matura i co dalej

andzu / 2013-05-07 08:22
Matura i co dalej? jak w temacie, jaki kierunek wybrac po maturze zeby miec jakiekolwiek szanse na dobra prace po zakonczeniu studiów. Jaki kierunek jest teraz najbardziej dobry dla osob ktore rozpoczynaja studia?
Wyświetlaj:
youser / 83.8.200.* / 2014-09-08 11:07
Witam.Rozważam też dwuletnią szkołę policealną z kierunkiem technik informatyk ,ale na razie jestem do tego nastawiony sceptycznie. Nie wiem jak w innych miastach ,ale w Szczecinie kierunek ten jest dostępny jedynie w szkołach prywatnych ,a w państwowych to tylko technikum 4-letnie.Czy to oznacza ,że w przypadku szkół policealnych technik informatyk to jakiś lajtowy kierunek chocki-klocki ,wymyślony przez szkoły prywatne, nie dający takich kwalifikacji zawodowych na,które byłby popyt na rynku pracy ? Czy jest zapotrzebowanie na techników informatyków na rynku pracy ? Czy jest ktoś na tym forum kto skończył taka szkołę ,jest technikiem informatykiem i pracuje w zawodzie albo ma takiego znajomego ?
balwansniegowy / 2013-05-09 12:42
ja zdecydowanie polecam ci wybranie kierunkow zawodowyuch niz bardziej ogolnych, zyskasz dzieki temu zawod i latwiejszy start w pracy niz po takich studiach jak ekonomia czy chemia
fabiosek / 2013-05-07 10:45
mysle zeby isc w nauki scisle, ja skonczylam dziennikarstwo i jakos pracy po tym nie ma to byl moj blad, ale jest juz za pozno by studiowac cos innego
zuzkameduzka / 2013-05-07 10:50
nigdy nie jest za pozno aby sie doksztalcac :) niestety rzad nam wmowil pare lat temu ze idac na studia bedziemy mieli praca pewna! niestety tak nie jest i jest teraz ogrom ludzi z wyksztalceniem wyzszym a nic z tego nie maja i pracuja za minimum krajowe
cale zycie legalnie / 2013-05-07 13:30
niby tak ale to mialo by sens jakby w polsce bya szansa na nowa lepsza prace a w polsce wszystko w tym temacie stoi i nie zapowiada sie na to zeby cos sie ruszylo. wiec inwestowanei teraz w siebie i w swoj rozwoj niema chyba najmniejszego sensu, oczywiscie w obecnym czasie
checio / 2013-05-07 09:14
z mojoej storny moge ci polecic jesli masz jakies hobby zwiazane z zawodem np. mechanik elektryk elektornik to idz w tym kierunku!! to jest przyszlosc! ludzie z zawodem a nie z wyksztalceniem narzuconym przez niezbyt rozbudowanyh system oswiaty!!

Najnowsze wpisy