Forum Polityka, aktualnościPolityka

Miedwiediew: Zbliżenie Polaków i Rosjan jest potrzebne

Miedwiediew: Zbliżenie Polaków i Rosjan jest potrzebne

Wyświetlaj:
obiektywny2 / 83.19.83.* / 2010-04-20 08:39
Polsce jest potrzebna pełna prawda o ostatniej tragedii. Dlaczego nikt nie szukał ciał? Może ktoś przeżył. Na miejscu byli tylko strażacy, zalać teren. Nikt nie wyjaśnił tych strzałów, które słychać na filmie który krąży już po całym świecie. Jesteśmy UZALEŻNIENI od Rosjan w prowadzonym dochodzeniu... itd.
CZEKAMY na prawdę o Katyniu 2.
ździcho / 87.205.164.* / 2010-04-20 16:41
Niestety tak, bo to przecież wydarzyło się na ich terytorium, więc jesteśmy UZALEŻNIENI. Problem jednak w tym, że my Z GÓRY ZAKŁADAMY, że to był ZAMACH a Rosjanie nas OKŁAMUJĄ. Piszesz, że po świecie krąży jakiś film, na którym słychać strzały. A nie zastanowiło cię, jakie jest pochodzenie tego filmu, skoro na miejscu byli tylko strażacy i zalać teren? Kto filmował? Czarna skrzynka? Dlaczego zakładasz też, że nikt nie szukał ciał? Gdyby tak było, to czyje szczątki pochowano na Wawelu? Znajdzie się zawsze ktoś, kto lubi silne emocje, puści taką hipotezę w obieg, zrobi się z tego plotka, którą później powielają "obiektywni" i w efekcie
CZEKAMY na prawdę o Katyniu 2

Ja tam też Rosjanom nie ufam, ale nie popadajmy znowu w jakąś manię prześladowczą, że niby Polska zasadniczym celem wszelkiego zła, które się dzieje na świecie. Jak pójdziemy tym tokiem myślenia, to okaże się za parę dni, że wybuch islandzkiego wulkanu był sabotażem i został wymierzony przeciwko tym, którzy chcieli pochować Kaczyńskiego na Wawelu a i pójdzie w obieg jakiś filmik ze strzałami w krater...
ździcho / 213.238.77.* / 2010-04-18 22:17

Rosja już dawno oceniła Katyń. - Tragedia katyńska to wina Stalina. Należy przeprowadzić dodatkowe badania, ale stanowisko państwa rosyjskiego zostało już dawno sformułowane i jest niezmienne

No i załatwione. Ciekaw teraz jestem reakcji strony polskiej. Mam nadzieję, że nasz rząd nie będzie na upartego domagał się od Miedwiediewa (rocznik 1965) oficjalnych przeprosin za zbrodnię katyńską, bo tym ujawniłby już bezdenną głupotę.
!@#$ / 83.7.29.* / 2010-04-19 14:55
Przeprosin?! do d..y z przeprosinami! Polsce należy się zadośćuczynienie. Głupotą będzie jak puścimy to płazem, bo drugiej szansy mozemy już nie dostać.
ojro / 91.193.208.* / 2010-04-19 07:58
Problem z Katyniem jest taki, że Rosjanie nie chcą tego uznać jako ludobójstwa. Polski rząd tego oczekuje, zaś rosyjski nie chce tego przyznać, bo boi się masowych pozwów o odszkodowanie ze strony rodzin ofiar.
ździcho / 87.205.147.* / 2010-04-19 11:18
Nie sądzę, aby Miedwiediew bał się tych pozwów. Jeżeli Rosjanie nie chcą uznać tego jako ludobójstwa, to chcą to uznać to jako co? Powiedział Miedwiediew, ze to Stalin? Powiedział. Co za różnica ludobójstwo, czy oficerobójstwo? Odszkodowania są i tak zasadne. Tylko od kogo je egzekwować? Od ZSRR? Tu właśnie pies pogrzebany, więc na nic to szarpanie się. Pozwy nic nie dadzą.
ździcho / 77.255.245.* / 2010-04-19 16:47
Zastanawiam się w takim razie, jaka jest różnica między morderstwem a ludobójstwem. Jedyny wyznacznik różniący jaki mi przychodzi do głowy, to liczebność, czyli od pewnej liczby osób(oczywiście bezbronnych) wzwyż pozbawienie kogoś życia jest uznawane za już za ludobójstwo, a nie morderstwo. Może też termin ludobójstwo odnosić się tylko do ludności cywilnej (odpowiednio liczebnej), ale ja tak sobie tylko gdybam, bo nie wiem. Założmy jednak że mamy do czynienia z ludobójstwem. No i tak: Prawo międzynarodowe dopadło m. in. Hussajna i Milosevica, Stalina nie dopadnie, no bo wiadomo - zasadnicza przeszkoda. Jak zwał, tak zwał - zbrodni/morderstwa/ludobójstwa dokonali Sowieci a nie Rosjanie. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Dżugaszwili (Stalin) nie był Rosjaninem tylko Gruzinem. Nie ma CCCP, nie ma Krasnoj Armii, jest po ptakach, tak sądzę. Jeżeli zaś chodzi o użytkownika "!@#$", to widziałem już kilka jego wypowiedzi i nie sądzę, żeby ta osoba miała na myśli cokolwiek konkretnego, np odszkodowania. Po prostu jak zwykle daje upust swojej bliżej nie sprecyzowanej frustracji, albo chce wywoływać negatywne emocje u innych. Słowem: domaga się ruskiej krwi, obojętnie skąd wytoczonej.
!@#$ / 83.7.47.* / 2010-04-20 12:21
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
ździcho / 87.205.164.* / 2010-04-20 17:01
Spryciula z Ciebie. Nie wpadłbym na to, żeby w tak zakamuflowany sposób łamać regulamin forum i na forum mimo to pozostać, tym bardziej że używasz niektórych sztuczek podpatrzonych u innych forumowiczów, w razie czego, żeby było na kogo innego. A mnie nazywasz hipokrytą...

Najnowsze wpisy