Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Megakontrakt do wzięcia. Druga szansa Boeinga

Megakontrakt do wzięcia. Druga szansa Boeinga

Money.pl / 2008-09-12 07:25
Wyświetlaj:
axxel / 83.143.213.* / 2008-09-12 07:42
warto przyjrzeć się, jak działają amerykanie,
przedewszystkim interes, nie wiem jak skonstruowana była umowa, ale jezeli zgodnie ze standartami to northrop powinien , żądać odszkodowania za zerwanie umowy, baaardzo wysokiego odszkodowania
jestem przekonany , gdyby coś takiego stało sie w polsce, gdyby to polacy anulowali jakies zamówienie z firma z usa np z boeingiem, to usa rostrąbiło by o tym na całym świecie, zarządało miliardowych odszkodowań i groziło jeszcze innymi sankcjami
oczywiście powody zerwania umowy (odstąpienia) mogą byc rózne, ale zrywanie umowy zawartej własciwie i zgodnie z procedurami oraz z prawem, tylko dlatego ze nie podoba sie to lobby konkurencji, czy politykom .. to lekcja dla świata, na solidnośc i trwałośc umów z usa
szron / 83.17.191.* / 2008-09-12 07:25
O to wlasnie chodzi - druga szansa jest poto zeby dokopac EADS.
fritz / 212.41.83.* / 2008-09-13 22:13
mam wrazenie, ze nie zrozumieliscie tekstu. Warunki przetargu zmieniono w czasie skladania ofert. Pierwsza oferta, do ktorej dostosowal sie Boeing mowil o samolecie sredniej wielkosci. W polowie zmieniono.. na duzy samolot.. Speakerka okreslila to porownujac zmiane zamowienie z samochodu osobowego na mini van. .. A tym powinna sie zajac CBA..:) ...ta zmiana warunkow. Sprawa smierdzi przeciez az do nieba.

Najnowsze wpisy