Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mieszkanie dla Młodych zamiast programu Rodzina na Swoim. Czy będzie taniej?

Mieszkanie dla Młodych zamiast programu Rodzina na Swoim. Czy będzie taniej?

Wyświetlaj:
;; / 193.25.183.* / 2013-07-04 19:08
- Każdy pomysł wspierania rozwoju rodzin w Polsce jest bardzo dobry i w tej kwestii przez najbliższe lata nic się nie zmieni. Z kolei rząd chce upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze w zupełnie uczciwy sposób zachęca Polaków do posiadania potomstwa. Po drugie wspiera rozwój budownictwa w kraju. Oprócz tego nakłania młodych Polaków do samodzielności i przejścia na swoje - tłumaczy Marcin Krasoń, analityk Open Finance.

Gdyby ten program nie powstał może ceny spadłyby do 'normalnych' i wówczas byłoby taniej nież w programie wspierającym deweloperów i banki tzn obywateli ...
sarenaone / 178.235.205.* / 2013-01-19 19:51
Po pierwsze to dofinansowanie BĘDZIE 10% do ceny mieszkania (dokładnie do ceny 50m2) a nie do kredytu jak piszecie. Będzie to realizowane w postaci jednorazowej dotacji.
Nie wiem czy skorzystam czy nie. Ale na pewno nie stać mnie (nie mam tez bogatych rodziców i mam 2 braci) na zakup mieszkania za gotówkę, więc kredyt w moim przypadku jest nieunikniony. (Nie chce wychowywać dzieci w wynajmowanym mieszkaniu i nie móc go urządzić po swojemu). Jeśli znajdę mieszkanie mi odpowiadające i będę je mogła kupić z dotacją albo bez dotacji to zgadnijcie którą opcję wybiorę? I takie pytanie: Czy przed tymi programami (RNS. MDM) nikt nie kupował nowych mieszkań na kredyt? Wszyscy kilka lat temu byli tak bogaci że nie brali kredytów? Bo w pewnym momencie czytania wypowiedzi zaczęłam się zastanawiać czy czytam o słuszności kredytowania się czy o dopłatach.
Ania Luka / 77.114.104.* / 2012-12-14 15:32
Podam tylko przykład. Ponad 10 lat temu nie było programów typu "Rodzina na swoim". Moi nowi sąsiedzi kupili dom za trzydzieści tyś zł. Dziś ten sam dom chcą sprzedać za czterysta tyś zł.
takie programy tylko naganiają pieniądze dla deweloperów i banków
Ania Lu / 77.114.104.* / 2012-12-14 15:11
Oby ten nowy program przeszedł, bo tak drogo na rynku nieruchomości chyba jeszcze nie było. W mojej miejscowości nabywcy kupili domy 10 lat temu za 30-40 tyś zł, a teraz chcą je sprzedać za czterysta tyś. zł. Deweloperzy przez takie właśnie programy jak "Rodzina na Swoim" podwyższyli ceny mieszkań, bo i tak wiedzą, że kupiec z łatwością dostanie pożyczkę, i stanie się tym samym niewolnikiem.
BARAN POLSKI / 78.30.108.* / 2012-11-07 14:45
Dlaczego zycie jest drogie?
1)Zloty spadl i nie byl wcale wspierany przez rzad. celowo zostal gowniana waluta.
zwiekszy sie eksport tanich produktow - rzad ma na przejedzenie wplywy podatkowe, a zaplaci za wzrost cen spopeczenstwo.
2)rzad oczywiscie widzi ze drogo tylki w sytuacji kiedy trzeba sobie zrobic podwyzke
3) Mamy tak smieciowe dochody, grecy po obnizkach maja 3 razy wiecej. Polska najniz. em ok.800 pln = 180 euro, grecja 4500 pln = 1100 euro.
4) BARANY- NIEWOLNICY: NA REWOLUCJE NADSZEDL CZAS
Dogmarov / 2012-11-07 14:53 / Bywalec forum
Jak dla mnie jest to kolejny chwyt marketingowy Platfromy Obywatelskiej... nie sądzę żeby było taniej a śiej nawet twwierdzić że będzie jeszcze drożej a co za tym idzie jeszcze trudniej dostać mieszkanie...
~mlody30 / 37.47.87.* / 2012-10-23 13:22
Taki program to tylko mydlenie oczu, taka marchewka dla ludzi młodych i jeszcze w dodatku zamożnych. Kto z ludzi młodych w tak niepewnych czasach weźmie kredyt i założy wielodzietną rodzinę ? A jeszcze hipoteka - kto komu poświadczy w tych czasach ?
ananalityk / 213.238.100.* / 2012-10-16 22:31
" W Rodzinie na Swoim deweloperzy często zmieniali ceny: raz w górę, raz w dół. Dostosowywali je w ten sposób do zmieniających się limitów. Jeśli w którymś mieście te rosły, to sprzedawcy podnosili ceny o 5 lub 10 procent, aby zmieścić się tuż pod kreską. Gdy limity spadały, deweloperzy obniżali ceny, aby załapać się w progi programu."-NA CHOLERĘ TE PROGRAMY TYLKO P.I.E.R.D.OLĄ RYNEK
kajja / 78.9.5.* / 2012-10-16 21:31
Ja mam to szczęście, ze mieszkanie dostałam po rodzicach, więc wielkiego lredytu spłacać nie muszę. Małą pożyczkę w getnie wzięłam, remont zaczęlam wiec mam nadzieję ze do świat będzie to wymarzone m.
;;; / 193.25.183.* / 2013-07-04 19:13
Znowu j.e.b.e.n.y. getin home broker lions czyli ten sam czlowiek i jego firemki od 'doradzania' tzn okradania obywateli
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-10-16 17:57
Jest to beszczelna dyskryminacja z racji wieku. Tego zabrania Konstytucja.
Wprowadźcie jeszcze przywileje dla łysych albo zezowatych. Też będzie tak samo sensowne.

Ponoć młodzi głosowali na PO. To ma być dla nich marchewka.
ananalityk / 213.238.100.* / 2012-10-16 17:34
BAŃKA SPEKULACYJNA W NIERUCHOMOŚCIACH PĘKA BY NIE PĘKŁA TA WIELKA BAŃKA Z WIELKIM HUKIEM DONEK JĄ WYCISZYŁ RODZINĄ NA BANKOWYM A TERAZ WYCISZY MIESZANIEM DLA MŁODYCH BY WODĘ RYNKOWĄ ZMĄCIĆ DLA DEWELOPERKI -to i tak niczego nie poprawi ale medialnie coś tam robi
Liger / 81.136.159.* / 2012-10-16 17:01
Moj kolega pracuje w hurtowni materialow budowlanych PSB. Szkoda ze takie sklepy sie posypia od 2013. Szkoda szczeze.
guru122 / 83.22.78.* / 2012-10-16 15:11
Proponuję nowe hasło wyborcze dla PO: państwo wspiera dewelopera.
ananalityk / 213.238.100.* / 2012-10-16 18:55
ten lipny program Mieszanie dla Młodych nie pomoże ani jednym ani drugim dziwię się jeszcze że dewelopery nie lamentują w mediach -pewnie zaraz zaczną lament na masową skalę jak okaże się że ten program to lipa i nie uratuje deweloperki
pr rp / 192.193.116.* / 2012-10-16 14:24
Czas chyba zdjąć ten artykół z głównej
GadAlf / 212.38.196.* / 2012-10-16 15:30
Ależ droga redakcja właśnie go zdjęła:-)
FirezeuG / 2012-10-16 13:36 / Tysiącznik na forum
Program mogą sobie wprowadzać nie ma to żadnego znaczenia. Sprawą podstawową jest to czy znowu jak przy Deweloperze na Swoim znajdą się ludzie którzy z niego skorzystają.
Strach mnie bierze na samą myśl że pomimo wielu przykładów (wyliczeń) wychodziło że w przypadku poprzedniego programu, koszt całkowity kredytu był nawet wyższy niż zwykłej hipoteki, a mimo to nadal znajdowali się chętni żeby z niego skorzystać. Z nową wersją DnS będzie pewnie podobnie. Czemu ludzie dają się złapać na zagrywki rodem z wyprzedaży w Tesco? Przecież jasne jest że od momentu wygaszenia DnS ceny mieszkań będą spadać tak jak to ma miejsce dzisiaj, a kolejny program znowu napompuje bańkę do niebotycznych rozmiarów.
iwik34 / 195.22.98.* / 2012-10-16 13:19
jeszcze nie mam i szukam, mam kilka fajnych na oku, ale nie wiem czy w ogole dostane na nie kredyt, jest jakis madry sposob na zalatwienie tego tematu w miare bezbolesnie?
FirezeuG / 2012-10-16 13:42 / Tysiącznik na forum
Moja rada, poczekaj. Taniej będzie Ci wynajmować przez 2-3 lat a potem spłacać kredyt przez 5-7 lat krócej, niż teraz na siłę szukać. Ja się nie spieszę, co kwartał sprawdzam ceny i porównuję z tymi sprzed 4 lat kiedy chciałem zakupić własne mieszkanko. Początkiem września policzyłem sobie koszty wynajmu do dnia dzisiejszego oraz koszt zakupu i wyszło mi że za takie samo mieszkanie (metrażowo) będę płacić o 7 lat krócej (czyli nadal jestem 3 do przodu), albo mogę kupić o 15-17 metrów więcej w tejsamej racie kredytu.
Lomion / 81.210.17.* / 2012-10-18 10:12
A jakbyś się porównywał do cen sprzed 6 lat, to ile ci wyjdzie?
yyxx / 80.150.85.* / 2012-10-17 09:27
porownujesz ceny a czy porownales jakosc
tych mieszkan???
Deweloper tez nie glupi jak ma taniej budowac a swoje zarobic to na czym oszczedza?? naturalnie na jakosci...i krotko po wprowadzeniu czeka ciebie maly remoncik albo wysokie koszty ogrzewania(liczyles to tez???)
a hipoteki??? tez przez ten caly czas oczekiwania beda mialy status quo???
a wiec przy tym podejsciu bedziesz sobie liczyl i liczyl i liczyl. Jak nie masz kasy to zapomnij i glosuj dalej na tych co glosowales...
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy