Forum Forum inwestycyjneForex

MF będzie działać, ale nie interweniować

MF będzie działać, ale nie interweniować

novic / .* / 2003-12-08 18:28
Komentarze do wiadomości: MF będzie działać, ale nie interweniować.
Wyświetlaj:
MJ / .* / 2003-12-08 20:48
Półtora roku temu rząd naciskał RPP by interweniując na rynku walutowym wpłynęła na obniżenie jakoby przewartościowanego kursu złotego. Narobili tyle szumu, że złotówka musiała polecieć w dół. Jestem na nich osobiście zła, bo mam kredyt w euro i umocnienie się tej waluty było dla mnie niekorzystne. Teraz rząd chce to wykorzystać. Ta pośrednia interwencja znów wpłynie na kurs złotego, tym razem w drugą stronę. Rząd zapewne dokonał już kalkulacji, jak bardzo pojawienie się nowych 250 mln euro na rynku umocni kurs złotego. Jestem jednak przekonana, że spekulanci zapoznali się już z tą informacją i wyprzedają euro przewidując spadek kursu. Reakcja na rynku więc będzie dużo silniejsza – na czym osobiście skorzystam. I jak tu się dziwić, że kapitał inwestycyjny ucieka (rośnie ryzyko kursowe), a pojawia się spekulacyjny...
novic / .* / 2003-12-08 18:28
Chętnie poznam "wtyczkę" w Ministerstwie Finasów. Wysokość wynagrodzenia za przecieki do uzgodnienia. Posiadam liczne wolne środki finansowe i także chciałbym się z kolegami z rządu wzbogacić.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy