Forum Forum prawnePracy

mianowanie na stopień podporucznika z zatarta grzywna - mozliwe?

mianowanie na stopień podporucznika z zatarta grzywna - mozliwe?

Michał Michał / 148.81.117.* / 2015-06-17 18:33
Jestem podchorązym i zostanę skazany na grzywne, która się przedawni po roku (grzywna za sprzedaz alkoholu w miejscu niedozwolonym)
Czy po tym roku i zatarciu ukarania moge być promowany na stopień podporucznika? (poza niekaralnościa , zapewne wymagana jest nieposzlakowana opinia)
Jednak w wojsku chyba nie ma czegoś takiego jak KSIP w policji, a wieć jesi nie będe figurował w KRK, mogę figurować w jakiś innych aktach , które potwierdza ze kieyś byłem karany?
(Ze słuzby kandydackiej usuwa się po wyroku pozbawienia wolności (również w zawieszeniu) , zaś za grzywnę jedynie można byc usuniętym (decyzja D-cy jednostki). Zakładając, że d-ca JW nie usunie mnie ze sluzby i podpisze wniosek o promocję za rok,jak wyglądają moje szanse? Raczej będe promowany czy nie?
Wyświetlaj:
Michał Michał / 148.81.117.* / 2015-06-18 16:41
A sprawy z ZW i sadów wojskowych rowniez trafiają do KSIPU tak jak z policji i sadów powszechnych?
szklarek / 2015-06-18 20:35
Nie.
W KSIP są tylko informacje policji. Nie ma w nim też info z sądów o skazaniach, chyba że dotyczy to np. osoby skazanej, która do odbycia kary się nie stawiła i jest poszukiwana.

Zatem KSIP raczej zawiera informacje policji o osobach i zdarzeniach sprzed ich skazania przez sąd.

Ponowię link, tym razem już do samego rozporządzenia, bo nie przeczytałeś:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;ministra;spraw;wewnetrznych;z,dziennik,ustaw,2013,000,8.html
Michał Michał / 148.81.117.* / 2015-06-18 21:35
ok, wszystko już wiem, dzięki wielkie, jeszcze tylko ostatnie pytanie, czy wojsko prowadzi cos na wzor KSIPu w policji?
dzieki za pomoc ! widze, że nie jest najgorzej, teoretycznie po zatarciu nie ma mnie i KRK i w KSIPie, wiec bede 'czysty' (ew. w czyms na wzor ksipu w wojsku)
szklarek / 2015-06-18 21:39
A kto 'zagarnął' za ten handel alkoholem ?

Jeśli policja to jest ślad w KSIP przecież.
Michał Michał / 148.81.117.* / 2015-06-18 22:04
Zandarmeria Wojskowa, nie policja, stad pytanie.
szklarek / 2015-06-18 22:17
No to szybko w tym wątku taką informację podajesz.

Nie wiem, jak się ten zbiór danych nazywa, ale ŻW gromadzi też dane na podstawie art. 29 Ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r.
o Żandarmerii Wojskowej i wojskowych organach porządkowych.
Michał Michał / 148.81.117.* / 2015-06-18 23:11
rozumiem, czyli formalno-prawna niekaralnosc będzie, ale jakiś ślad pozostanie, a więc z nieposzlakowana opinia moze być róznie , ale to i tak kwestia subiektywna organy wydającego decyzje, w tym wypadku MON (/Departamentu Kadr),
chociaż promowano i osoby po warunkowym umorzeniu (po czym tez slad w takim razie jest) i podobno też osobę z podobną grzywną, więc nie jestem na straconej pozycji;)
Michał Michał / 148.81.117.* / 2015-06-17 23:46
Czyli formalnie będę czysty, ale moze byc problem z nieposzlakowaną opinią, przez to ze mogą odpytać KSIP? Czy po roku nie mozna prosić o wymazanie z KSIP bedac juz niekaranym? czy ZW lub inna instytucja wojskowa prowadzi coś na wzór KSIPu
szklarek / 2015-06-18 10:43
Prosić można próbować, ale policja nie jest tym wnioskiem związana, są na to wyroki sądów.

Wątek na temat:

http://www.money.pl/forum/wniosek-u-usuniecie-danych-z-ksip-t3933351.html?_rfr=1
szklarek / 2015-06-17 20:52
Dość rzadko zaglądają tu mundurowi, więc kiepsko z odpowiedzią kogoś z jego autopsji.
Na pewno jednostki podległe MON mogą 'odpytywać' KSIP o konkretne osoby, a więc sprawdzać ową nieposzlakowaną opinię osób formalnie (już) niekaranych.

Najnowsze wpisy