Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Media dostaną 800 mln z budżetu? Z abonamentu jest mniej

Media dostaną 800 mln z budżetu? Z abonamentu jest mniej

Wyświetlaj:
sraniec mariusz / 83.18.138.* / 2009-05-22 14:49
złodzieje koorwa i hooj i m w doope
z nie smaczony / 78.8.18.* / 2009-05-21 21:12
PRACOWNICY INNYCH STACJI MAJĄ MNIEJSZE ZAROBKI BO NIE SĄ UTRZYMYWANI Z ABONAMENTU
florian / 79.188.238.* / 2009-05-22 12:12
myślisz o zdrajcy Durczoku ?
WANDA-L / 78.8.145.* / 2009-05-21 13:42
uzna to za pomoc publiczną i ... SKOŃCZY SIĘ JAK ZE STOCZNIAMI! Projekt przygotowały cieniasy ekonomiczno-prawni (nota bene min. zdrojewski jest z wykszatłcenia FILOZOFEM)
o w morde,ale glupota / 85.222.86.* / 2009-05-21 10:26
zdegenerowani i ubezwlasnowolnieni w minionej epoce.
Zeby chwalic abonament,to tak jakby chwalic zlodzieja ,ktory cie okradl.
Program TVP NIE ROZNI SIE NICZYM od Polsatu i TVN i pozostalych,a nawet jest jeszcze wiecej reklam.
Jest tylko jedna,bardzo istotna roznica; TVN i Polsat zatrudniaja w granicach po ok. 800-1000 osob.
W TVP oficjalnie pracuje 7000 ludzi.Dlatego tamte stacje zarabiaja BEZ abonamentu a TVP nie zarabia nawet z nim.
Do podanej liczby trzeba dodac ok. 4000 ludzi w "zaprzyjaznionych" przybudowkach,zatrudniajacych krewnych i znajomych.Lacznie zatrudnienie w TVP szacuje sie na ok. 11000 ludzi !!!!
No i drobny fakt,ze mam placic za ogladanie LIbertas i tego wszystkiego,co wskaza mi ponure typy z LPR ,sterowane z tylu przez Giertycha.
No i jeszzce jeden drobny fakt,ze wszystkie te programy sa przeciez w kablowkach a za to placimy przeciez juz co miesiac i to BARDZO duzo. !!!!
Floyd / 2009-05-21 18:29 / Tysiącznik na forum
Dawno takiej ciemnoty nie czytałem, ale w internecie najczęściej produkują się tacy jak ty. Tu przynajmniej mogą się wykazać swoją mądrością. Szkoda nawet czasu na dyskusje z takimi. Mędrkuj dalej.
róznica / 62.58.10.* / 2009-05-21 13:09
Jest jednak duża różnica - TVP nie może na przykład przerywać programów reklamami i w świetle projektu nadal nie będzie mogła. To jest wielka przewaga stacji komercyjnych i nie wiem gdzie Ty wiedzisz więcej reklam w TVP. Krótko mówiąc - projekt jest do bani bo jeżeli TVP ma konkurować z telewizajmi komercyjnymi to na równych zasadach.
markil / 160.83.30.* / 2009-05-21 14:01
nie moga przyrywać programów reklamami, dlatego rozdzielaja program na dwie, trzy i więcej cześci i pomiędzy nimi są reklamy. Zamiast jednego odcinka serialu masz dwa o połowe krutsze, zato z duża ilościa reklam pomiędzy nimi, i tak jest z wieloma programami w TVP
studentMIM / 2009-05-21 11:23 / Tysiącznik na forum
Złodziejem nie jest państwo, które zbiera podatki, ale osoba, która uchyla się od ich płacenia. Nie twierdzę, że w telewizji nie ma patologii i może należałoby znieść abonament. Jednak, jeśli ten obowiązuje, a ktoś go nie płaci, to właśnie on jest złodziejem
Janosik@ / 94.254.179.* / 2009-05-21 18:24
Nie mam telewizora od lat a nawet i radia, bo jakis ch mi urwal antene w samochodzie i nie odczuwam potrzeby naprawic, to ja mam placic na te twoje rozrywki? Ogladasz to plac.
LaVega / 2009-05-21 13:36 / portfel / Bywalec forum
Ok zgadzam się z tobą co do tego że złodziejem jest ten co nie płaci podatków..ale mi osobiście nie podoba się to że gdy opłacam abonament telewizji kablowej która płaci przecież za nadawanie programów TVP w swojej ofercie muszę po raz kolejny płacić jakiś abonament..Dla mnie to czyste podwójne opodatkowanie tak samo ja podatek Belki...Zacznę płacić abonament jeśli w TVP nie będzie wogole reklam...
studentMIM / 2009-05-21 14:48 / Tysiącznik na forum
Pewnie masz rację z tym podwójnym opodatkowaniem. W ogóle finansowanie telewizji (z radiem bym się już zastanowił) z abonamentu jest chyba nie najlepszym pomysłem. Może, jeśli chcemy promować "misję publiczną", to warto się zastanowić nad innym sposobem jej finansowania (np. przymusowa składka każdej telewizji i przetargi na przygotowanie programów misyjnych).
Jednak nie zwalnia nas to od płacenia podatku. Przypomina mi się tu pewien cytat:
"Nigdy nie kłam! Bo jeśli okłamiesz to możesz ukraść. A jeśli ukradniesz to możesz zabić".
Jeśli już teraz jesteśmy jako społeczeństwo na drugim poziomie, to przy innych okolicznościach do czego może dojść...
eeee / 212.87.229.* / 2009-05-24 12:16
podatek to złodziejstwo to jak mi państwo kradnie to je też okradam państwo pier.... tych złodziei pseudodemokracie i nowe podatki rzekomo dla ludu a tak naprawde rzeby go okradać!!!!
grek_pl_zorba / 62.21.15.* / 2009-05-21 22:24
abonament jak sama nazwa wskazuje jest opłatą za dostęp do czegoś,lub stałe użytkowanie. natomiast formułowanie go jako podatku zmienia podstawową jego treść. Dlatego precyzyjnie abonament to nie podatek, abonament jest dobrowolną formą zapłaty za określoną usługę, za dostęp do niej, podatek jest formą daniny obowiązkowej, i nie podlega umówieniu się lub nie w temacie płacenia. dlatego nie pisz że to podatek bo fiskalny to on nie był i nie będzie. :)
LaVega / 2009-05-22 20:44 / portfel / Bywalec forum
ok ale spójrz na to w ten sposób Aby wdług prawa polskiego danine uznac za podatek musi ona spełniac 4ry cechy

-nieodpłatnośc ok tu bedzie problem mały z wykazaniem tego bo niby za ten "abonament" mam dostep do telewizji i radia publicznego...ale w ustawie jest napisane ze płacisz za posiadnie odbiornika RTV. wiec analogicznie jesli jakis dostawca sieci wifi obejmie swoim zasiegiem cała polskę bedzie mogł sie odemnie domagac abonamentu za posiadanie przezemnie urzadzenia dostosowanego do korzystania z jego usług...

-przymusowosc no to tu jak nic nasz kochany abonament spełnia ta ceche..

-bezzwrotnosc jak wyzej...

-publicznosprawnośc jest okreslony w ustawie wiec jak najbardziej...

wiec summa summarum jest to podatek..tylko nazwany inaczej..
Wiec jak to ztym jest??
LaVega / 2009-05-21 15:35 / portfel / Bywalec forum
Cytat udany...
Ale niepłacenie podatków może być aktem obywatelskiego nieposłuszeństwa..gdy coś nie działa a władze nie chcą tego zauważyć może skala tego zjawiska uświadomi im istotę problemu.
Im dłużej myślę co państwo mi daje tym większą ochotę nabieram na niepłacenie podatków w ogóle, przykład niedługo moja żona będzie rodzić nie ma szans na znieczulenie przy porodzie bo"poród musi boleć" ale jak dokładnie się dopytałem za 700 PLN ekstra już nie musi..a składkę na ubezpieczenie miesiąc w miesiąc w zębach odnoszę...
A komentarz cytatowy..



Nigdy nie kłam! Bo jeśli okłamiesz to możesz ukraść.
A jeśli ukradniesz to możesz zabić".
Jeśli już teraz jesteśmy jako społeczeństwo na drugim
poziomie, to przy innych okolicznościach do czego może
dojść...

Jeśli społeczeństwo jest na 2gim stponiu to na którym są władze??

"Ryba psuje się od głowy.." i trochę dosadniejszy..
"Nie kradnij- państwo nie lubi konkurencji "
Floyd / 2009-05-21 18:43 / Tysiącznik na forum
Rżniesz głupa, jak byś nie wiedział na co idzie ta składka. Aby takie luksusiki jakich pragniesz były też finansowane ze składki to trzeba by podnieść wysokość składki i znowu byś wrzeszczał.Tacy jak ty chcieli by aby z Twojej składki było finansowane tylko twoje leczenie. Obrzydliwe. Wysyłał bym takich na Marsa, tam się dorabiaj.
emeryt 8 / 213.158.196.* / 2009-05-24 23:05
Floyd jak sam pisałeś w internecie wypowiadają się tylko debile. Gratuluję samooceny - jesteś na forum tysięcznikiem.
LaVega / 2009-05-21 19:58 / portfel / Bywalec forum
Widzisz tak się akurat składa ze nie nie jestem takim sobkiem jakim mnie sobie wyobrażasz..Płace podatki i składki dobrze wiedzac na co one idą złości mnie tylko fakt ze mimo tego ze je place państwo nie daje mi tego czego bym za nie oczekiwał..Ja rozumiem idee solidarności społecznej choć to pomysł jeszcze żelaznego kanclerza, chciałbym tylko tego ze jeżeli mnie stać na lepsza opiekę to powinienem moc ja sobie odliczyć od podatku bo w końcu to Państwo powinno mi zapewnić jak najlepszą opieke..
BTW Floyd jeżeli uważasz znieczulenie przy porodzie za luksus to proszę zapytaj którejś z pań czy aby na pewno będzie uważała to za luksus
issael / 89.77.128.* / 2009-05-21 18:58
Widzisz Vega, masz dorabiać sie na Marsie, a tu masz płacic za fryko, czyli za nic, ale za to na, utrzymanie armii takich "Floyd-ów".
A jak osmielisz sie mieć inne zdanie od "Floyd-ów", to na Marasa , ale to już :)
Floyd / 2009-05-21 19:06 / Tysiącznik na forum
Biedaku utrzymujesz Floydów, a może na Floydach się dorabiasz, nie przyszło Ci do główki. Właśnie u ciebie kupowałem dziś pietruszkę i taki miałeś miły uśmieszek i jeszcze zapraszałeś na jutro, ale serce ci skowyczało, że jeszcze żyję., co?
LaVega / 2009-05-21 20:01 / portfel / Bywalec forum
Nie wiem czy kupowałeś u mnie pietruszkę jeżeli tak to ciesze się bo ja zarobilem a ty dostałeś dobry towar..Jeżeli Ty bedziesz zdrowy i pracujacy to ja na tym tylko wiecej skorzystam..
Nie serce mi nie skowyczało ze jeszcze żyjesz...Cieszyłem się ze miałem kolejnego klienta wiec nie rozumiem jadu w twej wypowiedzi...
studentMIM / 2009-05-21 16:19 / Tysiącznik na forum
To że inni kradną nie może być usprawiedliwieniem, abyśmy czynili to samo. Jeśli Ci się podatki nie podobają, to chyba jedynym rozwiązaniem jest głosować na UPR;)
(i zachęcać innych do tego samego)
LaVega / 2009-05-21 20:04 / portfel / Bywalec forum
Fakt nie należy równać w dól..czytałem dzis po raz kolejny" Aleksandra" Karola Bunsha i tak powoli zaczynam rozumieć beznadzieję która ogarniała Fokiona..
karabińczyk / 79.188.238.* / 2009-05-21 12:56
na lisów płacić nie będę, no chyba, ze pokazą swoje kwity opłat abonamentu RTV za ostatnie 5 lat. Prosiłem o to TVP juz kilka razy ale bez odpowiedzi. Kilkadziesiat lat opłacałem, ale po wybryku premiera i wejściu lisa do tvp odpuściłem. Nie jestem "frajerem" pamiętasz tą wypowiedź donka ?
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-21 10:52
zawsze dodawaj zdanie "według mnie"

a jak ci sie podobał ostatni teatr TV ?
FFT / 217.147.104.* / 2009-05-21 12:56
Jak chcesz oglądać teatr, to sobie za niego zapłać sam. Z pewnością znajdziesz grupę Ci podobną i będziecie to finansować. Ja osobiście nie mam ochoty łożyć na czyjąś przyjemność, na żadną misję czy inne pozoru wyciągania ode mnie pieniędzy. Fundamentalnym pytaniem jest: dlaczego nie mam wyboru? Dlaczego 90% oglądająca głownie TVN/Polsat nie może wybrać? Chodzi mi o elementarną uczciwość. Brak wyboru to brak wolności.
axxel / 83.143.213.* / 2009-05-21 11:46
no własnie, jak ci sie podobał?
dlatego tzw. telewizja publiczna powinna byc misyjna, opłacana z funduszu zadań publicznych.
Ile jest tej misji w tvp? jezeli policzysz wartościowe programy (misyjne) to okaze się ze jedna anetena (jeden program to o wiele za duzo aby ta misja wypełnić czas antenowy tego jednego chocby kanału.
patologia społeczeństwa polskiego , polega na tym ze daje sie omamiac wszelkiego rodzaju populistom i demagogom i płaci bez szemrania w różnego rodaju podatkach i pseudo podatkach, na utrzymanie czy dotacje do przywilejów rżnych grup, a to zwiazkowych a to budrzetowych. Swięte krowy nie tylko w indiach sa obecne , z tym ze swięte krowy w polskim wydaniu chadzają na dwóch nogach :)
Obrońcy zastałego (starego) stanu spraw, zapewne wywodza się z grup interesu, zainteresowanego utrzymaniem tego co jest, wszak te tysiące zatrudnionych, co bidoki zrobią, jak naprawde tvp stanie się tylko misyjna bedzie musiała wyzyć jedynie z dotacji budrzetowej?
Co sie stanie z bidokami, jak po restrukturyzacji tvp na częśc misyną i częśc komercyjną, okarze się ze w misyjnej czesci wystarczy tylko ułamek tych zatrudninych obecnie, a pozostali bedą musieli przejśc do czesci komercyjnej, a tam jaka ilosc reklam utrzyma taki przerost zatrudnienia?
Czyli znowy cięcia do poziomu jaki jest w TVN czy Polsacie, i co bidoki zrobią?
Wobec tego pisza i żala się na rżnych forach , bronia abonamentu i tego co jest, bo dla nich najlepiej aby niczego nie zmieniac, no poza jednym najlepiej zmienic obciazenie dla płatników w kierunku zwiekszenia , ktos przeciez musiałby utrzymac to czałe towarzystwo w poczuciu socjalnego bezpieczeństwa - prawda ? :)
akwizytor / 79.188.238.* / 2009-05-21 12:54
mój drogi axxel nie wspomniaj mi o tvn, bo od razu mam przed oczami obraz stadionu funowanego przez Hankę z podatkowej kasy Warszawy. 450 milionów złotych !
12 000m2 powierzchni komercyjnej pod wynajem , więcej na wynajmie zarobi niż będzie miał do zapłacenia miastu.

Ale mnie jeszcze nurtuje inna sprawa, wykorzystania obu aren warszwskich, Narodowego I waltera. Jestem pewny, ze Narodowy będzie stał pusty, bo tego zaplecza już nie wybudują na Euro i tak zostanie, a walter wszystkie imprezy będzie ściągał na "swój" obiekt.

Czyli za swoje pieniadze dostanie Warszawa w plecy , utrzymanie Narodwego będzie bardzo kosztowne !
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-21 09:59
awanturę z abonamentem wywołał sam premier, już wstyd mi nawet powtarzać jak nazywał płacacych abonament.

Za to powinien stanąc przed Trybunałem Stanu.

Chciałbym tez aby publicznie pokazał dowody swoich wpłat na RTV za ostatnie 5 lat !

Taka sama prośbę mam do Lisa i do pani katarasińskiej
taki tam / 213.238.107.* / 2009-05-21 08:08
Kto daje pieniądze, ten wymaga. Finansowanie zawsze się łączy z wpływem na media. Wyjątkiem w tej regule był tylko abonament, ponieważ rozdrobnione maksymalnie podmioty płacące nie przemawiały jednym głosem.
Rząd dając pieniądze, ma natomiast jeden głos i jest to głos premiera Tuska.
Czyli taka zamiana jest dla rządu bardzo korzystna. Pieniądze dadzą ci sami obywatele w formie podatkow, ale oni dalej nie będą mieli nic do gadania w sprawie TV.

Dwa ulubione powiedzonka UW / PO:

1) Pierwszy milion trzeba ukraść.
2) W życiu są tylko dwie pewne rzeczy - podatki i śmierć.

W obydwu sprawach się oczywiście mylą, ale bardzo lubią to powtarzać, bo każdy ma taki interes na jaki go stać.
A potem się dziwi, że go nie stać i nie wie dlaczego i co POwoduje, że się nie udaje.
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-21 10:01
mistrzowie obiecywajła znowu w akcji !

a czy mozemy zobaczyc tych obdarowanych powodzian i poszkodowanych przez huragany w roku 2008 ?

tyle naobiecywał ze schetyna przed kamerami.
lplp / 83.12.23.* / 2009-05-21 08:04
a co TVP sobą reprezentuje... Oprócz Teleexpressu i wiadomości nie ma co oglądać. Nawet bajki dla dzieci w 60% są denne...
czwartek / 79.188.238.* / 2009-05-21 10:03
zawsze dopisuj "według mnie"
ja lubie teatr TV i go oglądam !

a jaką książke ostatnio przeczytałeś, poza instrukcją obsługi grila ?
studentMIM / 2009-05-21 07:52 / Tysiącznik na forum
To, że media dostaną mniej jest niestety winą rządu, który zachęcił ludzi do oszukiwania dając do zrozumienia, że nie będą karani za łamanie prawa.
bp / 93.97.94.* / 2009-05-21 09:20
w wielkiej brytani z nieplacenie abonamentu jest 1000 funtow kary (wiecej niz najnizsza pensja).
studentMIM / 2009-05-21 09:47 / Tysiącznik na forum
Tak powinno być, bo łamanie prawa jest złe. Jeśli nam się prawo nie podoba, to je zmieńmy. Ale jego łamanie musi być karane, aby zachować porządek i sprawiedliwość w państwie
mba / 77.115.134.* / 2009-05-21 10:37
Ładnie byśmy wyglądali jakby działacze opozycji antykomunistycznej w PRL byli tacy praworządni. Prawa PRL też nie nakazywały nikogo zabijać a jedynie zabraniały strajków, demonstracji i zrzeszania się ludzi w organizacje niezależne od państwa. Dlaczego ludzie mają płacić za coś czego nie chcą. Jak rząd wymyślimy że masz co miesiąc zapłacić np 1000 PLN za kilkaset kilo ziemniaków których nie chcesz ale trzeba dofinansować biednych polskich rolników to też będziesz chętnie płacił? Zresztą pewnie już płacisz albo robi to podatnik z Niemiec czy innej Francji.
Floyd / 2009-05-21 18:55 / Tysiącznik na forum
Właśnie tak. Masz płacić na biednych rolników jeśli będzie taka potrzeba i zrozum w końcu że ty i tacy krzykacze jak ty, to jeszcze nie wszyscy ludzie więc nie używaj tego zwrotu.
studentMIM / 2009-05-21 11:21 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że będę, choć bardzo niechętnie. A ponadto zważ, że żyjemy w demokracji i sami sobie wybieramy, kto nami rządzi.
Trzeba umieć rozróżnić, kiedy rząd jest narzucony przez obce mocarstwo i walczysz o wolność, a kiedy próbujesz znaleźć wymówki, aby nie czuć wyrzutów sumienia, że jesteś oszustem.
mba / 77.115.134.* / 2009-05-21 14:06
No i widzisz przez takich jak Ty rządzący robią co chcą, wymyślają najdurniejsze nawet przepisy i podatki bo ludzie nie potrafią się skrzyknąć i wykazać obywatelskim bojkotem co głupszych przepisów. A wyrzutów sumienia żadnych nie mam, telewizji nie oglądam bo to ogłupia choć w świetle przepisów abonament płacić powinienem bo telewizor mam i nikogo nie obchodzi że używam go tylko do konsoli.
Floyd / 2009-05-21 18:59 / Tysiącznik na forum
Tacy jak ty w ogóle nie wiedzą co to są wyrzuty sumienia. TV ogłupia, a ta twoja konsola to same mądrości z niej płyną, widać to po tobie.
studentMIM / 2009-05-21 14:10 / Tysiącznik na forum

wykazać obywatelskim bojkotem co głupszych przepisów.

Od tego są wybory, obywatelska inicjatywa ustawodawcza, a nie łamanie prawa.
taki tam / 213.238.107.* / 2009-05-21 10:18
Wystarczy tylko ustalić odpowiednie prawo, jak to zrobił demokratycznie wybrany Hitler. A potem takie studenciaki będą go nie tylko przestrzegały, ale nawet wykrzykiwały peany na jego cześć.
studentMIM / 2009-05-21 10:20 / Tysiącznik na forum
Oczywiście są granice i kiedy Ci każą zabić, to nie powinieneś tego robić. Ale jeśli każą Ci płacić podatki(abonament jest podatkiem), a Ty tego nie robisz, to jesteś najzwyczajniejszym w świecie oszustem i złodziejem...
taki tam / 213.238.107.* / 2009-05-21 12:39
Jakbym Hitlera czytał. Taki właśnie myśli, że od ustalania granic dla mnie, jest właśnie on, a nie ja. A oprócz tego masz jakieś bardziej obiektywne przesłanki, niż własna wiara i własny interes?
studentMIM / 2009-05-21 14:09 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że mam. Żyjesz w demokracji i wybrałeś sobie taki rząd, który zdecydował, że masz płacić podatek na radio i telewizję. Jeśli Ci się nie podoba, w następnych wyborach możesz wybrać kogoś innego. A teraz w imię elementarnej uczciwości musisz płacić.
taki tam / 213.238.107.* / 2009-05-21 14:26
Żyjesz w demokracji i wybrałeś sobie taki rząd, który zdecydował,
Toż właśnie napisałem, że Hitler został wybrany demokratycznie i tacy jak ty będą piali peany w związku z tym na wydawane akty prawne, bardziej patrząc na legalność, niż na sensowność. W sumie nie każdego stać na samodzielną ocenę rzeczywistości, więc jest to po części zrozumiałe. Dla takich prawo jest prawem i tyle. Sensowność prawa dla takich się nie liczy, bo przekracza granice ich możliwości intelektualnej oceny. Dużo gorzej natomiast jest z tymi, którzy identyfikują się ze złym prawem, bo im ono pasuje.
studentMIM / 2009-05-21 14:43 / Tysiącznik na forum
Trzeba patrzeć, czy nie jest to szkodliwe dla innych, sprzeczne z sumieniem. I to jest oczywiste. Ale nie może to być usprawiedliwieniem dla własnej pazerności, własnej chęci oszustwa.
W ogóle idiotyczne jest porównywanie abonamentu do holocaustu. Jedno szkodzi co najwyżej Tobie (i to w bardzo niewielkim stopniu, jak każdy, niewielki, podatek), a drugie jest mordowaniem innych.
Proszę wejdźmy na wyższy poziom dyskusji i nie porównujmy drobnych podatków do masowego morderstwa...
taki tam / 213.238.107.* / 2009-05-21 14:56
Trzeba patrzeć, czy nie jest to szkodliwe dla innych, sprzeczne z sumieniem.
Otóż to. A kto to ma oceniać? Prokurator?
studentMIM / 2009-05-21 15:02 / Tysiącznik na forum
Jeśli coś jest sprzeczne z Twoim sumieniem i jest to równocześnie niezgodne z prawem, to musisz się liczyć z tym, że poniesiesz konsekwencje swoich działań. I jest to naturalne.
Płacenie przez Ciebie abonamentu (obiektywnie) szkodliwe dla innych nie jest. A już na pewno nie jest dla innych śmiertelne.
Tak więc przyznaj się przed sobą, że jak nie go nie płacisz, to nie ze względu na obronę słabszych czy na uczciwość, ale dla własnej wygody. A to czyni Cię pospolitym złodziejem.
taki tam / 213.238.107.* / 2009-05-21 15:33
Jeśli coś jest sprzeczne z Twoim sumieniem i jest to
równocześnie niezgodne z prawem, to musisz się liczyć z
tym, że poniesiesz konsekwencje swoich działań.


A jeśli jest zgodne z moim sumieniem, to co wtedy?
studentMIM / 2009-05-21 16:17 / Tysiącznik na forum
Jeśli prawo jest zgodne z sumieniem, to możesz bez wyrzutów sumienia płacić podatki:)
taki tam / 213.238.107.* / 2009-05-21 19:29
Tylko, że to prawo nie jest zgodne z moim sumieniem.
studentMIM / 2009-05-21 19:59 / Tysiącznik na forum
W takim razie powinieneś ponieść konsekwencje (czyli pewnie zapłacić wyższą karę;)
Wprawdzie obiektywna analiza mówi, że nie płacisz abonamentu, bo tak jest Ci wygodniej i ew. dorabiasz do tego ideologię, aby zagłuszyć wyrzuty.
Ale jeśli naprawdę tak mówi Twoje sumienie, to domyślam się, że w następnych wyborach będziesz głosował na UPR i wszystkich do tego zachęcał (bo łamanie prawa nie jest rzeczą błahą i jeśli tak mówi nam sumienie, to trzeba się starać za wszelką cenę to prawo poprawić)

Najnowsze wpisy