Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Miesiąc na zwolnieniu i 100 procent pensji. Zobacz, o co walczą mundurowi

Miesiąc na zwolnieniu i 100 procent pensji. Zobacz, o co walczą mundurowi

Wyświetlaj:
Anuska355 / 93.105.41.* / 2013-05-29 11:46
Z przerażeniem czytam ten tekst, nagrody powiadacie, inni też pracują po weekendach, zwolnienia i do tego dalsze profity??? Skoro jest tak fajnie i pełno przywilejów w mundurze to proponuję zaciągnąć do naszych uprzywilejowanych szeregów. Nie wiem kto udziela wam informacji i gdzie posiadacie źródła, ale to nie jest na pewno przeciętny funkcjonariusz, bo ta pensja brutto to na pewno nie nasza.Jestem kobietą służąco w mundurze, pracuję od 7 lat w policji , wiedziałam , gdzie wstępuje i nie narzekam , ale jak czytam tekst na temat , że inni też pracują po nadgodzinach i to w trudnych warunkach , to mnie to śmieszy: 8 godzin pracy to minimum, 14-16 godzin na standardzie,zarówno w prewencji jak i w dochodzeniach, że nie można zapomnieć o pracy domowej w domu:-). Zdarzenia nadzwyczajne, typu, zabójstwo, porwanie, napad.....to dodatkowy czas pracy, a , że ludzi brakuję to i w ciągu 24h zdarza się przespać 2-3 godziny za biurkiem, czy na ławce dla zatrzymanych. Jakie mieszkania służbowe???Funkcjonariusze , którzy mają rodziny 150-200km od jednostki w której służą , muszą dojeżdżać, a dopłaty za dojazd to są wówczas, ale jeśli dojazd nie przekracza 2 godzin w obie strony, co niestety w wielu przypadkach jest niemożliwe- pozostaję wynająć stancję, co też nie mało kosztuję i liczyć, że może łaskawie przełożony za 1-0 raportem nie odmówi przeniesienia na bliższą jednostkę. Mundurówka jako przywilej???? skoro to taki atut, to chętnie oddam, w zamian proszę o pełen sort mundurowy , a w przypadku formacji nieumundurowanych o pełną odzież do pełnienia służby zarówno w jednostce jak i w terenie, bo mundurówka rzadko starczy na zakupienie odpowiedniej odzieży chociażby na służbę w patrolu pieszym przy minus 20stopniach, a niestety najczęstsze zwolnienia są skutkiem tego, że funkcjonariusz nie może doleczyć się po tak sympatycznej mroźnej nocce na powietrzu, a nadgodzin odebrać nie może, bo jest za mało ludzi, a więc , albo przychodzi do pracy i zaraża resztę kolegów, albo-co rzadko bywa idzie na zwolnienie- dopiero później jak już leki nie pomagają, sięga się po zwolnienie, ale najczęściej jest już za późno bo przysłowie 7 dni nie wystarczy na doleczenie choroby. Ja sama nie raz przychodziłam z anginą ropną i grypą do pracy, brałam antybiotyki, ale przychodzę aby nie szkodzić służbie. Nie wiem skąd informacje o wysokości zarobków przeciętnego policjanta,ale czy aby to był naprawdę przeciętny policjant, czy górne stołki? A dla informacji zazdrosnych to nie tylko policjanci mają Trzynastki , ale reszta budżetówki też, i wcale nie pracują w trudnych i szkodliwych warunkach. A te nagrody pomimo zwolnień, to też niekoniecznie, raz na jakiś czas przy dobrym wyniku- zatrzymanie "poważniejszych sprawców- zabójstwa- rozboju..." jest szansa na otrzymanie 250 złotych brutto, ale tylko przy stałych wynikach i fakcie, że nie przekroczysz w ciągu 3-6 miesięcy 7 dni zwolnienia,i nie ma znaczenia czy zwolnienie to zwykłe przeziębienie , czy też poważna kontuzja nabyta w czasie pełnienia obowiązków. A dla tych, którzy uważają, że można zawsze "dźwigać cegły, jak w mundurze tak ciężko i źle" to proponuję niech napiszą ile zarabiają , i czy na legalu, bo nie jest rzadkością, że oprócz nawet o połowę zarobków więcej od prawdziwego przeciętnego policjanta, to taki budowlaniec, pobiera zapomogi socjalne, czy też kuroniówkę. Dlatego zapraszam w mundur, patrole na powietrzu, przy -20stopniach, interwencję w których zamiast cegieł podnosi się leżącego 100 kg pijanego, obrzyganego, zawszonego i niekiedy zakaźnie chorego obywatela, albo sytuacje gdy trzeba siłować się z naćpanym BS-em, czy też chorym psychicznie, który ma w ręku nóż. Nie pchajmy wszystkich do jednego worka, ja służę i mam zamiar służyć do póki mi zdrowie na to pozwoli, nie nadużywam zwolnień, wiem, że nigdzie za darmo nie dostanę pensji, ale brak obiektywnej opinii, jest drażniący, w każdych szeregach jest pełno czarnych owiec, ale to nie znaczy, że wszyscy są tacy sami.
Mysza330 / 83.21.222.* / 2012-11-16 19:08
Nie każdy ma predyspozycje aby wykonywać taki czy inny zawód. Wszystkich, którzy mają pretensje do przywilejów zawodowych zapraszam "w mundur". Niech zobaczą jak to fajnie jest służyć w nocy, w dni wolne czy święta. Nie wszyscy oficerowie siedzą stale za biurkiem, w SG są tacy co chodzą w teren i też mogą chorować. Poza tym każdy pracownik po zakończonej pracy idzie do domu i wszystko związane z pracą ma w nosie. Nie u nas, my jesteśmy dyspozycyjni i gdy jest taka potrzeba to musimy stawiać się na wezwanie przełożonych. Wstępując do służby wiedzieliśmy, że za te niedogodności mamy coś w zamian a teraz to proszę sami zobaczcie kto służy w służbach mundurowych. W większości zgłaszają się nieudacznicy bo to nie jest już intratna posada. Wszystkich zbulwersowanych przywilejami zapraszam "w kamasze" zobaczymy ilu i jak długo zostaniecie. Najpierw sprawdźcie jakie są wymagania aby się dostać. Powodzenia.
12345362 / 148.81.23.* / 2012-10-25 07:42
życzę powodzenia temu rządowi który traktuje mundurowych jak zwykłych obywateli a nie osób które mają specyficzny charakter pracy i życzę powodzenia w przyszłych wyborach mundurowi i ich rodziny napewno pójdą głosować. A ci którzy szukają oszczędności nbiech zaczną od siebie cwaniaczki i sami nałążą mundur i pobiegają za przestępcami idioci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
glina / 46.113.78.* / 2012-07-26 14:20
Ta Pani powinna sobie popracowac w styczniowa noc w terenie gdy jest minus 20 stopni i w ciągu 12 godzin należy się 45 minut przerwy.Wykonać parę interwencji szarpiąc sie w takim mrozie z jkimś naćpanym baranem chorym na hiv.Ciekawy jestem co wtedy by Pani powiedziała a to nawet nie jest jedna setna tego co spotyka na ulicy policjanta na przykład.Juz nigdy więcej nie poświęcę się dla tego skretyniałego społeczeństwa ,niech was leją i okradają a ja będę udawał że pracuję .Zabierzcie nam wszystko tylko pomyślcie kto was będzie chronił?No i to tyle życzę powodzenia i zdrowia bo to się wszystkim przyda zwłaszcza rządowi który zabiera
Benedykt22 / 2012-07-26 14:37 / Bywalec forum
W naszym kraju utworzył się grupy społeczne które traktuje się z ulgą!! Są to mundurowi , kolejarze , lekarze, nauczyciele no i rzecz jasna górnicy. Reszta obywateli ma dopłacać do ich przywilejów!!
aladyn / 93.176.221.* / 2012-07-27 18:58
Panie Benedykt zapomniał Pan o naszych politykach,
którzy zarabiają wielkie pieniądze.
Służby mundurowe należy rozwiązać,bo w tym kierunku to wszystko zmierza.
67lat / 77.254.182.* / 2012-07-25 17:12
WSZYSTKICH OBYWATELE POWINNI MIEĆ TE SAME PRAWA,czy nauczyciel,czy policjant,czy górnik,czy cywil,tak samo z emeryturami,komisje powinny decydować o zdolności do pracy.Czy policjant po 50 -tce nie może pracować za biurkiem??
ala120 / 91.199.250.* / 2012-08-31 09:54
Nie porównujmy pracy policjanta do pracy nauczyciela, bo to kpina który pracuje 18 godz. tygodniowo, powinii pracować 8 godz. codziennie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rycho / 46.113.42.* / 2012-07-25 09:14
Anna Anagnostupulu,dziennikarka Money.pl - nie zna się w ogóle na problematyce służb mundurowych. Jej wiedza, wynikająca z krótkiego felietonu jest trywialna i na poziomie domorosłego dziennikarstwa.:D
Wcale się nie dziwię, że kraj stacza się z powodu takich pseudo dziennikarzy!
zLEW / 31.63.147.* / 2012-07-24 17:20
Wypłacona 250 melonów czyli czy spią w polonezie czy w domu jednakoważ ochrona jest tak jak i w wojo "chron granic panie Boże bo rezerwa juz nie może"takim sloganem stare wojsko zegnało koszary udając sie do cywila aktual kto by pomyslał jakie to prorocze słowa
Były / 31.63.147.* / 2012-07-24 17:08
To o czym tutaj mowa było podnoszone już prze samych żołnierzy zawodowych w latach 80 tych gdyż cwani koledzy udając rozmaite choroby nie wykonywali slużb a w ich miejsce zostali skierowani uczciwi co skutkowało potrójną iloscią słóżb dodatkowo przy 50% brakach kadrowych nie tak jak dziś 100% obsady dla roboli i ta sama pensja nie wzrastająca wraz z iloscią mozliwych niekorzystnych zdarzen dla wykonującego służbe w zastępstwie czyli po prostu więcej sie naraza a guzik z tego miał -oczywiscie milczenie oficerki w Monie to norma bo im tam dobrze jak biuralistom w cywilnym przeciębiorstwie [8 gdz i referentka na drzwi]a jak Im jest dobrze to dołom nie trza poprawiac
kajja / 80.48.211.* / 2012-07-24 14:05
i oby nie udało im się tego wywalczyć. Każdy ciężko pracuje i powinien być tak samo traktowany. U mnie w firmie też niestety sa równi i równiejsi dlatego zastanawiam się nad czymś własnym. Nie wiem tylko jak za sprawdzanie konkurencji się zabrać.
Sequ / 178.23.104.* / 2012-07-25 11:52
Zamiast tyrać za grosze na szefa można samemu coś zdziałać i dobrze sobie radzić podobnie zrobiłem trochę trzeba na start mieć konkurencja to nie problem poradziłem sobie z nie razem z verdict. Nastaw się na głupie przepisy utrudniające życie ale jeśli włożysz w to serce i trafisz z produktem to zarobisz na siebie.
Anzelm / 2012-07-24 14:20
Warto zauważyć ze służby mundurowe zawyczaj mają o wiele bardziej stresogenną pracę niż zwykli ludzie!! Należy docenić ich ciężką pracę, a nie cały czas ich krytykować!!
abecadlo / 158.52.254.* / 2012-07-24 14:43
stresogenną ? gdzie masz takie służby mundurowe ? znam kilku wojskowych (czynnych) na różnych szczeblach w różnych jednostkach i powiem Ci szczerze: w ciągu dnia piłka, siłownia, czasem jakieś ćwiczenia (czytaj rżnięcie głupa w lesie). Na nocnych służbach - sesje Counter strike'a. Do tego służbowe mieszkania (nie martwimy się o kredyt: odpada stres), regularna wypłata (nie martwimy się o pensję: odpada stres), urlop od razu 26 dni (i nie ma tak jak w przemyśle że Ci nie dadzą), ryzyko zwolnienia żadne (odpada stres związany z utratą pracy). Gdzie jest ta stresogenność? Każda posada niesie za sobą stres zawodowy, ale tu odpada Ci stres o życie prywatne a to na prawdę dużo. Już niech nie narzekają - przywileje zostały po komunie i trzeba to znieść bo nas (jako kraju) na takie wydatki nie stać.
chmyz / 88.199.45.* / 2012-07-24 12:05
Rząd chce zabrać wszystko, gdyby mógł to pewnie pensji by też nie dał (nie tylko mundurowym), a kolejarze (w tym i emeryci) dostają dwa razy w roku ekwiwalent ZA WĘGIEL, a przecież era parowozów już się dawno skończyła.
andrev1331 / 95.178.42.* / 2012-07-23 19:56
Jeżeli by tak patrzeć to dozorcy , drogowcy i inne zawody pracujące na dworze w różnych warunkach pogodowych powinny mieć 100 % płacone na chorobowym.A 13 pensje o których nikt nie wspomina , uposażenie mundurowe i zagwarantowaną pracę i płacę. ciekawe kto ma w kraju takie przywileje oprócz mundurówki ???na pewno nikt też nie pracuje w niedziele święta oraz w nocy i wszyscy którzy to robią otrzymują za to sowite wynagrodzenie i dni wolne :D A swoją drogą to jeszcze nie widziałem żeby policjanci chodzili podczas deszcu , burzy czy śniegu - bo jakoś dziwnie nigdy nie widziałem czy ktoś może cos takiego widział ?? te i wszystkie dziwne przywileje emerytalne powinny być już dawno odebrane bo niby czym się różni służba od pracy jeżeli za to i za to otrzymuje się wynagrodzenie , tyle że w służbie pewne i wyższe.
mundur / 213.199.218.* / 2012-11-08 22:15
Niestety smutne jest to, że oceniasz bzdury, które napisała Pani autorka. To są kłamstwa w dużej mierze.1.mieszkanie służbowe???jestem mundurowym i nikt mi nic takiego nie dał, nie ma takiego przepisu i nigdy nie dostanę2.przejazdy darmowe komunikacją miejską? gdzie? nic o tym nie wiem .chyba przejazdy rowerem i to własnym najlepiej. 3. średnia ok. 3200? jestem oficerem i nie siegam tej kwoty nawet w marzeniach.Może średnią wzięli z Komendy Głównej, gdzie mają dodatki takie jak pensje.
Ludzie-nie czytajcei tych bzdur. To demagogia i artykuł zamówiony tak, abyście myśleli , że inni mają lepiej, a WY źle i abyście chcieli, aby inni mieli tak samo źle jak WY. Wierzę w Waszą inteligencję.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m747 / 195.212.29.* / 2012-07-25 13:50
Kiedy jest zimno albo mokro nawet chłopcy radarowcy znikają z dróg..
rycho / 46.113.42.* / 2012-07-25 09:05
Nic nie widzisz bo nie chcesz widzieć, gdyż masz kurzą ślepotę :D
DET / 78.8.137.* / 2012-07-23 18:45
Piękny powrót do lat 1772-1795, wtedy też mundurowi nie byli potrzebni. Nie dziwi mnie ograniczenie nauki historii, bo a nóż młodzi wyciągną prawidłowe wnioski. Ciekawe na życzenie którego z ewentualnych zaborców ten tekst?
żołnierz / 91.208.93.* / 2012-07-23 15:13
Drodzy Państwo, kto i gdzie spośród mundurowych jeździ za darmo komunikacją miejską??? Widzę, że nie znam swoich wszystkich przywilejów... Z tego, co wiem, to nawet zniżki nie mam:D
Dariusz622 / 178.37.182.* / 2012-07-23 14:03
a ja myślę, że gdyby zwolnić wszystkich mundurowych i w to miejsce postawić zwykłych pracowników, byłoby dużo więcej oszczędności a jeśli nie, to wprowadzić takie same prawa dla mundurowych jak dla zwykłych pracowników wynikające z kodeksu pracy, może wtedy ktoś pójdzie po rozum do głowy, polecam to wszystkim którzy tak się oburzają na "przywileje" mundurowych; szanowni państwo tam się SŁUŻY, a nie PRACUJE, weźcie to w końcu pod uwagę !!!
Armagedon01 / 2012-07-23 14:19 / Bywalec forum
No tak jasna sprawa... wydaje mi się że taki zwykły Kowalski z ulicy chętnie by został sobie policjantem , żołnierzem , strażakiem... tylko ciekawe jak by sonbie poradził w sytuacji awaryjnej... oszczędności jak nic.
krzychios / 178.37.131.* / 2012-07-23 21:59
A taki policjant,żołnierz,albo strażak poradził by sobie w pracy Kowalskiego...np.przy obsłudze maszyn w kopalni,zakładach chemicznych,elektrowni,lokomotywy i wielu, wielu.... innych nie wymienionych tu...do każdej pracy trzeba miedz odpowiednią wiedzę i doświadczenie.Nawet z pozoru prosta czynność,jak sprzątanie wymaga wiedzy i doświadczenia.Tyle w temacie.
StrażG / 37.30.97.* / 2012-07-23 13:50
Zapraszamy do pracy. Tylko najpierw trzeba przejść- wszystkie szczeble. W SG rekrutacja trwa prawie rok, w tym wariograf. Potem 9 m-cy szkółki. A na końcu za niecałe 1200zł pracować na "zielonej granicy" lub przejściu. Wschód czeka, ale nikt się nie kwapi. Bo realia są inne niż wszyscy myślą.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy