Forum Polityka, aktualnościGospodarka

MF chce, by za dwa lata urzędy skarbowe same wypełniły nam roczny PIT

MF chce, by za dwa lata urzędy skarbowe same wypełniły nam roczny PIT

Wyświetlaj:
Florcia / 77.115.131.* / 2013-05-16 17:33
a co się stanie w przypadku;
a/ gdzie w konstytucji jest napisane, że mam umieć obsługiwać komputer,
b/ która ustawa nakazuje posiadanie komputera i oprogramowania wartego kilka tysięcy zł, / komputer około 2000 zł, SO Windows - około 500 zł, pakiet Office około 1000 zł drukarka okolo 1000 zł plus koszty materiałow eksploatacyjnych.
c/ nie będzie prądu gdy nadejdzie termin składania
b / zepsuje się komputer
c / hakerzy zaatakują serwery fiskusa,
może i to mądre, ale dlaczego pan Wincenty łupie tak wszystkich podatkami, ciągle coś nowego, ciągle tylko interpretacje urzędników, Jak zadać pytanie to samo w kilku urzędach czy izbach skarbowych to się może okazać, że tyle interpretacji co urzędów.
PAndy / 119.73.171.* / 2013-05-13 03:41
Taki system działa w wielu krajach. Jest znacznie, znacznie wygodniejszy. Mi wypełnienie deklaracji w Singapurze zajmuje dosłownie kilka minut (dane o moich zarobkach już tam są). Mogę również w ogóle nie wypełniać deklaracji, jeśli nie nastąpiły zmiany w mojej sytuacji (np. zmiana pracy, nowe dziecko itp.). Prosto, łatwo i przyjemnie. Więc nie narzekajcie (jak zwykle) tylko popierajcie.
dawca / 2013-05-13 13:15
no dobra ale nie porownoj systemu finansowego i skarbowego polski do tego z singapuru...... przeciez to roznica pomiedzy fiatem a mercedesem.... wszystko jest dla ludzi jak jest madrze zrobione. w polsce nie jest i to sie nie zmieni pewnie .
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2013-05-10 15:04

Jeżeli chcieliby coś zmienić, wspólnie rozliczyć się z małżonkiem lub samotnie wychowywanym dzieckiem, skorzystać z ulgi (np. rehabilitacyjnej) albo odliczyć 1 proc. podatku na organizację pożytku publicznego, wówczas nanosiliby zmiany.

Myślę, że skończą się ulgi. No i wielu ludziom nie będzie się chciało wchodzić do internetu i poprawiać PIT, żeby przekazać 1% na organizację pożytku publicznego. Bardzo sprytnie.
dendrytus / 2013-05-10 14:24
To świetny pomysł, trzeba będzie zatrudnić kolejną rzeszę urzędników, i w ten sposób zmniejszymy bezrobocie. Moje gratulacje.
natanek / 2013-05-10 13:39
to ja juz potrafie sobei wyobrazic jak urzad skarbowy bedzie rozliczal obywateli, zapewne skoncza ise ulgi, nagle nei bedzie zwrotow, wiecej kasy bedzie w budzecioe ale ciagle podatki beda szy w gore co ciagle bedize im malo ....
gosc z zagranicy / 80.62.14.* / 2013-05-10 13:17
wielka nowosc ..... to jest w krajach np. skandynawskih od lat.. a jesli ma sie np. tylko emeryture i zadnych ulg to w ogole nie ma potrzeby wysylania zeznania podatkowego. Polska nadal jest 20 lat do tylu w wielu sprawach, szczeglnie dot. tzw. biurokracji
wiwan / 2013-05-10 13:43
W zakresie akurat rozliczania przez organ emerytalno rentowy jest tak w Polsce od 21 lat, tj. od wprowadzenia PIT.

Fakt, że początkowo na wniosek podatnika, obecnie domyślnie (PIT 40a).
njliber / 79.185.156.* / 2013-05-10 13:07
Jak byli w opozycji to nie miało być w ogóle PITów. Teraz łaskawie zatrudnią za nasze pieniądze dziesiątki tysięcy dodatkowych urzędasów aby wypełnić je za nas. Dziękujemy ci PO.
H Szatkowski / 2013-05-10 11:06

Chodzi o zeznanie PIT-37, składane głównie przez pracowników, emerytów i rencistów. Natomiast PIT-36 i PIT-36L, składane zwłaszcza przez przedsiębiorców, byłyby na razie wypełniane na dotychczasowych zasadach, a więc tylko przez samych podatników.



Co z niektórymi dochodami, które nie wymagają odprowadzania zaliczki w trakcie roku, są więc rozliczane na PIT 37 właśnie- jako dochód "z innych źródeł"- i są uzyskiwane bez pośrednictwa płatnika ?
skin / 109.173.205.* / 2013-05-12 05:15
informacje, zeznania przez net wszystko dla wygody MF aby oni mieli więcej czasu dla kontroli podatników

Najnowsze wpisy