Forum Forum prawneCywilne

mieszkanie kwaterunkowe babci

mieszkanie kwaterunkowe babci

potrzebująca pomocy / 188.33.73.* / 2009-08-26 21:59
witam, mam problem którego nie umiem rozwiązać.
mianowicie moja babcia ma mieszkanie kwaterunkowe, tzn jest głównym najemcą tego mieszkania. moja siostra jest tam zameldowana i opiekuje się babcią ponieważ jest to starsza osoba. wiem że po śmierci babci moja siostra nie bedzie miala praw do mieszkania. co zrobić żeby miała? czy można by było np napisać do gminy żeby moja siostra została najemcą mieszkania, ponieważ opiekuje się babcią i jej pomaga w utrzymaniu mieszkania? dodam że siostra nie pracuje i nie ma żadnego innego mieszkania. prosze o pomoc, to ważne, bo babcia źle się czuję i może umrzeć w każdej chwili....
Wyświetlaj:
Kamisia23 / 87.206.124.* / 2009-12-04 19:58
Ale czy to jest pewne?...
Ja jestem w dokładnie takiej samej sytuacji...tylko mój dziadek umarł 3 dni temu...jestem meldowana "na opiekę" nad nieżyjącymi juz dziadkami od 8 lat...
Czy mam szanse na zostanie głółwnym najemcą?
Czy ktoś słyszał o nowej ustawie, która ma wejść na poczatku 2010 roku? ("Przyjazne Państwo".....), która zagwarantuje prawo do dziedziczenia mieszkań kwaterunkowych przez wnuki?

Z góry dzieki za wszystkie podpowiedzi

Kamila z Pabianic
9999999 / 95.41.120.* / 2009-11-15 09:05
jeśli siostra jest tam zameldowana przez 5 lat i sąsiedzi potwierdzą że tam mieszkała i się babcią opiekowała na piśmie wówczas siostra otrzyma to mieszkanie po śmierci baci i będzie głównym najemcom.
ja znowu / 89.108.218.* / 2009-08-31 21:08
HELP help help......!!!

Najnowsze wpisy