Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

MCI dostało odszkodowanie za upadek JTT

MCI dostało odszkodowanie za upadek JTT

Money.pl / 2011-05-24 08:54
Komentarze do wiadomości: MCI dostało odszkodowanie za upadek JTT.
Wyświetlaj:
jake 1 / 93.105.64.* / 2011-05-27 16:14
I znowu szary podatnik zapłacił za głupawych urzędników darmozjadów
kunasan / 149.156.124.* / 2011-05-24 23:07
wszyscy tak narzekacie na urzedników że jak to skrzywdzili biedną firme i jak nadal krzywdzą - a prawda jest taka że JTT i Kluska robili reeksport aby uniknąc podatku vat. A na mniejsza skale robi sie tak że nie nabija sie na kasę itp. Dlatego Polska to nie Niemcy czy Skandynawia - brak dróg dobrej koleii itp itd
pozdrawiam
Bizo / 2011-05-24 23:16
ok, masz rację robili reeksport. ale dlaczego?
otóż dlatego, że nie państwo wolało kupować komputery za granicą niż u siebie.

Jednym słowem to państwo zmusiło ich do robienia takich kombinacji.

gdyby Państwo było uczciwe i dawąło choć równe warunki komputerom krajowym i z importu, to mogliby sprzedawać je normalnie..
tomcio_paluch / 2011-05-24 17:46 / Bywalec forum
Takich firm w Polsce, którym obcięto skrzydła były setki. Najgłośniejsze to m.in. Computerland Romana Kluski i JTT. Było hasło "kto nie z Mieciem tego zmieciem. Mafijne układy służb, porwania i zabójstwa. Każdy, kto się czegokolwiek dorobił, a był niezależny musiał albo podzielić się z układem, albo (najczęściej) "oddać" biznes. Urzędnicy są tylko narzędziem rządzących. Prawo jest tak stanowione, aby było je łatwo omijać lub "odpowiednio" interpretować. To się chyba nigdy u nas nie zmieni.
1Zdzislaw / 2011-05-24 17:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie mogę zrozumieć dlaczego to stanowi przychód do opodatkowania. Przecież to jest pokrycie strat z lat poprzednich i odsetki ot tej straty. Myślę że prawnicy MCI się na ten temat wypowiedzą.Nie jest to winna MCI że trwał ten zwrot straty dłużej niż 5 lat. Prawnicy do roboty .
1Zdzislaw / 2011-05-24 17:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę że nikt już nie wystąpi z kasacją bo przecież Sąd Apelacyjny we W-wiu wydał wyrok po zapytaniu prawnym w S.N. Z tych względów kasacja nie powinna być uwzględniona . Mam nadzieje że teraz ziści się rekomendacja DM BZ-WBK i akcje polecą na północ.
teny2 / 83.21.126.* / 2011-05-24 16:02
A może by tak podać z imienia i nazwiska tych urzędników, DUŻYMI LITERAMI NA PIERWSZYCH STRONACH GAZET, oraz ich adresy zamieszkania, co by każdy mógł pójść i ich opluć , cholera żyć się nie chce w takim kraju !!!!
teeo / 83.30.155.* / 2011-05-24 16:02
o ile dobrze się orientuję to urzędnik odpowiedzialny za ten skandal awansował !
inwestor77 / 193.19.125.* / 2011-05-24 14:19
za głupotę i arogancję urzędników zapłacą podatnicy...
mam częsty kontakt z urzędnikami ws decyzji administracyjnych związanych z inwestycjami nieruchomościowymi, 9 na 10 urzędników to koszmarni, zakompleksieni ludzie, którzy nie respektują prawa i niestety nie ponosze żadnej osobistej odpowiedzialności za szkody wynikające z ich zaniechań lub błędów a także zwykłego lenistwa...
to jedna z najgorszych grup zawodowych...no ich jest ich kilkakrotnie za wielu...
Eternit z Azbestu / 2011-05-24 14:23 / Tysiącznik na forum
Ale to podatnicy wybierają (p)osłów, którzy wybierają rząd, który mianuje urzędników. Jakby podatnicy głosowali na Janusza Korwina Mikke to by nie mieli problemów.
Kamil B / 2011-05-24 15:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sama prawda, ale większość nie zagłosuje na Korwina bo im w telewizji powiedzieli że to oszołom i nawet nie chce im się zapoznać z jego programem i z tym co proponuje.
dr.dreyfus / 78.8.213.* / 2011-05-24 15:37
demagogia w wykonaniu UPR jest porażająca we współczesnym świecie.
Eternit z Azbestu / 2011-05-24 15:45 / Tysiącznik na forum
Porażająca to jest dysfunkcja współczesnego świata, gdzie zadłuża się kraje, żeby wspierać spekulantów, drukuje pieniądze i udaje, że jest wszystko dobrze.

Kiedyś jak to wszystko padnie to wyjdzie na to, że Kenobi był optymista.
Pytanie jest tylko kiedy to wszystko szlag trafi, ja zakładam, że nie wnajblizszym czasie.
dr.dreyfus / 87.105.215.* / 2011-05-24 20:21

dysfunkcja współczesnego świata

sam piszesz o dysfunkcji to bądź realistą jak w tym świecie wprowadzisz w życie program, tezy, które głosi UPR ??

...jednym słowem Korwin to populista rwący się do koryta
pytanie po co, jak już mamy dużo populistów a na nowy sejmowy folklor już nas nie stać.
jmkm / 82.210.134.* / 2011-05-24 21:37
Co to znaczy, że nas nie stać? Przecież ta zmiana nic nie kosztuje. Ba, z tego co wiem UPR chciałoby usunięcia sejmu i zredukowania miejsc w senacie oraz powiększenia władzy prezydenta. Same oszczędności! Zastanów się czy to co chcesz napisać, powiedzieć, ma sens zanim to zrobisz. Bo zioniesz środkami, których mamy za dużo i powinny być karalne w debacie politycznej, opisanymi przez Schopenhauera w Erystyce już w XIX wieku. Koniec z ogólnikami
"jak w tym świecie wprowadzisz w życie program, tezy,
które głosi UPR ??", jakimi konkretnie? Jeśli są zmianą na lepsze i nie da się ich wprowadzić to trzeba zrobić tak, żeby się dało. Bo to, co zawadza ich wprowadzeniu też jest złe w takim razie. Z logicznego punktu widzenia- żaden problem. Chyba, że dałes sie porwac przedwyborczemu pindoleniu - co tam partii - ludzi, którzy od wielu wielu lat rządzą i uchodzi im płazem, że krytykując poprzednie rządy krytukuja sami siebie.
Koniec z argumentami ad persona: "słowem Korwin to populista rwący się
do koryta", to nie jest argument na temat programu. Trąci subiektywnością. I pomimo swojego pejoratywnego wydźwięku to ja wolę kogoś kto pędzi do koryta zrobić coś dobrego, za dobrą pracę nalezy się dobre wynagrodzenie. Przemysl to dokladnie.
Ostatni Twoj argument jest totalnie bez sensu co opisalem na poczatku.
Słowem: jestem za Korwinem, nie karze Ci być, ale wymagam rzetelnych argumentów z naprzeciwka. Zastanow sie nad swoimi pogladami i znajdz dobre, logiczne poparcie. Wtedy bedziemy mogli dyskutowac.
dr.dreyfus / 87.105.215.* / 2011-05-24 23:29
wielkie bzdury jak na wiecu wyborczym, populizm
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-05-24 23:46
populizm to masz u nas od 20 lat, nic nie robia tylko kielbase wyborcza rozdaja a zadnych powaznych reform nie ma, czy to PO, czy PiS, PSL, czy SLD..i tak od lat...Korwin przynajmniej nie boi otwarcie sie mowic o potrzebie zlikwidowania zlodziejskiego aparatu a gdsyby doszedl do waldzy na pewno by to uczynil
dr.dreyfus / 78.8.86.* / 2011-05-25 07:49
juz jeden taki był co krzyczał złodzieje i robił zmiany potem zmienił kufajkę na Armaniego nazywał się Lepper.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-05-25 10:02
skoro wolisz być okradany po cichu to głosuj sobie na tych samych co zawsze, tylko później nie jęcz!

Btw. kufajki...a co Wałęsa też jej nie zamienił na garnitur prezydencki? głupie argumenty przytaczasz
Mars65 / 77.252.253.* / 2011-05-24 13:44
Teraz urzędas skarbowy, który to spieprzył, a także jego przełożeni powinni odpowiedzieć własnym majątkiem za straty spółki, a dodatkowo byli pracownicy JTT powinni przeciwko nim złożyć wniosek zbiorowy o odszkodowanie z tytułu utraty pracy.
Korwin-Mikke fan / 188.123.223.* / 2011-05-24 13:37
Skarb państwa zapłaci? Chyba podatnicy! Tak było, jest i mam nadzieję NIE będzie!
Eternit z Azbestu / 2011-05-24 13:42 / Tysiącznik na forum
No niestety. Tak samo jak KNF nakłada karę na spółkę to płacą akcionariusze.
pommop / 87.205.185.* / 2011-05-24 11:05
Brawo Tomasz!

-- były pracownik JTT
kmaciej1 / 2011-05-24 10:51
Moim skromnym zdaniem Skarb Państwa powinien zapłacić 100 mln!!!! I to bez zbędnego ociągactwa. Następnym razem urzędnicy zastanowią się 5x zanim zniszczą prywatne mienie. Ale tak to juz jest jak pokutuje miemanie, że skoro pracuje dla Ministerwstwa to Cie załatwię. W dalszym ciągu funkcjonuje mit państwa sprawiedliwego społecznie. Najgorsze, że PiS nawiązuje do tego mitu. Pamiętamy jak Ziobro rujnował reputację organóww ścigania, MS i jeszcze na dodatek odszczekuje, że chce wrócić. Od nagłej i niespodziewanej klęski Boże uchowaj!!!
wojens / 46.112.86.* / 2011-05-24 11:39
Prawo musi być tak stanowione aby urzędnik nie mial za dużo powodów do zastanawiania się. To w końcu sejm ma caly sztab specjalistów od finansów , prawa i od czego tylko chcą po to aby nie zwalac na wątle barki urzędników konieczności interpretowania prawa uchwalanego przez parlament.
eby / 2011-05-24 12:05 / Tysiącznik na forum
Prawo powinno być tak ustanowione, aby było zrozumiałe przez przeciętnego obywatela, jasne i czytelne
wolny człowiek / 83.27.0.* / 2011-05-24 13:16
Co Ty za herezje wypisujesz? A jakie poważanie i szacunek miałby wtedy PAN URZĘDNIK? Jasne i czytelne prawo - a gdzie pole manewru dla PANA URZĘDNIKA przy wydawaniu decyzji.
Oj ta "DEMOKRACJA" namieszała co niektórym w głowach.
wojens / 46.112.86.* / 2011-05-24 13:22

Jasne i czytelne
prawo - a gdzie pole manewru dla PANA URZĘDNIKA przy
wydawaniu decyzji.
Oj ta "DEMOKRACJA" namieszała co niektórym w
głowach.

A ja myślę, że nie mialeś i nie masz masz kontaktu z urzedami. Gdybyś mial to zauważylbyś jak zmienili się urzędnicy, ich fachowość i sposób traktowania obywateli. Na lepsze oczywiście.
i d i o t a / 77.254.237.* / 2011-05-24 14:44
wojens Ty to marsjanin czy co?
http://iar.pl/aktualnosci/2011-01-28_Komentarz_do_wystapienia_RIO_w_sprawie_jdu.html

Jak chcesz to czytasz jak nie to nie ale zejdz na Ziemie !!!

Dowodow na to, ze w Polsce prawo jest dziadoskie a Polska to dziadoski kraj sa tysiace !!!
jam to ekonomista / 95.160.43.* / 2011-05-24 16:42
to co ty tu jeszcze robisz? Wyjazd! Jak tu ma być dobrze skoro nasze społeczeństwo to banda idiotów, którzy zamiast się uczyć i coś osiągnąć, wolą obrażać się wzajemnie na forach internetowych. Ludzie sami nic nie potrafią, tylko krytyka wszystkich w około przychodzi im bardzo łatwo. Gdybyście się nie o************ w życiu to coś byście osiągnęli i nie mielibyście czasu i ochoty wchodzić na takie fora żeby ponarzekać.
Eternit z Azbestu / 2011-05-24 12:14 / Tysiącznik na forum
Sama prawda.
Najlepiej wprowadzić wpełni liniowy podatek bez możliwości odliczania czegokolwiek. Proste i skuteczne.
xboom / 193.33.174.* / 2011-12-10 02:14
myślę że lepszym rozwiązaniem byłby podatek obrotowy bo nie pozwolił by firmom takim jak tesco czy biedronka z podatkami.
A tak na marginesie to myślę że tym na górze na rękę jest takie dziadowskie prawo aby można było robić z ludźmi co się chce i to teoretycznie w majestacie prawa.
A pan Seremetew czy jak mu tam stara się nam uzmysłowić jak to Olewnik sam się porwał i zakopał zaraz będzie wszystkim wciskał że Gen Papała sam się zastrzelił. Niech pan prokurator zacznie sprzątać to szambo i przyzna publicznie że wielu prokuratorów to nieuki bez skrupułów w niszczeniu ludzi a nie wygłasza jakieś brednie na temat pewnych śledztw a jeśli ktoś mu to podsunął do przeczytania to niech przynajmniej zacznie myśleć samodzielnie a nie czyta takie bzdury.
Benjamin / 2011-05-24 10:08
Przypominam: zawdzieczamy to bolszewikom z ukladu w Magdalence: PO PIS SLD i PSL. Warto pamietac przed wyborami.
wojens / 46.112.86.* / 2011-05-24 10:33

Przypominam: zawdzieczamy to bolszewikom


PO PIS

I niepotrzebnie przypominasz bo sam slabo pamiętasz albo co bardziej prawdopodobne, nie masz pojęcia o czym piszesz. W glówce Ci sie wszystko zlasowalo. Bo gdyby nie, to byś wiedzial, że decyzje Urzędu Kontroli Skarbowej byly wydane zanim komukolwiek przyszlo do glowy, że PIS albo PO bądą kiedyś rządzily
i d i o t a / 77.254.237.* / 2011-05-24 15:03
wojens mozg to Ty musiosz miec zlasowany!
Kazda z obecnych partii w Sejmie sa w mniejszym lub wiekszym stopniu umoczone w Magdalence!

I zanim cokolwiek i kiedykolwiek puscisz w siec wczesniej przeczytaj kilkakrotnie starajac sie koniecznie zrozumiec co nabazgrales!
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-05-24 16:10
dobrze napisane, a Ty wojens lepiej sobie poczytaj historie kolejnych partii w Polsce od 1989 roku, to może oczka Ci się otworzą, kto rządzi , kto jest opozycją i co jedni i drudzy mają ze sobą wspólnego...miłej lektury tylko nie spadnij z krzesła
Jacqb / 2011-05-24 09:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli zrzutka. Jak ja to lubie. Zrzutka na respirator, zrzutka na waly powodziowe, zrzutka na jedzenie dla dzieci..A teraz zrzutka na bledne decyzje.
wojens / 46.112.86.* / 2011-05-24 10:40
Przepraszam za brak solidarności ale ja się nie dorzucę. Kumulowalem akcje MCI w oczekiwaniu na ten wyrok sądu i raczej zarobię na tej informacji.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy