Forum Polityka, aktualnościKraj

Mercedes zamiast robota? Innowacje po polsku

Mercedes zamiast robota? Innowacje po polsku

Money.pl / 2015-10-16 21:51
Komentarze do wiadomości: Mercedes zamiast robota? Innowacje po polsku.
Wyświetlaj:
gglog / 159.205.252.* / 2015-10-17 16:47
W Polsce dorobić się można tylko garba, wiec po co inwestować? Żeby fiskus miał do czego się przyczepić?Trzeba uciekać z tego grajdolu a nie tu inwestować.
krzysztof697 / 82.3.65.* / 2015-10-17 16:47
Mieszkam zagranicą i pracuję w firmie,w której właśnie przeprowadzono i dalej się przeprowadza robotyzację.Jak do tej pory z 160-cio osobowej załogi pracę straciło 36 osób !!
Po nowym roku następne roboty pozbawią pracy dalszych 22 !!!
Robotyzacja to postęp w technologii a zarazem LUDZKI DRAMAT !!!!
Zaznaczam,że nikt z pracowników biurowych pracy nie stracił i nie straci !!!
sp33dy1000 / 95.40.0.* / 2015-10-17 19:09
Z całym szacunkiem, ale nie podaje pan tematu obiektywnie. Owszem, przy robotyzacji kilka procent pracowników straci zatrudnienie. ALE PRZEDEWSZYSTKIM pracownicy przy produkcji automatycznej są potrzebni zawsze. Potrzebni są nakładacze części, osoby nadzorujące proces i narzędzia robocze (utrzymanie ruchu), serwis (gdy robotów jest dużo i produkuje się na trzy zmiany najtańszym rozwiązaniem jest mieć przeszkolonych ludzi "na miejscu", którzy po sytuacji nietypowej ponownie uruchomią produkcję i wszystko sprawdzą. Dlatego też nie do końca się zgadzam, gdyż potrzeba pracowników o innych umiejętnościach i wykształceniu niż przy produkcji ręcznej. Także slogan, że roboty pozbawią ludzi pracy można uznać za niegroźny na obecnym etapie robotyki przemysłowej.
Jowita 121 / 37.47.14.* / 2015-10-17 18:57
No, właśnie i dlaczego nikt z administracji nie straci pracy (czy nie stracił?) ? Skoro robotyzacja to i w pracy biurowej komputeryzacja powinna wyeliminować niektórych pracowników. Bo , jak obserwuję od czasu wprowadzenia komputeryzacji to do jednego komputera, aby go obsłużyć potrzebne minimum dwie osoby (oby) - czy to nie chore i przeładowanie personalne administracji ??????? Zwolnić nierobów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Real / 176.118.137.* / 2015-10-17 16:43
Dlatego Polska po tylu latach wolności traktuje pracowników jak niewolników powinien być podatek dla przedsiębiorców od konsumpcji jezeli wydaje na inwestycje rozwijające firmę to podatek obliczony minimalny bo większe wpływy do budżetu od zwiększonej liczby pracowników lub obrotów jeże li np. przekroczy pięć procent dochodu na konsumpcję to podatek od 70 procent w zwyż
.piroman. / 89.74.15.* / 2015-10-17 16:42
Lepiej, kupi sobie limuzynę a nie zapłaci pracownikowi pensji na czas. Ba, w ogóle nie zapałaci, bo pracownik nie ma umowy. To polska tradycja i k...a polskie ciąganie za sznurki polityczne, tylko po to żeby za takie zatrudnianie ponosić odpowiedzialność w wymiarze symbolicznym lub wcale jej nie ponosić.
bialy771 / 217.17.33.* / 2015-10-17 17:07
niektorzy sie tak sie nauczyli od poczatku naszej wolnosci tj od 1990roku.
Bolek617 / 174.114.191.* / 2015-10-17 16:41
No pewnie bo musi sie czyms pochwalic zeby sasiada szlag trafil. I trzeba szpanowac i -fonem i trampkami nike. P******* firme. Linie mozna podeprzec patykami i tak nikt nie widzi z ulicy. A produkcje i tak sie sprzeda jak sie komus "podsmaruje". Tylko trzeba wiedziec komu. Bo polak to potrafi !!!
Taka jest przyszlosc rozwoju polskiego geszeftu w tym stuleciu.
marco podlasie / 188.146.136.* / 2015-10-17 18:19
No widzisz jakie to proste Bolek? Zakładaj firmę - smaruj komu trzeba i będziesz bogaty. Ale prawda jest taka że Ty zwykły tłuk jestes i do niczego się nie nadajesz. A twoja stara tylko patrzy na twojego szefa i marzy żeby mu rów kopsnąć.
zasieki / 50.158.110.* / 2015-10-17 16:36
Ilość badziewnych ałdi q7 i beemwu x5 z poprzedniego dziesięciolecia na polskich ulicach świadczy o olbrzymich kompleksach i niedorozwinięciu umysłowym polskich "pszetsiembiocuf", nie inwestują w maszyny bo ich nie stać a stare ałdi można kupić już za 60000pln.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Janusz z Torunia / 79.185.63.* / 2015-10-17 16:17
Bo polaki są niedorozwoje
edi657 / 46.151.16.* / 2015-10-17 16:05
Patryjoci ze wsi , ich dziadkowie szczaw jedli w obozach pracy a oni wspierają Niemiecką gospodarkę i jest tego efekt widoczny na polskich ulicach ,stare dziady tylko w tym kraju zostały i menele
cd / 185.26.182.* / 2015-10-17 16:00
No i prawiłowo ktoś ma prace !
Nędzarz / 80.238.103.* / 2015-10-17 15:47
Polscy właściciele firm w Polsce zatrudniają rodziny i znajomych zamiast fachowców . I to jest przyczyną bzdurnych wydatków . W fabryce kupują bazy danych które nie są wykorzystane bo nie ma kto i na czym produkować . Nie potrafią negocjować kontraktów bo nie wiedzą jak . Zatrudniają fachowców na niższe od siebie stanowiska ale nie wiedzą co oni mają robić . Uczelnie szkolą fachowców których nikt nie zatrudnia bo kto zatrudni mądrzejszego od siebie . Nie widać końca tej kwadratury koła . I tak padają najlepsze nawet firmy nie tylko prywatne ale i Skarbu Państwa .
gjg / 5.172.235.* / 2015-10-17 15:46
dokładnie tak jest, pracodawcy wolą kupić sobie nowe auta lub polecieć na karaiby niż zainwestować w rozwój firmy lub co nie daj boże przeznaczyć kasę na socjal dla pracowników
normalny inaczej / 91.227.196.* / 2015-10-17 16:45
A w amach wdzieczności pracownik zapier... li bazę danych o klientach firmy z głupim tłumaczeniem ,że przecież to on pracował z klientem tak wiec to jego klienci i jego baza.
Albo na szkoleniu bedzie spał bo był zmeczony po popijawce z kumplami przed szkoleniem .
Aby mieć pretensje do szefa trzeba być w porządku wobec siebie i innych.
KOLEJNE WYPOCINY O INNOWACYJNOŚCI
oldalfer / 192.162.151.* / 2015-10-17 17:56
Przejrzyj łaskawie anonse o pracy.Znakomita większość firm chce tylko z własną bazą danych i dużym doświadczeniem (czytaj własna baza danych o klientach,kontrahentach,cenach i zwyczajach).Z reguły do roli "harcowników" na maksymalnie 3 x 3 miesiące,ale informacja zostaje przejęta za psi grosz.
Prawda czasów prawda o Polsce / 46.113.109.* / 2015-10-17 15:41
Krótka historia: W latach 90-tych przebadałem rynek i pod tym kontem udałem się do RFN po zakup najnowszej na świecie,niezbędnej linii produkcyjnej. Odwiedziłem tam dwie,konkurujące w tym zakresie Firmy. Po dokonaniu wyboru jednej z nich przedstawili mi ofertę wraz z ofertą kredytu z niemieckiego banku opiewającego na kilka milionów DM /nie było jeszcze EURO/ oprocentowanej na 6,5% z rocznym okresem karencji dla pierwszych wpłat. Firma zadeklarowała dodatkowo pomoc w zbycie ok 50% produkcji na rynkach innych krajów niż Polska. Niestety,polskie prawo dopuszczało wtedy takie kredytowanie jedynie za pośrednictwem polskiego banku,a ten od ręki nic nie inwestując nałożył dodatkowo 13,5% haraczu bez karencji chcąc obracać cudzymi środkami za frajer i w dodatku zarabiać więcej niż właściciel szmalu.Całkowitą załamkom jednak była dopiero postawa dyrektora tej "szacownej placówki" ,który bezczelnie wręcz zażyczył sobie,nazwijmy to delikatnie "datku w gotówce za podpis na decyzji"oczywiście płatnego z góry. /wyszło trochę więcej niż kilka Mesi/ Przedstawiciele niemieckiej Firmy oraz banku którzy przyjechali na targi do Poznania z gotową dokumentacją do podpisu mało nie pospadali z krzeseł po kolacji która miała być skromnym zwieńczeniem transakcji i rozpoczęciem długofalowej współpracy. Odjechali w siną dal,a współczując mi poradzili zmianę obywatelstwa w wypadku gdybym nadal szukał drogi kariery w przedsiębiorczości. W siną dal odjechało tez ok 30 miejsc pracy z wynagrodzeniem równym dwukrotnej średniej krajowej,a w tym kilka stanowisk o płacy wręcz europejskiej. Szacowny polski bankier robi sobie nadal karierę polityczną i choć raz z lewej,a raz z prawej strony cieszy się poparciem narzekającej na swój los gawiedzi,a Polska pozostaje Polską. Tyrajcie więc na czapkę śliwek klaszcząc sprawiedliwym zbawcom narodu bo ja mam niestety pewność,że nie obaliliśmy komuny,a jedynie monopol PZPR.Zasady gry pozostają wciąż te same. Pomyślcie o tym idąc do urn bo populiści na pewno Was nie wyżywią. Ja też bo już mam dość.
Deus / 188.146.1.* / 2015-10-17 16:58
Pod tym kontem tam pojechales?i co bylo zalamkom?czlowieku.z ta ortografia to dalej pisz bajki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
a to Polska właśnie / 46.113.109.* / 2015-10-17 17:07
do Deus: na złodzieju czapka gore
Oczy / 194.166.115.* / 2015-10-17 15:45
Jeden z bardziej dolujacych komentarzy, jakie ostatnio czytalem.
Prawda czasów prawda o Polsce / 46.113.109.* / 2015-10-17 16:46
Nie miałem zamiaru Cię dołować,a tylko przedstawić realia tego kraju. Otóż potwierdziła mi to dalsza historia,która w wypadku mojego Ojca okazała się wręcz tragiczna. Jako dziecko wywieziony za okupacji na roboty do Niemiec po wojnie wrócił do kraju,skończył studia,a po odbyciu nakazu pracy jaki wtedy w Polsce panował rozpoczął ambitną karierę w rzemiośle. Wielokrotnie niszczony przez komunę w latach osiemdziesiątych zdołał przebić się przez polityczny mur i wprowadził nowoczesne technologie produkcji na potrzeby znanej państwowej Firmy. Kooperował z nią z niemałymi sukcesami,zatrudniał ludzi,którzy dziś żyją dostatni i na poziomie. Niestety pociągnięcia związkowe i polityczne doprowadziły państwowego odbiorce do bankructwa i dzikiej prywatyzacji. Przedsiębiorstwo przejął syndyk,a dostawy z Firmy mojego Ojca nigdy nie zostały zapłacone. Decyzja fiskusa była jedna. Podatek VAT Ojciec musiał od nie zapłaconych faktur oddać skarbówce,a że było to nierealne komornik przejął dorobek życia w jednej chwili. Abyś nie myślał,że uprawiam tu politykę na rzecz czy przeciw jakiejś partii to podam ci rok śmierci Ojca,która była w znacznej mierze spowodowana decyzją skarbówki. A.D.2006 Nie dziw się więc,że szans w tym kraju trudno szukać.
Oczy / 194.166.115.* / 2015-10-17 15:39
Cos w tym jest. Posrednicze w zakupie pewnych elementow miedzy niemiecka firma, a polska mojego kolegi. Do tej pory kontaktowalismy sie tylko mailowo, ale nadchodzi czas odwiedzenia kontrahenta i teraz dylemat: szef polskiej firmy zamierza przyleciec samolotem (nie robi dlugich tras swoim A6) i podjechac wynajeta limuzyna, bo moje 3-letnie Subaru nie wydaje mu sie wystarczajaco dobre. Nie rozumie, ze wlasnie zbytnia "pompa" moze postawic go w zlym swietle w oczach Niemcow. Poza tym pewnie i tak sie skonczy na zaparkowaniu na podziemnym parkingu i spotkaniu w knajpie.
Feliks D / 46.112.243.* / 2015-10-17 15:25
Mercedesy, BMW, to atrybuty polityków szczególnie tych z PO a nie przedsiębiorców
Feliks D / 46.112.243.* / 2015-10-17 15:24
Zamiast p******** w stołki załóżcie firmy i spróbujcie poprowadzić je tak by przetrwały w Polsce 5 lat
Realista / 185.56.173.* / 2015-10-18 01:28
Pier..lę a nie założę firmy w tym państewku, gdzie nie znasz dnia ani godziny kiedy urzędasy wysmarują nowe "przepisy". A jak firma za dobrze działa to znajdzie się kilku lokalnych "przyjaciół" do skubnięcia.

Najnowsze wpisy