Forum Forum finansoweKonta

Mbank czy BZWBK ?

Mbank czy BZWBK ?

Mattias1 / 2008-04-18 19:29
Cześć.

Mam zamiar złożyć wniosek o otwarcie rachunku w którymś z tych 2 banków. Zastanawiam się pomiędzy Ekontem w Banku a
Wyświetlaj:
konto4free / 83.11.252.* / 2011-02-03 17:10
polecam mBank - konto bez zobowiązań i opłat, szybka obsługa przez internet i infolinię
porównaj opłaty za konta:
http://www.konto-internetowe.dlamnie.com/
fsdf / 80.51.55.* / 2010-07-12 23:09
http://dobra-lokata.blogspot.com/
follow_the_reaper / 2010-06-20 12:37
Zdecydowanie mBank. Miałem konto w BZWBK i przeklinam dzień, w którym do nich zawitałem. Jedna uwaga: jeśli pobiorą pieniądze z konta np. za kartę płatniczą nic o tym nie wspomną. Po kilku tygodniach przyjdzie ładne pismo, że klient ma debet i musi spłacić odsetki.
arman899 / 62.87.223.* / 2010-06-16 14:14
Osobiście z doświadczenia polecam mBank - ale najlepiej samemu sprawdzić np. na www.lokaty-banki24.pl
xarte / 83.22.112.* / 2008-10-29 21:55
Tak sie składa, że pracuje w BZ WBK.
Mam też konto w ING, PKO BP, vise w Millenium i oczywiście konto w BZ WBK.

Kilka FAKTÓW.

W rankingu banków opublikowanym przez money.pl bodaj dwa dni temu (ranking opieral sie na probie iluśtam tysięcy opinii ludzi w wieku 20-50 lat) - BZ WBK zajał 2 miejsce w Polsce pod wzg. jakości obsługi. 1 miejsce w PL pod wzg. znajomości języka angielskiego.
BZ WBK S.A została wybrana przez ponad 400 największych inwestorów giełdowych w Polsce najlepiej zarządzaną i najbardziej przejrzystą spółką w Polsce w 2008r.
Arka BZ WBK (fundusze inwestycyjne) zajęły pierwsze miejsce w Polsce (oczywiście w opinii konsumentów w rankingu - nie pamiętam dokładnie, nie chce skłamać - money.pl bankier.pl i rzeczpospolitej - 1 miejsce pod względem jakości obsługi.

BZ WBK jako pierwszy w PL udostępnił dostęp do banku przez internet.
Obecnie ma najlepszy i najszerszy zakres usług internetowych w kraju. Jest liderem jeśli chodzi o jakość obsługi przez internet (o tym można przeczytać regularnie pare razy w miesięcy przy okazji jakiegokolwiek artykułu o bankowości elektronicznej)

BZ WBK regularnie zdobywa Laur Konsumenta - nagrodę przyznawaną przez klientów.

BZ WBK jako pierwszy (i chyba jedyny jak na razie) w PL wprowadził karty chipowe (debetowe i kredytowe) co znacznie polepsza bezpieczeństwo użytkowania. Karty chipowej nie da się po prostu zeskanować oraz (na pewno) jako jedyny w PL wprowadził karty z funkcją płatności zbliżeniowej.


Co do kont - możesz sobie założyć pseudodarmowe konto
Z Bydgoszczy / 89.72.29.* / 2010-06-15 22:39
Mam konto w Bzwbk i Mbanku i zdecydownie wybieram Mbank. Poniżej napiszę dlaczego.

BZWBK to dno!!

Opiszę swój przypadek. Może napiszę na początku, że ten bank okradł mnie!!!! Niestety nie mają dobrego systemu, który jak dowiedziałem się od doradcy w placówce banku w Bydgoszczy przy ul. Kijowskiej jest w fazie udoskonalania.

Założyłem rachunek 10.03.2010 skłoniony reklamą BZWBK w tv i żałuję tej decyzji skuszony możliwością otrzymania 100 zł. Od samego początku wszystko jest nie tak. Już w dniu 31.03.2010 stwierdziłem iż pojawiła się w historii transakcji dziwna pozycja obciążająca moje konto na -2,01 zł ,, Pobrane odsetki od salda ujemnego,,. Dodam, że nie mam możliwości zrobienia debetu, nie mam kredytu itp. Złożyłem reklamację osobiście w placówce banku na Kijowskiej. Pan stwierdził iż nie powinno być problemu z jej uwzględnieniem. Rzeczywiście po kilku dniach kwota reklamowana pojawiła się na moim koncie. Następnym przypadkiem który dalej powodował moje zniechęcenie do wyżej wymienionego banku to brak możliwości korzystania w pełni z zgromadzonych na rachunku pieniędzy. Zablokowano mi z niejasnego powodu blisko 2000 zł. Oczywiście kolejna wizyta w banku u doradcy, kilka telefonów i ręczne odblokowywanie moich pieniędzy. Straciłem czas i niepotrzebne nerwy. Następny przypadek to ponownie jakaś dziwna pozycja w historii z 31.05.2010 : ,,korekta odsetek WN z powodu transakcji antydatowych,, na kwotę -2,38 oraz zabrano mi -2,00 zł za ubezpieczenie karty. Dodam iż przy zakładaniu konta nie było tu mowy o tej pozycji (wypytywałem dokładnie o koszty prowadzenia). Również w dniu 31.05.2010 pojawiła się ta sama pozycja która ujawniła się po 20 dniach od założenia konta ,, Pobrane odsetki od salda ujemnego,, na kwotę -320,50 zł !!! Z tego co dowiedziałem się telefonicznie reklamacja nie została uznana i czekam na list z dokładnymi wyjaśnieniami Dlaczego???? Z tego co się dowiedziałem od doradcy to związane jest to z zakładaniem lokat przez internet. Mechanizm myślę będzie polegać na tym iż jeżeli zakłada się lokatę przez internet po godzinie ok. 20.30 (przerwa konserwacyjna) to ,, założona,, lokata nie jest widoczna na stronie i człowiek próbuję założyć jeszcze raz i jeszcze nie widząc efektów swoich poczynań. W tym momencie wpadamy w pułapkę polegającą na tym iż system w jakiś sposób twierdzi iż brak jest środków (robię niby debet zakładają lokatę podwójnie, potrójnie itd ) i nalicza odsetki w wysokości 4-krotności stopy lombardowej. I teraz dlaczego mam za to płacić!!! Mam zapłacić za błędny system!!! Odsetki jakie uzyskałem z założonych lokat to może 50 zł a bank chce mnie OKRAŚĆ na 320,50 zł. Dodam, iż bank nie jest konsekwentny w swoich decyzjach ponieważ za pierwszym razem reklamacja została uwzględniona. Za swój cel postawiłem sobie opisać w każdym możliwym miejscu zaistniałą sytuację z pseudo bankiem !!!! Jeżeli ktoś ma pytania dotyczącej tej sprawy proszę pisać na lokalny_patriota1@gazeta.pl (prasa, TV) bardzo chętnie podzielę się szczegółami.
mastablasta / 109.243.106.* / 2010-03-29 15:17
OK, ale karty do kont walutowych są wydawane MASTERCARD i dla mnie lipa, bo potrzebuję VISA i już BZW jest zdyskwalifikowane na starcie.

Trzeba PEAKO, BPH zatem...
xarte / 83.22.112.* / 2008-10-29 21:57
Co do kont - możesz sobie założyć pseudodarmowe konto
xarte / 83.22.112.* / 2008-10-29 23:25
0 zł za przelewy wew. banku, 0 za prowadzenie, 0 za otwarcie.
Możesz założyc konto wydajesz i zarabiasz - jeśli wydajesz 700z miesiecznie kartą konto wychodzi za free - jeśli więcej to od nadwyżki zarabiasz 1%. czyli 1% płatności wraca Ci na konto.

Jest też moim zdaniem najlepsze konto z jakim do tej pory się zetknąłem.
Konto Prestiż - sam je mam i uważam, że jest rewelacyjne.
Płacisz 16z miesięcznie.
W tym masz - 0 otwarcie, 0 za prowadzenie, 0 za WSZYSTKIE przelewy. do tego dostajesz kartę debetową Prestiż, którą możesz płacić przez internet i ze WSZYSTKICH bankomatów w Polsce (dosłownie wszystkich) wyciągasz kasę za darmo.
Słowem - płacisz 16z. abonamentu i masz wszystko za free. opłaty po 2 latach za kartę też nie ma. No i masz tę wygodę, że obojętnie jaki bankomat widzisz nie musisz patrzeć jakie ma logo. Podchodzisz i wypłacasz za darmo.

Co do płatności za smsy (zabezpiecznei przy bankowości internetowej). Możesz sobie ustalić limit kwoty przy której nie ma zabezpieczenia sms. Wtedy po prostu nie płacisz za smsy. Rozumiem, że ktos chce zabezpieczyć sobie kwoty przelewów w wysokości kilkaset złotych, ale potwierdzenie sms-em przelewu na 50zlotych to chyba trochę bzdura.

Dodatkowo posiadając konto w BZ WBK masz po różnych okresach (1,3,6 misięcy) zniżki na inne produkty a BZ WBK posiada pełną ofertę produktową (zwykła bankowośc oddziałowa, leasing i to również dla osób fizycznych (jeden z największych graczy na rynku), faktoring (2. miejsce pod względem udziału w rynku), ubezpieczenia - BZ WBK CU - spółka córka banku zachodniego i comercial union (lidera na rynku ubezpieczeń), ubezpiecznia kredytobiorców, nieruchomości, kredytów, kart płatniczych - praktycznie wszystkie znacznie tańsze niż oferty konkurencyjne przy jednoczesnym pełnym zakresie ubezpieczenia - bez kruczków i małych druków i gwiazdek a dodatkowo bez zamoty z jakimś zewnętrznym ubezpieczycielem w razie zdarzenia ubezpieczniowego). Dalej - fundusze inwestycyjne (ARKA drugie miejsce w rynku, zarządzający ARKĄ co roku zdobywją nagrody dla najlepszych zarządzających pieniędzmi ludzi a sama ARKA co roku Laur Konsumenta - nagrodę przyznawaną przez klientów. Dom Maklerski, kompleksowa obsługa firm (rewolucyjna usługa internetowa MiniBank - czyli sam w domu bez kontaktu z bankiem zakładasz sobie rachunki, wydajesz pełnomocnictwa, itd itp. masz własny mini bank we własnej firmie). Kredyty hipoteczne, Asset Management i wiele innych o których nie mam pojęcia. Przy wszystkich tych produktach dosatjesz zniżki posiadając konto.
Lista korzyści jest bardzo długa. Do tego 500 oddziałow w kraju i kolejne 200 do 2011 roku. Dla przykładu - osławiony już alior ma chyba 80 oddziałów.
BZ WBK jest najdynamiczniej rozwijającym się bankiem z najszerszą ofertą na rynku. (to już subiektywna opinia)

Czy ktoś może mi przytoczyć podobną listę na temat MBanku?
kaderport / 193.24.24.* / 2008-10-30 08:50
tylko dlaczego na swojej stronie internetowej ten super bank nie podaje nawet numeru swojej infolinii ? ani adresu mailowego do biura obsługi klienta ?? ;))))))
xarte / 83.22.108.* / 2008-10-31 01:07
Ależ oczywiście że jest. Jest dział kontakty gdzie masz szczegółowe kontakty do wszystkich miejsc do których mają dostęp klienci. poza tym na stronie głownej jest numer infolini.
MareczekJa / 2008-10-27 17:42 / portfel
1.
kiedyś dostałem przelew do BZWBK z innego kraju i czekałem 2 tygodnie na pojawienie się kwoty na koncie. Powód ? Nie zleciłem automatycznego przewalutowania . !!
Ale bzdura ! Bank tryzmał pieniadze niemałe bez oprocentowania. W żadnym sensownym banku nikt nie pyta o pozwolenie przewalutowania tylko kwota wchodzi automatycznie na konto w zdefiniowanej walucie
2.
za wszystko muszę płacić w BZWBK
3.
Za niedopłacenie ( zgoda że moja nieuwaga) kwoty 1,1 PLN BZWBK naliczył mi piękną prowizję na karcie kredytowej bo najstarsza operacja podlegała oprocentowaniu . Dla informacji ; odsetki naliczone powyżej 200 PLN.
3.
Dzisiaj próbowałem przelać pewną kwotę z BZWBK na inne konto i stwierdziłem , że NIE MAM ZADNYCH ZDEFINIOWANYCH KONT DO PRZELEWÓW .
Skandal. Zniknęło. Telefonuję do oddziału a tam baran mówi że nic nie wie i mam przychodzić do oddziału to zdefiniujemy.
4.
Traktowanie klienta po 8 latach "współpracy" z BZWBK pozostawia wiele do życzenia.
5.
M-Bank jest darmowym, czyli słaby, ale przelewy darmowe to wielka sprawa.
Nie jestem zachwycony servisem, ale lepszy jak w BZWBK.
5.
BZWBK ma jedno konto oszczędnościowe M-Bank ma 4
6.
kiedyś dostałem wyciąg z karty kredytowej włozony do mojej koperty, bo się komuś pomyliło. Na szczęście moj był też.
Odesłałem ten nie-mój . Przeprosili że nigdy więcej i dostałem inną korespondencję przez pomyłkę.
7.
nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja w dziurze 60 tysięcy ludzi. Tu nie ma żadnego BZWBK.
Korzystałem z usług oddziału blisko biura w Warszawie, ale zmieniłem pracę i jest za daleko.
8.
nie lubię M-Banku, ale jest zdecydowanie lepszy od BZWBK.
9.
lubię Multibank. Tam też mam konta, rachunek maklerski i nie narzekam. Chwilowo to najwygodnieszy bank.
Mam też konto w Eurobanku. Też "średnie" jak w M-Banku, ale one biją na głowę niechlujstwo i drożyznę w BZWBK
grs / 79.191.27.* / 2010-03-30 20:37
A ja mam konto w Alior i Eurobanku i nie narzekam. A jak masz tyle uwag do BZWBK to zrezygunuj z usług świadczonych przez ten bank
miqugin / 2008-10-12 17:48 / portfel
Ja mam konta i w mBanku i w BZWBK. Dla mnie oba są ok. Co do interfejsu to oba są przejrzyste nie miałem wogóle problemów w żadnym. mbank jest darmowy więc nie ma co oczekiwać jakiś cuf\dów na kiju, brak oddziałów, wpłatomaty są faktycznie większość czasu nieczynne więc lepiej mieć konto jak ktoś potrzebuje wpłacać gotówkę w "relanym" banku
Praktyczny / 195.140.236.* / 2008-09-20 13:41
Zgadzam się z pozytywnymi wypowiedziami o BZWBK.
Praktyczny / 195.140.236.* / 2008-09-20 13:36
Zdecydowanie BZWBK-na dzień dzisiejszy.
laszczyny / 77.254.91.* / 2008-09-18 21:21
porównaj liczbę użytkowników kont w mBank i BZWBK,koszty posiadania rachunków,dostępność , oprocentowanie tabelę opłat i prowizji!
8848 / 78.8.143.* / 2008-09-18 17:56
Mam konto w obu tych bankach wiec moja ocena jest bardzo obiektywna i bezstronna. Pomimo opłat za przelewy, na ktore skarza sie niektorzy uzytkownicy, BZWBK ma dla mnie dwie podstawowe zalety i przewagi nad mBankiem: duzo bardziej przejrzysty i intuicyjny system bankowosci elektronicznej i lepiej zabezpieczony. Druga podstawowa zaleta, o ktorej nieraz mialem okazje sie przekonac, to dostep do samego banku i przede wszystkim mozliwosc wplacenia gotowki w oddziale w całej Polsce. OH!! PROSZE!!! Tylko nie piszcie mi o wplatomatach, ktore sa praktycznie caly czas nieczynne i nie przyjmuja banknotow, ktore nie sa w idealnym stanie. Dla porownania wplatomat ING przyjmie najbardziej sprana i pogniecioną dziesieciozlotowke. Jezeli w BZWBK jest az tak zle pod wzgledem oplat za karty, przelewy itd. to porownajcie sobie oferte ING. Tam sie dopiero placi! I za karty i za konta! Ponadto sprobuj sobie cos zalatwic w mBanku. Dzwonisz na "mLinie" i czekasz... czekasz... a licznik na telefonie bije. szczegolnie dzwoniac z komorki. Cio do wplatomatu, to ostatnio zjezdzilem CAŁY Wrocław, zeby z niego skorzystac. WSZYSTKIE byly nieczynne! Reasumujac, BZWBK w porownaniu z konkurencja oferuje doskonale rozwinieta siec placowek, gdzie zalatwisz wszystko w kazdym zakatku Polski oraz konkurencyjne uslugi jak darmowqe karty do konta walutowego itp. czegos takiego nie spotyka sie w innych bankach, bo albo sie palci, albo konto oszczednosciowe ma za niski procent. BZWBK łączy w sobie wszystkie zalety innych banków, przy jednocześnie stosunkowo niewygórowanych opłatach za usługi, świadczone jednak na na prawdę dobrym poziomie.
Praktyczny / 195.140.236.* / 2008-09-20 13:31
Zgadzam się z pozytywnymi wypowiedziami o BZWBK,na dzień dzisiejszy tylko ten Bank-polecam.
olgierd / 2008-09-19 09:09 / Bywalec forum
System BZWBK bezpieczniejszy? Moja przeglądarka mówi mi coś innego... Czas przesiąć się z IE 6, zobaczysz różnicę ;-)

mLinia działa błyskawicznie, zresztą po co dzwonić, skoro 99% bieżących spraw załatwisz via sieć?
Piotrrr / 149.156.67.* / 2008-09-19 08:59
Skoro konto w mBanku takie złe to po co jeszcze je posiadasz??? Co do zabezpieczeń - w czym są lepsze te z BZWBK od mBanku (nic nie napisałeś na ten temat)?
Wpłatomaty - korzystam bardzo rzadko (konto w zasadzie projektowane do wpłat przelewami a nie gotówkowych - jak masz gotówkę to do świnki skarbonki z nią ;-) ), rzeczywiście czasem nie działają ale nie przesadzajmy... Jeśli chodzi o "spraną dziesięciozłotówkę" to rzeczywiście - poziom zabezpieczeń nieprawdopodobny - a kartkę z napisem 10 PLN też przyjmie?
mLinia - o ile wiem, płacisz za jeden impuls, na stronie masz podany średni czas oczekiwania na połączenie i możesz zadzwonić nawet o drugiej w nocy!!! Ludzie na mLinii kompetentni POD WARUNKIEM, że wiesz o co pytasz. Jeśli masz KONKRETNY problem zawsze się porozumiesz.

Gwoli ścisłości - nie jestem pracownikiem mBanku a jego użytkownikiem. Praktycznie od początku działalności tego banku mam tam konto osobiste, firmowe, eMaxa, dwa walutowe, rachunek inwestycyjny, konto maklerskie (tu trzeba uważać - szczególnie przy wezwaniach!), karty kredytowe, ubezpieczenie samochodu i.... nie narzekam
lki33 / 217.97.181.* / 2008-09-18 17:03
Multibank. Coś pomiędzy:)
Rober R. / 83.4.4.* / 2008-09-18 13:59
ja bylem w BZWBK - absolutna tragedia - tak jak juz tu pisali - kaza sobie placic absolutnie za wszystko. Gdy napisalem do nich jeszcze zazalenie na poziom ich obslugi do centrali to dostalem odp. ogolnie ze mam sie wypchac - zmienilem ich rok temu na mBank i nie zaluje!!
zet / 78.8.143.* / 2008-09-18 18:02
za dobra jakosc uslug trzeba placic. Bankowosci elektronicznej mBanku, trzeba sie uczyc z podrecznikiem w dloni. Ta w BZ obsluzy nawet przedszkolak. co do obsługi to są oddziały lepsze i gorsze. mBank nie ma praktycznie Żadnych poza tymi smiesznymi kioskami w supermarketach i pojedynczymi placowkami, gdzie kolejki ciagna sie kilometrami jak w PKO.
Piotrrr / 149.156.67.* / 2008-09-19 09:06
Podaj jakiś konkretny przykład - co trudnego napotkałeś w obsłudze konta mBanku??? Bo nijak nie mogę sobie przypomnieć co mogłoby sprawić jakikolwiek problem....
maja8 / 78.8.143.* / 2008-09-18 18:04
zgadzam sie! sprobuj sobie cos zalatwic w mBanku i WBK!
betki / 80.48.245.* / 2008-05-19 14:06
Od 2001 r mam konto w BZWBK, obecnie pod nazwą >30. Zadowolona jestem, żadnych problemów nie miałam, korzystałam z lokat, aktualnie dodatkowo założyłam konto oszczędnościowe. Bankowość elektroniczna również na plus. Jeśli wiesz, że będziesz korzystać z kontaktu doradców, to wcale nie oznacza to konieczności stania w kolejce w placówce, bowiem kontakt z nim możesz sobie umówić. Na temat kredytów się nie wypowiem, bo nie korzystałam. Raz miałam podejście do biura maklerskiego. Mimo, że się nie zdecydowałam to obsługę zastałam rzeczową. Tak więc polecam
Misia84m / 91.188.119.* / 2008-09-12 14:15
W ofercie BZ wbk, jest haczyk, o którym nie informują. Otóż po 2 latach użytkowania karty do rachunku naliczają opłatę równą 24 zł, więc tak naprawdę nie jest tak zupełnie darmowe. Wychodzi 1 zł za miesiąc. mbank nie ma tej opłaty, sprawdziłam. Więc jak ktoś chce konto za friko to tylko mbank. Poza tym przelewy przez internet w BZ kosztują 50 gr a jak wykorzystasz 5 smskodów to za każdy następny płacisz 20 gr. Niby nic, ale jak ktoś robi dużo transakcji przez neta to się zbiera...
elwis48 / 78.8.143.* / 2008-09-18 18:10
1. jak ktos robi duzo transakcji przez neta, to kupuje sobie tokena.
2. ten Twój jak to nazywasz "haczyk" to Twoja... jakby to delikatnie ująć... lenistwo. Jest tabela opłat i prowizji? Jest! Jest umowa? Jest! Nie chce się czytać co sie podpisuje? Ano nie chce się! To się później nie dziw! Jakbys był mądry, to po roku rezygnujesz z karty zanim za nia zaplacisz i wyrabiasz nową. Jak się dużo placi karta to rowniez oplata moze byc umozona. wystarczy o to poprosic. Idz sobie do Ing i zobacz ile tam sie placi za karty i konta!
pimar26 / 2008-09-19 08:24
odczep się od tego ING. Co mnie to obchodzi. Czy ktoś Cię pytał jakie są opłaty w ING? Rozmowa jest o dwóch innych bankach. Jak chcesz sobie pogadać o ingu to załóż nowy wątek. Wiesz ile kosztują karty w gazprombanku? Na pewno tak dużo, że lepiej wziąć kartę z bzwbk. A tak na marginesie to mnie bzwbk naliczal za kartę, której mi nawet nie wydali, której nigdy nie widziałem, do której umowy nigdy nie podpisywalem. I trochę musiałem się jeszcze nadzwonić do nich i jeszcze osobiście pojechać, żeby napisać reklamację !!!!!! Żenada
Gary Kovalsky / 62.21.66.* / 2008-05-18 21:35
Ja jestem byłym doradcą BZ WBK. Polecam mBank jeżeli chodzi o samo konto bo jest bezkonkurencyjne jeżeli chodzi o opłaty związane z kartą i kontem oraz to, że wypłacasz w bankomatach WBKu, Euronetu i jeszcze jakiegoś bez prowizji:). W WBKu karta jest bezpłatne przez 2 lata użytkowania a później bulisz o ile dobrze pamiętam 25 PLN. Za przelewy płacisz, za sms kody też i tak za każdym ruchem jakieś grosze lecą do kieszeni banku. Posiadanie konta dłużej niż miesiąc uprawnia Cię jednak do zniżki przy prowizji kredytowej. Jeżeli masz mniej niż 30 lat otwórz konto w obu bankach i zrezygnuj potem z tego które będzie Ci mniej pasować. W WBKu do 30tki masz konto za darmo w mBanku w ogóle jest za darmo bez wymogu wiekowego. Pozdrawiam
joozef / 78.8.143.* / 2008-09-18 18:18
Od razu widać dlaczego jesteś "byłym" doradcą. A konto do karty Visa allegro? Dodatkowo z kartą ważną 3 lata, za która tzreba zapłacić jednorazowo 10zł, chyba że zapłacisz nią za min 500zł w pierwsze 3 miesiace? O takim czyms to juz nie slyszales, co? W mBanku dla porównania nie maja w ogóle doradców i dlatego tez ich przelewy nic nie kosztują.
Piotrrr / 149.156.67.* / 2008-09-19 09:09
A Ty zapewne wciąż, nieustannie i namiętnie korzystasz z rad doradców... ;-)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: