MEW S.A.

invbad / 2009-08-05 15:28
Witam serdecznie,
Co zrobić, aby biznes nie okazał się niewypałem? Oto jest pytanie, które stawia sobie dziesiątki a może setki tysięcy osób zainteresowanych rozkręceniem własnego biznesu. Mną także targały podobne dylematy do momentu, gdy zainteresowałem się Małymi Elektrowniami Wodnymi. To biznes, który ma w Polsce ogromny potencjał rozwoju. Dlaczego? Zakłady energetyczne są zobligowane do zakupu całej energii elektrycznej wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych. Oznacza to brak jakichkolwiek kłopotów ze zbytem energii. Trudno wymarzyć sobie lepszą inwestycję szczególnie w dobie kryzysu.
Pomyślałem sobie dlaczego ja także miałbym nie spróbować. W tym roku wraz z grupą profesjonalnie przygotowanych entuzjastów energii ze źródeł odnawialnych założyliśmy firmę MEW (Małe Elektrownie Wodne). Idea naszego pomysłu polega na budowie społeczności Inwestorów, która obecnie liczy ponad 250 osób i systematycznie rozrasta się, bo ciągle trafiają do nas nowi ludzie. Ta grupa jeszcze w tym roku może przejąć 60 procent udziałów w emisji akcji naszej spółki zaplanowanej na IV kwartał br. r. W ten sposób chcemy pozyskać ok. 5 mln zł. Fundusze umożliwią budowę jednej Małej Elektrowni Wodnej i rozpoczęcie inwestycji w dwóch kolejnych lokalizacjach.
Już teraz rozpoczęliśmy przygotowania do budowy elektrowni wodnych. Wstępnie wytypowano 19 lokalizacji pod tego rodzaju inwestycje. Aktualnie trwa proces ich weryfikacji oraz dokonywane są specjalistyczne audyty.
Moim zdaniem to bardzo ciekawy pomysł na biznes, w którym nie trzeba zabiegać o zbyt wytworzonego towaru. Jak trudno jest znaleźć rzetelnego kontrahenta wie każdy kto prowadzi własną firmę.
Chętnie zapoznam się ze wszelkimi uwagami na temat projektu, który obecnie realizujemy. Wszelkie dodatkowe informacje na ten temat zawiera strona internetowa www.mewsa.pl
Wyświetlaj:
nie inwestor / 77.114.212.* / 2010-03-29 08:18
firma Atrem (elektrownie wiatrowa) ogłosił upadłość likwidacyjną
nie inwestor / 77.115.161.* / 2010-03-24 17:37
najnowsza informacja :ENEA została ukarana za podejście monopolisty i utrudnianie rozwojowi elektrowni wiatrowej . to znaczy że z tym odbiorem odkupieniem energii elektrycznej nie jest tak prosto i pewnie
muszę zaznaczyć że elektrownie wiatrowe są droższe od wodnych i działający tam ludzie nie są malutcy finansowo ,których można zgnieść, którzy umieją się bronić a jednak mieli kłopoty o których się nie pisało
i porównać do MEW S.A.
nie inwestor / 77.113.50.* / 2010-03-23 17:26
to był komentarz na onecie


a wracając do tematu podbijanie ceny ; można długo aż starczy kasy i cierpliwości , ale po co poniżej komentarz " Bolo"

a dwaj głowni akcjonariusze i założyciele tej maszynki do zarabiania
włożyli po 50 000 zł. (pięćdziesiąt tysięcy złotych) każdy,
a teraz w ich interesie jest podbijanie i utrzymywanie wysokiej ceny
do tego wynaięli Biuro Maklerskie
zapłacili wpłacili 500 000szt.* 0,10zł.=50 000 zł.
a teraz 500 000szt*XX,XXzł.=pare miljonów (na głowe kazdego)
najłatwiejszy pieniądz
a teraz co sobie myślicie ciągnąć ten biznes,
ja bym chyba zgarnął i się wycofał
nie inwestor / 77.113.50.* / 2010-03-23 16:34
MEW
Waszym zdaniem
Wszystkie tematy | Wasze artykuły | Na blogach
Szukaj:

Dam 1zł. I to będzie cena bardzo atrakcyjna za ten papier.
~Bolo

dzisiaj, 12:02

I tyle
nie inwestor / 77.114.58.* / 2010-03-23 09:50
wreszcie normalne obroty po sztucznym windowaniu ceny przez ... i wstrzymaniu obrotów dwa dni i cześć trzeciego ( KNF )
obecnie zaczyna się etap prawdy - 21,37%
CDN
nie inwestor / 77.114.250.* / 2010-03-22 14:36
a ja wiem ze ta firma jest to typowa firma w jednej teczce i w bagażniku samochodu
są to typowi marzyciele za cudze pieniądze i samemu się obłowić
xxxxxl / 178.36.56.* / 2010-03-17 22:55
Należy również podnieść prawny aspekt tego rodzaju działalności – narusza ona przepisy Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) oraz art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z 2005 r. Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.) – zakazana jest manipulacja instrumentem finansowym, który stanowi, m.in. rozpowszechnianie za pomocą środków masowego przekazu w tym internetu, lub inny sposób fałszywych lub nierzetelnych informacji albo pogłosek, które wprowadzają lub mogą wprowadzić w błąd w zakresie instrumentów finansowych, jeśli osoba rozpowszechniająca takie informacje wiedziała lub przy dołożeniu należytej staranności mogła się dowiedzieć, że są to informacje nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd.
Artur Mamot / 94.75.121.* / 2010-03-17 21:43
Zapowiedź debiutu
2010.03.17

Relacja na żywo z debiutu.

18 marca na rynku NewConnect zadebiutuje spółka MEW. Będzie to już 10 debiut w tym roku i 117 emitent na alternatywnym rynku obrotu.

Przedmiot działalności
Emitent planuje budowę Małych Elektrowni Wodnych o mocy 2,9 MW za łączną kwotę 36,7 mln zł (środki własne 9,95 mln zł, kredyt 12,1 mln zł, dotacje unijne 14,6 mln zł). Emitent rozpoczął działalność operacyjną 01.08.2009 r. od poszukiwania lokalizacji, przeprowadził audyty wybranych obiektów właściwych do budowy Małych Elektrowni Wodnych. Obecnie Emitent jest na etapie negocjacji zakupu lokalizacji wodnych w celu realizacji inwestycji. Spółka wytypowała dziewięć lokalizacji w celu realizacji inwestycji, w tym cztery do pozyskania w roku 2010.
Emitent prowadzi prace związane ze sfinalizowaniem 4 transakcji, natomiast kolejnych 5 wytypowanych lokalizacji znajduje się w finalnej fazie ustaleń lub uszczegółowienia audytów. Baza lokalizacji zgłoszonych do Spółki liczy już ponad 100 miejsc w całej Polsce.
Spółka otrzymała od zainteresowanego inwestora informację o zamiarze wniesienia do Spółki aportem udziałów w swojej elektrowni wodnej (emisja nowych akcji).

Oferta prywatna akcji serii B.
Dnia 25.08.2009 r. NWZ Emitenta podjęło uchwałę w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze subskrypcji prywatnej nie mniej niż 500.000 i nie więcej niż 1.500.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Akcje sprzedawane były w subskrypcji prywatnej, przeprowadzonej w dniach od 27.08.2009 r. do 27.11.2009 r. 681.093 akcje serii B przydzielono 21 akcjonariuszom.

Cena emisyjna akcji serii B: 3,40 zł.

W ramach transakcji prywatnych dwaj dotychczasowi akcjonariusze sprzedali 3.000 akcji serii A (każdy po 1.500 akcji) Beskidzkiemu Domowi Maklerskiemu, aby umożliwić mu pełnienie roli Animatora, natomiast jeden „nowy akcjonariusz” sprzedał 10.000 akcji serii B na rzecz innej osoby fizycznej, po cenie 3,40 zł za jedną akcję.

Wartość pozyskanych środków emisji akcji serii B: 2,3 mln zł.

Emitent planuje rozbudowę portfela lokalizacji, na których powstaną Małe Elektrownie Wodne. Oprócz środków pozyskanych z emisji akcji serii B, Spółka zakłada intensywne wykorzystywanie dostępnych dotacji unijnych, kredytów preferencyjnych i innych form finansowania długiem oraz z kolejnych emisji akcji.

Papiery wartościowe debiutujące na NewConnect: 1.681.093 akcji serii A i B.

Autoryzowany Doradca Spółki: EFICOM SA.

Kurs odniesienia: 3,40 zł.

Uroczystość debiutu: Sala NewConnect, poz. 0, godz. 11.25
invbad / 2009-08-31 13:07
Rozpoczęła się subskrypcja. Więcej informacji:
http://mewsa.pl/przylacz-sie/
adamusso / 2009-08-08 20:00 / Praktykant
Witam. Temat napewno z przyszłością. Sam sie kiedyś zastanawiałem nad podobnym tematem.
Rozwarzania powinny iść w kilku kierunkach to znaczy w temacie małych ale duzych elektrowni lokalnych, ale równiez w całkiem małych elektrowni do poboru na cele własne (działki ,siedliska rolnicze, domki)
wiatrowe - np. wiatraczki zintegrowane z pompami wodnyma do nawadniania upraw i rolnych i działkowych jak również woda techniczna do domu (nie spożywcza) myslałem nad tym i tu jest mozliwość oszczędzania wody licznikowej.
W skali długo terminowej sa to wielkie oszczędności.
Narazie tyle zobacze jaki odzew i zainteresowanie do dalszych...
bananqq / 2009-08-08 21:47 / Bywalec forum
Zainteresowala mnie ta oferta, jestem zainteresowany inwestycja w przedsiewziecie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy