MERCOR

Money.pl / 2009-08-15 18:44
Komentarze do spółki: MERCOR.
Wyświetlaj:
wojtek 1 / 94.254.202.* / 2009-09-10 21:11
coś ta spółka ostatnio kuleje, wysokie obroty i nic.
lobotomia8 / 2009-09-25 22:19 / portfel / Bywalec forum
Natomiast bardzo pozytywnie oceniam fakt, że czlonkowie zarządu dokupili ostatnio znaczne pakiety akcji, i to po cenie tylko 6% niższej niż obecna, więc liczą na spory zarobek
wika1002 / 83.19.42.* / 2009-10-29 14:30
może właśnie kupili aby wywołać efekt taki jak twój wniosek
lobotomia8 / 2009-09-25 08:00 / portfel / Bywalec forum
Wykres spółki wygląda ciekawie, z potencjałem do wzrostu. Zgadzam się z interpretacją gracza analiza techniczna.
Dlaczego spółka nie rośnie? Przyczyna jest bardzo prosta. Spójrzcie na spadek wartości sprzedaży w 2009. Widać na razie firma nie radzi sobie z dostosowaniem kosztów do spadającej sprzedaży, co negatywnie wpływa na zysk netto. Dopóki ten problem nie zostanie rozwiązany, prawdopodobnie wzrostów nie będzie. Ale będę ją uważnie obserwował.
Krzunia / 2009-08-17 22:30
Całkiowicie się zgadzam. Ja tez od jakiegoś czasu obserwuję ta spółkę. Tydzień temu załadowałem portfel. Ta firma ma potencjał. W rynku zabezpieczeń pożarowych i oddymiania bez konkurencji.
analiza giełdowa / 194.169.228.* / 2009-08-15 18:44
Pisałem jakiś czas temu na swoim blogu o Mercorze, żeby go obserwować, bo może być dobrą okazją inwestycyjną. Myślę, że dobrze wytypowałem tę spółkę i warto teraz w nią wejść. Sytuacja techniczna jest obiecująca. Po długim okresie tzw. boczniaka, spada na nas średnia 200dniowa. W piątek pojawił się długi cień testujący opór, którzy przebiega na poziomie 24,20 -24,30 zł. Przebicie go będzie sygnałem do kupna. Wskaźniki w tej chwili zeszły do strefy neutralnej.
Wykres punktowo-symboliczny cały czas pokazuje sygnał S obowiązujący od 21 kwietnia. Jednak kolejne minima cenowe nie są już odnotowywane, a przy dojściu do 26 zł dostaniemy sygnał K. Na poziomie 26 zł przebiega kolejny opór, który będziemy testować po przekroczeniu średniej 200 dniowej, czyli możliwe, że odbędzie się to z marszu.
Rating stockwatcha jest dobry i podaje teoretyczną zmianę kursu o +6%.
31 sierpnia Mercor zda raport za półrocze. Wszystkie poprzednie podawały wyższe lub równe zyski w stosunku do poprzedzającego kwartału.

pozdrawiam serdecznie,
http://analizagieldowa.blogspot.com
dyszel / 46.112.72.* / 2011-01-13 11:27
Z końcem stycznia Mercor zwolni znaczną część załogi na produkcji w Cieplewie. To ten zakład jest siłą wiodącą spółki. Zamówienia utrzymują się jż tylko w dziale wentylacji, zaś klapy dymowe i pasma świetlne stoją. Od września ub. roku część produkcji pasm przenoszona jest do Rosji, słychać głosy że i klapy wyjadą a w Polsce zostanie tylko głównie wentylacja.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy