Forum Forum podatkoweVAT

MF przedstawi propozycje obniżki VAT

MF przedstawi propozycje obniżki VAT

penkiel / .* / 2004-12-01 21:07
Komentarze do wiadomości: MF przedstawi propozycje obniżki VAT.
Wyświetlaj:
Mariusz J. / .* / 2004-12-15 20:23
Ministerstwu bilans na "0" wyjdzie w najgorszym wypadku, natomiast zwykły człowiek odczuje na pewno na swojej skórze zmianę, bo to będzie kolejny powód do zwiększenia inflacji. Uproszczenie podatków spowoduje oszczędności w administracji skarbowej i usprawni pracę obecnie zawalonych niepotrzebną robotą urzędasów - to jest powód żeby posunąć się dalej i obniżyć VAT nawet do 16 lub 15 procent, bo wzrośnie konsupcja i konkurencyjność naszego kraju np. w branży turystycznejPamiętacie jak któryś z osłów z Wiejskiej na chwilę się obudził i obniżył akcyzę na alkohol? - W 3 miesiące były takie wpływy z tego tytułu jak za cały poprzedni rok!!! Zapytacie "JAK TO SIĘ STAŁO?" To proste - likwidacja szarej strefy, która w naszym kraju jest przeogromna za sprawą właśnie wysokich podatków.
bynek / .* / 2004-12-02 11:46
A co ze służbą zdrowia i tak już zadłużoną, wszystkie wyroby medyczne wzrosną o 12 %. I kto za to bedzie płacił?????
bat / .* / 2004-12-02 11:29
kochani, to przecież chyba jasne: stawka % VAT to tylko waga, którą trzeba przemnożyć przez wartość obrotu, żeby zobaczyć realny pieniądz; państwo na pewno nie straci, bo jego służby finansowe to wyliczyły, jak myślę; ale to, czy straci przeciętny Kowalski-konsument, zleży od struktury jego spożycia; na pewno będzie grupa społeczna, która starci najwięcej, bo w jej spożyciu istotną rolę odgrywają produkty o stawkach 0%, 3% i 7%, na pewno też wystąpi grupa społeczna, która zyska, bo akurat (wartościowo) przeważa u niej stawka 22%; i będą też tacy, ilu - nie wiem, ale symulacje MF pewnie to obejmują, którzy nic nie zyskają i nie stracą (zapewne niewielu); ja, jako ów szary Kowalski, doprawdy nie wiem, czy zyskam, czy stracę, bo rzadko wnikam w wysokość stawek VAT i ich wartościowy udział w moim spożyciu; i myślę, że nie wie tego większość z nas; dlatego łatwo tutaj o bełkotliwe dyskusje oparte na mglistych wyobrażeniach; wniosek: niech MF przedstawia szerokiej opini publicznej wyniki swoich symulacji i niech one stanowią podstawę do dyskusji, a niech nas (tj. społeczeństwa) nie traktuje jak stado głupich baranów!
Nemo / .* / 2004-12-02 15:50
Daj spokój. Przecież nikt Cię nie słucha. Nie ważne czy VAT obniżą czy podwyższą poziom tępoty w Polsce pozostanie na 99%. Nikt w tym kraju nie myśli, że na przykład po 2007 nie będzie preferencyjnej stawki na mieszkania więc może warto byłoby obniżyć podstawową? Lobby wędkarskie też widzę jest silne. Na pewno 3/4 społeczeństwa spędza w ten sposób wolny czas więc likwidacja 3% stawki uderzy w nas wszystkich.
pieknylolo83 / .* / 2004-12-02 11:14
totalna bzdura przed tymi podatkami uchroni nas jedynie UPR d;atego nanich glosuje
sienia / .* / 2004-12-02 09:17
A co z 7% watem na mieszkania? Miał być do końca 2007. Co teraz?
mały / .* / 2004-12-02 07:33
ty "ja" to chyba z hałznerkiem sypiaszSTAWKA 19% SPOWODUJE LIKWIDACJĘ STAWKI 3% CZYLI WSZYSTKIE ARTYKUŁY ROLNE JEŚLI KTOŚ SIĘ INTERESUJE WĘDKARSTWEM TO WSZYSTKIE ZANĘTY I PRZYNĘTY SĄ 3%-TOWE A NASI WSPANIALI hałznerowcy W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW ZAPOMNĄ ŻE ISTNIEJE STAWKA 7% POZDRAWIAM WSZYSTLICH CIELAKÓW POPIERAJĄCY obniżkę STAWKIWAT - OBUDZICIE SIĘ ZNOWU Z RĘKĄ W NOCNIKU TAK SAMO JAK PO 1 MAJA
Andy / .* / 2004-12-01 22:41
No tak, nie kijem to belką!
piotrek / .* / 2004-12-01 22:05
a może panowie z rządu spojżą na zwyklych ludzi.któży chcieli by żyć godnie a wypłaty w porownaniu z nimi są marne?? dla kogo obniżka przecież żywność zdrożeje a to jest machina biznesowa i znów zwykli ludzie dostaną po tyłkach
ja / .* / 2004-12-01 21:09
ludzie głosujcie za 19% lub nawet za 18%
ja / .* / 2004-12-01 21:08
niech będzie 19 a nawet 18% i pocałuję Pana Hausnera i Polityków którzy się do tego przyczynią!!!
penkiel / .* / 2004-12-01 21:07
no tak nie kijem tylko pałą,zmniejszenie o 3% i likwidacja 7% czyli zwiększenie o 12%,oczywiście wszystko w trosce o .... ? no właśnie

Najnowsze wpisy