Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mateusz Szczurek: "Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek UE"

Mateusz Szczurek: "Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek UE"

Wyświetlaj:
dżepetto / 91.123.216.* / 2015-05-31 11:33
oczywiście ,że sukces ale kosztem głodowych pensji i ubożenia społeczeństwa ,ale żyje się lepiej -PLATFORMUSOM
jorgus / 37.152.19.* / 2015-05-31 10:41
to moze powiedziec kompletny dyletant i idiota
PO - papraniec / 81.219.240.* / 2015-05-31 10:08
tylko dlaczego ten obleśny szczur nie napisze prawdy , ile Polaków żyje na kredytach ... mamy najwyższe zadłużenie od pół wieku ....... rządzący opluwają Gierka , ale sami zadłużyli Polskę blisko dwukrotnie bardziej ...
Gierek budował Polskę a oni powoli acz konsekwentnie sprzedają , obcemu kapitałowi ... stocznie , kopalnie , huty , stalownie , i wszystkie większe zakłady są w rekach - Niemców , Holendrów , Włochów , Rosjan itd... mam taka prace ze bardzo dużo jeżdżę po całej Polsce i swoje wiem , bo widziałem a nie słyszałem ..
ciężko pracujący / 89.73.5.* / 2015-05-31 10:59
czy to źle że Polacy mają kredyty? Jeżeli są w stanie je obsłużyć to tylko działa na ich korzyść, problem gdy mają kredyty ci co chcieli żyć ponad stan na pokaz a teraz piszą że nie stać ich na obsługę i to teraz wina państwa i to państwo ma i m pomóc. Obłuda. JA nie chcę aby moje ciężko zarobione pieniądze i odprowadzone z nich podatki szły na takich ludzi. Nie cierpię postawy roszczeniowej, daj, daj, daj, każdy powinien sam zapracować na to co ma !!!
Adamuxx / 83.26.208.* / 2015-05-31 17:09
No ja pracuje i to ciężko, ale co z tego skoro ze 150.000 zl jakie zarabiam, 80.000 oddaje w podatkach.
Gość Niecodzienny / 2.103.80.* / 2015-05-31 12:10
Panie "ciężko pracujący", nie każdy kto pracuje ciężko, zarabia wystarczająco. Niektórzy w ogóle nie mają pracy, bo w wielu obszarach pozamykano fabryki i zakłady. Nie każdy może być właścicielem firmy; i to dobrze prosperującej.
To, że ludzie chcą mieć pralkę czy telewizor i kupują je na kredyt, to nie "życie ponad stan" jak Pan twierdzi. To absolutna norma i w "najlepiej prosperującym gospodarczo kraju UE" to powinien być dla każdego obywatela towar dostępny z jednej wypłaty (tak jest w UK, Niemczech i innych, prawdopodobnie słabiej rozwiniętych gospodarczo krajach). Dobrobyt Państwa, to dobrobyt obywatela. Te wyliczenia i słupki ekonomistów można sobie oprawić w obraz i powiesić w... mało widocznym miejscu.
PO - papraniec / 81.219.240.* / 2015-05-31 10:01
eheeehee...... jakbym żył w latach 70 ubiegłego wieku .. propaganda sukcesu ..owszem , może i części polaków żyje się lepiej , szczególnie tym przy korycie ... ale prawda jest tez taka ze od 1989 r mielimy tyle afer w Polsce że cała Europa tyle od II wojny światowej nie miała ... tyle miliardów wyprowadzonego z naszej wspólnej kasy , że na kalkulatorze by okienek brakło ..
okej / 83.12.45.* / 2015-05-31 09:38
oczywiście że przy nikłych kosztach ponoszonych przez za pracę niewolniczą PKB rośnie
Kotulanka / 188.61.110.* / 2015-05-31 09:17
Grozny PALNAT i KLAMCA serwujacy kielbase wyborcza...
realista / 78.8.35.* / 2015-05-31 09:12
Fagas populista zadrwił! Dla mnie dowodem sukcesu w Polsce będą wysokie zyski krajowych przedsiębiorstw, niskie bezrobocie i wysoka wartość realna płacy.
Romek666666 / 178.212.120.* / 2015-05-31 09:09
Skoro mamy najlepiej rozwijającą się gospodarkę: to czemu coraz więcej firm jest zamykanych(przez US), czemu coraz większa liczba osób bezrobotnych i coraz wiecej emigracji,skoro rośnie gospodarka to pensje również powinny rosnąć bo jak na razie to rosną ale politykom, dyrektorom i prezesom a zwykły obywatel zapieprza za 1200, gospodarka rośnie a służba zdrowia leży. To jest sukces? pozorny chyba bo wliczacie w PKB: nielegalny handel, prostytucję , hazard - jednym słowem wszystkko czego nie można zmierzyć bo nikt tego nie liczy a wy macie pole do popisu i bach PKB idzie w gorę.
PANDA / 91.244.215.* / 2015-05-31 08:57
GOSPODARKA SIĘ ROZWIJA,POLACY RADZĄ SOBIE NAJLEPIEJ W ŚWIECIE!-Ok ,jako Polakowi to mi by pasowało,tyle że gadanie polityków,czy naciągane do bólu statystyki,to od lat stosowana propaganda,na jaką nie nabiera się już żaden normalny Polak.-Polska zawsze potrafi wyjść z kryzysu praktycznie bez szwanku ,rozwijać się,itp,,itd.,tylko nie licząc wąskiej grupy bogaczy i w miarę dobrze usytuowanych,około2/3 Narodu żyje coraz gorzej.Co więcej,z owych 2/3 społeczeństwa,2/3 ,to bieda,skrajna bieda i nędza,a co jeszcze zatrważające,ten proces stale i szybko się powiększa.Pan Minister Szczurek,czy Kamysz,czy inni ,jak z rękawa sypią ,,dobrymi wieściami,a statystyczne biura to potwierdzają ,tyle tylko ,że w Polsce bogacą się jedynie bogaci ,część elity,inteligencji i przedsiębiorców ,jakoś tam niezle żyje,podczas gdy cała reszta żyje coraz gorzej ,lub nie ma za co żyć-[nawet pracując ,czy na emeryturze]. Ostatnio pewien dyrektor Instytutu badawczego powołanego n/b przez Rząd z PO ,został zdjęty ze stanowiska,za przedstawienie opracowania,w którym zawarto stwierdzenie pt.-,,Miarą bogactwa kraju i życia obywateli,nie jest to jak żyje mała grupa bogatych ,lecz jak żyją najbiedniejsi''.-Własny Dyrektor ,powołany przez Rząd ,został zdjęty ze stanowiska,za to ,że w opracowaniu ,o przyczynach nie zadowolenia społecznego i jego zapobieganiu zawarł,-wraz z kolegami z Instytutu tego rodzaju tezę.Zatem ,czy zasadnym jest dalej udowadniać ,że wzrost gospodarczy ,czy to ,,lepsze jutro Polaków'',to brednie, choć istotne dotyczy to ,lecz tylko pewnej części tych ,lepszych i prawdziwych'' Polaków
MacKinley / 89.72.46.* / 2015-05-31 08:20
Bieńkowska już udowodniła, że żyje w innym świecie, Szczurek podobnie.
Miron_1 / 89.72.46.* / 2015-05-31 08:15
Czy Szczurek wie, co to "per capita"?
ann1 / 83.24.59.* / 2015-05-31 07:36
I co z tego, jeśli nie przekłada się na jakość naszego życia w POlsce? zero!
gość938 / 89.73.216.* / 2015-05-31 05:06
Najlepiej rozwijająca się gospodarka no może i tak ale kosztem polaków, ponieważ razem z nowym ustrojem wprowadzono również niewolnictwo i nie wiem z czego ten szczur się cieszy.
Karol566 / 89.67.102.* / 2015-05-31 04:32
Jak Polska jest najlepsza na świecie, to czemu ciągle jesteśmy jednymi z najbiedniejszych krajów w UE, która przecież stoi w miejscu, ze względu na budownictwo socjalistyczne ? Czemu wyprzedzają już nas niektóre kraje z Afryki ?

Najnowsze wpisy