Forum Forum inwestycyjneFundusze

mbank - jak to działa?

mbank - jak to działa?

mazigall / 2007-02-26 23:25
Witam
Otwieram właśnie konto w mbanku i mam zamiar natychmiast zainwestować. I tutaj pojawia się pytanie :na stronie banku stoi :
"SFI gwarantuje:

* brak opłat i prowizji za nabycie, odkupienie i konwersję jednostek uczestnictwa oraz za zlecenia stałe*. Tylko w SFI mBanku zawsze 100% kwoty przekazywane jest na zakup jednostek;"
Pytanie:czy brak opłat za konwersję dotyczy konwersji w ramach jednego tfi(no ale po co wtedy istnieją fundusze parasolowe?) czy między funduszami różnych tfi (np.Idea pieniężny do AIG akcji? - choc to wydaje się mi niemożliwe)
proszę o szybką odpowiedź, za którą z góry dziękuję
Mariusz
Wyświetlaj:
mick / 2007-02-27 18:52 / Uznany Gracz Giełdowy
konwersja to sprzedaz jednostek jednego typu i jednoczesny zakup jednostek innego typu (w jednej operacji - oszczedzasz 2-3dni) - W RAMACH JEDNEGO TFI.
w mbanku, z racji braku oplat, mozesz sprzedac jednostki funduszu akcji x i za kolejne 2 dni zakupic jednostki funduszu stabilnego y - i to tez bedzie niby-konwersja ;)
co do parasoli - w przypadku konwersji nie placisz belki, dopiero przy koncowej wyplacie. w zwyklych TFI przy kazdej konwersji pobierana jest od razu belka.
mick / 2007-02-27 18:54 / Uznany Gracz Giełdowy
belka - czyli podatek od zyskow kapitalowych - 19% - wprowadzony za czasow panowania premiera M. Belki :)
mazigall / 2007-02-27 18:42
Liczyłem się z tym, że to mogło być infantylne pytanie, co widać brakiem odpowiedzi, proszę jednak o litość i rozjaśnienie owych kwestii.
Dziękuję za cierpliwość
Mariusz
marsonek / 2007-02-27 19:53 / "Funduszman"
przyznam ze w calej swojej rozciaglosci finansowej korzystam z FI jednak jeszcze nie konwertowalem w mBanku jednostek funduszy. Jedno jest pewne ze przeprowadzam NIBY KONWERSJE sprzedajac dane jednostki uczestnictwa i za 5-10 dni inwestuje w innym miejscu jesli beda mialy miejsce spadki. I wlasnie jutro badz po jutrze nadchodzi ten dzien :) Wszystka kaske z powrotem do funduszy. Powodzenia w zabawie forsa
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy