Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

mBank - eMAKLER: czy ktoś kupuje akcje przez mBank?

mBank - eMAKLER: czy ktoś kupuje akcje przez mBank?

Veyron / 87.205.208.* / 2007-11-11 15:26
Witam szanownych forumowiczów! Mam taki temacik: czy ktoś z Was kupuje akcje przez eMAKLERa w mBanku i jak to robi?
Wyświetlaj:
Brzeziński Inwestycje / 2007-11-14 16:44 / portfel
ja zakładam sobie konto w emakler zobaczymy co bedzie,,,,
dako / 2007-11-11 15:39 / Bywalec forum
Ja to robię myszką,ale można i przez mlinię :).
Jaki masz problem ?
trk / 62.111.206.* / 2008-06-05 09:42
czy mbank udostępnia webservice do zlecen online?
Veyron / 87.205.208.* / 2007-11-11 15:59
Sprawa wygląda tak: akcje spółki X wyceniono na ostatniej sesji GPW na 1zł. Ja chcę je kupić po 0,90zł. Składam zlecenie kupna w eMAKLERZE i ustawiam limit ceny na 0,90zł, a limit aktywacji wg. instrukcji w pomocy wyżej niż ostatni kurs, czyli np. 1,01zł. Po zatwierdzenie operacji wyskakuje komunikat o błędzie i tekst: limit aktywacji wyższy od limitu ceny. Co jest nie tak??
Parker / 2007-11-11 17:03 / parker.bblog.pl
No to postaw sam limit ceny.
Zdaje się, że limit aktywacji może być wyższy od limitu ceny tylko w przypadku sprzedaży, a w przypadku kupna musi być niższy
Veyron / 87.205.208.* / 2007-11-11 15:50
chodzi mi o ustawianie limitu aktywacji. Jak ustawię ponad ostatni kurs akcji na giełdzie, to wyskakuje błąd.
dako / 2007-11-11 17:14 / Bywalec forum
Limit aktywacji w zleceniu kupna musi być:
- wyższy od ostatniego kursu giełdowego (tę relację sprawdza giełda w momencie, kiedy zlecenie trafia do systemu giełdowego WARSET-u). Jeśli jest równe lub mniejsze zostaje odrzucone przez giełdę (status w eMAKLERZE – NIEZREALIZOWANE I ZAMKNIĘTE).
- równy lub niższy limitowi wykonania zlecenia (tę relacje sprawdza system mBanku nie pozwalając złożyć zlecenia z niepoprawnymi parametrami i prezentując odpowiednie komunikaty).

Limit aktywacji w zleceniu sprzedaży musi być:
- niższy od ostatniego kursu giełdowego (tę relację sprawdza giełda w momencie, kiedy zlecenie trafia do systemu giełdowego WARSET-u). Jeśli jest równe lub mniejsze zostaje odrzucone przez giełdę (status w eMAKLERZE – NIEZREALIZOWANE I ZAMKNIĘTE).
- równy lub wyższy limitowi wykonania zlecenia (tę relacje sprawdza system mBanku nie pozwalając złożyć zlecenia z niepoprawnymi parametrami i prezentując odpowiednie komunikaty).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy