mbank czy aegon?

tadeusz1920 / 2009-03-04 21:03
Witam. Mam prośbę o rade, gdyż nie jestem specjalistą. Chce zacząć inwestować, niezbyt duże kwoty na początek, ale w długim okresie czasowym (z myślą o dalekiej przyszłości). Z kilku programów wydał mi się najlepszy Multin PIN Aegon 2008 Plus, jednak opłaty wydają się być duże. Z drugiej strony oferta mbanku? Czy to nie jest lepsze? A może jakieś inne ciekawsze rozwiązania znacie? Z góry dziękuje. Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
tele / 2009-03-21 12:34 / Zniesienie podatku od zysków kapit. to imperatyw aksjologicz
zdecydowanie mbank, darmowe konto i dostępnych pełno funduszy
alinah / 2009-03-06 21:33
Oferta rynku w zakresie programów inwestycyjnych jest duza. Dobrze, że dokonałes porównania tych programów inwesty.
Jako osoba z małym doświadczeniem, w zakresie inwestycji kapitałowych, wybierasz właściwą formę inwestowania. Gratuluję racjonalnego podejścia do tematu.

Przed podjęciem decyzji kieruj się; dostępnością do szerokiej oferty funduszy / zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych /, mozliwością dywersyfikacji, profesjonalna obsługą Twojego rachunku, przez czas trwania inwestycji.
Co do kosztów, to dobry produkt / niezależnie gdzie zainwestujemy / zawsze zawiera koszty. Za dobry produkt płacimy, taka prawda. Ja nie wierze w nic za darmo. Mam 3 programy inwestycyjne, i przy podejmowaniu decyzji, też analizowałam koszty, jednak z czasem wiem, że ważniejsze są czynniki o których pisałam wcześniej!

Zyczę mądrych inwestycji,
pozdrawiam
pablito_de_maracena / 195.80.10.* / 2009-03-05 23:21
od siebie moge tylko dodac, ani jedno ani drugie, zgadzam sie w 100% z przedmowca
''swoje pieniadze wole tracic sam''
to jest wszytsko jesli chodzi o twoje rozterki. Pozdrawiam
mam tylko nadzieje ze kiedys to zrozumiesz.
tadeusz1920 / 2009-03-09 12:44
pablito_de_maracana i xxxxl pewnie kiedyś zrozumie co mieliście na myśli. Łatwiej jednak będzie gdy w prostszy sposób mi to przekażecie:). Co w takim razie byście mi polecili?
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-03-09 18:02
tracic pieniądze samemu
będzie taniej

jak podoba Ci sie jakis fundusz
poczytaj w co lokuje i ile procent
zrób to samo (kalkę)

porównaj po roku
ile straciłes (zyskałeś) Ty a ile oni

i pamietaj
NA GIEŁDZIE W DŁUGIM OKRESIE NIE DA SIE ZAROBIĆ
tadeusz1920 / 2009-03-10 12:49
xxxxl to co byś mi doradził w takim razie jeśli chce inwestować pieniądze z myślą o dalekiej przyszłości?
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-03-10 18:37
w dalekiej przyszłości
na pieniądzach nie da się zarobić

można próbować stracić jak najmniej
np. indeksacja
xxxxl / 83.10.218.* / 2009-03-04 22:58
w życiu nie miałem pieniedzy w żadnym funduszu
z wyjątkiem przymusowych

swoje pieniądze wole tracić sam
PADOVANI-inwestorgieldowy.com / 88.220.190.* / 2009-03-10 22:03
Bez kitu jak czytam Twoje wypowiedzi to już wiem, jacy ludzie fundują moje wakacje 

Ci co przegrywają na GPW zazwyczaj po 2-3 poważnych wtopach wzdrygają się słysząc słowo Giełda, a ich kariera nie trwa dłużej niż 1-2 lata. Piszesz, że Ty „inwestujesz” 20 lat….

Ale wniosków to pewnie nie wyciągasz… i dlatego masz takie efekty, jakie masz.

Prawda jest taka, że mało ludzi wygrywa na GPW ale powód jest prosty… liczą na łatwy zysk i zerowy wkład własny w postaci zaangażowania w to co się robi… i zamiast wyciągać wnioski z inwestycji itd. To głupio rozpisują się na forach jak to im idzie…

Szacunek za szczerość :) - Pozdrawiam
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-03-12 18:52
sa tez tacy co po 3 latach
myśla że cos wiedzą

a nawet "szkolą" innych

stare powiedzenie o nauczycielach mówi
(nie moje)

ten kto nic nie umie
uczy innych

Ty zdaje się za 4 dni szkolenia
bierzesz 6000zł
-------------------------
jak jestes taki dobry

podaj ile wyniesie kurs dowolnych 5 papierów
za tydzień miesiąc pół roku

śmiało
PADOVANI-inwestorgieldowy.com / 88.220.190.* / 2009-03-14 18:03
O widzę, że kolega bawi się w populizm :)
Mogę to zrobić, chyba że nie :)
Zacznij więcej pracy spędzać na nauce i praktykowaniu tego co wyczytasz a nie na tym forum. Bardziej Ci to na lepsze wyjdzie.

Zdajesz się tracić kontrolę nad tym co piszesz. Uparłeś się na to szkolenie i tak piszesz do znudzenia…

Mógłbym Ci napisać co i jak, ale i tak byś z tego pożytku nie zrobił bo prawdopodobnie byś szukał potwierdzeń w TV … a tam ich nie znajdziesz :)

Tak naprawdę, to do sukcesu na GPW wcale tak dużo nie potrzeba wiadomości technicznych.
Ważne jest to, żeby wypracować w sobie odpowiednie zachowanie i reakcje na to co na rynku się dzieje. Tzw. PSYCHOLOGIA. Zerwać z nadzieją że sytuacja się odmieni i odciąć się od wszystkich informacji w TV. – to jest pierwsza i podstawowa rzecz. (95% ludzi tego nie docenia )
Następna to odpowiednio dobrana technika, by potrafić wyliczyć miejsca do zajmowania pozycji i ewentualnego wychodzenia z nich.

Następnie nastawić się na to, że nie zawsze się ma rację i w tych sytuacjach po prostu wyjść z zajmowanej pozycji – Proste… ale wymaga poświęcenia czasu na wykształcenie i doszlifowanie umiejętności. Jak zwykle wszystko zależy od nas samych. Tylko kto się na to zdecyduje ??? Tego czeka fascynujące życie :)
xxxxl / 83.10.234.* / 2009-03-15 15:05
no to zdecyduj się
i podaj
zgodnie z tym co napisałeś
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy