MIDAS

Money.pl / 2007-10-11 13:22
Komentarze do spółki: MIDAS.
Wyświetlaj:
muzykcb / 2012-02-06 09:44
cos czuje ze nic z tego - wyznaczyli kurs na 0,7 - widac tyle jest warta ta spolka.
kijuis / 91.226.236.* / 2012-02-06 09:39
Panie Zygmunt ratuj kurs!
Bolo 1 / 89.238.30.* / 2012-02-06 09:32
Ktoś wywala duże pakiety - coś to podpowiada !!!
asasasaas / 95.51.224.* / 2012-02-06 09:23
gównaina spółka
maca_maca / 2012-02-06 09:17
czy nikt na prawdę nie patrzy jakie pakiety schodzą przy kupnie a jakie przy sprzedaży ??
zizu32 / 83.22.13.* / 2012-02-06 09:12
Witam Panowie przeliczyłem to na wszystkie sposoby i nie opłaca się wchodzić w PP lepiej poczekać i kupić w nowej emisji. Ma ktoś podobne zdanie ?
muzykcb / 2012-02-06 09:18
A jak to wyliczyles ?
maca_maca / 2012-02-06 09:23
no właśnie
ciekawe jak :)
g1234 / 217.6.182.* / 2012-02-06 09:10
zwala dzis:(
Bolo 1 / 89.238.30.* / 2012-02-06 08:37
Mim zdaniem zaczynamy jazdę w dól :

Powody:

Większość inwestorów sprzedawać będzie teraz akcje żeby przygotować kasę na wykup PP.
In szybciej to zrobią tym więcej kasy uzyskają, bo kurs będzie leciał w dół, a zwłaszcza przed odcięciem.

Może okazać się, że lepiej będzie sprzedać dziś wszystkie akcie Midasa, aby potem dokupić tylko same PP, gdy już będą notowane na rynku - w ten sposób zaoszczędzimy kasę którą stracimy na spadku wywołanym odcięciem

Trzeba mieć kasę na wykupienie, a jest to znaczny wydatek bo 4 x 0,70 czyli do każdej obecnej akcji dodatkowo 2.80
Mało kto trzyma tyle wolnej kasy na rachunku, czyli większość akcjonariuszy będzie sprzedawała akcje, żeby mieć kasę na wykup.
Co z tym się wiąże - akcje spadają w dół.

Nie zapominajmy, ze spółka Midas może stracić częstotliwość.
Toczy się postępowanie sądowe w tej sprawie.

Dużo jest niepewności w tym wszystkim, dlatego doradzam ostrożność !!!

Lepiej nie zyskać niż stracić.
wrc11 / 83.22.19.* / 2012-02-05 09:40
Jak myślicie na jakim poziomie będzie oscylować cena po nowej emisji ?
muzykcb / 2012-02-05 19:07
Trudno powiedzieć - pytanie jest czy Zygmunt S ma pieniądze na wykup nowych akcji ? Ostatnio kupił Polkomtel teraz obiecał że wykupi wszystkie należne mu nowe akcje nowej emisji (akcji posiada ok 193 mln * 4 * 0,70 zl = 540 mln (tyle potrzebuje pieniędzy). Jeżeli ma taką sume to nic nie będzie robił tylko poczeka, jeżeli niema to zacznie sprzedawać akcje. Sprzeda ok 25% akcji (starych) i za te 25 % sprzedanych zakupi ok 75 % nowych.
Franekkk / 159.205.202.* / 2012-02-05 20:12
Solorz nie potrzebuje żadnych pieniędzy. Za nową emisję zapłaci udziałami w Aero 2. Emisja potrzebna mu tylko po to, żeby zgarnąć od pozostałych akcjonariuszy 280 mln. Moim zdaniem ta emisja to duże ryzyko dla drobnych akcjonariuszy chociaż na pewno sam Midas daje nadzieję na duże zyski w perspektywie kilku lat.
iwanczepole / 83.3.95.* / 2012-02-05 19:31
Solarz nic nie musi sprzedawać bo i poco? on ma asy w rękawie i potrzebne infa będzie wyciągał jak trzeba będzie on ma zarobić a nie stracić i my do tego jesteśmy potrzebni ekspansja w LTE spowoduje rozwój nowych klientów a co zatym idzie i zyski zainwestowane dzisiaj 0,83 zł da napewno w ciągu roku zarobić 100% a ci co grają na krótko też będą mieli swoje 5 minut a skąd on wezmie pieniądze na akcje o to się nie martwmy napewno znajdzie
gracz14 / 93.154.171.* / 2012-02-05 08:29
wiele osób kupi midasa zeby miec prawo poboru.(1,34 + 4 * 0,70)/5 = 0,83-tyle ma kosztowac uśredniona akcja przy cenie 1,34. A co bedzie jesli kupią po 1,80 ich cena usrednionej akcji wynosić bedzie 0,92pln? pamietajmy jeszcze, że fundusze nie opkupiły sie do końca,a LTE jest przyszłoscia. Nikt nie ma tylko 100% akcji midasa mogą sprzedawac inne papiery byle tylko mieć więcej PP po 0,70. Dalej twierdzę, że pójdą do góry
gracz 19 / 178.37.131.* / 2012-02-05 21:52
Nie gadaj, że nikt nie ma tylko akcji Midasa bo był okres kiedy wszystko wpakowałem w Midasa i dobrze, że go sprzedałem bo teraz bym nie miał na wykup nowych.
Mauer / 85.202.59.* / 2012-02-05 07:01
To pierwszy taki tablet w Europie i drugi na świecie – mówi Zygmunt Solorz-Żak, prezes i główny akcjonariusz Polkomtela o nowym urządzeniu, które 3 lutego wejdzie do oferty operatora sieci Plus

Urządzenie, które zaoferuje operator to Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE. Tablet łączy się z Internetem w dwóch technologiach: dotychczasowej - HSPA+ i najnowszej – LTE, w której komunikowana maksymalna prędkość dostępu do sieci sięga 100 Mb/s.

Operator informuje dziś, że zaoferuje urządzenie klientom detalicznym i biznesowym: kontraktowym i w wybranych planach cenowych. „Kowalski" może stać się posiadaczem urządzenia za cenę od 1149 zł (przy abonamencie 60 zł miesięcznie) do 1 zł (przy abonamencie 160 zł).

Polkomtel podkreśla, że tablet bardzo dobrze współdziała z telewizją interaktywną Ipla (którą prowadzi spółka Redefine), która jest – obok Youtube – drugą preinstalowaną aplikacją na tablecie Plusa. Usługa telewizyjna nie jest jednak zaszyta w abonamencie.

Zarówno Redefine jak i operator sieci Plus należą do Solorza-Żaka. Dostęp do Internetu w nowej technologii zaczęła świadczyć jako pierwsza jego satelitarna platforma – Cyfrowy Polsat. Niewykluczone, że tablet Samsunga pojawi się w ofercie platformy w tym samym czasie, co w Plusie.

Jak mówił „Rz Solorz-Żak dwa tygodnie temu, jego grupa ma obecnie kilkadziesiąt tysięcy klientów usługi dostępu do Internetu w technologii LTE, a chciałaby mieć ich 1-2 mln. Czy pierwszy milion padnie w tym roku?

– Nie wiem. Oczywiście, chcielibyśmy – mówi obecnie Solorz-Żak.

Tempo przyrostu użytkowników usługi zależeć miało m.in. od zasięgu i urozmaicenia oferty komercyjnej urządzeń końcowych z LTE, innych niż modemy do laptopów.

W tym roku Polkomtel wprowadził do oferty już router LTE, także produkcji Samsunga.
ekonomia24
adreejxxl / 83.30.25.* / 2012-02-04 20:39
tu wiecej o tym http://www.wp3.pl/b975210d9099/
torent / 91.226.236.* / 2012-02-04 21:38
Mistrzu puśić ci film! To nie torenty!
gracz 19 / 178.37.131.* / 2012-02-04 20:15
A mniej wiecej kiedy można spodziewać się połączenia akcji?
iksi / 91.226.236.* / 2012-02-04 22:19
Bardziej kiedyś niż za 10 dni
Ale to niepewne!!!!
Bolo 1 / 89.238.30.* / 2012-02-04 19:54
Inwestorzy - wszystko jest piękne i jasne, ale teoretycznie.
Na tym zabiegu z PP najważniejszy jest moment wejścia w PP i wyjścia w odpowiednim momencie. Gracze którzy znają zasadę działania systemu PP, wykorzystają to.
Może okazać się, że lepiej będzie sprzedać w poniedziałek wszystkie akcie Midasa, aby potem dokupić tylko same PP, gdy już będą notowane na rynku - w ten sposób zaoszczędzimy kasę którą stracimy na spadku wywołanym odcięciem.
Zaznaczam - jest to jeden z wariantów.
Kolejna sprawa :
Większość widzi wzrost, a obliczenia według wzoru mówią coś innego.

(1,34 + 4 * 0,70)/5 = 0,83

Dalej - trzeba mieć jeszcze kasę na wykupienie, a jest to znaczny wydatek bo 4 x 0,70 czyli do każdej obecnej akcji dodatkowo 2.80
Mało kto trzyma tyle wolnej kasy na rachunku, czyli większość akcjonariuszy będzie sprzedawała akcje, żeby mieć kasę na wykup.
Co z tym się wiąże - akcje spadają w dół.

Podsumowanie - ostrożnie z tym optymizmem ponieważ niewłaściwe zrozumienie działania systemu PP, może niedoinformowanego inwestora słono kosztować.

Lepiej nie zyskać niż stracić.
gracz14 / 93.154.171.* / 2012-02-05 08:11
duzo graczy czekało na wycene PP i nie wchodziło w Midasa. według mnie papier pójdzie do góry. musza póścić infa zeby tyle kasy zebrać inaczej tego nie sprzedadza,
muzykcb / 2012-02-04 23:24
popieram w/w teorie.
iksik / 91.226.236.* / 2012-02-04 21:09
To jeden z wariantów Bolo, ale bardziej prawdopodobny to zawyżyć kurs żeby było z czego spadać. A my małe smerfy możemy tylko przyglądać się tym REKINOM którzy tym wszystkim sterują!!! Kurs popędzi w Poniedziałek do przodu, bo są chętni na akcje i pp,a po emisji będzie różnie ale myślę że pojawi się nie jedno nowe INFO (typu Polkomtel w Midasie, Plus + LTE umowa itp.)i wytrawli sporo zarobią, (ale po wcześniejszym zawale) po krótkich spatkach. Te akcje dadzą napewno sporo zarobić ale w okresie długoterminowym! DANKE
mauer / 85.202.59.* / 2012-02-04 19:49
NFI właściciela Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu rusza ze sprzedażą akcji. Doradca wycenia fundusz na 1,6 mld zł

Na 0,7 zł usta­lił ce­nę emi­syj­ną każ­dej z bli­sko 1,2 mld ak­cji NFI Mi­das za­rząd spół­ki – po­in­for­mo­wał w pią­tek fun­dusz kon­tro­lo­wa­ny przez Zyg­mun­ta So­lo­rza­-Ża­ka, bu­du­ją­cy pierw­szą w Pol­sce sieć ul­tra­szyb­kie­go mo­bil­ne­go In­ter­ne­tu w tech­no­lo­gii LTE.

To ozna­cza, że szy­ko­wa­na od ubie­głe­go ro­ku ofer­ta Mi­da­sa skie­ro­wa­na do do­tych­cza­so­wych ak­cjo­na­riu­szy bę­dzie mia­ła za­wrot­ną jak na pry­wat­ne ofer­ty war­tość: oko­ło 830 mln zł.

Tak na­praw­dę Mi­das się­ga do kie­sze­ni gieł­do­wych in­we­sto­rów po oko­ło 280 mln zł go­tów­ki, bo po­zo­sta­ła część emi­sji przy­pad­nie na głów­ne­go wła­ści­cie­la fun­du­szu So­lo­rza­-Ża­ka, któ­ry obej­mie wa­lo­ry, pła­cąc udzia­ła­mi spół­ki Ae­ro 2. Ce­nę za tę fir­mę usta­lo­no na 548 mln zł.

280 mln zł to tyl­ko część pie­nię­dzy, któ­rych NFI po­trze­bu­je, aby do­koń­czyć in­we­sty­cje w ogól­no­pol­ską sieć trans­mi­sji da­nych w tech­no­lo­giach HSPA+ i LTE. Resz­ta – oko­ło rze1 mld zł – po­cho­dzić ma z kre­dy­tów i – jak in­for­mu­ją do­rad­cy So­lo­rza­-Ża­ka – pie­nią­dze te zo­sta­ną za­in­we­sto­wa­ne w cią­gu trzech lat.

Ana­li­ty­cy i za­rzą­dza­ją­cy fun­du­sza­mi przy­zna­ją, że sprze­daż ak­cji przez gieł­do­wą spół­kę to – na­wet bio­rąc pod uwa­gę trwa­ją­cy wzro­st na GPW – ruch od­waż­ny.

– Bio­rąc pod uwa­gę, że to emi­sja z pra­wem po­bo­ru, z jej upla­so­wa­niem nie po­win­no być pro­ble­mu. Kto nie obej­mie pa­pie­rów, ten stra­ci – oce­nia na pierw­szy rzut oka Wal­de­mar Sta­cho­wiak, ana­li­tyk Ipo­pe­ma Se­cu­ri­ties. – Jednocześnie kon­struk­cja emi­sji prze­wi­du­je, że aby utrzy­mać do­tych­cza­so­wy udział, trze­ba wy­ło­żyć wię­cej pie­nię­dzy niż ma się obec­nie w ak­cjach NFI. W przy­pad­ku drob­nych in­we­sto­rów mo­że to dzia­łać znie­chę­ca­ją­co.

Spół­ka przy­go­to­wu­je się na ta­ką ewen­tu­al­ność od dłuż­sze­go cza­su i za­chę­ca do udzia­łu w emi­sji in­sty­tu­cje fi­nan­so­we. Z na­szych in­for­ma­cji wy­ni­ka, że w mi­ja­ją­cym ty­go­dniu tra­fił do nich ra­port ofe­ru­ją­ce­go pa­pie­ry Mi­da­sa do­mu ma­kler­skie­go Tri­gon.

– Jesz­cze za wcze­śnie, aby po­wie­dzieć, czy bę­dzie­my za­in­te­re­so­wa­ni czy nie ak­cja­mi NFI Mi­das. Spo­tka­nia z ofe­ru­ją­cym do­pie­ro się za­czy­na­ją – po­wie­dział Ja­ro­sław Lis, za­rzą­dza­ją­cy w Union In­ve­st­ment. – To jesz­cze nie jest do­bry czas na prze­pro­wa­dza­nie ofert pu­blicz­nych. Jed­nak je­śli wzro­st po­trwa­ dłu­żej, za­pew­ne i ten ry­nek się oży­wi.

Pu­bli­ku­jąc ce­nę emi­syj­ną w pią­tek, czy­li jesz­cze przed za­twier­dze­niem pro­spek­tu, za­rząd Mi­da­sa po­stą­pił nie­ty­po­wo. Spół­ka tłu­ma­czy, że zde­cy­do­wa­ła się na ten krok, aby zmniej­szyć nie­pew­ność in­we­sto­rów.

Dom Ma­kler­ski Tri­gon ofe­ru­ją­cy ak­cje Mi­da­sa osza­co­wał war­tość gru­py na 1,6 mld zł. Da­je to oko­ło 1 zł na ak­cję spół­ki po pod­wyż­sze­niu ka­pi­ta­łu (oko­ło 42 proc. wię­cej niż wy­nie­sie ce­na emi­syj­na).

Tri­gon sza­cu­je, że przy­cho­dy Mi­da­sa bę­dą ro­sły sko­ko­wo: z oko­ło 30 mln zł w ubie­głym ro­ku przez bli­sko 116 mln zł w ro­ku bie­żą­cym do prawie 0,5 mld zł w 2014 r., kie­dy to fun­dusz ma wy­ka­zać pierw­szą do­dat­nią EBIT­DA w wy­so­ko­ści 79,1 mln zł. We­dług Tri­go­nu w ko­lej­nych la­tach wy­nik ten bę­dzie rósł. Sta­nie się to głów­nie dzię­ki co­raz więk­szej ­trans­mi­sji da­nych w sie­ciach ko­mór­ko­wych.
Rzeczpospolita
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy