Forum Forum finansoweBanki

mBank - znika kasa!

mBank - znika kasa!

marekklucz / 2010-03-12 08:41
Witam
Może się ktoś orientuje czy jest jakiś przepis określający po jakim czasie od rzekomej wypłaty z bankomatu bank musi zaksięgować kwotę i "ściągnąć" pieniądze z konta? W skrócie chodzi o to, że 07.01.2010 na dostępnym koncie internetowym zauważyłem ( a sprawdzam je często), że zniknęło mi 400zł O dziwo podane było wszystko tj.data rzekomej wypłaty (28.11.2009), bankomat z którego najczęściej korzystam, nawet nr mojej karty.
Czyli data wypłaty 28.11.2009 a księgowania 07.01.2010 Jestem pewny, że tych pieniędzy nie wypłacałem nawet dostępne środki i saldo były sobie równe. Mam już to konto ok.3 lat i zawsze po wypłacie np 100zł dostępne środki były pomniejszone o tą kwotę - to normalne. Po księgowaniu rubryki: saldo i dostępne środki się wyrównywały. Księgowanie przeważnie było na drugi dzień a jeśli wypadał weekend to najwyżej po 2 dniach.
Złożyłem reklamację i odpowiedź po 2 miesiącach jest taka, że wszystko jest zgodne z prawem - był błąd w systemie transakcyjnym dlatego po tak długim czasie zostało ściągnięte.
Wynika z tego, że banki w każdej chwili mogą nam zabrać pieniądze z konta nawet po roku i nic tu nie można udowodnić i nic zrobić.
Może ktoś miał podobną sytuację i podpowie jak odzyskać skradzione moim zdaniem pieniądze. :(
Wyświetlaj:
rysiek46 / 77.255.62.* / 2010-04-20 22:16
Bankowy Arbitraż Konsumencki.
Jego zadaniem jest rozstrzyganie sporów powstałych pomiędzy konsumentami - klientami banków a bankami w zakresie czynności bankowych lub innych czynności na rzecz konsumentów.
Skoro czujesz się oszukany to radzę skorzystać.
grs / 79.191.42.* / 2010-03-16 22:12
Przepisu takiego nie ma jest to określone w regulaminie konta, lub karty, jest USTAWA
z dnia 12 września 2002 r. o elektronicznych instrumentach płatniczych, ale nie ma tam określonej terminu rozliczenia. Ale z mojej wiedzy na ten temat, transakcje bezgotówkowe są rozliczane go 7 dni roboczych przez akceptantów, a wypłaty gotówkowe są księgowane przez bank on line, jeżeli bankomat należy do banku, w którym masz konto. Moim zdaniem powinieneś poinformować o tym fakcie policję lub prokuraturę oraz KNF (Komisję Nadzoru Finansowego), Prokuraturę, dlatego, gdyż ona ma instrumenty do zweryfikowania, czy na pewno nie zaistniała ta operacja np. monitoring bankomatu.
UHH / 193.0.242.* / 2010-03-24 09:58
BZDURA.. JEZELI BANK NIE UZYSKA INFO CZY TRANSAKCJA BYLA POPRAWNA TO ODDAJE KASE ALE W KAZDYM MOMENCIE MOZE JA ZABRAC (JAK TYLKO USTALI CZY TRANSAKCJA MIALA MIEJSCE)
marekklucz / 2010-03-24 13:49
Znaczy to, że w każdym czasie, nawet po roku, bank może nam zabrać z konta jakieś pieniądze i nic nie jesteśmy w stanie udowodnić. Ustaliłem już w placówce, że monitoring po tym czasie już nie istnieje (skasowany) Nie mogę udowodnić, że mnie tam nie było.
To jest właśnie "dobrodziejstwo" kart bankomatowych. Bezpieczniej podejść do kasy przynajmniej musi być wtedy mój podpis.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: