Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mieszkania stanieją, bo państwo da ziemie

Mieszkania stanieją, bo państwo da ziemie

Money.pl / 2006-11-02 07:31
Komentarze do wiadomości: Mieszkania stanieją, bo państwo da ziemie.
Wyświetlaj:
Herennius / 2006-11-02 08:08
Primo: państwo żadnej ziemi nie "DA" ani nie sprzeda nawet, tylko wydzierżawi. Mowa jest przecież o użytkowaniu wieczystym, które od prawa własności znacznie się różni.
Secundo: na wydzierżawionych gruntach będą mogły powstawać tylko mieszkania, co w oczywisty sposób doprowadzi do błędnych decyzji gospodarczych. Być może korzystniej byłoby tam fabrykę wybudować, albo las posadzić – ja tego nie wiem, biurokrata też nie.
Tertio: co to znaczy, że cena będzie korzystna dla nabywców. Przecież jeżeli cena nie będzie korzystna dla nabywców, to automatycznie nabywców nie będzie. A może nowo wybudowane mieszkania będą konkurować jakością z już powstałymi (np. będą z dykty albo nie będą ogrzewane!?).
Czyli wyjdzie jak w starym dowcipie, kiedy to chodziły słuchy, że nowe samochody rozdają. Po pierwsze - nie samochody ale rowery, po drugie - nie nowe, tylko używane, i po trzecie - nie rozdają, tylko kradną.
111111111 / 88.220.70.* / 2006-11-06 09:55
W uni europejskiej nie ma wieczystego użytkowania dlatego nasze panstwo zostalo zobligowane do jak szybkiego zlikwidowania. Namawia sie usilnie wszystkich dzierzawców wieczystytch o wykup gruntów na wlasnosc po preferyncyjnej cenie.
Swoja droga rozdawnictwo narobi nam wiele szkód gospodarczych i mentalnych
EW / 194.42.116.* / 2006-11-03 15:22
Artur, nie szkoda Ci czasu na tą durną politykę??
Wiem, że masz rację, ale później Ci czasu nie starczy na moje umowy... Polityka to strata czas, nic nie zmienisz!
sceptyk / 2006-11-02 09:43 / Tysiącznik na forum
I nie w Moskwie, ino w Leningradzie.
Kero niezwerbowany / 213.238.125.* / 2006-11-02 07:58
A podobnież obowiązuje już dyrektywa UE o zniesieniu takiej formy jak "użytkowanie wieczyste" i gminy rzeczywiście tam gdzie ma to miejsce proponują wykup ziemi na własność. Osobiście taką ofertę też otrzymałem.
To w końcu jakie prawo obowiązuje w Polsce?
Kusy / 83.20.229.* / 2006-11-03 11:50
Uważam iż :Ustawa ta powinna powodować możliwość sprzedaży ziemi z tzw.zasobów Skarbu Państwa jedynie po tzw.cenach preferencyjnych i to osobom nie posiadającym żadnego lokum na własność!!!!!!!!!!!! Reasumując : właścicielem danego gruntu nie może w żadnym przypadku zostać - żaden deweloper czy jak "GO" tam by nie nazwać - właścicielem ma być przyszły lokator budowanego na tym terenie obiektu!!!!!!!!! I wtedy zobaczymy ilu będzie chętnych????????? A o jakość wykonywanych robót zadba osobiście przyszły lokator - czy to domku czy mieszkania w bloku.Należy w ten sposób walczyć z różnego rodzaju patologiami na tym choćby polu.Widzę już płacz nad tzw. bzdurnością tego pomysłu - ci co będą płakać najgłośniej : są najbardziej zainteresowani by coś takiego się nie stało - jest to też okazja by dać po łapach byłym agentom polskiego polskiego "CIA" - PRECZ Z BRUDNYMI INTERESAMI - NA ZAWSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UCZCIWIE PRACUJĄCY POLAK - W NIEKTÓRYCH KRĘGACH TO SIĘ NAZYWA "FRAJER".
czater / 2006-11-02 07:47 / Tysiącznik na forum
To bedzie najwiekszy przekret po 89 r. Taki majatek bedzie przyznawac elita IV RP, czemu ten rzad nie zmiejszy np. podatkow skoro tak chce pomoc Polakom. Narzeka na komune a gdyby nie komuna nie mialby co dzis rozdawac. Jestem przeciwny wszelkiej formie rozdawalnictwa majatku panstwowego, lepiej obnizyc podatki ale ten rzad nie ma zadnej koncepcji poza rozdac, przejesc i mowic ze wszsytko to wina "ukladu, Po, kosmitow...."
czater / 2006-11-02 07:31 / Tysiącznik na forum
Teraz dopiero zaczną się wałki, patrząc jak wybudowano np. dworzec we Włoszczowej, jestem pewien że ta ziemia trafi do kolesi - oto IV RP.
wiechs / 83.10.22.* / 2006-11-02 15:52
Pewnik1 - uczciwy do polityki się nie pcha.
Pewnik2 - im więcej Państwo pomaga obywatelowi ,tym gorzej dla obywatela.
Pewnik3 - Państwo okrada obywatela. Zeby komuś coś dać, innemu obywatelowi musi zabrać , i to niestety więcej, bo urzędnicy zabierający i rozdający muszą za to otrzymywać godziwe wynagrodzenia.
pewnik 4 Państwo nie jest od budowania czy rozdawania mieszkań.
Następne "pewniki " w następnym komentarzu.
Statystyczny / 83.31.82.* / 2006-11-08 20:37
Zgadzam się absolutnie ze wszystkimi punktami poza twierdzeniem "urzędnicy (....) muszą otrzymywać za to godziwą płacę" - urzędnicy od dłuższego czasu to szmaciarze. Godziwa płaca dla urzędnika, to jakieś nieporozumienie i pozostałość (byc może) po dawno zapomnianych czasach. Obecnie w Warszawie sekretarka w prywatnej firmie zarabia więcej niż prawnik - inspektor Najwyższej Izby Kontroli. Pozdrawiam. Post scriptum - ja się nad kupnem mieszkania nawet nie zastanawiam. Mając alternatywę - stać się niewolnikiem Banku do śmierci za kilka ton betonu lub pozostać bezdzietnym i bezdomnym dochodzę do wniosku, że to żadna alternatywa i że trzeba stąd uciekać. Wyrazy szacunku.
hud / 213.158.196.* / 2008-05-21 14:15

żadna alternatywa i że trzeba
stąd uciekać

To już dawno wiadomo bo państwo nie patrzy jak zarobić tylko jak zrobić ciebie na kasę, jedyną alternatywą jest wyjazd za granicę niestety bo prawda jest taka że nikt nas w polsce niechce, nie po to człowiek się uczył żeby teraz słyszec śmiech że 1000zł to bardzo dobra płaca ja sie na to nie piszę i chyba duza część społeczeństwa też nie skoro młodzi ludzie wciąż wyjeżdzają a kłamstwem jest że ludzie wracają do Polski bo chyba wszyscy mamy oczy i każdy widzi jaka jest prawda kilka lat i nie bedzie komu pracowac na emerytury służb mundurowych bo nie bedzie młodych do pracy bo nikt kto pracowal za granicą za 5000zł miesiecznie nie wróci i nie pójdzie do pracy za 1000 czy 1500zł gdzie koszty utrzymania się przekraczają wynagrodzenie a gdzie godne życie tzn to minimum, niema sensu i przy pierwszej okazji wyjeżdżam stąd jak wszyscy moi znajomi i przyjaciele
czater / 2006-11-02 23:13 / Tysiącznik na forum
Zgadzam sie całkowicie z Wami, ida wybory i potrzeba kielbasy ...

[url=http://czestochowa.schronisko.net][img]http://www.czestochowa.schronisko.net/signature/signature.jpg[/img][/url]
bizon / 83.12.11.* / 2006-11-02 09:32
Przecież nie do ciebie, każda ustawa którą piszą jest dla nich. Szybciutko rodzinka zakłada odpowiednią firmę i dostaje w pierwszej kolejności to co trzeba. Więc masz rację w tym co piszesz. Tylko dlaczego nam gadają, że to dla nas.
anonim / 85.89.162.* / 2006-11-03 10:42
Ludzie idźcie na wybory i utrąćmy wszystkie Pisuary, przynajmniej na szczeblu samorządowym. Wybierajmy z głową tych co mają rządzić - a nie potem wypisujemy różne p******* i gówno z tego wynika.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy