Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Microsoft znów na celowniku Komisji Europejskiej

Microsoft znów na celowniku Komisji Europejskiej

Wyświetlaj:
jan kowalski / 2009-01-19 20:54 / Tysiącznik na forum
a mnie ciekawi, dlaczego UE nie reaguje na nachalną sprzedaż windowsa przy w sklepach komputerowych. Otóż nie podoba mie się sprzedawanie systemu wraz ze sprzetem i brak możliwości wyboru. Poakażcie mi sklep, gdzie kupię dobrego laptopa np. z linuksem?? Poza tym, jeśli w którymś sklepie łaskawie pozwolą mi zrezygnować z windowsa, to nie zwrócą mi pełnej kwoty za system, tylko jakieś 30%. Kto do tego dopłaca i jak to się ma z wolną konkurencją? Kiedyś chciałem kupić PC w Vobisie, ale bez systemu, to sprzedawca bez ogródek sugerował mi, że jestem złodziejem. To był Vobis w Auchan Swadzim k/Poznania.
emulek / 79.187.12.* / 2009-01-19 23:49
Chłopie ?! Skąd Ty mieszkasz ? Można kupić setki róznych laptopów bez systemu operacyjnego i możesz w nich zainstalować co Ci się podoba. Nawet DOS-a.
Realista / 83.17.219.* / 2009-01-19 17:13
Bardzo dobre posunięcie, IE6 jest na stale zintegrowany z windowsem XP.
Ludzie nadal używają takiego badziewia jak IE6, do którego przez 5 lat nie wychodziły żadne poprawki, przeglądarka źle wyświetla strony internetowe oraz nie obsługuje wielu stylów, przezroczystości png, ma problemy ze stronami opartymi o div-y itd długo można by wymieniać.
Większość Polaków ma pirackiego windowsa, więc nie mogą zainstalować IE7. Więc Microsoft skutecznie hamuje rozwój technologii internetowych, projektowane strony, mimo że napisane ze standardami, trzeba dostosowywać do takiego dinozaura jak IE6, przez co są wyższe koszty tworzenia stron internetowych
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-19 19:31

Większość Polaków ma pirackiego windowsa

czy to jest dobry argument?

jezeli nie , to dlaczego upierać sie przy windowsie, sa alternatywne systemy operacyjne, z alternatywnyi przeglądarkami, np Linux, ale nie tylko :)
zyczliwy / 82.177.124.* / 2009-01-19 15:16
Apple robi to samo oferujac Safari wraz z OSXem plus inne narzedzia/programy i UE nie widzi problemu - cokolwiek dziwne.
jliber / 2009-01-19 13:50 / Tysiącznik na forum
Oto urzędnicy antymonopolowi walczą z firmą aby... podniosła ceny swoich produktów. Za nasze podatki. Gratulacje!!!

Najnowsze wpisy