Forum Forum inwestycyjneFundusze

Mbank - nabywanie fundow...

Mbank - nabywanie fundow...

Gebzo1 / 2007-09-19 13:34
Prosze o komentarz osoby ktore kupuja fundy przez Mbank... Powiedzmy ze dzis rano kupuje fundy przez Mbank, moje pytanie brzmi: kiedy one zaczynaja "pracowac"? Rozumiem ze Mbank musi je przetransferowac, powiedzmy do Funduszy X, Y Z...n, owe TFI musza je zarejestrowac a pozniej przeslac z powrotem info do Mbanku w efekcie czego zobacze je w swoim mbankowym portfelu. Jak to wszystko dlugo trwa, rozwazam akcyjne i zownowaz. miedzy innymi UNI, LM, BPH oraz SEB. Dzieki z gory za odpowiedz. Pozdrowienia dla szanownego grona.
Wyświetlaj:
TaS / 2007-09-19 16:32 / Tysiącznik na forum
hmmm trwa to różnie. Ustawowo do 14 dni. Mi pare razu udało się nawet tak, że jednostki były zakupione następnego dnia...

ale na spekulacje raczej nie licz :)
jan kowalski / 2007-09-19 17:40 / Tysiącznik na forum
nie mam konta w mBanku, więc pozwolę sobie na drobne pytanie: to mBank daje sobie te 14 dni na realizację zleceń?? Posiadam rejestry m. in. w ING, arce i tam wycena, konwersja i zakup zawsze mam po cenie dnia następnego. Jeśli rzeczywiście jest tak, jak piszesz, to chyba sobie ten mBank daruję.
Oświeć mnie,proszę.
sebastian.drutowski / 2007-09-19 17:39 / "Uznany doradca inwestycyjny"
W Supermakecie Funduszy Inwestycyjnych w mBanku mam Pan taką sympatyczną zakładkę jak narzędzia inwestycyjne. Znajdzie Pan tam m.in. tabelę realizacji zleceń nabycia. Ważne są tam godziny zlecenia (różne fundusze mają te godziny różne). W zależności od tego kiedy Pan zainwestuje z tej tabelki można się orientacyjnie dowiedzieć kiedy dana transakcja zostanie zrealizowana, po wycenie z którego dnia zostaną zakupione jednostki i kiedy zostanie wysłane do Pana potwierdzenie z mbanku. Inwestuję już bardzo długi czas m.in. przez mbank i jeszcze mi się nie zdarzyło aby którakolwiek inwestycja (zakupu lub sprzedaży) była niezrealizowana w najszybszym możliwym terminie (czyli zgodnie z tą tabelą). Pozdrawiam
krzysiek29 / 2007-09-19 23:32 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadzam sie z panem sebastianem jak dzis kupuje sie to jednostki sa z wyceny z jutra a w pzu do godz 10.00 nawt w tym samym dniu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy