Forum Polityka, aktualnościKraj

Milionowy pozew po filmie o Blidzie. Były szef ABW kontra autorzy

Milionowy pozew po filmie o Blidzie. Były szef ABW kontra autorzy

Wyświetlaj:
Elektro Devil / 2010-12-02 21:44 / Tysiącznik na forum
chociaż rozumiem byłego szefa ABW, że broni swojego dobrego imienia przed oszczercami...
marekxxxxxx / 87.96.118.* / 2010-12-02 21:44
jeżeli nie widzieliście filmu to nie piszcie głupot ... ech portal upada ... :( a kiedyś: ekonomia, poważne tematy i komentarze no cóż www.bankier.pl ...
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-12-02 21:37
BEZ LITOŚCI.
gall333 / 2010-12-02 21:09 / Bywalec forum
Obwiniają wszystkich o to że Blida popełniła samobójstwo.
To takie odwracanie uwagi od sedna sprawy. Nie jedna osoba tam jeszcze ma pełne galoty.
Nadejdzie jeszcze taki dzień(oby jak najszybciej) kiedy zmieni się opcja polityczna i zostaną wy haczone wszystkie osoby powiązane z Blidą.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-04-21 14:28
Podbnie jak wszsycy inni "nie polacy", "skorygowani", "wyklształciuchy", "zdtrajcy, sbecy, ukryta opcja niemiecka/rosysjka" i innni wrogowie jedynie słusznego ładu i wodza.. Sam my wam popalić. na stosach!
~Janusz / 95.50.107.* / 2010-12-02 20:43
Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz. Źle ci z oczu patrzy, chudzielcu.
szczera rada / 81.85.205.* / 2010-12-02 20:51
usuń się tylko na bezpieczną odległość, bo jak ten dwumetrowy i stukilkudziesięciokilowy obywatel wypuści wstępnie gazy, to taką zawieruchę wywoła, w********, że dopiero będzieśz biadolił, że wiatr zasiał, a blida z nędzą burze zebrały..
aby sensu nie stracić / 81.85.205.* / 2010-12-02 20:55
ps.: w y p i e r d k u,
Kaź_2 / 178.36.79.* / 2010-12-02 20:38
Najlepiej notarialnie potwierdzone. Mamy kryzys i szmaty łapią się każdego sposobu, aby mieć swoje pięć minut w mediach. Z braku innych perspektyw życiowych pozostaje żerowanie na innych.
PO jak NSDAP ! / 94.76.218.* / 2010-12-02 20:32
A kto zaszczuł na ŚMIERĆ tę funkcjonariuszkę, mendy dziennikarskie tym się nie interesują, KTO naprawdę zlikwidował dra Wróbla tuż przed raportem z masakry smoleńskiej, który odkrył błędy w systemach nawigacyjnych CASY - ilu jeszcze zostanie zamordowanych żeby mafia tuscka poczuła sie bezkarna ?
ramzez / 46.112.216.* / 2010-12-02 20:27
Prosto i Zwięźle-PRAWDA W OCZY KOLE
46h4 / 89.231.81.* / 2010-12-02 20:17
Zginęła jak "Baranina" i inni jemu podobni
e2 / 78.8.128.* / 2010-12-02 20:16
Kolege w kajdankach wynioslo ABW, wypuscili po 24h. Ostatencize po batalii kilkumiesieczniej jest niewinny. Kur. ... i jakoś nie strzelil sobie w łeb... .

Dlaczego Blida sie ciagnie, dlaczego definitywnie nie zakoncza tej farsy. Afera hazardowa, afera prywatnizacji szpitali, podnoszenie vat, niedotrzymanei obietnic wyborczych itd.. TO PANOWIE DZIENNIKARZE SĄ TEMATY. Dajcie spokoj blidzie... nikogo to nie interesuje oporcz PO ktore chce w ten sposob odwrocic uwage...
tak trzymać / 81.85.205.* / 2010-12-02 19:52
i to jest prawidłowe rozumowanie i jedyne w tych warunkach możliwe do uznania za skuteczne. Wystarczy pierwszy z brzegu przykład Adama M. Ten, dosłownie na skinienie podejmuje jedną sprawę sądową, za drugą, o tą czy inną wypowiedź. TVP, jaka przechowalnia esbecji i na esbeckich metodach wychowana i ukształtowana, w czym nie odbiega zresztą od TVN, natychmiast jest w stanie, na zapotrzebowanie spłodzić coś podobnego. Płodziła wcześniej, teraz sprawa trafi do śadu i prawidłowo
Lulek124 / 95.49.21.* / 2010-12-02 20:12
Ja przepraszam, ale komisja śledcza z Panem Kaliszem pracuje już ponad 3 lata i nic, do niczego nie doszła, aż tu nagle objawienie dokumentalne Pana Latkowskiego, dodatkowo objawienie w porze dobrej oglądalności, kiedy to naprawdę dobre reportaże emitowane są na godzinach nocnych.

Tymczasem TVP nie wyraziła zgody na nakręcenie dokumentu o tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia, tylko w rocznice uraczono nas jakimś rosyjskim dokumentem.
GOSC1 / 79.187.58.* / 2010-12-02 19:51
WIDOCZNIE MIAŁA SPORO NA SUMIENIU,SKORO WOLAŁA WYBRAC SMIERC.....
tesa1959 / 2010-12-02 20:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jesteś pewien,. że popełniła samobójstwo? Po co w takim razie dzwoniła do adwokata? Dlaczego żaden z funkcjonariuszy nie ruszył się na odgłos wystrzału? Nawet funkcjonariuszka, która podobno była koło łazienki nie słyszała, a usłyszał mąż , który był razem z funkcjonariuszami. To jest grubymi nićmi szyte.
tesa1959 / 2010-12-03 10:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie oglądam telewizora, ścieram tylko z niego kurz. Wiadomości wolę przeczytać i robię to na różnych portalach. . W TV oglądam tylko filmy i jeżeli coś jest na żywo. Sama próbuję wyciągać wnioski (nie mówię, że zawsze słuszne) i potem piszę na forum, aby upewnić się, albo zmienić zdanie, a tacy jak Ty, myślący jednostronnie, trzymający się Kaczyńskiego jak wesz kożucha, zarzucają mi sprzyjanie PO, a już też ktoś mnie nazwał UB czy coś tam.
EURO STUDENT / 2010-12-03 06:36
w tym filmie widziałem że mąż wbiegł do łazienki to jak niby nie ona się zastrzeliła?
do smoleńska jakoś nie macie zastrzeżeń ! grrrrr Polska jest podzielona i każdy trzyma stronę parti a nie rzetelnych informacji ! PO jest winne zamieszania bo KŁAMIE i to widać po śledztwie Rosyjskim
tesa1959 / 2010-12-03 10:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

do smoleńska jakoś nie macie zastrzeżeń ! grrrrr Polska jest podzielona i każdy
trzyma stronę parti a nie rzetelnych informacji ! PO jest winne zamieszania bo
KŁAMIE i to widać po śledztwie Rosyjskim

Mam wątpliwości i do Smoleńska, a rzetelnej informacji nie było i nie będzie ani za PiS ani za PO ani za SLD. A niby w jaki sposób PO jest zamieszane w katastrofę smoleńską? Jaki mieli interes, aby doprowadzić celowo do tej tragedii? Przecież na jesieni miały być wybory prezydenckie i było ogólnie wiadomo, że śp. Kaczyński nie ma szans wygrania drugiej tury.
(@) / 89.79.219.* / 2010-12-03 00:05


Jesteś pewien,. że popełniła samobójstwo?

Tak to nie było samobójstwo, to był zorganizowany zamach na życie Blidy przez ABW.
A tak wogóle to dobrze się czujesz ?
renmak / 91.94.136.* / 2010-12-03 01:25
Czy na tym forum niektórzy nie mogą pojąć, że śmierć Barbary Blidy nie służyła PIS-owi? Jeżeli coś wiedziała, czy była wplątana w jakieś sprawy, to jej wyjaśnienia lub zeznania byłyby na rękę właśnie PIS-owi. Zapytam inaczej : komu mogła zagrażać jej wiedza ? Tu są podobieństwa także do sprawy zabójstwa Papały, choć oczywiście jest też duża różnica. I tym tropem powinni iść bywalcy tego forum.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-04-21 14:33
A Ty skad to wiesz? nie wiadmao kogo by jeszcze wsypała i nagle mogło sie okzac, że tych samych co ja kazli zamknąć. Nikt nie morduje nikogo bez powodu, wieć skoro tak sie stało, to ci ktorzy to zrobili musileli swoj powód mieć.
jt / 78.9.29.* / 2010-12-02 20:52
Skąd masz takie sensacje?.
Dlaczego
żaden z funkcjonariuszy nie ruszył się na odgłos wystrzału? Nawet funkcjonariuszka, która podobno
była koło łazienki nie słyszała,
Natychmiast zgłoś to do prokuratora,toż to niesamowicie ważne informacje.
tesa1959 / 2010-12-02 21:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
O tym mówił mąż Barbary Blidy. Oglądałeś film? A były szef ABW nie chce oskarżać o nieprawdę, tylko o to, że nie wyraził zgody na publikację swoich słów.
jt / 78.8.42.* / 2010-12-02 21:53
A ja już myślałem że masz dostęp do zeznań funkcjonariuszy ABW.Mąż Blidy mówi to co jemu pasuje.Może żeby wypisywać takie rewelacje jak Twoje,należałoby też zapoznać się z relacją drugiej strony,tj.funkcjonariuszy?.To są przecież wierutne bzdury,że funkcjonariuszka stojąca przy drzwiach łazienki nie słyszała wystrzału.Filmu nie oglądałem,a to dlatego że wiem jacy "obiektywni" dziennikarze go zrobili.To ci sami co kiedyś nagrali "Dramat w trzech aktach".Za który potem TVP przepraszała Kaczyńskich.Czy takie filmy są dla Ciebie wiarygodne?, dla mnie to zwykłe szmatławce,podobne do Urbanowego "Nie".
tesa1959 / 2010-12-02 22:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale to nie był film fabularny, tylko dokumentalny. Były przedstawione wypowiedzi funkcjonariuszy, męża i syna Barbary Blidy. Zastanawiające jest, że były funkcjonariusz ABW nie skarży dziennikarzy za nieprawdę, tylko za wykorzystanie wywiadu z nim bez jego zgody.
Wytłumacz mi, dlaczego Barbara |Blida wzywała adwokata zanim wpuściła ABW. Czy ktoś, kto chce popełnić samobójstwo wzywa adwokata? A może uważasz,, że była tak przebiegła: pomyślała sobie, wezwę adwokata, popełnię samobójstwo, a potem oskarżą ABW o zabójstwo? To śmieszne. Nie wiem z całą pewnością kto zawinił śmierci Blidy, ale sądzę, że ta sprawa jest szyta grubymi nićmi.
renmak / 91.94.136.* / 2010-12-03 01:38
To, że sprawa jest rzeczywiście co najmniej dziwna , to prawda. Pytanie jest proste: komu śmierć Barbary Blidy mogła służyć? PIS-owi, ABW, mafii węglowej, czy może jeszcze komuś innemu? Widziałem film. Szkoda, że uczestnicy forum szukają winowajców według własnych sympatii partyjnych. To widać po wypowiedziach. Albo paskudni, źli PIS-owcy i ABW, albo zło z kręgu lewicy.
Za dużo emocji, za mało chłodnych, trzeźwych przemyśleń.
jt / 78.8.42.* / 2010-12-02 22:39

Zastanawiające jest, że były
funkcjonariusz ABW nie skarży dziennikarzy za nieprawdę, tylko za wykorzystanie
wywiadu z nim bez jego zgody.
Skarży za co najłatwiej może udowodnić przestępstwo.Natomiast sam film ocenia jednoznacznie i zapowiada inne oskarżenia.Tam jest wyraźnie napisane:


Zarzucił autorom, że przekazali wiele kłamliwych informacji. Według niego nieprawdą jest, że w trakcie zatrzymania doszło do szarpaniny pomiędzy Blidą a agentką ABW i że na zabezpieczonej broni nie ma śladu linii papilarnych. Nie było też - dodał - problemów z identyfikacją kurtki funkcjonariuszki ABW.


Za bezczelne kłamstwo Latkowskiego Święczkowski uznał twierdzenie, że byli szefowie ABW nie zgodzili się na wystąpienie w filmie na polecenie Zbigniewa Ziobry.


Klip promujący film określił jako skandal nad skandale. - Wyraźnie jest tam stwierdzone, że funkcjonariuszka ABW zabiła panią Barbarę Blidę. (...) To jest oczywiste kłamstwo - powiedział. Święczkowski zakwestionował też wiarygodność wypowiadających się w filmie świadków.


Według byłego szefa ABW przeciwko autorom filmu zostanie złożony pozew zbiorowy, pod którym poza Święczkowskim podpisze się Ocieczek, a być może - jak powiedział - także inne osoby, pełniące funkcje publiczne z czasów rządu Jarosława Kaczyńskiego, które zostały przedstawione w niekorzystnym świetle.

Twoje stwierdzenie:
Czy ktoś,
kto chce popełnić samobójstwo wzywa adwokata?
Samobójstwo jest czasem pod wpływem chwilowego impulsu,nie zawsze jest przemyślana decyzją.

Nie wiem z całą pewnością kto zawinił śmierci Blidy,
ale sądzę, że ta sprawa jest szyta grubymi nićmi.

.Przeczytaj podany artykuł,może będziesz mieć trochę szersze spojrzenie na ten "dokumentalny" film:
http://niezalezna.pl/artykul/antypisowska_agitka_w_tvp/41673/1
tesa1959 / 2010-12-03 09:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przeczytałam. Są tam same powiązania z PRL, a nic w sprawie. To niczego nie dowodzi i można tylko snuć podejrzenia.
tesa1959 / 2010-12-02 22:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję. Na pewno przeczytam. Wiesz, ja zawsze staram się zrozumieć drugą osobę i może dlatego mam tyle wątpliwości znając sposoby działania naszych organów śledczych. Ich metody się nie zmieniły mimo zmian ustrojowych, no może mniej pałują.
jt / 78.8.46.* / 2010-12-03 07:56

mam tyle wątpliwości znając
sposoby działania naszych organów śledczych. Ich metody się nie
zmieniły mimo zmian ustrojowych, no może mniej pałują.

A skąd niby Ty możesz wiedzieć jakie są sposoby działania organów śledczych?,pracujesz tam czy jak?.Oczywiście tak jak wszędzie zdarzają się jakieś nieprawidłowości,ale czy są na tyle istotne,aby twierdzić że metody nie zmieniły się od komuny?.
soopel / 200.126.139.* / 2010-12-02 20:40
-POprostu masz zacmienie pod pozorem ro9zumowania piszesz te swoje posty i stawiasz ta cala zaraz jako ofiary i wmawiasz jakies bzdety
em96 / 151.80.207.* / 2010-12-02 20:31
Nie no, pewnie..., przyszli całą kupą, żeby ją zastrzelić na oczach wszystkich tylko po to, by Kalisz i klika nie poszli na bezrobocie...
Cóż za błyskotliwość...
a tfu / 81.85.205.* / 2010-12-02 21:04
no i popatrz sobie tylko, jak razwiedka w naszym biednym kraju hula bez ograniczeń. Pyta, czy GOSĆ 1 jest pewny, że popełnila samobójstwo. Z podobnego poziomu argumentacji należałoby szumowinie zadać pytanie, czy jest pewna tego, że tamtą zamordowano. I patrz tylko, jak szkolenie rodem z KGB (obecnie FSB) daje rezultaty. Przypomina się radio Erewań, ten sam qurewski sposób przekazu.
tesa1959 / 2010-12-02 21:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, nie jestem pewna, że ją zamordowano, ale poddaję w wątpliwość całe dochodzenie i efekt śledztwa.
I patrz tylko, jak szkolenie rodem z KGB (obecnie FSB)
daje rezultaty.

Pewnie też jestem TZ jakoś tam. Bardziej głupich zarzutów nie słyszałam. Czy ja Tobie ubliżam? Odpowiadając w ten sposób na mój post tylko przekonujesz mnie o braku umiejętności dyskutowania. Dyskusja to dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami, a nie obrzucanie błotem z braku argumentów czy wiedzy.
Zaniepokojony / 89.230.177.* / 2010-12-03 00:57
Masz rację tesa1959 dziwna ta cała sprawa, wspomniany przez ciebie tel. do adwokatki, i inne sprawy z reportażu np. wezwanie przez ABW policji dopiero po 3 godzinach, agenci którzy "nie znają" przepisów i po zdarzeniu wiedząc, że będą poddani wszelkim badaniom na obecność prochu, myją ręce, dziwny jak przy samobójstwie kąt wlotu kuli, nietypowy układ ciała. To wszystko jest akurat do sprawdzenia a nie wyssania z palca. Dziwna sprawa. A i zastanawiające zdjęcia z przesłuchania byłego pana ministra opowiadającego o sprawie Blidy i trzęsącego pod stołem nogami jakby ze zdenerwowania.
renmak / 91.94.136.* / 2010-12-03 01:48
Piszę w kilku miejscach: jaki cel miałoby ewentualne zabójstwo Barbary Blidy, tzn. komu by na tym zależało? PIS-owi, ABW, lewicy ,a może mafii , na temat której Barbara Blida posiadała jakąś wiedzę? Stawiam ostrożne pytania, ale tutaj trzeba podejść do tematu rozsądnie, bez emocji i bez wzajemnych partyjnych uprzedzeń.
em96 / 151.80.207.* / 2010-12-02 22:01
Blida była z SLD i to oni mają interes w tym by wszystko gmatwać i tuszować. Jak wiadomo kopalnie to stare układy PZPR-owskie, z których pewno do dzisiaj ciągną profity i tu nie ma znaczenia legalne czy nie. Ta była nielegalna, korumpowała Blidę, której na wskutek zagrożenia zaczęły "puszczać" nerwy.
W obawie przed wpadką lepiej było zlikwidować świadka a mając wszędzie agentów - jak wiemy z "Nocnej Zmiany" - nie było to trudne, straszyli, nękali, aż kobieta nie wytrzymała.
Teraz sprawca prowadzi własną sprawę. Skąd my to znamy...?
xxxxzzzz / 188.147.181.* / 2010-12-02 22:42
Jakoś nikt nie pisze o tym że całą aferę wykryla gazeta wybiurcza i to jej tropem wszczęte zostało śledztwo przez ABW. Zatem ci co rozpetali afere oskarżają za jej skutki ABW.x
soopel / 200.126.139.* / 2010-12-02 19:23
A co z afera hazardowa bo bilda to przestepczyni ktora nakrecila tyle numerow ze jej psycha padla a do stzelenia sobie w banie nagabywal ja kalisz i reszta czerwonej zarazy
PO co POlsce PO ? / 83.170.116.* / 2010-12-02 19:21
PO to partia postkomunistów, chamów i zlodziei różnej maści, gdzie qurrrwaaa qurrwwwą POgania - dziennikarstwo zeszmacili do granic POdłości, z tej mierzwy medialnej odór na kilometry się niesie

Najnowsze wpisy