram Pana opinię.
biznesman nieinnowacyjny / 31.174.172.* / 2016-01-14 11:22
Czym on chce przyciągnąć innowacyjny biznes do Polski? Może niejasnym i drobiazgowym polskim prawem podatkowym i średniowiecznym prawem gospodarczym? Jedyny sensowny biznes w Polsce to proste wykonawstwo z dużym nakładem nieskomplikowanej robocizny.
Kazimierz Figiel / 89.64.19.* / 2016-01-14 11:15
Canada wysyła do obozów w Turcji swoich przedstawicielami, którzy tam na miejscu dokonują selekcji z uchodźców, ludzi których chce przyjąć do siebie......... ludzi młodych, wykształconych, z zacięciem naukowym.......... a Polska?...... Polska czeka na odrzuty z Niemiec.

Najnowsze wpisy