MIDAS

Money.pl / 2007-10-11 13:22
Komentarze do spółki: MIDAS.
Wyświetlaj:
rrar / 82.177.196.* / 2011-10-05 01:47
będzie TORA
przemoprzem / 2011-10-04 21:27
Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki NFI MIDAS SA

http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=pl&_RowID=1992016&category=31,32,33,35,5,6,7,10,9,8,15,41,18,13,42,16,43,14,44,17,45,11,36,47,48,58,59,54,55,56,57&_CheckSum=-973509009
Jesse L / 2011-10-04 22:53 / Tysiącznik na forum
Chyba odnalazłem mojego mentora, mowa oczywiście o Panu Zygmuncie Solorz - Żak. Zagrywka w stylu mistrzowskim, wydymał wszystkich - całą giełdę. Z chęcią poszedłbym do niego po nauki. Brawo!!!
Ok, dobra tego sarkazmu. Facet zgarnął niecałe 66proc z akcji po bardzo korzystnych cenach, do brakujących 66% brakuje mu 20004akcje i teraz zgodnie z ustanowionym prawem ogłasza wezwanie. A "cena, po której Podmiot Nabywający zobowiązuje się nabyć Akcje objęte Wezwaniem, wynosi 1,56 złotych" przy cenie 63gr - dodam od siebie. No cóż, tak się robi biznes.
ŚMIECIOSOLON / 217.98.38.* / 2011-10-04 19:54
ZDĄŻYŁEM WYJŚĆ PRZY 1.05 Z BARDZO DUŻĄ STRATĄ .....

ALE BIORĄC POD UWAGĘ FAKT KOSMICZNEJ EMISJI NOWYCH ŚMIECIOWYCH AKCJI - WARTOŚĆ PAPIERA WYCENIAM MA 20 GROSZY .... A NAWET 14 GROSZY ...
.
.TO TAKI BIOTON I INNY ŚMIECION
.
SZCZERZYMORDA TYLKO ZACIERA ŁAPY ... A LTE - TO NIE DLA TEJ SPÓŁKI !!
Bolo 1 / 89.238.30.* / 2011-10-04 13:56
Przy takiej sytuacji to 50 gr. staje się bardzo realne w najbliższym czasie.
zbigi246 / 78.8.86.* / 2011-10-04 09:49
no i du..pa
greg1001 / 212.2.96.* / 2011-10-03 10:35
Szanowni,

ja mam midasa, niewielki pakiecik, ale cos mi się wydaję, że plan panów Solorza i Pytla jest następujący:
Konsolidacja wartości prawnych w postaci częstotliwości i know how w midasie - główny gracz na rynku w obszarze transmisji
Polokomtel pozostanie medium ogólnokrajowym z infrastrukturą dającą zasięg większości populacji.
Następnie sprzedaż i dystrybucja pakietów LTE do Polkomtel + oferta indywidualna
A kolejnym krokiem będzie narodowy projekt dostępu mas do szybkiego internetu (ten wspierany z kasy unijnej) - to spowoduje stały, gwarantowany dopływ środków i wzrost wartości midasa w dużej mierze na tym się będzie opierał.
A dlaczego tak będzie? Bo moim zdaniem taki był plan duetu obu panów od początku - Polkomtel to ostatni operator w rękach polskich i tylko on ma odp. mozliwości by wrożyć szybki internet dla mas. Zatem skoro ostatnio zostały uruchomione środki na ten projekt to można się spodziewać w perspektywie roku ewentualnych wzrostów, oczywiście jeśli globalnie sie nie posypie. Co sądzicie?
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-01 10:12
do pudła z nim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KULCZYK ,KRAUZE ,SOLORZ-BANDITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
okoń / 89.171.241.* / 2011-09-30 14:45
a wiec zaczyna się korekta. pozdrawiam ja mam po 2.02 czekam najwyżej już nigdy nie będę się bawił w giełdę
ŁJ / 84.38.87.* / 2011-09-30 15:17
Jestem w podobnej sytuacji. Szczerz mówiąc to wolę mieć Midasa wartego 20gr (co mam nadzieję nie będzie miało miejsca) i liczyć na sukces LTE niż sprzedać teraz ze stratą 60%. Firma wymaga inwestycji ale po tych inwestycjach możemy mieć do czynienia z potężną spółką o olbrzymim potencjale rozwoju. Jak będzie przekonamy się za 2-3 lata bo wcześniej nie mam zamiaru wychodzić.
Jesse L / 2011-09-30 13:51 / Tysiącznik na forum
Czyli ogólnie jeszcze dużo, dużo inwestycji i nakładów z niewiadomym przłożeniem na zyskowność.
ŁJ / 84.38.87.* / 2011-09-30 13:27
Patrząc na obecną sytuację w spółce, problemem wydaje się być nie sama zasadność pozyskania dodatkowych środków z kolejnej emisji co jej termin, biorąc pod uwagę dużą niepewność co do najbliższej przyszłości połączoną z ostrymi przecenami na światowych giełdach. Z drugiej strony LTE jest przedsięwzięciem, które może zrewolucjonizować rynek internetu w Polsce,co niejako tłumaczy, dlaczego taka spółka jak Midas nie może mieć niskiego kapitału. Dodatkowo obecni inwestorzy z pewnością są niepewni co do wyceny PP, tak jak miało to miejsce przy emisji akcji serii C. Midas raczej nie może sobie pozwolić na zbyt niską wycenę nowych akcji, ze względu na ilość kapitału, który chcą pozyskać oraz unikniecie stania się spółką śmieciową po odcięciu PP. Na razie pozostaje nam czekać na odwrócenie trendu i wzrosty, bo sama korekta mnie w żadnym stopniu nie interesuje.
jerzako / 2011-09-30 12:42 / Bywalec forum
pisałem przy kursie ok 85gr ,że spadnie do 50 gr ale się pomyliłem
przy tej przewidywanej emisji zleci do 20 groszy.

nie mam akcji i komentuję na zimno
zyzol37 / 31.61.63.* / 2011-09-30 15:08
a po czym wnosisz te 20 gr po fusach w szklance
rupert12 / 2011-09-30 12:28
Przecena to efekt zapowiedzianej gigantycznej emisji akcji (może sięgnąć 1,7 mld walorów), za część których właściciel Polsatu wniesie do NFI kolejną telekomunikacyjną firmę: Aero 2. Spółkę wyceniono na 548 mln zł.

Sposób i moment przeprowadzenia operacji nie podobają się części giełdowych inwestorów, których udział w spółce spadnie, jeśli nie zdecydują się na dopłatę i objęcie nowych akcji. Jak napisał do redakcji i zarządu NFI jeden z mniejszościowych akcjonariuszy Midasa, działania zarządu firmy są oceniane jako działanie na szkodę drobnych graczy. Nie rozumieją oni przyczyn zmiany strategii oraz tego, dlaczego w trudnym dla rynków kapitałowych okresie, gdy notowania spółek spadają, Midas – zamiast dbać o notowania – poddaje je dodatkowej presji.

Wojciech Pytel, prezes NFI Midas, poproszony o wyjaśnienie sytuacji, tłumaczy, że Aero 2 od zawsze było elementem strategii funduszu: – Ta transakcja to także ukłon w stronę akcjonariuszy mniejszościowych: znacząco zwiększa przejrzystość przepływów wewnątrz grupy. Zwiększa też efektywność naszej strategii – przecież za inwestycje, które prowadzi Aero 2, Midas dziś płaci w formie kosztów operacyjnych. Akwizycja Aero 2 obniża je i zamienia na CAPEX (wydatki inwestycyjne – red.). Widzimy też, że jest to czynnik, który lawinowo zwiększył zainteresowanie grupą wśród inwestorów instytucjonalnych – mówił Pytel.

– Chcę zauważyć, że częstotliwość 900 MHz (należy do Aero 2 – red.) ma dziś ogromną wartość, a za jej niemiecki odpowiednik w ostatniej transakcji zapłacono ponad 600 mln euro – dodał. Nie wykluczył, że w bilansie NFI pojawi się finansowanie obce, np. kredyt. – Ostateczna wielkość emisji będzie zależała od wypracowanego scenariusza rozbudowy sieci – poinformował.
Darknews / 89.126.33.* / 2011-09-30 20:43
Szkoda, ze pan prezes nie chwali się, że aero 2 ma więcej długów niż sama spółka jest warta. Tak więc po jej kupnie rozumiem, że midas z urzędu będzie zobowiązany te długi spłacić? A tak ogólnie to niby czyje jest te aero2 jak nie soloża?
123wm / 188.146.130.* / 2011-09-30 02:10
jezeli jestes w depresji inwestuj.jezeli w nadzieji sprzedawaj.
siewa / 87.112.101.* / 2011-09-29 23:56
Witam, wiem wiem Midas jest teraz tanio ale bedzie dobrze. Sam mam duzy pakiet po 1zl. Wiecie co ciekawego ostatnio powiedzial znajomy z Hiszpanii ,ze jego bank Santander polecil mu zainwestowanie w Midasa. Dzwonil wlasnie do mnie i pytal jak moze zalozyc kato na GPW bo jest obcokrajowcem. Bedzie dobrze juz wkrotce...
stawek / 195.210.60.* / 2011-09-29 23:20
...piszą , że Netia kupiła tel. Dialog za prawie mld - no i co z tego?
Jak Midas zbuduje sieć LTE to już za rok wprowadzi pierwszy w Polsce mobilny VoIP ( voice over IP), a oznaczo to , ze mając pakiet internetowy w laptopie i smartphonie bęzie można sobie przez skype rozmawiać - no i po co komu bedą te i darmowe i płatne minuty jak rozmowa przez skype ze smartphona na smartphon jest gratis....a roaming to juz wogóle przestanie istnieć bo VoIP nie wie co to roaming. Patrząc na spadający kurs MIdasa widać ,że większosć nie ma pojęcia jakie mozliwosci da szybki internet w komórce i laptopie. I za rok się obudzą i będą biadolić , że nie kupili Miodasa po złotówce jak będzie już po 2 zeta.....bo VoIP przez LTE to przyszłosć kochani
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy