Forum Forum inwestycyjneFundusze

Miałem zarobione 180% a teraz tylko 80% :)

Miałem zarobione 180% a teraz tylko 80% :)

vacarius / 2008-02-06 02:24
Ale nie tracę nadziei. Są ludzie którzy mają gorzej bo wpłacili na fundusz na górce. Ja płaciłem trzy lata temu. Kiedy jeszcze mało popularne w Polsce było inwestowanie w fundusze.
Przetrzymam te spadki chociaż by miało spaść wszystko co zarobiłem w 3 lata a nawet jeszcze więcej. Bo później już będzie tak mało kasy ze już nawet nie będzie sensu ratować reszty.
Ale myślę ze za niedługo za miesiąc za dwa już tej tendencji spadkowej nie będzie. Bo to co miało spaść to już powoli sie kończy. Spada bo dużo rosło.
Dużo rosło bo dużo ludzi zaczęło inwestować na giełdzie. A teraz spadało bo dużo ludzi sparzonych uciekało z giełdy. Stan mojego funduszu cofnął sie o ponad rok. Rok temu zaczynały sie największe wzrosty. Po największych wzrostach przyszły największe spadki. I teraz jest tak jakby tych wzrostów nie było. Skorektowało cały rok.
No ale ja jestem cierpliwy. Będę czekał aż znowu będzie 180% choćbym miał czekać kilka lat. Wypłacę dopiero wtedy kiedy będę miał milion! Może będę wtedy dziadkiem ale ale milion musi być! :)

Ps. Teraz mam 90-110tys. (Nie chce patrzeć dokładnie, bo kto liczy każdą złotówkę ten może zwariować) Mam na funduszu DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2008-02-06 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Ich lieg' und besitz',laßt mich schlafen!"-mamy nowego Fafnera-tylko uważaj,żeby Cię jakiś Zygfryd nie podszedł!
s_ / 2008-02-06 11:32 / Dno i trochę mułu
przekonwertuj to. Będziesz mógł spać spokojnie a spadki sie w najbliższych miesiącach nie skończą.
Po co masz stracić dodatkowe 10 - 15%
Baśka# / 87.207.224.* / 2008-02-06 10:11
Tylko co będzie wart twój milion za iles lat? Dzisiaj będą wielkie spadki na giełdach.
jacekk_85 / 2008-02-06 10:46 / Bywalec forum
Autor wątku to jakiś żartowniś.
Nie wierzę, ze ktoś spokojnie patrzył jak mu topnieją zyski i nic z tym nie zrobił.
vacarius / 2008-02-06 16:14
Spokojnie parzyłem jak rosło i spokojnie patrzyło jak topniało.

Chociaż we wrześniu zastanawiałam sie czy wypłacać. Ale miałbym 10-20 tysięcy podatku do zapłacenia. I sobie pomyślałem ze wygra PO i może zniosą podatek i ze może nie spadnie na tyle aby mi sie opłacało wypłacać i zapłacić ten podatek.
A teraz to już tylko spadło ze już tylko rosnąc może. Szkoda ze nie mam więcej kasy bo bym dopłacił. Gdybym miał więcej to bym raczej już własnoręcznie coś w akcje spróbował.
Spadki sie już kończą. Po takich dużych spadkach będzie duże odbicie. Można wiele zarobić teraz inwestując.
A ci którzy myślą ze teraz będzie już tylko ciągle spadać to głupcy którzy pór roku temu myśleli ze będzie już tylko rosnąc.
Ja sie spodziewałem spadków kiedy patrzyłem na te 180%. Ale nie tak dużych. spadło dużo bo dużo amatorów spanikowało.
Teraz będą powoli powracać do inwestowania. W sumie ludzie nie maja innego wyjścia bo co z kasą robić? Polacy sie bogacą. Więcej zarabiają zarabiają w Polsce, zarabiają za granicą. Coś z tą kasą muszą robić.
Teraz sie niektórzy sparzyli na giełdzie i rozsiewają panikę. Ale i tak ludzie powoli wrócą do inwestowana na giełdzie bo nie mają co z kasą robić.

Po tym jak wczoraj widziałem spadki indeksów w USA o 3%. To myślałem ze dziś w Polsce będzie po -5%. A tu patrze ze WIGi jeszcze na zero wyjdą.
No to już jest koniec spadków. Nie spadło dziś 5% bo już po prostu nie ma z czego spadać. :)
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-06 18:50

Po tym jak wczoraj widziałem spadki indeksów w USA o 3%. To myślałem ze dziś w
Polsce będzie po -5%. A tu patrze ze WIGi jeszcze na zero wyjdą.
No to już jest koniec spadków. Nie spadło dziś 5% bo już po prostu nie ma z czego
spadać. :)

Ma, ma z czego. Napisz coś, jak spadnie niżej.
Zeus52 / 2008-02-06 12:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba tak!Może chciał wprowadzić jakiś nowy wątek pod dyskusję!Bo nie wierzę w to co napisał.
Zeus52 / 2008-02-06 18:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Że kompletnie nic nie robiłeś przez ten czas,żadnych konwersji,tylko spokojnie patrzyłeś jak wszystko spada
vacarius / 2008-02-06 19:02
Zastanawiałem sie nad konwersją we wrześniu ale przy powrocie na akcyjny znowu by wzięli prowizje. Przynajmniej brali przy takim czymś kiedy sie pytałem trzy lata temu.
Z resztą wtedy w wrzesśniu nikt nie wiedział ze będą kolejne trzy podobne spadki. Liczyłem na to ze już nie będzie tak dużo spadać.
Ale kiedyś wcześniej też latałem jak poparzony po spadkach kilku procentowych wypłacać. Po czym przez rok miałem na jakiś bezpiecznym funduszu a na akcyjnych 30-50% zysku przechodziło mi koło nosa. Miałbym teraz z 30% więcej kasy gdybym kiedyś tam sie nie wystraszył na rok małymi spadkami.
Po takiej lekcji nie kombinuje nie wypłacam.
Gdybym wypłacił we wrześniu i tak samo jak kiedyś bał sie z rok albo dwa wpłacać. To znowu pełno kasy mi przejdzie koło nosa. Już lepiej trzymać i nie ruszać. Za 5 lat zobaczyć ile jest. I nie podniecać sie za bardzo chwilowymi ogromnymi wzrostami albo ostrymi spadkami. Wszystko sie i tak wyrówna do powolnego wzrostu. 20-30% rocznie.
Zeus52 / 2008-02-06 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak...jeśli nie masz bezpłatnej konwersji,to kłopot.W sumie mam takie samo zdanie jak Ty,że w dluższym terminie muszą być wzrosty!Tylko czemu nie pomóc sobie w uniknięciu nadmiernych strat,aby mieć lepszy start,gdy sytuacja się poprawi?Byłem też w f.pieniężnych,ale to już dawno mi przeszło.Teraz głównie przerzucam się pomiędzy akcyjnymi.Obecnie czekam na realizację konwersji z maszych f-ów na ML-5,SCH-1 i SKAN-2(40%+40%+20%),tzn.wracam do mojego poprzedniego układu,gdyż tylko częściowo z niego wyskoczyłem na fundy GPW!ML5 to kopalnie złota,SCH1 hedgingowy zw. z paliwami i rolnictwem,a SKAN2 to obligacje,głównie rynku amerykańskiego.Pozdro!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy